PDA

View Full Version : Гъбички-секс без презерватив-въпрос



Gwendoline
01-27-2013, 20:00
Здравейте, наскоро ходих на гинеколог и той ми каза, че имам гъбички - всяка втора жена ги имала и ми предписа Флукорик 1 хапче. Наистина имах бяло течение преди това, но не и сърбеж или парене като пишкам... единствено течението и дискомфорт(болка-все едно ми се протрива входа на влагалището) по време на секс - и аз се чудих от какво е, но явно от това е било. Като изпих хапчето още на другия ден вече нямах бяло течение, но ме притеснява това, че с приятеля ми правим секс без презерватив - дали той също има гъбички и дали може пак да ми ги прехвърли?

draid
01-27-2013, 21:57
Естествено че вероятно се е заразил и естествено че може да ти ги прехвърли. Лекаря е мега зле след като не е взел предвид това и не е предписал лечение и за двамата както се прави при такива неща.

magi_dark
01-28-2013, 08:58
Приятелят ти трябва да отиде на уролог,да му направят изследвания и да започне да се лекува,иначе ще си ги предавате напрекъснато........ Ако сте правили секс след като си се лекувала е напълно възможно да ти ги е предал отново,така че отиди и ти на лекар......... От какво си получила гъбичките?

Gwendoline
01-28-2013, 12:07
^Не знам от какво съм ги хванала, от много неща може да е.

^^ И как гинеколога да напише на мъж лекарства?! :D

marilyn
01-28-2013, 12:14
Да отиде на лекар приятеля ти за да не си ги предавате тия гъбички постоянно.

draid
01-28-2013, 14:23
^Не знам от какво съм ги хванала, от много неща може да е.

^^ И как гинеколога да напише на мъж лекарства?! :D

С химикал.

Virjii
01-28-2013, 14:30
С химикал.

Ти сериозно ли? :D:D:D
Направо я пратИ да отиде на уролог, кво ще се занимава с гинеколози... :D

draid
01-28-2013, 21:17
Ти сериозно ли? :D:D:D
Направо я пратИ да отиде на уролог, кво ще се занимава с гинеколози... :D

Недей да остроумничиш, лекарства се изписват и на двамата партньори, и това е напълно в компетенцията на гинеколога. Отделен е въпроса че може той да отиде на уролог или по скоро ще да е дерматолог. Ти да не мислиш, че гъбичките се лекуват с лекарства за мъже и за жени ??? Просто приложението им е различно.

Virjii
01-29-2013, 07:25
ЕСТЕСТВЕНО, че се лекуват с различни лекарства. Стига си говорила глупости да объркваш хората...... да си чувала някой мъж да пие Флукорик, примерно?! Не.
A пък това, с гъби мъж да ходи на дерматолог......... вече не знам как въобще да го коментирам.... :D

draid
01-29-2013, 08:24
Ахахах, очевидно си крайно глупав/а. И да дерматолог може да установи гъбички при мъжете и, да може да му пусне изследване и най-вече да му предпише лекарства. Явно не си чувал/а понятието дерматолог-венеролог. И все още продължавам да твърдя, че в лекарството не е важно опаковката а съдържанието. Това че някой да пригодени за жени, а други за мъже е съвсем отделен въпрос.

draid
01-29-2013, 08:27
...

xXxPETYAxXx
01-29-2013, 10:43
Когато имах инфекция, гинеколожката ми изписа лекарства за мен И за партньора ми!
Разбира се, че може пак да ти ги прехвърли, ако ги е прихванал и не се е лекувал.

А. специално на Флукорик, като им четох сега листовката се обедих, че И на мъже се предписват:
"гъбични инфекции на половите органи, причинени от Кандида - вагинална кандидоза (млечница на влагалището), включително рецидивиращи форми (три и повече инфекции на година); кандидозен баланит (възпаление на главата на пениса и/ или прилежащата кожа )"

draid
01-29-2013, 10:51
Абе остави, виж че тоя си мисли че дерматолозите се занимават с косопад сигурно ... какво се хабиш.

xXxPETYAxXx
01-29-2013, 10:58
Просто ми направи впечетление: "да си чувала някой мъж да пие Флукорик, примерно?! Не."
И всъщност, ако трябва да сме съвсем точни, мъжкия вариант на гинеколог е андролог, а не уролог.
Но няма смисъл да задалбаваме, не мисля, че и това с дерматолога е много правилно, просто е трябвало гинеколога да се съобрази с факта, че момичето си има активен полов живот и да предпише и за партньота й лекарства.