PDA

View Full Version : Анемия ?!



mschez
01-28-2013, 17:25
Имам доста лични проблеми от ноември насам.Аз съм човек,който приема нещата твърде дълбоко и същевременно ги преодолявам твърде трудно,нужно ми е доста време.След като всичко с живота ми беше наред изведнъж всичко рухна и започнах да спя по 18 часа някъде,само защото така се чувствах по-спокойна.За 2 седмици свалих 9 килограма ,от този период мина месец и малко повече започнах да се храня,но не качвам нищо,постоянно се чувствам уморена,вие ми се свят,боли ме глава.Все си мисля че ще се оправя ,но започнах да чета и се замислям за анемия,от доста време се каня да отида на лекар,но някак си ме е страх не знам защо.Вие какво мислите може ли това да са симптоми на анемия или да е просто някакво депресивно състояние?!

Благодаря предварително!Моля да си спестите нападателните коментари :)

rock_that_body
01-29-2013, 09:49
Възможно е да е анемия според мен...друг вариант е депресията.. А има и трети вариант, който мога със сигурност да потвърдя, че симптомите му са същите (но в никакъв случай не казвам, че е това).. Казвам го по повод, че аз имам такъв проблем... В следствие на нервно напрежение, заради лични проблеми понякога се получава уголемение на хормона щитовидна жлеза и симптомите, за които ти говориш са същите, но при някои момичета се получава пък рязко наддаване на килограми, вече си зависи от организма и степента на увеличението. А цикъла ти редовен ли е?

tonssy
01-29-2013, 09:54
^Съгласна съм. Някои от симптомите за проблеми с щитовидната жлеза са умора, отслабване/ напълняване. Аз също имам подобен проблем.
Най- добре отиди на лекар да ти се направят разни изследвания, не може да гадаеш. А и това рязко сваляне на килограми определено изисква внимание.

mschez
01-29-2013, 10:02
Възможно е да е анемия според мен...друг вариант е депресията.. А има и трети вариант, който мога със сигурност да потвърдя, че симптомите му са същите (но в никакъв случай не казвам, че е това).. Казвам го по повод, че аз имам такъв проблем... В следствие на нервно напрежение, заради лични проблеми понякога се получава уголемение на хормона щитовидна жлеза и симптомите, за които ти говориш са същите, но при някои момичета се получава пък рязко наддаване на килограми, вече си зависи от организма и степента на увеличението. А цикъла ти редовен ли е? Цикълът е редовен.Мисля наистина тази седмица да се видя с лекар.Благодаря много :)

rubby179
01-29-2013, 11:08
Най-вероятно става въпрос за депресия, която може да предизвика анемия. Моят съвет е да се консултираш за анемията с личния си лекар, но да отидеш непременно и на консултация с психиатър. Това депресивно състояние може да ти навлече още куп здравословни проблеми. Ето повече информация за депресията: http://medpedia.framar.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D 0%BD%D0%B8%D1%8F/%D0%BC%D0%BA%D0%B1-f32-3/%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B8%D0%B2%D 0%B5%D0%BD-%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B4

Eskapel4o
01-29-2013, 15:20
Анемията може да премине незабелязано при много хора и симптомите да са слаби. Най-често хора с анемия се оплакват от слабост, отпадналост, дискомфорт, а понякога и слаба концентрация. Хора с по-остра анемия се оплакват често от диспнеа (задуха) при усилие. Тежката анемия подтиква тялото да компенсира, като увеличи сърдечната дейност, което води до усещане на биенето на сърцето и изморяване, а възможно да доведе и до сърдечна недостатъчност.

Лечението на анемия са много разнообразни. Първо, основната причина за анемия трябва да бъдат идентифициранa и коригиранa. Например, анемия, в резултат на загуба на кръв от язва на стомаха трябва да започва с лекарства, за да излекува язвата. По същия начин, често се налага операция за премахване на рак на дебелото черво, която причинява хронични кръвозагуба и анемия.

haritov
01-29-2013, 18:14
спри да спиш по 18 часа и започни да се храниш нормално

дали имаш или нямаш анемия се разбира категорично само кръвни изследвания

тия симптоми дето ти ги изброяват може да се куп други неща

mschez
01-29-2013, 18:20
Сънят го намалих,започнах и да се храня,но за сега не виждам разлика в килограмите (нищо не качвам).Както казах,скоро смятам да посетя лекаря си да видим какво ще стане.Просто исках мнение,благодаря че го изразихте :)

D*Rose
01-29-2013, 18:41
Анемията е състояние на организъм с понижено количество на хемоглобин в кръвта. Пусни си едно изследване, кръвна картина май се казваше и го занеси на личния.

BlackFlower
01-30-2013, 21:01
Когато аз имах анемия имах същите симптоми, може и това да е, но както казаха - може да е и много други неща.

ledenakrasota
01-30-2013, 21:10
Отиди и си направи изследвания. Ако желязото ти е ниско или се губи, имаш анемия. Това най-точно лекарката може да ти го каже.