PDA

View Full Version : ТОПЧЕ



Eskapel4o
01-28-2013, 16:52
Здрасти днес забелязах едно малко топченце на меката част на ухото , имам обеци , вчера мисля че го нямаше това топче като си ги сменях с халки . Нещо да ми препоръчате освен лекар , с времето ли се маха или нещо аз трябва да направя ... ?

rock_that_body
01-29-2013, 08:42
Това на мястото, където ти седи обецата ли? Ако е там, може да ти е забрало.

TheVampire_38
01-29-2013, 11:17
Не го пипaй до 1-2 седмици ще се мaхне сaмо ;)

Eskapel4o
01-29-2013, 14:13
то е точно до дупката , аз мисля че е лимфен възел .

lDoLLl
01-29-2013, 20:43
Това е запушена мастна жлеза, атером се нарича, не е нищо страшно, не се притеснявай. :)
Много често се получава след пиърсинг или при мазна кожа и т.н.
Преди няколко седмици имах такова и се маха с времето + подходящо лечение.

Като за начало НЕ го пипай! Знам, че е супер дразнещо, ама наистина не е хубаво да го пипаш, защото по такъв начин стимулираш притока на кръв и може да порасне.
Ако искаш си купи от аптеката паста Йодасепт (в жълтеникава тубичка е, иначе самото мазило е кафяво на цвят). Преди да заспиш си мажеш обилно върху топчето, от двете страни на меката част на ухото -и отвътре, и отвън, след това слагаш един лейкопласт отгоре и за седмица-две би трябвало да се е махнало.
Като цяло не е нищо особено/страшно, маха се само с времето, виж вече ако промени рязко размера и формата си - това не е добре, тогава евентуално може да потърсиш лекарска помощ, засега обаче изчакай, ще се махне само. :)