PDA

View Full Version : Свикване с нови очила?



lDoLLl
01-29-2013, 21:49
Здравейте,

реших да си поръчам нови очила, днес ги сложих за пръв път, обаче ми е трудно да свикна с тях и затова бих искала да попитам за мнения. :)

Принципно съм късогледа и имам астигматизъм (това само на едното око, другото си е абсолютно нормално, нищо му няма).
Предишните ми очила бяха с диоптър -2, беше ми перфектно с тях, никакви оплаквания и проблеми, всичко точно. :)
Като ходих в оптиката да си поръчвам новите очила ми направиха и преглед, установиха, че диоптърът ми е спаднал и ми препоръчаха да си взема очила с по-нисък диоптър, така че новите вече са с -1,75.

Проблемът обаче идва, че много трудно понасям смяната. Нося ги вече няколко часа, а не свиквам - очите ми ги чувствам някак си много сухи, докато с -2 диоптър го нямаше това нещо.

Ако сте си сменяли очила - случвало ли ви се е нещо подобно?
Ще изчакам няколко дни, ако не свикна с очилата - дали да не си сменя само едното стъкло с диоптъра и да го върна на -2, беше ми перфектно с този диоптър..как мислите?

kitty02
01-29-2013, 22:03
Спокойно.
И аз нося очила, обаче страдам от далекогледство. За 1-ви път като си сложих новите очила и ми беше много странно, все едно имах 4 лупи пред очите си. Просто още не си свикнала със тях, затова. Да са ти честити :)