PDA

View Full Version : обратна захапка



muho
01-30-2013, 19:33
здравейте, искам да попитам, ако има някой запознат дали може да ми се излекува обратната захапка, защото вече съм на 17г. а знам принципно, че брекети се слагат на доста малки деца, просто родителите ми не са обърнали внимание на време, а честно казано не ми пречи, но не ми е много приятно да съм различен с това от другите... Моля някой който е запознат или е преодолял проблема да каже

Благодаря

BlackFlower
01-30-2013, 20:58
здравейте, искам да попитам, ако има някой запознат дали може да ми се излекува обратната захапка, защото вече съм на 17г. а знам принципно, че брекети се слагат на доста малки деца, просто родителите ми не са обърнали внимание на време, а честно казано не ми пречи, но не ми е много приятно да съм различен с това от другите... Моля някой който е запознат или е преодолял проблема да каже

Благодаря

Мисля, че брекетите се слагат и на по-големи, а не само на малки деца, както и шините(лично за мен са по-удобен вариант, понеже има възможност да се свалят).

BuBzzz
01-31-2013, 09:20
Брекетите мисля,че няма да ти оправят захапката.Те са да ти оправят зъбите,докато захапката е нещо много по сложно.До колкото знам се слага някаква друга шина,която ти избутва челюстта навътре.Посети зъболекар или ортодонт те ще ти обяснят по точно :)

DisappointedDreamer
01-31-2013, 09:23
Брекети се слагат и на възрастни хора. Не на малки деца.

На теб брекети няма да ти слагат. Ще ти сложат шини (май) на горното чене, които ще носиш само вечер. Но посети зъболекар.

muho
01-31-2013, 20:00
Брекети се слагат и на възрастни хора. Не на малки деца.

На теб брекети няма да ти слагат. Ще ти сложат шини (май) на горното чене, които ще носиш само вечер. Но посети зъболекар.

Защо на горното, след като долното ми е по-напред. Не трябва ли да е обратното или аз се бъркам и не схващам ситуацията? Иначе благодаря, че се отзовахте, скоро ще посетя и зъболекар, за да видим какво ще стане. :)

TrollFaace
01-31-2013, 22:21
Ти да не си питбул е брат ?

DisappointedDreamer
02-01-2013, 07:23
Защо на горното, след като долното ми е по-напред. Не трябва ли да е обратното или аз се бъркам и не схващам ситуацията? Иначе благодаря, че се отзовахте, скоро ще посетя и зъболекар, за да видим какво ще стане. :)

Не съм зъболекар, не мога да ти кажа. Може и да се лъжа, може и да ти поставят само на долното. Но едва ли. Просто на мен, преди 10 години :Д, ми поставиха на горното поради същата причина.

Violenza
02-01-2013, 09:30
Брекети се слагат и на възрастни хора. Не на малки деца.

На теб брекети няма да ти слагат. Ще ти сложат шини (май) на горното чене, които ще носиш само вечер. Но посети зъболекар.
Брекети се слагат предимно на тийнове. Рядко на по-възрастни, защото ефектът се постига в пъти по-бавно.

Авторе, не ти трябва обикновен зъболекар, а ортодонт. И се насочи към добър, приготви се да хвърлиш няколко бона, но след това ще си супер доволен.

rubby179
02-01-2013, 10:39
Проблема с обратната захапка не може да се реши с поставянето на брекети. Трябва да се обърнеш към специалист, който да ти каже какви са възможностите според твоя проблем.

DisappointedDreamer
02-01-2013, 21:11
Брекети се слагат предимно на тийнове. Рядко на по-възрастни, защото ефектът се постига в пъти по-бавно.


С това сам наясно абсолутно добре. Вупросът е, че аютора каза, че брекети се слагат само на по-малки дечица, което не е изобщо юярно.

//kirilizator

muho
02-02-2013, 15:19
За шините просто така съм разбрал, не се подвеждайте по мнението ми. :)

Enchanting
02-03-2013, 16:10
Познавам човек, който е с обратна захапка и е на 20 години. Малко късно... но все пак.
Реши да се захване и ще даде доста пари. Ще си поставя брекети и то на горната челюст.
До 25 годишна възраст костите закарняват, така че няма проблем да пробва.
Само че, след време може да му се оправи и всичко да е наред, но не се знае дали тази обратна захапка няма да се върне.
Тоест отново да мине в старият си вид.. челюстта.

Друг начин е с операция, но тя се прави на хора пострадали от катастрофа или сбиване.
Когато няма накъде. Защото след нея е много болезнено и продължително- оздравяването.
Сериозно е.
Така че, замисли се дали наистина искаш да си осложниш живота.

pifiella
02-03-2013, 17:31
Да и аз съм чувала/виждала как се слагат шини за оправяне на захапката,хората се измъчват,после ги свалят,точно за 6 месеца всичко е ок и после всичко си се връща, както е било.

DisappointedDreamer
02-05-2013, 08:41
Ох. Не знам. Мойте шини да съм ги носила вечер максимум 2 месеца. После се изгубиха. :Д Мразех ги. От тогава като ходя на зъболекар, абсолютно никой не ми е казвал, че ми е крива захапката. // да чукам на дърво.

Gang Starr
02-06-2013, 21:51
обратна бухалка

Believe*
03-02-2013, 20:32
Аз бях с обратна захапка и отидохме при ортодонт и ми сложиха шини , на които телчето им пада от горните пред долните зъби,а след това понеже кучешките ми зъби бяха на другите ми сложиха шини и горе и долу .. а скобите се носят всеки ден по 24 часа , а след това вече като се махат се намалят часовете съответно , 12 , 10 , и след това се носят само вечер , общо взето се радвам , че съм ги носела сега много си харесвам усмивката :д

marilyn
03-02-2013, 20:44
Ти да не си питбул е брат ?

Питбулите не са с обратна захапка.

Иначе, авторе, посети ортодонт, той ще ти каже какво може да се направи по върпоса.

FuCKkK13
03-02-2013, 21:06
Ти да не си питбул е брат ?

:? пф

FuCKkK13
03-02-2013, 21:06
брекетите оправят зъбите - за захапката едва ли ще помогнат.. както някой каза най вероятно шини.. консултирай се с лекар

DENKAZ
03-04-2013, 21:19
Питбулите не са с обратна захапка.

Иначе, авторе, посети ортодонт, той ще ти каже какво може да се направи по върпоса.
Булдогът е 8-)

Брекети се слагат на по-големи деца и въздрастни. Имам приятел, който беше с обратна захапка и за няколко години я оправи с шини (но това беше преди 7-8 години).

Пише ти бъдещ зъболекар (ПХАХ)