PDA

View Full Version : Проблем със слагането на лещи...



imjustaboy
02-04-2013, 09:11
Здравейте, не знаех в кой отдел да пусна темата, за това реших, че тук е най-подходящо. Ако не е, ще помоля Модераторите да я преместят. :)

Към проблема ми - имам проблем със слагането на лещите. Нося очила от близо година, и преди 4-5 дни си закупих лещи. На място ми ги сложи лекарката, ходих с тях 15 минути навън и след това се върнах, за да ми ги свали. Нямаше никакъв проблем. Прибрах се вкъщи и не мога да си ги сложа сам. Знам, че е на психическа основа, това ми каза и лекарката, но не мога. Подари ми и книжка с указания, изпълнявам всичко, но не мога да си ги сложа. Вече четвърти ден пробвам и не се получава. Затварям си окото, точно преди да си я сложа. Ако можете да ми препоръчате някакъв ефикасен метод за слагане, или нещо друго, не знам просто... А много искам да ги нося, защото ми писна с тези очила. Благодаря! :)

tonssy
02-04-2013, 09:19
Не знам дали лекарката е трябвало да ти ги сложи и свали. Аз от първия път го направих сама и според мен така е по- правилно. Иначе, не се притеснявай толкова- когато си ги купих, дясната леща си я слагах 20 минути, лявата още толкова :D Свалянето ми беше по- лесно. Не ме беше страх да си бръкна в окото с нея, но просто затварянето на клепача си е естествена реакция. Голям инат съм и просто си казах, че ТРЯБВА да си ги сложа. Следващите дни пак ми беше трудно, но все повече свиквах.
Отдели повече време и си кажи, че няма да мръднеш, докато не успееш да си ги сложиш. То..просто трябва. Не се отказвай- веднъж сложиш ли ги, по- лесно ще става :)

rubby179
02-04-2013, 11:47
Необходимо е когато си слагаш лещата да не гледаш в нея. Въпроса е да се залепи на самата ретина и след това тя сама си заема правилното място. Опитай така и ще видиш, че ще се получи.