PDA

View Full Version : Бяло течение?



strangeme7
02-06-2013, 17:05
Здравейте, на 15 години съм и от вече 3 години си имам цикъл, но още от година преди това имах не слабо бяло течение. Всичко нормално уж. Но то продължи и след като ми дойде, и до ден днешен, но най-лошото е че само се засилва. Няма значение дали е преди овулация, след, преди менструация, абе винаги го има и не ми е много приятно. А и най-лошото е, че забелязах, че ми остава от него и между големите и млките срами устни и си е доста кофти. Спазвам добра лична хигиена, като последните месеци даже съм се вманиачила и си взимам душ по 2-3 пъти на ден .. Също така съм и девствена и не вярвам да е някаква инфекция.. Ползвам и един интимен течен сапун, нищо специално, лекичък и не ме дразни, но .... нищо не е намаляло и още си остава и там, където не искам .. Та, не знам, някакъв съвет? не съм готова за преглед при гинеколог и още ме е срам да говоря свободно за това, с който и да е ;д.. :)

kalpazanka
02-07-2013, 05:15
Не знам защо си мислиш, че девствеността означава защита от инфекции.
Може причината да е препарат за пране, може да е заради интимния сапун, може да е заради бельо от синтетична материя и т. н. Ти си решаваш за себе си дали ще търсиш помощ.

rubby179
02-07-2013, 09:56
Аз също съм на мнение, че това може да се дължи на някаква инфекция. Най-добре е да се консултираш с лекар. Може да е нещо безобидно, но ако не е поне ще избегнеш по-нататъшни усложнения. Ето повече информация за възможните причини за появата на такъв вид инфекции: http://bialotechenie.net/vaginalni-gabichki-prichiniteli-i-diagnostika/

xXxPETYAxXx
02-07-2013, 10:41
Няма нищо срамно от консултацията с гинеколог.
Въпреки че и мен ме беше срам и в никакъв случай не исках да е мъж, а си намерих жена. :D

nyxu
02-07-2013, 10:52
Интимния гел от AVON ? От 4-5г. го ползвам, докато не го развалиха.
Адски воднист е и имам бяло течение и дразнене от него. Не знам дали кремообразния е същия, събирам мнения все още ;д
Спри го и виж дали има някаква промяна.

Бтв, една приятелка ходи на гинеколог за бялото течение, но тя води полов живот и й препоръчаха хапчета, които трябва да пие и нейния :/
Няма нищо срамно да отидеш на гинеколог, след време, когато започнеш да водиш полов живот задължително трябва да преодолееш срама си и да ходиш веднъж на няколко месеца.

BamBamBo
02-08-2013, 12:30
Иди в аптеката и попитай за някакви капсули или има един интимен душ Ин Кеър се казва и съм чувала,че много помага(струва около 15лв).Също и промивки със сварена лайка,ако не ти помогне трябва да отидеш на гинеколог.

sweet__potion
02-12-2013, 05:57
наистина от интимния гел на Ейвън става така... не го ползвайте

be.mine.forever
02-17-2013, 21:53
Промивките помагат на 100% пробвай и си пусни изследвания, ако не ти се ходи при гинеколог. Поне това мисля че трябва да направиш...

rubby179
02-18-2013, 08:23
Аз мога да ти препоръчам и промивки с Розалгин. Можеш да си го намериш в аптеките. Въпреки всичко няма да е излишно да отидеш на преглед, тъй като всяко самолечение може да предизвика усложнения. Ето повече информация за Розалгин: http://apteka.framar.bg/30019183/%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D0%B3%D0%B8%D0%BD-%D0%B8%D0%B7%D0%B8-%D1%81%D0%BE%D0%BB-140-%D0%BC%D0%BB-5-%D0%B1%D1%80-