PDA

View Full Version : Менструация.



nyxu
02-07-2013, 11:30
Здравейте! До сега не съм пускала тема тук, но ето че дойде и моя ред :D

Та.. Водя редовен полов живот и никога до сега не сме имали проблеми. Винаги използваме презервативи, проверяваме ги и всичко е ок.
Преди седмица обаче презерватива се скъса, не беше свършил и беше далеч от това. На другия ден направих тест за ову и показа, че не съм била.
Преди два дни отново се скъса и отново не беше свършвал, не съм правила никакви тестове, не съм голяма параноя, и...
Вчера към 12ч ми дойде, но беше кафеникаво, след това имаше малко кръв и до вечерта беше само кафеникаво зацапване или мръсна кръв.. не мога да определя точно. От снощи до днес е обилно кръвотечение и адски болки.
Попринцип ми е болезнен и нередовен и затова не мога да изчисля кога точно ми е овулацията.
Говорих с личната лекарка /въпреки, че не е гинеколог, но../, и каза, че това е нормално ако съм била под стрес, а от 4-5 дни се карахме постоянно. ПМС съм адски нервна.
Голяма параноя съм и дори не вярвам на тестовете, но трябва да ходя до друг град, защото в моя няма жена гинеколожка.
Ще направя тест за бременност, когато ми свърши, но искам да видя и вашите мнения.

Нормално ли е това и има ли причина да се притеснявам или е от стреса? :)

ameli
02-07-2013, 13:27
Ъ.. как ще си бременна, след като ти е дошло!? А и какво и има на лекарите мъже?

kalpazanka
02-07-2013, 13:29
Овулацията е 14 дни преди следващата менструация. При теб и първия, и втория *гаф* не са в този период, така че дишай спокойно и си преброй по календара колко дни имаш от менструация до менструация. ;) И така за няколко месеца брой, след което ще ти обясня да смяташ опасните дни. :)

nyxu
02-07-2013, 13:38
Ъ.. как ще си бременна, след като ти е дошло!? А и какво и има на лекарите мъже?

Точно защото съм голяма параноя ии дори като ми дойде свеждам до цветна.. :D Колкото до лекарите мъже.. странно ми е някак, но наложи ли се (пу,пу), няма на къде да се дърпам :)

Kalpazanka, четох, че при нередовна менструация овуто може да съвпадне дори с нея. Декември - януари са 28 дни, а януари - февруари 22 дни.

А някой знае ли от какво може да е това кафяво течение?

kalpazanka
02-07-2013, 13:39
От колко време имаш менструация?

nyxu
02-07-2013, 13:40
От 5г.

kalpazanka
02-07-2013, 13:48
Сега на колко си?

За опасните дни- от най-краткия цикъл /обясних ти вече какво е/ вадиш 18 дни и получаваш първия опасен ден, а от най-дългия- 11 дни махаш и получаваш последния опасен ден.
За пръв път ли получаваш зацапване? Някакви лекарства пила ли си? Ходила ли си досега на преглед?

nyxu
02-07-2013, 14:00
На 17 съм.

За първи път получавам зацапване в началото на менструацията, а и след тези гафове се вкарах във филма още повече.
По принцип последния 1 ден от мц е такова кафеникаво.
Преди 2 седмици пих 2 пъти парацетамол, но не и антибиотици.
Ходих на преглед последно преди 5-6 месеца.

Мисълта ми е, че ми е нередовна менструацията, а съм чела, че тогава дори не можела да се изчисли овулацията и може да съвпадне и с мц. Вярно ли е това? Иначе винаги си следя овуто.
Направих теста за О на другия ден след първия гаф и беше отрицателен.

kalpazanka
02-07-2013, 14:02
При цикъл 21 дни О ще се падне на седмия. Не знам при теб колко е М и дали има такъв риск.

nyxu
02-07-2013, 14:04
Благодаря за бързите отговори!
След мц ще направя тест за бременност за по-сигурно, а и да ми е спокойно.. дано е отрицателен :)

marilyn
02-07-2013, 21:04
Слагайте презервативите правилно, за да не ви се късат.

nyxu
02-07-2013, 22:38
Мисля, че е от лубриканта. Бързо се изсушават.. усещам го като дразнене, минава ми и се получава триенето...
Взехме допълнителен лубрикант, дано нямаме проблеми повече :)