PDA

View Full Version : Лазерна операция на очите !



lady6
02-08-2013, 13:39
Здравейте :) Предстои ми операция на очите в Св.Петка - Варна.Искам да ви попитам вие правили ли сте си такава операция с лазер и дали сте доволни.Какво чувствахте и бързо ли се възтановихте? Благодаря предварително :))

ledenakrasota
02-08-2013, 14:26
Аз се отказах от операция. Пожелавам ти успех! Какъв диоптър си и имаш си астингматизъм или друг страничен проблем? Как се нави за операцията? :)

tonssy
02-08-2013, 14:30
Хмм. Ще се радвам, ако някой по-запознат сподели мнение за операцията, защото чувам доста противоречиви неща. Засега и аз съм се отказала.

POLLINA
02-08-2013, 14:32
Мои познат са се оперирали,досега никой не се е оплакал. Единственият минус ( който си е напълно норален ) е,че трябва да се пазиш няколко месеца след операцията.

tonssy
02-08-2013, 14:42
Лекарка наскоро ми каза, че шансът отново да развия късогледство след операцията, е много голям. И, ако това стане- нямало да мога да нося лещи отново :?

POLLINA
02-08-2013, 15:01
Глупости са това,косултирай се с друг лекар.
Тази операция се прави след 20 годишна възраст попринцип

ledenakrasota
02-08-2013, 15:06
Глупости са това,косултирай се с друг лекар.
Тази операция се прави след 20 годишна възраст попринцип

Не са глупости. Просто всичко е строго индивидуално. Важен е диоптъра, а най-вече наличието на други проблеми като астигматизъм и т.н. Коригирането на малък диоптър е ок, без наличието на други проблеми с очите. Аз имам астигматизъм и още няколко неща. За сега не се вписвам, защото рискът е доста голям от странични проблемите след това. :)

POLLINA
02-08-2013, 15:09
Глупости са това,че рикът бил ''много голям"
Иначе,разбира се,че при всеки е строго индивидуално.
Какво рабирате под малък диоптър?
Аз съм с 1,25 (не съм сигурна дали е + или - ,не виждам надалеч :cool:)
Не е много голям,но просто моите очи не могат да се приспособят.
Слагам очила пред компютъра,докато шофирам понякога и изобщо като усетя натоварване.

ledenakrasota
02-08-2013, 15:19
Глупости са това,че рикът бил ''много голям"
Иначе,разбира се,че при всеки е строго индивидуално.
Какво рабирате под малък диоптър?
Аз съм с 1,25 (не съм сигурна дали е + или - ,не виждам надалеч :cool:)
Не е много голям,но просто моите очи не могат да се приспособят.
Слагам очила пред компютъра,докато шофирам понякога и изобщо като усетя натоварване.

Къде се буташ тогава? Моят е среден. -6,75 и -5,50 с астигматизъм вече и на двете очи с около единица разлика. Ако спре да нараства астигматизма, мога да си коригирам зрението наполовина. Рискът е различен. Някои лекари не могат да обяснят защо, но японците провеждат подобни операции най-професионално. Строго индивидуалното е не дали дали ставаш за операция, а резултатът след това. Не всички наши специалисти са толкова добре запознати и имат различен опит. Затова преди осъществяването трябва да се говори с утвърдени специалисти. Съжалявам, че не съм от Варна. Преди няколко години имаше пътуващ кораб, който провеждаше точно такъв тип операции и прегледи, и то безплатно. :(

tonssy
02-08-2013, 15:20
Аз съм с 1,25 (не съм сигурна дали е + или - ,не виждам надалеч :cool:)
Не е много голям,но просто моите очи не могат да се приспособят.
С

- си ;д
Не знам точно до каква граница се водят ниски диоптрите. Аз съм -3,25 на лявото и -2,25/50 на дясното. Тройката ме стряска. И астигматизъм имам, но много малко, при мен не оказва влияние.

POLLINA
02-08-2013, 15:23
Кво значи къде се бутам?
При теб нещата стоят много по-различно.
Ти сама го каза.
Всички мои познати ,приятели,които са се оперирали нямат оплаквания.

haritov
02-09-2013, 06:54
Кво значи къде се бутам?
При теб нещата стоят много по-различно.
Ти сама го каза.
Всички мои познати ,приятели,които са се оперирали нямат оплаквания.
това че не познаваш някой не значи че няма

по принцип всяка манипулация с окото е опасна

Alex_Ganeva
04-10-2016, 13:38
Здравейте на всички!
Относно лазерната корекция на зрението искам да споделя моя опит. Направих си операцията есента на 2015г.
На 24 години съм и бях с висок диоптър -7.00 и на двете очи, като носих очила от дете, а после и лещи...
Много се страхувах да предприема тази крачка и направих доста голямо проучване - всички плюсове и всички минуси. В крайна сметка взех решение и си направих корекцията в очна клиника EyeSTAR в Истанбул. Не мога да ви опиша милото и предразполагащо отношение на целия екип!
В клиниката се говори на български език, обясняват всяка процедура, която ти се прави.
Първо подлежиш на двучасов преглед, на който се взема решение, дали си подходящ за корекция или не. Ако се окаже, че всичко е наред, се пристъпва към операцията, по време на която трябва само да гледаш в зелената светлинка и после вече виждаш. Очичките малко парят, но когато ти сложат от капките и вече всичко минава и виждаш веднага. След операцията е задължително да си починеш около 4 часа, ако можеш да поспиш направо и на следващия ден имаш контролен преглед и край.
Хубавото в тази клиника е, че цената е по-евтина от тези в България - 1200 евро за двете очи с включени настаняване, застраховка и доживотни прегледи! До момента аз се чувствам прекрасно, мечтата ми е реалност и вече виждам! Най-сърдечно поздравявам целия екип на клиника EyeSTAR и ако някой се колебае дали да си направи операцията и къде...да не се замисля: www.eyestar.bg

toni1000
04-10-2016, 18:38
Подобни операции се правят при висок диоптър ( над - 10), който така или иначе в 90% от случаите е съчетан с астигматизъм. В систуация в която някой се справя в ежедневието с очилата и/или лещите си, подобни рискове са неразумни. Това ще ви каже и всеки очен лекар, който мисли не само за заплащането. Няма как да си дал обет, че ще лекуваш зрението, а иначе с лека ръка да режеш роговици. Тоест, прави се по медицински, а не по козметични показания. Риск винаги има, точно затова ще подпишете декларация преди началото на процедурата.

SprayPaint
04-14-2016, 21:09
Здравейте на всички!
бла бла бла айстар бла бла

Абсолютно същото мнение го има и в още 4-5 форума. СПАМ!

solo_
04-15-2016, 10:27
Абсолютно същото мнение го има и в още 4-5 форума. СПАМ!

И какво от това?

baby_baby
04-15-2016, 12:59
При всеки човек е различно