PDA

View Full Version : Проблем със брекети



niksancho96
02-09-2013, 17:59
Не знам дали това е правилният раздел, пощадете ме ако не е, но ме мъчи едно нещо свързано с брекетите ми. Вчера ходих на преглед, след като ми смениха ластиците, си тръгнах (нали всичко както си е по реда). След 2 часа установявам, че един от долните ми брекети се е отлепил.

Докторката ми каза, че това не е проблем и да си отида на редовният преглед (който е след 1 месец). По телефона не ми звучеше като, "Няма проблем, ела и ще го оправим за нула време", а по-скоро все едно го е очаквала.

Проблема със моите зъби, е че имам дълбока захапка. Долната ми челюст е много специфична, тъй като предните ми 4 зъба са прибрани доста назад, докато двата ми резци са по-напред. Въпроса ми е следният, дали брекета е отлепен нарочно от ортодонта (с някаква цел), или аз не съм внимавал със храната и се е отлепил по моя вина.

Благодаря Ви за отговорите предварително.

nyxu
02-09-2013, 20:31
На мен редовно ми се отлепяха.. не знам как ставаше и наистина ги оправят за нула време. В Пловдив ми залепиха 2 за 30лв.
Не съм си ги правила там, но просто лятото съм си в Пловдив.
Та мисълта ми е.. не беше в моя град, и ме викаше всяка седмица /града е на 30км от моя/ и винаги искаше по 10-15лв., а само ми ги поглеждаше? Няма и 5 минути... Може нарочно, колкото да ти вземе парите.. може и просто да го е казала така, защото е нормално да се отлепи брекет. :)

shmatarok
02-10-2013, 00:16
Понякога се случва брекет да се отлепи и според мен няма смисъл да се терзаеш чак толкова много. Ако е на по-задните зъби не е фатално, на мен ми беше паднал предпоследния брекет няколко месеца преди да ги сваля и дори не ми го сложиха обратно. На моя приятелка също ѝ се отлепи брекет, при това няколко пъти, но на предните зъби и зъболекарката ѝ го залепи отново (безплатно между другото).

nyxu
02-10-2013, 00:31
Безплатно, защото може би ортодонта й е същия, който й лекува и зъбите...
А аз бях и в друг град... Пък може и просто да съм прецакана :D

umri
02-10-2013, 00:37
Не знам дали това е правилният раздел, пощадете ме ако не е, но ме мъчи едно нещо свързано с брекетите ми. Вчера ходих на преглед, след като ми смениха ластиците, си тръгнах (нали всичко както си е по реда). След 2 часа установявам, че един от долните ми брекети се е отлепил.

Докторката ми каза, че това не е проблем и да си отида на редовният преглед (който е след 1 месец). По телефона не ми звучеше като, "Няма проблем, ела и ще го оправим за нула време", а по-скоро все едно го е очаквала.

Проблема със моите зъби, е че имам дълбока захапка. Долната ми челюст е много специфична, тъй като предните ми 4 зъба са прибрани доста назад, докато двата ми резци са по-напред. Въпроса ми е следният, дали брекета е отлепен нарочно от ортодонта (с някаква цел), или аз не съм внимавал със храната и се е отлепил по моя вина.

Благодаря Ви за отговорите предварително.
Ако зъбите вече, като цяло, са наредени и брекета е бил на по-заден зъб, няма проблем. На мен ми се откачи брекет 4 месеца преди да ги сваля на долен 5-ти ляв зъб и тя каза, че няма смисъл да го залепя, защото трябва наново да сменя по-дебели дъги и тн. В момента се забелязва изключително малка неперфектност на зъба и е видима само от мен и професионалист, и то, като си отворя широко устата пред огледалото.

DisappointedDreamer
02-10-2013, 08:40
Не е нарочно. На брат ми в началото му паднаха 1-2 и веднага му ги смениха.

niksancho96
02-10-2013, 14:05
На мен ми сложиха брекети на доната челюст преди има няма месец. Не съм забелязал огромна промяна. Като се има в предвид, че на горната челюст, след 4 седмици имаше огромна промяна в подредбата на зъбите. Малко се притеснявам да не стане някой фал.

едит: Чел съм, че ако брекет се залепи, вероятността да се отлепи отново е голяма :(

nyxu
02-10-2013, 14:06
Няма как да стане фал, след като ортодонта си разбира от работата. :)