PDA

View Full Version : Нощните кошмари и лек за тях



iibiza
02-12-2013, 21:26
Не знам дали темата е в правилния раздел но реших , че тук е най - подходящо. Искам да попитам някой който сънува често кошмари да каже някаква техника ли не знам , как се справяте с тях ? Миналата година сънувах в продължение на няколко месеца и то твърде често мъртви хора. Сънищата ми бяха само с мъртви хора нищо друго не сънувах. Как убивам хора , или си говоря с умрели хора които никога не съм виждала,мой близки починали.Говоря си насън с тях с духа им и други подобни.Лошото е че се събуждам всеки път разплакана и много уплашена , пия малко вода и се успокоявам уж , но уви.. на следващата вечер същото :X Сега пак започнах да ги сънувам.. Дали ми е направена някаква магия или просто ги сънувам не знам кажете нещо :X

georgi12
02-12-2013, 21:29
А дали наяве не се страхуваш от загуба на близък човек . Потърси психолог , който ще те изслуша и посъветва . Лекът е да престанеш да мислиш през деня какво ще сънуваш през нощта . Стискам палци да излезеш бързо от кошмарите .

iibiza
02-12-2013, 21:32
Ходила съм ама за друг проблем. И явно пак трябва да ходя за този..Не се страхувам от загубата на мой близък , поне така мисля. Понякога даже не искам да заспивам като знам пак какво ще стане.. ужасно е.Опитвам се да се справям ама изживяното в съня просто се запомня. Иначе благодаря за съвета ! :)

georgi12
02-12-2013, 21:35
Като тийнейджър сънувах също един и същ кошмар , който ме плашеше и наяве - мислех , че може дори и в реалността да се случи . С времето отмина . Опитай да не мислиш за това . Трудно е , но постижимо.

iibiza
02-12-2013, 21:41
Ами дано да е така.. Благодаря още веднъж !

xXxPETYAxXx
02-12-2013, 23:50
Като бях малка имах кошмари и ме заведоха при една баба да ми лее куршум. След това, честно ти казвам - кошмарите ми спряха, а аз санувах единтични кошмари всяка вечер месеци наред. Бяха породени от страх и беше много интересно, как нещата, от които ме беше страх се превръщаха във фигури, когато оная баба сложи оловото(или каквото там беше)в жарта.

shmatarok
02-13-2013, 00:18
И на мен са ми лели куршум за това.
Знам, че някои хора си правят и капани за сънища, ама не знам това дали действа ;Д

iibiza
02-13-2013, 08:43
И това съм го пробвала миналата година ходих да ми леят. Продължиха и малко след това спряха.Дори скоро ходих пак преди няколко седмици ама ето че пак ги сънувам.Може би е на нервна почва ,защото ме заобикалят от 2 месеца само здравословни проблеми :X

Ou7oFmYhEaD
02-14-2013, 18:05
Сънищата са начин да се изразят емоциите на човек, аз сънувам главно неща които ми се въртят из главата, лоши или добри, в тях виждам неща за които мечтая на яве или се страхувам от тях, така, че щом сънувате мъртви хора и други подобни картинки. Най-добре се замислете за трввогите си и намерете начин да преборите страха, колкото и клиширано да е. Аз се справих точно така с много от проблемите, изправих се срещу страховете си, за да ги посрещна без колебание и за да докажа на себе си, че подсъзнанието може всичко.

Slobbery
02-15-2013, 01:53
И аз мисля,че леенето на куршум ще ти помогне.

sashinka95
02-15-2013, 18:50
Помисли какво те притеснява. За да сънуваш подобни неща има такива, които те товарят. Сънищата обикновено имат смисъл и показват онова, което ни притеснява дори да не го осъзнаваме. Помисли какво се случва около теб и как реагираш на него. Някъде там се крие може би и причината за кошмарите ти.

Ukhtar
02-16-2013, 11:26
Сънуваш кошмари -> имаш магия, леят ти куршум и моментално усещаш чудодейното въздействие. Да ви имам простотиите.

Най-изчатканите сънища се получават след прекаляване с алкохол, никва идея защо о.о

iibiza
02-16-2013, 21:53
Пак казвам - леели са му коршум и в коршума се показват мъртви хора , умрял човек.Като се замисля мисля че знам защо е това , но не мога да го изгоня от ума си. Миналата година бях с роднини на екскурзия и както пътувахме около Асеновата крепост - пътя там от високия склон малко зад колата падна един старец и се изсипа направо.. и се обърнах да видя колата на баба ми случайно и видях как пада.. направо беше ужасно.Тъкмо беше започнало да вали и явно той се е разхождал там и мокрите листа.. хлъзнал се е нямам идея как. Преди 4 години пък видях умряла пра баба си.. с одеалото полузавита. Тези неща силно са се запечатали в съзнанието ми от там мисля че идват нещата.Миналата година пих противозачатъчни заради проблеми с цикъла и много ми се разбутаха хормоните стана хормонален дисбаланс - ревях от най-малкото,имах много проблеми в общуването най вече с близките ..не можеха да повярват че това съм аз о.О виках на всеки,разсеяна бях много объркана не знаех коя съм аз.Спрях ги и съм мнооого по добре , върнах се в предишното АЗ така да го кажа :D Колкото пъти съм си ляла коршум мъртвия човек все си седи там..
Съжалявам ако имам грешки !

Ukhtar
02-17-2013, 08:16
Аха. Не знам на колко си, ама прочети някоя книга за самовнушението.

iibiza
02-17-2013, 19:28
На 17 съм :) Благодаря Ви за съветите !

strawberry88
02-17-2013, 20:32
Знам, че някои хора си правят и капани за сънища, ама не знам това дали действа ;Д

Мхм, dream catcher се казва.И аз не знам дали помага, но искам да си купя. :D Интересни са.

lipecek
02-17-2013, 21:05
Нямаш ли си гадже да се гушкате ? Знаеш ли колко приятно се спи особено зимно време като е студено.

iibiza
02-18-2013, 15:01
Имам си , но тези неща се случват и когато съм сама и няма възможност да сме двамата.. така че не е това проблема :)

shmatarok
02-18-2013, 15:26
В такъв случай те съветвам да посетиш психолог и заедно да се опитате да изчистите проблема.

rubby179
02-19-2013, 09:04
Обикновено лошите сънища са отражение на личното безпокойство на даден човек и това съвсем не предвещава някакви драми, както смятат повечето хора. Често такива състояния могат да продължат с месеци докато човек не се срещне с психолог. Ето повече информация за вредата от сънуването на кошмари: http://media.framar.bg/%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%BD%D 0%BE/%D0%BA%D0%BE%D1%88%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D 0%B5-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%B3-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D 0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5

iibiza
02-20-2013, 16:04
Благодаря сега ще го прочета.

Dagichka
02-20-2013, 19:54
отиди на психолог или просто сподели с някой близък, ако не си, така олеква. :)
друг вариант е да си купиш капан за сънища, но от индианци (имаха щанд при метрото на стадиона до скоро, но сега като е студено не знам къде са се скрили). аз си взех от тях, наистина някак по-успокоително ми действа, но на 3-4 пъти и аз сънувах някви хора с избухнали сърца и цели стаи в кръв.. ходи разбери :Д
не се притеснявай, всичко ще отмине ^^

iibiza
02-20-2013, 20:39
Сега тези дни спряха , не ги сънувам и така е по - добре :D Пила съм успокоителни чайове и преди да заспя си мисля за хубави неща .. ноо не винаги ми помага

Yen_is_bacK
02-24-2013, 23:57
Само каквото и да правиш не приемай никакви сънотворни или лекарства от този тип защото предизвикват голям толеранс и страничният им ефект е дълбко депресивно състояние което е непосилно да се излекува

iibiza
02-26-2013, 13:31
Изживяла съм го вече бях и 1 2 месеца на минимални дози Ривотрил.. беше четвъртинка ама като го изпиех и заспивах след точно 15 минути..За мое щастие не съм се пристрастила към него понасях го и го спрях по схема без никакви проблеми. После пих Тиоридазин и сега съм на Седатиф ПС :)

Miki26
02-27-2013, 13:46
Здравей , не знам ще ти помогна ли , но ще т кажа аз какво направих и при мен беше същото сънувах починалото ми животинче пак и пак беше ми много тежко ... всяка вечер пак и пак , пак така ляха ми куршуми , правиха ми капани какво ли не . И сега колкото и да ти е странно , този тормоз свърши когато гледах "Здрач " за първи път с голямо не желание докъто не видях Еуард Кълън разбира се :D (БЕЗ КОМЕНТАР) . От тогава съм Здрачохоличка чела съм всички книги над 1 0000 пъти гледам филмите почти всяка вечер .. стаята ми е *смее се* (БЕЗ КОМЕНТАР) . Просто е чудо ! От тогава мечтата ми е да имам живота на Бела тоест гаджето й , както и да е ... Та съвета ми е намери си страст , която да те расее от тези мисли и да ги измести 90% от деня мислите ми летят околу Здрач , сънувам ги дори всяка вечер ! Разбира се , интереса ти няма да се събуди току така , ще се запалиш по нещо най-неочаквано ! Но не се насилвай да харесваш нещо само заради сънищата ! Успех мила !

girlwithblueeyes
02-27-2013, 14:31
Здравей , не знам ще ти помогна ли , но ще т кажа аз какво направих и при мен беше същото сънувах починалото ми животинче пак и пак беше ми много тежко ... всяка вечер пак и пак , пак така ляха ми куршуми , правиха ми капани какво ли не . И сега колкото и да ти е странно , този тормоз свърши когато гледах "Здрач " за първи път с голямо не желание докъто не видях Еуард Кълън разбира се :D (БЕЗ КОМЕНТАР) . От тогава съм Здрачохоличка чела съм всички книги над 1 0000 пъти гледам филмите почти всяка вечер .. стаята ми е *смее се* (БЕЗ КОМЕНТАР) . Просто е чудо ! От тогава мечтата ми е да имам живота на Бела тоест гаджето й , както и да е ... Та съвета ми е намери си страст , която да те расее от тези мисли и да ги измести 90% от деня мислите ми летят околу Здрач , сънувам ги дори всяка вечер ! Разбира се , интереса ти няма да се събуди току така , ще се запалиш по нещо най-неочаквано ! Но не се насилвай да харесваш нещо само заради сънищата ! Успех мила !
Събуди се !

iibiza
02-27-2013, 16:24
Здравей , не знам ще ти помогна ли , но ще т кажа аз какво направих и при мен беше същото сънувах починалото ми животинче пак и пак беше ми много тежко ... всяка вечер пак и пак , пак така ляха ми куршуми , правиха ми капани какво ли не . И сега колкото и да ти е странно , този тормоз свърши когато гледах "Здрач " за първи път с голямо не желание докъто не видях Еуард Кълън разбира се :D (БЕЗ КОМЕНТАР) . От тогава съм Здрачохоличка чела съм всички книги над 1 0000 пъти гледам филмите почти всяка вечер .. стаята ми е *смее се* (БЕЗ КОМЕНТАР) . Просто е чудо ! От тогава мечтата ми е да имам живота на Бела тоест гаджето й , както и да е ... Та съвета ми е намери си страст , която да те расее от тези мисли и да ги измести 90% от деня мислите ми летят околу Здрач , сънувам ги дори всяка вечер ! Разбира се , интереса ти няма да се събуди току така , ще се запалиш по нещо най-неочаквано ! Но не се насилвай да харесваш нещо само заради сънищата ! Успех мила !

ОО на мен това не може да ми помогне повярвай ми.. Радвам се , че ти си излязла от това нещо с идеята за този сериал и си се посветила на него ! Ама при мен няма да стане :D

Miki26
02-28-2013, 14:49
:D Ама казвам ви истина е , колкото и смешно да звучи , аз си се смея като си го чета ! Мисълта ми е отпустни се във всеки ъгъл може да се крие нещо което да замести лошите мисли ! Успех :)

xXxPETYAxXx
02-28-2013, 20:02
Здравей , не знам ще ти помогна ли , но ще т кажа аз какво направих и при мен беше същото сънувах починалото ми животинче пак и пак беше ми много тежко ... всяка вечер пак и пак , пак така ляха ми куршуми , правиха ми капани какво ли не . И сега колкото и да ти е странно , този тормоз свърши когато гледах "Здрач " за първи път с голямо не желание докъто не видях Еуард Кълън разбира се :D (БЕЗ КОМЕНТАР) . От тогава съм Здрачохоличка чела съм всички книги над 1 0000 пъти гледам филмите почти всяка вечер .. стаята ми е *смее се* (БЕЗ КОМЕНТАР) . Просто е чудо ! От тогава мечтата ми е да имам живота на Бела тоест гаджето й , както и да е ... Та съвета ми е намери си страст , която да те расее от тези мисли и да ги измести 90% от деня мислите ми летят околу Здрач , сънувам ги дори всяка вечер ! Разбира се , интереса ти няма да се събуди току така , ще се запалиш по нещо най-неочаквано ! Но не се насилвай да харесваш нещо само заради сънищата ! Успех мила !
Като изключим факта, че смятам сегашното ти състояние за още по-лошо от предходното, искам да ти задам един въпрос.
Какво му харесвате на тоя Едуард? Винаги съм се чудела, дали фенките му го харесват на външен вид, или просто характера на образа му?

П.П:Ииии твоето не е хоби, просто си "влюбена" във филмов герой, съвсем различно е! Не можеш да го контролираш, там е разликата.

nevermind...
02-28-2013, 20:11
Като изключим факта, че смятам сегашното ти състояние за още по-лошо от предходното, искам да ти задам един въпрос.
Какво му харесвате на тоя Едуард? Винаги съм се чудела, дали фенките му го харесват на външен вид, или просто характера на образа му?

П.П:Ииии твоето не е хоби, просто си "влюбена" във филмов герой, съвсем различно е! Не можеш да го контролираш, там е разликата.
Значи според мен фенките на Здрач харесват Едуард, защото той не е описан точно. Има описание на външността, но не и характера. Пише, че е прекрасен и перфектен.. (чел съм само първата книга в 5ти клас и това може би е единствената книга, за която съжалявам, че съм прочел..) :lol:

xXxPETYAxXx
02-28-2013, 20:23
Тя го е ГЛЕДАЛА, става въпрос за образа му във филмовата поредица, не за образа от книгите(не съм чела книгите, но повечето го харесват от филма, така или иначе?!)
Винаги ми е било любопитно какво му харесват на тоя Робърт Патерсън, още повече пък в ролята на Едуард..?

girlwithblueeyes
02-28-2013, 20:44
Е то това на Мики си е чисат фенманиащина . По добре с кошмарите вместо да се вкарваш във подобен филм . Иначе Робърт че е грозен си е грозен :D . Предпочитам Джейкъб и като външност и като герой . Но общо взето любоват към даден образ е чисто пристраствяне освен ако не стаав дума за 5 годишно дете .