PDA

View Full Version : Косопад , рядка коса ?!?



ronaldo1652
02-18-2013, 19:43
Здравейте,от известно време се загледах,че на някой места на главата ми косата е станала по-рядка от други места,което е доста тревожно,все пак съм на 21 години.Понеже тренирам фитнес и пиех тестостеронен буустър възможно ли е да е от него?Понеже от тогава някъде ми наби на очи,спрях го и си взех Шампоан на Милва с Хенин + Себорал за стимулиране растежа и за рядка коса , имам и Хенинова Вода на шпрей , въпроса ми как да ги ползвам?

На Себорала пише,че местата където е по рядка косата се втрива с памук около 5 минути всеки ден ?

моля ви за помощ:)

SpiritInBlack
02-18-2013, 19:50
Мога да ти препоръчам нещо много силно , което помогна в семейството , обаче е скъпо и го няма в България

ronaldo1652
02-18-2013, 20:03
Пък и не мисля,че е от гена,баща ми имаше доста буйни коси.

SpiritInBlack
02-18-2013, 20:24
Regain е най-силното на пазара , ама има ефект само докато се ползва.Иди на дерматолог

DENKAZ
02-18-2013, 21:44
Ако шампоаните не помагат, правиш като мене - 0 номер.

arsenalllbaby
02-19-2013, 00:25
Първо, искам да кажа, че каквото и да си правиш на косата, ако не спреш да ги пиеш тези неща, ефект няма да видиш.

При мен по-миналото лято ми падаше косата доста и чух, че ако си намажеш главата със счукан чесън, има ефект. На много места пишеше, че трябва да се стои малко и да не се прави в по-малък интервал от седмица. Аз счуках доста скилитки, намазих си ги на скалпа и си стоях така около 15 минути. Мирише отвратително! Не стой повече от 15 минутки, защото миризмата е силна, попива в скалпа и после като ти се намокри главата, ще ти мирише на чесън. След 10 дни пак направих така и видях резултат. Миришеше леко като се къпах после няколко пъти, но се трае, а и предпочитам това, отколкото да ми опада супер много коса...

Такам, другото нещо - бадемово масло. Аз използвам това на Икаров, в малко шишенце е и струва 2-3 лева. Преди да се изкъпеш го използвай. Слагаш си малко на ръката, втриваш в главата, стоиш примерно час и влизаш да се къпеш. Купува се от аптека.

Третото - тривитаминол! То е лекарство или нещо такова ;д за овце. Мажат ги с това и им сгъстява вълната. Много момичета си го използват за маски на косата и са доволни. Спомага растежа доста. Мисля, че можеш да го използваш като бадемовото масло. Купува се от ветеринарна аптека.

И накрая - всеки ден ли си миеш косата? Шампоана ти какъв е ? Ако е много агресивен, не го ползвай. Купи си бебешки шампоан ако трябва, той не е агресивен, щадящ е към скалпа. Имай предвид, че хининовата вода, бадемовото масло и тривитаминола са мазни и трябва хуубаво да си миеш косата като се къпеш, за да не ти стои мазна. А хининовата вода в момента не се сещам как се използва, или се стои с нея преди баня, или се пръсваш съвсем малко след баня.

И още нещо :D - ако искаш, пусни такава тема в раздела "Козметика и диети", там сме се събрали доста кокони, които си правим разни неща с косите ;д Има момичета които използват или са използвали Себорал и хининова вода и мисля, че ще ти помогнат. Ако не ти се пуска друга тема - пробвай и това, което ти казах, от тези методи не съм доволна само аз. И все пак ако не помогне - отивай на дерматолог. Успех! :)

veli005
03-02-2013, 11:05
Здравейте! За косопад мога да препоръчам тривитаминол,още на втората седмица ще видиш как ти расте нова коса. Също така използвах и фитовал шампоан и две лосиончета Фитовал около 10 лв. са лосиончетата, стигат за около два месеца. Иначе много помага и затоплен зехтин.Втрива се в корените с памук,стоиш 2 часа.

marilyn
03-05-2013, 16:39
Чесън, тривитаминол, бадемово масло.

Разгледай в Козметика и диети има тема за косата.

kalpazanka
03-09-2013, 12:29
Заминавай при дерматолог. Ако ти се рискува, инвестирай в капсулите, ампулите и шампоаните на Рене Фуртерер.