PDA

View Full Version : Проблеми с кръвното налягане



dr3am
02-18-2013, 19:53
Здравейте (:
Първо, благодаря на всички, които ще отделят време, за да прочетат историята/проблема ми. Та...

От началото на януари т. г. имам нещо като проблем с кръвното. Първо беше ниско ( от порядъка на 100/60; 90/50... ) и се чувствах добре. Смисъл не ми се виеше свят, не ми прималяваше. Нищо. Но тук от две-три седмици започнах да "сплесквам" границите и освен, че беше ниско, кръвното ми стана и с близки граници. Изкарах седмица някъде с кръвно 90/75, 80/60, а от два дни поддържам 95/80. Посетих личния си лекар и той ме прати на детски кардиолог. Той от своя страна ми назначи кръвни изследвания. Резултатите им бяха добри с изключение на хемоглобина, който от много години е под нормата.
Няма явна причина да ми пада кръвното, нито границите му да се сближават толкова...

Някой да се е сблъсквал с подобен проблем? Моля, ако има такъв да сподели как го е преодолял.

haritov
02-18-2013, 22:41
храни се с храни богати на желязо и след ядене пий по едно кафе

Just.me
02-18-2013, 23:32
Много ми е познато. Справих се с този проблем наскоро. Липса на желязо. Яж бадеми, бирени фъстъци - много ядки и много плодове. Желателно е месо, спанак, но аз не обичам и минах и без тях. Може причината да е стрес или проблеми с цикъла ти. При мен беше така. Пих някакви хапчета с месеци, но не им помня името. Ако искаш пиши да проверя. Сега хемоглобинът ми е наред, вече не чувстам умора и не спя по 15-16 часа на ден. Спокойно, ще се оправиш! :)

arsenalllbaby
02-19-2013, 00:05
Преди няколко месеца беше същото и при мен. То още е ниско, де, но не чааааак толкова... По едно време нямах сили, постоянно ми прилошаваше, припаднах няколко пъти. Личният лекар ме прати при кардиоложка, но не детска. Тя пък се чудеше дали да ме приеме или да ме прати на детски.. Както и да е. Прегледа ме, прави ми няколко изследвания. Каза, че нямам проблеми със сърцето, просто явно е от стрес и разни други неща. ;д Даде ми няколко съвета:

1. Пий много течности - вода, натурални сокове, айрян, чайове.
2. Винаги си имай едно кенче кола в хладилника, ако ти прилошее, пий. Кока-колата (мисля, че и Пепсито) вдига най-бързо кръвното.
3. Кафе. Пий си всеки ден/почти всеки ден, както прецениш. Аз стигнах по едно време да пия по 1-2 кафета всеки божи ден и тя като чу, веднага ми каза да ги намаля.
4. Вино - хубаво е понякога вечер по половин - една чашка да си пийваш.
5. Дробчета ;дд МНОГО ги мразя, но нашите насила ме караха да ям... Повтаряха ми колко полезно било.
6. Има едни малки яйца.. Мисля, че са пачи яйца, но не съм сигурна.. Били и те полезни и ме караха да ям.. Малко по-скъпички са, ама ако изпълняваш останалите неща, не виждам смисъл да ги ядеш...
7. Кисело мляко.
8. Носи със себе си захарче в пакетче и като усетиш, че ти прималява, си изсипваш едно под езика.
9. Хапвай зърнени закуски, мюслита, пълнозърнести неща. Полезни са. Яж ги с прясно мляко.
10. Виж в нета кои са храните с желязо и си хапвай от тях.
11. Ядките са полезни.
12. Наспивай се добре, но не прекалявай с часовете спане.
13. Движи се. Започни да изпълняваш горните неща и като се почувстваш по-добре, се движи повече, но не се насилвай изведнъж. Аз за първи път като отидох на фитнес направих едно страшно кардио и после ми причерняваше... Разхождай се продължително, после отиди на фитнес, прави кардио на малки степени с хубави почивки между упражненията и с времето си удължавай тренировките. Ако не ти се ходи на фитнес, може и да тичаш навън.

Дълъг пост стана... ;д

sis3t0
02-19-2013, 07:52
....

dr3am
02-19-2013, 07:54
леле хора, благодаря за бързите отговори... относно кафето и колата и всичко съдържащо кофеин не мога да ги приемам заради Епилепсия.... някакви техни заместители знаете ли?

ostri.ste
02-19-2013, 17:35
Аз съм със същия проблем и се оказа,че съм с анемия.Понякога ми прилошава,но веднага кола или шоколад,на мен лично ми помагат веднага! Също е много хубаво да ядеш фурми по 5-10 на ден :) и също ми казаха сега зимата от домашните туршии да ям червените камби и по принцип да ям червени чушки. : )

Hayashi
02-19-2013, 17:57
За анемия изследвала ли си се? Не бързай да наблягаш на желязото, защото на майка ми цял живот са ѝ повтаряли, че има липса на желязо, а в последствие се оказа, че има излишък.

Не пий ИЗОБЩО кафе и кола, ако си с ниско кръвно. Става по-зле. Чаша истинско червено вино помага, качествен черен шоколад, а най-бързото и ефективно е айрян със сол в големи количества.

dr3am
02-19-2013, 19:01
не е анемия при всички положения... изследвах се мин месец по това време Hgb ми е 119 /долна граница.../ а това с айряна и виното го знам, но някак си е неприложимо в училище или като съм навън... бяха ми споменавали да ям зърна кафе, но ... ;///

Hayashi
02-19-2013, 19:16
Аз лятото винаги си нося шоколад. Не питай какво става като се разтопи в чантата ми.
Иначе аз съм същата, хемоглобинът ми е 120, а от жегите ми пада кръвното 90/60. Наливам се с айрян и гледам да не стоя на топло.

ostri.ste
02-19-2013, 21:35
Да,изследваха ме! И понякога когато желязото ми е много ниско пия "Малтофер".Ахам,благодаря : )

Yen_is_bacK
02-24-2013, 23:39
желязодефицитният проблем при младите хора е често срещано, както отгоре един потребител спомена трябва ти храна богата на железа и червени меса, ако неможеш да понясяш карантии, и спанак, на жаргон казано .. можеш да помолиш мама и татко да ти купят един протеин суроватка който да е чиста и с богато съдържание на калий, натрий, желязо, магнезий, калций, това е много ефикасна терапия мой познат не пипаше зеленчуци и беше като теб пи и се оправи, също като приемаш тази хранителна добавка, добре ще да се храниш наистина с пълноценни храни всеки човек предразположен с хемоглобини проблеми трябва да спазва някаква диета която рязко да повиши приема ти на белтъчини и железа (което хранителната добавка ти го осигурява) месо, риба, морски продукти,заедно с това трябва да увеличиш приема на витамин ц и витамин е,месо,черен дроб .. като цяло това може да ти е примерна таблица за продуктово консумиране:


мазнини като краве масло растителни мазнини
млечни продукти извара, кисело мляко,яйца
месо като пиле,теле,заек
риба като за предпочитане да не е мазна като шаран, скумрията е евтина риба и е много полезна
ориз, овес, пшеница зеленчуци - грах, патладжани, салата, маруля, целина,
магданоз, карфиол и тн ..
хляб но наистина в умерени количества
плодове много цитроси - портокали, мандарини, лимони, ябълки, кайсии, касис, френско грозде, ягоди, малини.
бирена мая на хапчета, шипков чай с мед, лимонов сок и протеинова суроватка с високи съдържане на железа, витамин е, витамин ц ..