PDA

View Full Version : Нормално ли е?



BloodyDreamer
02-19-2013, 23:33
Имам навика да си водя нещо като лични монолози, да си обсъждам разни въпроси и т.н., помага ми да се успокоя, когато съм ядосана, ако имам проблем да го видя от всички страни и т.н., но вчера, по време на един от тези монолози, осъзнах, че не помня абсолютно нищо от последите две изречения, които съм казала, и не мога да си продължа мисълта. Бяло петно. Още не мога да си спомня. По принцип имам проблеми с паметта, но такова нещо не ми се беше случвало. Преди около една година косата ми падаше и бях решила, че съм болна от нещо, много се бях депресирала, после се намазах с едни работи и ми мина. Преди няколко месеца пак почна да пада, после имаше един период от около месец, в който сравнително често получавах сърцебиене и като се изправех ми причерняваше, макар че не съм се изправила чак толкова скоростно. Вече не ми пада косата, пак почнах да се мажа с онова мазило, сърцебиенето намаля до веднъж в месеца, а после спря нацяло, причерняването - само при по-рязко изправяне. За тези неща съм говорила с мама и не ме притесняват, но това "бяло петно" доста ме стресна. За него още не съм й казала, понеже и тя е една страхлива... Та има ли причина за притеснение, или е нещо сравнително нормално?

ПП. На 14 съм, сигурно пак се филмирам супер много, както и първите два пъти, ама все пак не боли да питам.

Hayashi
02-20-2013, 05:58
Според мен е нормално. Била си уморена. Аз когато съм много уморена съм водила разговори и след точно 10 секунди нищо не помня. Веднъж дори открих, че съм си водила бележки в тетрадката докато спях в час, но нямах никакви спомени за това. Случват се такива неща, когато ти се спи просто се изключваш.
Иначе аз редовно водя спорове със себе си, най-често да се накарам да правя нещо.

rubby179
02-20-2013, 09:06
Това е напълно нормално състояние. Много хора изпадат в такава ситуация когато водят монолог със себе си. Що се отнася до бялото петно в паметта, това се случва често при възникнала умора или при прием на някои медикаменти.

TykaSePisheNick
02-20-2013, 09:41
И на мен се е случвало.Най-редовния ми номер е като започна да си мисля за нещо след 5 минути да съм се отвял на коренно различна тема, че чак не мога да се сетя за кво си мислех отначало и започват едни бавни и мъчителни обратни асоциации, докато стигна до първата си мисъл...

georgi12
02-20-2013, 21:28
Притъмняването се получава при падане на кръвното при рязко изправяне или пязко движение . Просто внимавай. А иначе за бялото петно - всеки има такива моменти.

Amore-Mio*
02-21-2013, 22:09
Нормално е, всеки си има такива моменти - безсмислен е този филм, в който се вкарваш.