PDA

View Full Version : На какво може да се дължи това поведение ???



Opiumm3
02-21-2013, 13:23
Здравейте,имам едно приятелче който беше напълно здрав и жизнен , с много силен характер и адски енергичен и позитивен пич . От 2-3 дена нещо му стана не се храни, не спи не говори .. сякаш тялото му е там а духът му го няма ( Буквално !! ) Когато приблизително на час каже някоя дума тя е нещо с което се самосъжелява , чувства се виновен .. "единствено аз съм си виновен за всичко" .. "съжелявам предадох ви " .. "Страх ме е от Болката" в друг момент пък е адски агресивен всичко го дразни ... не може да разпознае никого ... Посегнал е на майка си с думите " По-добре аз да те убия отколкто ТЕ .. а за майка си би направил всичко!!!! днес започна да говори за ДЯВОЛИ .. "той ме кара да го правя " .. постоянно е с наведена глава и отвреме на време да погледне на някъде .. повтарям че нямаше абсолутно никакви проблеми нито умствени , нито физически нито приема НАРКОТИЦИ просто изведнъж психиката му рухна.Адски много се притесняваме и всяко мнение ще бъде важно ... Благодаря ви .

girlwithblueeyes
02-21-2013, 17:05
Лекар .

TheBeliever
02-21-2013, 17:08
Да е общувал със сектанти наскоро? Или това, или му хлопа дъската.

DoctorSatan666
02-21-2013, 18:21
inb4 Християни да осерат темата.

tori
02-21-2013, 18:55
Досега не е ползвал наркотици, да не е взел нещо сега? Да не би да е станало нещо с него, за да се получи това разтройство? Най-добре е да отиде при психиатър/психолог/каквото е там. Само да гадаем не става, трябва и лекар.

Opiumm3
02-21-2013, 20:06
Благодаря ви за мненията ... лично аз стигнах до извода ,че най-вероятният начин е СВРЪХ ДОЗА с трвърд наркотик .. не се бяхме виждали 3-4 дена , незнам с кой е бил ,кво е правил .. тва е единствения начин да се травмира толкова.Ще се разровя в нета за други такива случай ако някой знае нещо да помага :) Бил е на психолог , но не е могъл да установи причината за състоянието му ..

besso
02-22-2013, 11:55
Прилича на шизофрения. Нека потърси психиатър. Доколкото знам заболяването е лечимо.

r0073x
02-22-2013, 13:55
Най-вероятно е отключена схизофрения. Скоро да е имал някакви по-силни емоционални изживявания ? Да е пушил трева ? (все са причина за отключване на morbus Bleuleri)

Да е употребявал някакви други психоактивни вещества ? Да е имал контакт със секти и разни подобни лъжерелигии ?
Да е получавал травма в главата ?

Opiumm3
02-22-2013, 14:55
единственно от нещата който изброи r0073x е пушил марихуана .. не е абстинентен , просто по събирания , купони , за някой друг интересен филм ( много рядко ) .. не съм запознат много със сраничните ефекти от марихуаната ,знам че единствено причинява повреда на краткотрайната памет .. За други психоактивни вещ. не съм наясно,не се бяхме виждали дни .. но попринцип бе от хората който бяха твърдо НЕ за " Силният наркотик " .. възможно е "ПРОСТО ДА Е ОПИТАЛ" както се почва в началото .. дано помни в каква дупка пропадна .. сигурни сме ,че ще се оправи :)

Opiumm3
02-22-2013, 15:04
Лошоо .. прочетох за шизофренията .. симптомите му са 1към1 :(

girlwithblueeyes
02-22-2013, 15:10
Прилича на шизофрения. Нека потърси психиатър. Доколкото знам заболяването е лечимо.

Дам лечимо е обаче ако се открие в ранен стадии . После вече е невъзможно .

Opiumm3
02-22-2013, 15:28
Открих така наречената ТЕС терапия.Много хора са се стабилизирали. При окончателно мнение ,че страда от шизофрения ,ще го предложа веднага, дано има ефект!Кофти ми е защото тази година завършва,а процедурите продължавали дълго .. но естественно на първо място е ЗДРАВЕТО независимо всичко останало!!!

r0073x
02-22-2013, 15:42
Заведете го на психиатър и да се овладеят епизодите

besso
02-22-2013, 18:29
Такъв човек не осъзнава лудостта си и може да е опасен за себе си и околните. Дано не се стига до там. Помогнете му.

girlwithblueeyes
02-22-2013, 19:30
Докато не се постави окончателна диагноза , че страда от шизофрения не е редно да се прави каквото и да е било .