PDA

View Full Version : 9 ФЕГ или 133 СОУ ??



(-_-)
06-26-2013, 18:18
Въпроса е ясен.Мерси предварително.

perry_the_platypus
06-26-2013, 18:20
Пусна такова мнение в друга тема, където ти отговорих.

lisi4ety
06-26-2013, 18:21
Тази година завърших 133то и го препоръчвам, с две ръце и два крака ЗА! :)
Като кандидатствах в 7 клас и на мен то ми беше след Френската, чаках 2ро класиране, но си останах там.. и за секунда не съм съжалявала. Супер е училището, наистина. :)

tonssy
06-26-2013, 18:40
Като кандидатствах в 7 клас и на мен то ми беше след Френската, чаках 2ро класиране, но си останах там..

Същото. Само че сега завършвам 11 клас и АДСКИ много съжалявам, че влязох точно там. В момента 2/3 от преподавателите по чужди езици нищо не струват, особено по английски.

lisi4ety
06-26-2013, 18:45
Същото. Само че сега завършвам 11 клас и АДСКИ много съжалявам, че влязох точно там. В момента 2/3 от преподавателите по чужди езици нищо не струват, особено по английски.

За английския не знам, но на мен са ми преподавали всички по френски и 2/3 от тези по руски и нямам оплаквания. :)

perry_the_platypus
06-26-2013, 19:04
По френски ще имаш оплаквания от учителите само ако не учиш. :D:D

shusha
06-26-2013, 19:16
133 соу е на ниво и за преподователите се носят хубави мнения.

lisi4ety
06-26-2013, 19:17
По френски ще имаш оплаквания от учителите само ако не учиш. :D:D


Не съм съгласна ;дд не и ако учителките те харесват и една от тях ти е класна, както беше при мен ;д

perry_the_platypus
06-26-2013, 19:18
Не съм съгласна ;дд не и ако учителките те харесват и една от тях ти е класна, както беше при мен ;д

Подробности, хахаха. Теофилова ти е била класна, нали? :D

lisi4ety
06-26-2013, 21:05
Подробности, хахаха. Теофилова ти е била класна, нали? :D

Мхм ;д слънчице беше направо ;д

chtlsy
06-26-2013, 21:11
В 133 не се ли учи руски като първи език? Ако е така, от какъв зор сравнявате училища, където се учат два съвсем различни езика?

lisi4ety
06-26-2013, 21:17
Еми не. Има различни паралелки, както във всяко друго училище.
Има паралелка, в която първи чужд език е английски, в която първи чужд е френски и 2, в които първия е руски. (;

tonssy
06-27-2013, 12:24
В 133 не се ли учи руски като първи език? Ако е така, от какъв зор сравнявате училища, където се учат два съвсем различни езика?

Еми не.
Има 4 различни паралелки, както обясниха над мен. Да си кажа още веднъж обаче- тази с английския, като първи чужд език, изобщо не я препоръчвам.

(-_-)
06-27-2013, 14:01
Защооооо аз съм точно там:@

ObiWan
06-27-2013, 14:44
Защооооо аз съм точно там:@

Глупости, не се притеснявай, супер е. Имам много приятели от тази паралелка и всички са доволни. Просто на всеки випуск се падат различни учители. :)

tonssy
06-27-2013, 15:07
Защооооо аз съм точно там:@

Догодина ще има още учители.
Не казвам, че всички са зле, не се отчайвай още сега :Д Пожелавам ти да ти се падне правилният. Просто на моя клас, от 8-ми клас му тръгна на некадърници.

Ramona
06-27-2013, 16:03
Пробвай се във ФЕГ

perry_the_platypus
06-27-2013, 18:50
Мхм ;д слънчице беше направо ;д

E, тъкмо, ще бъде мила към новите зайци. ;д;д;д

-----------------------------------------------------------------------

Много сте ми смешни като не знаете за 133то и съветвате да ходят към 9 ФЕГ.
Само за информация:
На тазгодишното НВО по френски език, зайците в 133то имат по-високи оценки от зайците в 9 ФЕГ. Може да си направите сметката сами. :)))))

cartwheelzombie
06-27-2013, 20:23
E, тъкмо, ще бъде мила към новите зайци. ;д;д;д

-----------------------------------------------------------------------

Много сте ми смешни като не знаете за 133то и съветвате да ходят към 9 ФЕГ.
Само за информация:
На тазгодишното НВО по френски език, зайците в 133то имат по-високи оценки от зайците в 9 ФЕГ. Може да си направите сметката сами. :)))))
Има ли някаква статистика, че ми стана интересно?

perry_the_platypus
06-27-2013, 20:53
Има ли някаква статистика, че ми стана интересно?

Честно казано, има такава статистика, къде е и въобще има ли я в Интернет, нямам идея, на нас учителите по френски език ни казаха.

lisi4ety
06-27-2013, 21:06
Честно казано, има такава статистика, къде е и въобще има ли я в Интернет, нямам идея, на нас учителите по френски език ни казаха.

Бее ти не им се връзвай много, всеки учител си хвали учениците, нас също ни казваха така, но това никъде не е доказано.

И двете училища предлагат изключително високо ниво на френския език. Дали ще го научиш по-добре във ФЕГ, или 133, зависи САМО и единствено от теб.
А след като ти си приет с АЕ и РЕ, не виждам изобщо база за сравнение с ФЕГ. Просто реши какви езици ти се учат ;)

irrationalDecision
06-27-2013, 21:39
Нищо лично, perry, но сещаш ли се , че току така не се сравняват две величини? Колко хора са 8 клас в 133 СОУ и колко са в 9 ФЕГ? Не съм в нито едното даскало от тези двете, нямам и пристрастия към нито едно от тях, но доколкото помня от преди години паралелката с френски в 133 СОУ е само една, тоест говорим за максимум 30 ученика. А във ФЕГ са 196, в 7 паралелки. 30 срещу 200?! При близо 7 пъти повече явили се дали ти е уместно сравнението?

Погледни олимпиадите по френски през годините, колко са класираните от 133-то на национален кръг по френски и колко са от ФЕГ , при това, за да отчетем описаните вече разлики в броя по випуски, направи го в проценти от цялото? Погледни и матурите по френски, те показват наистина доста. Тази година от ФЕГ са се явили 137 души от 12 клас и средният им успех е 5,67. От 133-то са се явили 23 и средният им успех е с почти половин единица по-нисък(5,24). Хубаво е като се правят сравнения да се борави с цифри, а не да го караме на : така ми каза един приятел/класната/съседът.

PS Лисичето хубаво ти е казала много много да не се връзваш на тези приказки. Няма даскал, който да не плюе малко или много по училището-конкурент и да прехвалва това, в което той предава. Все то е върхът на сладоледа. И това не важи само за 9 ФЕГ и 133 СОУ. Същото се случва и с 91 НЕГ и 73 СОУ, с 1 АЕГ и 2 АЕГ.

teenschool
06-29-2013, 17:59
9 feg

marilyn
06-29-2013, 23:23
Въпросът е на теб къде ти се учи. В днешно време навсякъде нивото е паднало. Много зависи от даскалите, има готини, които преподават и са сериозни, има и такива, на които не им пука дали са си предали урока или не. И това е навсякъде, дори и в елитните училища.

На Френската ѝ се носи славата, че там влизат богаташчета, че основно хората се интересуват само от айфони и маркови дрехи и тн.
133то си има сигурно и то неща, които не са му в ред.

marssy
07-08-2013, 14:16
А дали се знае кой ще води английския на 8 клас АЕ и РЕ тази година и кой ще им е класен?

skok
07-08-2013, 16:04
На Френската ѝ се носи славата, че там влизат богаташчета, че основно хората се интересуват само от айфони и маркови дрехи и тн.
Да бе, охраната седи на входа и събира по 10 лева вход на ден, ако нямаш не те пуска... Глупости са тва. Аз съм завършил френската и си е екстра даскало, само че последните години доста се промениха нещата смениха се 70% от преподавателите и администрацията така че сега не знам как е. Иначе според мене избора не е особено сложен. Ако ти харесва Франция и ти се учи френски ходи във френската защото там освен езика се учи всичко свързано с френската култура и то по доста задълбочен начин. Ако предпочиташ руски/англииски ходи в 133. Въпреки че то и тва няма особено значение тъй като аз завърших ФЕГ па отидох да следвам в Англия

perry_the_platypus
07-09-2013, 18:12
Ако ти харесва Франция и ти се учи френски ходи във френската защото там освен езика се учи всичко свързано с френската култура и то по доста задълбочен начин. Ако предпочиташ руски/англииски ходи в 133.

Всичко окей, ама не знаеш как е обучението по френски език в 133то, и не изкарвай, че френският не се учи в 133то. -.-