PDA

View Full Version : Учи ми се..



YonnaPanda
06-28-2013, 16:34
Здравейте!Тази година съм 7ми клас...Ииии след това ще кандидатствам в някоя софийска гимназия.Така...търся елитна гимназия, с модерна сграда и добра материялна база, където се учи здраво, има добра дисциплина, и учителите са на ниво.Никога не съм носила униформа...би било сладко.xD Може ли някой да ме насочи към някоя подобна гимназия?Да покрива поне половината от изискванията които имам ?

DisappointedDreamer
06-28-2013, 16:37
Влез в армията.

SunT
06-28-2013, 19:39
Аз не разбрах - искаш или не искаш униформа? :smt108 8-)

vladislavcheto
06-28-2013, 20:16
Кво общо има униформата ?




Влез в армията.


:D :D :D :D

DisappointedDreamer
06-28-2013, 20:19
сграда
база
здраво
дисциплина
ниво
униформа

------------> армията.

RainyMood
06-28-2013, 20:22
91 НЕГ, СМГ, 2 АЕГ? Зависи какво ти се учи.

vladyman
06-28-2013, 20:26
В НАШАТА армия я има само униформата, сори.

Иначе, във всяка "елитна" гимназия ги има донякъде изброените неща, но май в никоя ги няма покрити напълно. Истината е, че където и да влезеш (тук включвам и 99% от гимназиите в чужбина,не само нашите) всичко си зависи от теб. От това дали на ТЕБ ти се учи, от това дали ТИ искаш да се развиваш и т.н.

mrankoniiii
06-28-2013, 21:27
2АЕГ ще ти допадне много .

Rabalka
06-28-2013, 21:59
Влез в армията.

Бати оригиналната тъпанарка :lol:

DisappointedDreamer
06-29-2013, 07:02
Бати оригиналната тъпанарка :lol:

Да погледнем фактите:

а) ползвах хумор, който разсмя
б) ти просто се заяде като циганката, която всъщност си

Мхмхмхмхм.

sexa_na_kompleksa
06-29-2013, 07:31
Не е ли по-важно какво ще учиш, а не дали ще има униформи и нова, модерна сграда?

tonssy
06-29-2013, 07:46
Не е ли по-важно какво ще учиш, а не дали ще има униформи и нова, модерна сграда?

Абсолютно съм съгласна.

Rabalka
06-29-2013, 08:50
Да погледнем фактите:

а) ползвах хумор, който разсмя
б) ти просто се заяде като циганката, която всъщност си

Мхмхмхмхм.

Каза лайното и падна в дупката! :lol:

marilyn
06-29-2013, 08:57
2АЕГ мат прекрасна база, но не се учи особено сериозно вече.
22ро има униформи и се учи сериозно, елитно е (все още до колкото може) ->рекламирам си го, не мога :D

Изобщо... какво ти се учи всъщност?

shusha
06-29-2013, 09:52
за 22 -то не мога да кажа, че се учи сериозно.
Вече и в елитните не се учи яко, както едно време, я ние учениците сме станали мързеливи, я министерството се изгаврило с нащо образование и така.
Еми хващай елитните като 1АЕГ;1НЕГ и тея... Ако искаш яко учене някое частно, но пък там, няма да те оставят на поправителен, ако не учиш шот им плащаш няколко бона. :p

marilyn
06-29-2013, 09:55
за 22 -то не мога да кажа, че се учи сериозно.
Вече и в елитните не се учи яко, както едно време, я ние учениците сме станали мързеливи, я министерството се изгаврило с нащо образование и така.
Еми хващай елитните като 1АЕГ;1НЕГ и тея... Ако искаш яко учене някое частно, но пък там, няма да те оставят на поправителен, ако не учиш шот им плащаш няколко бона. :p

Глупаво изказване относно частните училища. Там не се учи сериозно.

Колкото и бъгове да има 22ро, ако искаш да учиш- дават ти възможност. Научила съм там два езика и то като хората, учех и 3ти, бяха малко часовете, но имам основа.
НЕ забравяйте, че до голяма степен зависи и вие колко сте сериозни.

shusha
06-29-2013, 09:56
Глупаво изказване относно частните училища. Там не се учи сериозно.

Колкото и бъгове да има 22ро, ако искаш да учиш- дават ти възможност. Научила съм там два езика и то като хората, учех и 3ти, бяха малко часовете, но имам основа.
НЕ забравяйте, че до голяма степен зависи и вие колко сте сериозни.

Съгласна съм! Наистина всичко зависи от нас ...
В частните учиш, ако гониш стипендия.

tonssy
06-29-2013, 09:59
Съгласна съм! Наистина всичко зависи от нас ...
В частните учиш, ако гониш стипендия.

Не всичко, но наистина голяма роля играе сериозността ни.

shusha
06-29-2013, 10:07
Не всичко, но наистина голяма роля играе сериозността ни.

Ако става дума за образование , има интерент, форуми и хиляди сборници , където всичко е обяснено и даскалата ти да не струва, пак ще го научиш. Вече за реализация и способности е друга тема.

cunt
06-29-2013, 10:08
Чувал съм че в 31 се учи много и е затегната дисциплината ,но това са само слухове

cunt
06-29-2013, 10:10
за 22 -то не мога да кажа, че се учи сериозно.
Вече и в елитните не се учи яко, както едно време, я ние учениците сме станали мързеливи, я министерството се изгаврило с нащо образование и така.
Еми хващай елитните като 1АЕГ;1НЕГ и тея... Ако искаш яко учене някое частно, но пък там, няма да те оставят на поправителен, ако не учиш шот им плащаш няколко бона. :p
Точно в частните училища от личен опит казвам че се учи най-малко и всички оценки са подарени.

tonssy
06-29-2013, 10:35
Ако става дума за образование , има интерент, форуми и хиляди сборници , където всичко е обяснено и даскалата ти да не струва, пак ще го научиш. Вече за реализация и способности е друга тема.

Така е, но защо ми е тогава да се записвам в определено училище, ако именно там не получа нужните знания? Чуждоезикови, например.

shusha
06-29-2013, 11:34
Така е, но защо ми е тогава да се записвам в определено училище, ако именно там не получа нужните знания? Чуждоезикови, например.
По таз логика, защо въобще ходим на училище ?
Иначе има разлика от училищата в топ 10 и някакво даскало за хладилници и климатици. С една дума, предпочитам по-малкото зло.


Точно в частните училища от личен опит казвам че се учи най-малко и всички оценки са подарени.
Не се изразих правилно. Имах предвид, че на теория казват, че се учи, но на практика е плачебно.

nor4eto99
06-29-2013, 11:46
Всеки иска за много пари да работи минимално, така че....

YonnaPanda
06-29-2013, 17:39
Така...Искам да уча математика, английски език и по възможност още един език...Поразрових се за 2 АЕГ.Хареса ми, но дали пък няма да сгреша?Прочетох много мнения в много форуми и така и не успях да разбера какви са й минусите и плюсовете.Някой ще ми обясни ли?Ако уча там и се трудя максимално, ще мога ли да получа необходимите знания например за да вляза в някой престижен английски или американски университет?Иска ми се училището, в което ще уча да има добра дисциплина за да ми е по-лесно.Те не само учителите са виновни но и учениците...Просто ми се учи в приятна атмосфера, без шумове и крещящи ученици..Също така имам нужда и от библиотека с изобилие от книги.Е?Коя гимназия ще ми предложи това което искам?..Униформите да ги оставим на страна!

sunrisee6
06-30-2013, 16:34
Математическата? Иначе Класическата гимназия също е добра, американският колеж..

swetygiRl
06-30-2013, 16:39
НПМГ- Там са сериозни, или поне в моя клас сме такива :D харесваме си науката, ходила съм на олимпиади ,тази зима също бях. Така с глупости не се занимаваме там , но гимназията не е за всеки

dark_girl
06-30-2013, 17:18
Така...Искам да уча математика, английски език и по възможност още един език...Поразрових се за 2 АЕГ.Хареса ми, но дали пък няма да сгреша?Прочетох много мнения в много форуми и така и не успях да разбера какви са й минусите и плюсовете.Някой ще ми обясни ли?Ако уча там и се трудя максимално, ще мога ли да получа необходимите знания например за да вляза в някой престижен английски или американски университет?Иска ми се училището, в което ще уча да има добра дисциплина за да ми е по-лесно.Те не само учителите са виновни но и учениците...Просто ми се учи в приятна атмосфера, без шумове и крещящи ученици..Също така имам нужда и от библиотека с изобилие от книги.Е?Коя гимназия ще ми предложи това което искам?..Униформите да ги оставим на страна!

Математика с АЕ:
1 вариант:СМГ
2 вариант:НПМГ

М/у може да пишеш и в нашата тема:Бъдещи седмокласници 2013/2014.:)
Там ще обсъждаме заедно.:D