PDA

View Full Version : Деветокласници 2013/2014



Страници : [1] 2

zlatko98
06-28-2013, 15:40
7-ми клас си направиха нова тема, айде и ние :)

perry_the_platypus
06-28-2013, 16:09
Честита!

BloodyDreamer
06-28-2013, 17:47
Айде, честито да ни е. Само дано не опустее както предната.
Между другото, какво мислите за списъкът с книгите? Изобщо смятате ли да ги четете?

SunT
06-28-2013, 18:34
Тамън се чудех кога ще си направим и ние ^.^
За книгите.. Има разлики между списъците в различните училища -.- И нда, ще ги чета, но което ми е по-интересно.

Какво правихте днес? :)

BloodyDreamer
06-28-2013, 19:31
Колко може да са различни, след като учебният материал е един и същ?
Ето го нашият за сравнение :D
1. Николай Кун - "Старогръцки митове и легенди"
2. Омир - "Илиада"
3. Софокъл - "Едип цар"
4. Софокъл - "Антигона"
5 .Еврипид - "Електра"
6. Старогръцка лирика
7. Стар завет - Книгата Битие; Изход /историите за Мойсей/, Десетте Божи заповеди; историите за края на пътя за Ханаан
8. Нов завет - Евангелие от Матея - /животът и възкресението на Исус/, Проповедите и притчите на Исус
9. Кретиен дьо Троа - "Ланцелот, рицарят на каруцата"
10. Томас Малори - "Смъртта на Артур"
11. Пространно житие на Св. Кирил
12. Проглас към Евангелието
13. К.Преславски - "Азбучна молива"
14. Ч.Храбър - "За буквите"
15. Й.Екзарх - "Шестоднев"
16. Пр. Козма - "Беседа против богомилите"
17. "Ходене на Богородица по мъките" / апокриф /

Днес се събрахме с класа на едно заведение в градската градина, раздадоха ни бележниците, хапнахме, пийнахме, па се разотидохме. Вчера беше супер якият ден! Бяхме си направили един списък с песни и пяхме целия ден. Един съученик им беше научил акордите и свиреше на китара. Третия час дойде господина по български и изсвири две песни на Бийтълс, без да пее. Четвъртия час пак дойде и изсвири други две песни (една на Висоцки и една от филма "Хъшовете"). Добър е, има много хубав глас. Никой не очакваше. Дойде и директорката (за последните десет-петнайсет минути), май цялото училище знаеше, че ще пеем. :D
Иначе и сълзи имаше, защото една съученичка заминава за София, днес ни беше последният ден заедно. Не се сближихме много, но ми стана гадно. Обожавам класа си, искрено се надявам да си останем все така сплотени и единни, с все същата прекрасна атмосфера.

zlatko98
06-28-2013, 20:11
Ние последния месец бяхме със заместничка, при която нищо не се правеше. Така че аз практически завърших отдавна. Неска ходих да си купя разни неща :D и после пихме.

weenonas
06-29-2013, 11:39
Вчера се видяхме около 10 човека от класа ми, другите не дойдоха. Училището беше планирало да си чистим стаите, но понеже ние го направихме в четвъртък, бяхме свободни. Класната беше викнала няколко човека да й помогнат за дневника и бележниците, които всъщност ще ни дадат на 5ти -_- А другите доброволно бяхме там просто ей така да се видим. Като свършиха работата се разделихме на групички, аз и още 2 момичета отидохме към НДК, други в друга посока, трети си тръгнаха. Тъпо.
Сега обмисляме за 5ти да направим нещо, но няма да можем да се съберем всички, защото някои заминават :/

BloodyDreamer моя списък е същия. Тези произведения ме притеснява, че ще са ми твърде сложни. Дано да е напразно. Ще се пробвам да прочета поне Илиада и Библията.

А с какъв успех завършихте? Моя е 5,63 и ще взимам стипендия първия срок ^_^

Smile.
06-29-2013, 12:11
Честита тема, девети клас!
Много яка година беше, наистина. Поопознах се с новия си клас, всички са супер готините и нямам търпение да почнем училище. :D Завършването се получи яко, въпреки че класната не успя да дойде, но както и да е. -_-
В моя списък за лятото има точно две книги: "Старогръцки митове и легенди'' и "Библия за деца''. Все едно съм втори клас. :D Мислех си все пак да прочета "Илиада", "Крал Артур" и т.н., но наскоро излезе новата книга на Дан Браун и се отказах.. :D Да ви се похваля, че завърших с 6.00 (party) и също така да питам може ли малко повече информация за стипендиите.

Зайче..
06-29-2013, 12:14
на нас тази година не ни дадоха списъци за книгите, които трябва да четем? :lol:
и утре или в други ден трябва да ходя да си взимам дипломата, а пък как ме мързиииииии :D


А с какъв успех завършихте?

моя е около 3 и 50 8-)

teenagexdramaxqueen
06-29-2013, 12:29
4.97:( !!!!

perry_the_platypus
06-29-2013, 13:19
4.97:( !!!!

:D:D:D:D

Иначе относно книгите, трябва да прочета всичките, защото трябва да им направя резюме. -.-

На 28ми не правихме абсолютно нищо, някакви простотии в класната стая, ходихме да си купуваме учебниците по френски език и оттам се разделихме на групички.

Успехът ми е 5,43. :D

DisappointedDreamer
06-29-2013, 13:48
но наскоро излезе новата книга на Дан Браун

не е очароваща :Д

Радвайте се на училището, деца! :)

SunT
06-29-2013, 16:03
Колко може да са различни, след като учебният материал е един и същ?
Ето го нашият за сравнение :D
1. Николай Кун - "Старогръцки митове и легенди"
2. Омир - "Илиада"
3. Софокъл - "Едип цар"
4. Софокъл - "Антигона"
5 .Еврипид - "Електра"

Тези са нашите + “Прикованият Прометей“ - Есхил и Библейски легенди 8-) А във 2 АЕГ са даже по-малко.

Някой може ли да каже кога и как се кандидатства за стипендия?

perry_the_platypus
06-29-2013, 16:33
Нашите книги са:
1. Омир - "Илиада"
2. Омир - "Одисея" (извънкласно)
3. Есхил - "Прикованият Прометей"
4. Софокъл - "Едип цар"
5. Софокъл - "Антигона"
6. Три произведения по избор на Алкей, Сафо, Анакреон или Калин
7. Кирил - "Пространно житие"
8. Константин-Кирил Философ, "Проглас към Евангелието"
9. Климент Охридски - "Похвално слово за Кирил Философ"
10. Константин Преславски - "Азбучна молитва"
11. Черноризец Храбър - "За буквите"
12. Битие (Библия) - Сътворението на Моисей и Йосиф

P.S. Някой смята ли да се явява на Б1 сертификат другата година?

TechnoNeverDies
06-29-2013, 18:00
Ии аз да се включа към вас :P

thebestye
06-29-2013, 18:25
оо колеги :Д ами на ман не ни дадаха книги !! незнам защо или поне аз не съм разбрал амааа... и да дадат
аз не чета и заварших с 3 още малко и аиде :Д гити :Д:Д

TechnoNeverDies
06-29-2013, 18:30
Нашите книги са:
1. Омир - "Илиада"
2. Омир - "Одисея" (извънкласно)
3. Есхил - "Прикованият Прометей"
4. Софокъл - "Едип цар"
5. Софокъл - "Антигона"
6. Три произведения по избор на Алкей, Сафо, Анакреон или Калин
7. Кирил - "Пространно житие"
8. Константин-Кирил Философ, "Проглас към Евангелието"
9. Климент Охридски - "Похвално слово за Кирил Философ"
10. Константин Преславски - "Азбучна молитва"
11. Черноризец Храбър - "За буквите"
12. Битие (Библия) - Сътворението на Моисей и Йосиф

P.S. Някой смята ли да се явява на Б1 сертификат другата година?

И на нас ни даде същите, обаче една приятелка ми даде учебник по литература и мисля да чета само откъсите, а ако ми стане много интересно някое, ше си го взема да го чета цялото. :d

Smile.
06-29-2013, 18:33
А някой, който ще се явява на изпит за първия сертификат на Кеймбридж?
И пак да моля за малко инфо за стипендиите.. :P

zlatko98
06-29-2013, 20:23
Нашите книги са:


P.S. Някой смята ли да се явява на Б1 сертификат другата година?
Аз да се изфукам :Д Моя по немски го взех още в 6ти клас :P Иначе успеха ми е 5.63

kitty02
06-29-2013, 20:38
Честита ни тема!
Успеха ми е 5.85 :)
На нас ни дадоха списъка + някои книги от 10 клас, понеже там са били много произведенията.
Пак валии :( Дано другата седмица да грейне слънце.

irrationalDecision
06-29-2013, 22:08
Аз да се изфукам :Д Моя по немски го взех още в 6ти клас :P Иначе успеха ми е 5.63

Нищо лично, даже браво, ама за какво ти е това В1? Това е така нареченият B1- Zertifikat Deutsch für Jugendliche (съкратено ZD j). Малко е като за украса.Трябва ли ти един ден за следване езикът, с В1 няма да ти мине номерът никъде. Поне В2, а най-добре и С1. Малко като при английския - по-рaзумнo постъпват сякаш онези, които отиват директно на САЕ, без да минават преди това и през FCE.

weenonas
06-30-2013, 07:38
Smile. дали ще получаваш стипендия в началото на 9ти клас зависи не само от успеха, но и от това в какво училище учиш. Ако си в езикова гимназия или просто си имала 18 часа чужд език на седмица се смята, че имаш нулева година и не можеш да получаваш стипендия. Ако си имала 13 часа чужд език на седмица и си учила и другите предмети от седми клас (химия, биология, физика, история и т.н.) и си завършила 8ми клас със успех над 5,50, можеш да получаваш стипендия първия срок на девети клас. В началото на годината питаш класния/класната за формуляр, ако тя не знае се обърни към някой друг. И така подаваш документи. Стипендията за успех 5,50 - 5,99 е 35 лв, а за 6,00 - 50 лв ако не се лъжа.

irrationalDecision
06-30-2013, 08:04
Стипендията за успех 5,50 - 5,99 е 35 лв, а за 6,00 - 50 лв ако не се лъжа.

Стипендията за успех до скоро беше фиксирана и беше 21 лева. После се гласува увеличение на сумите за стипендии със заповед на министерството на база представянето последните 3 или 4 випуска в конкретното училище на матурите. И въпреки, че моето даскало е стабилно в челната тройка на такава класация, стипендиите си останаха същите. :( Дадоха свобода на училищата да определят сами как да разпределят дадените им средства. Затова не може да се каже колко е стипендията и за какъв успех, различна е според решението на ръководството на отделните гимназии.

weenonas
06-30-2013, 08:16
Може. В моето училище са толкова, а и някъде бях чела същите суми. Мислех че на всякъде са еднакви.

mimeto_0o0o
06-30-2013, 10:08
Само на нас ли дипломите ни даваха на 17ти :д Всъщност вие от тази година бяхте в ново училище така ли? Аз сега ще кандидатствам :Д
Успеха ми е 6.00 *изфук* :Д

BloodyDreamer
06-30-2013, 11:20
И моят успех е 6.00
Малко се притеснявам за догодина, понеже не знам какви ще са ми учителите. Тази година ходих на една група за подготовка по химия за олимпиада (понеже по принцип не се изучава химия в осми клас, но беше по-специална ситуацията и направиха две такива групи - една по химия и една по биология, за някои ученици) и имахме доста високи постижения от групата, обаче не се знае дали госпожата, която ни водеше групата, ще ни преподава в девети клас. Това е супер прецакващо, понеже другата учителка е много некадърна, освен това отношенията им са много обтегнати и сложни, та госпожата ми каза, че ще откаже да води групата, ако не ни преподава. Напълно я разбирам, но това означава, че ако ни преподава другата учителка, повече олимпиада по химия няма да видя. Много ме е яд, защото това е единственият предмет, по който бих седнала да уча (освен биологията, но тя не ми се отдава чак толкова), и причината, поради която избрах природоматематическа гимназия, а не езикова.
Too much personal information, sorry :D Трябваше да си го излея някъде.

И също се чудя дали догодина ще ни позволят пак да се явяваме за осми клас, или ще трябва да учим пак за една година напред и да взимаме материала за олимпиадата за девети клас. Мисля, че ще ни позволят, но преди не е имало такъв случай като нашия и не се знае.

perry_the_platypus
06-30-2013, 13:58
Нищо лично, даже браво, ама за какво ти е това В1? Това е така нареченият B1- Zertifikat Deutsch für Jugendliche (съкратено ZD j). Малко е като за украса.Трябва ли ти един ден за следване езикът, с В1 няма да ти мине номерът никъде. Поне В2, а най-добре и С1. Малко като при английския - по-рaзумнo постъпват сякаш онези, които отиват директно на САЕ, без да минават преди това и през FCE.

Факт, че B1 не върши почти никаква работа, но искам да те питам, за да взема B2, трябва ли преди това да съм взел B1 или?

weenonas
06-30-2013, 14:25
mimeto_0o0o демек досега си била в ОУ ?
Иначе нашите дипломи ще ги дават ноември месец -.- Не разбирам защо им е нужно толкова време да оправят тези неща.

Game_Fan98
06-30-2013, 14:37
5,95 с осиране по физика:D
По биология само ще допълвам тази година,главно защото знам повечето неща за 9 клас.

Само,че математиката и физиката ме тревожат........

Marrssi
06-30-2013, 19:44
Успехът ми е малко нисичък за това мисля 9 клас да уча :D

perry_the_platypus
07-01-2013, 07:25
mimeto_0o0o демек досега си била в ОУ ?
Иначе нашите дипломи ще ги дават ноември месец -.- Не разбирам защо им е нужно толкова време да оправят тези неща.

Има някои ОУ-та, които са до 8ми клас включително.

А пък на нас не са ни казвали нищо за дипломите?! :D :D

lisi4ety
07-01-2013, 08:16
Факт, че B1 не върши почти никаква работа, но искам да те питам, за да взема B2, трябва ли преди това да съм взел B1 или?

Не, можеш направо на B2 да отидеш.


Има някои ОУ-та, които са до 8ми клас включително.

А пък на нас не са ни казвали нищо за дипломите?! :D :D

Дипломите в СОУ-тата, в които 8 клас ти е бил подготвителен, се дават след 9ти. Няма как да получиш диплома като не си имал нито един час история, физика, химия и т.н. тази година.

Kaloyan10
07-01-2013, 09:07
Успехът ми е 5,43. :D
I feel your pain bro.

kitty02
07-01-2013, 21:12
Явно стипендиите са различни във другите училища.
Във моето над 5.50 се дава 50лв. Дори и да си със 6.00 пак е толкова.

zlatko98
07-02-2013, 06:05
Нищо лично, даже браво, ама за какво ти е това В1? Това е така нареченият B1- Zertifikat Deutsch für Jugendliche (съкратено ZD j). Малко е като за украса.Трябва ли ти един ден за следване езикът, с В1 няма да ти мине номерът никъде. Поне В2, а най-добре и С1. Малко като при английския - по-рaзумнo постъпват сякаш онези, които отиват директно на САЕ, без да минават преди това и през FCE.
В старото училище ни караха да се явяваме на всичките сертификати на Гьоте ;) Често пишеха оценката от сертификата като годишна. За това имам А1, А2 И В1 не по мой избор.

perry_the_platypus
07-02-2013, 06:42
Дипломите в СОУ-тата, в които 8 клас ти е бил подготвителен, се дават след 9ти. Няма как да получиш диплома като не си имал нито един час история, физика, химия и т.н. тази година.

По тази логика, оценките от 9ти клас се включват в дипломата за основно И средно образование!? :D


I feel your pain bro.

АХХАХАХАХХАХАХАХАХХА. :D

mimeto_0o0o
07-02-2013, 12:45
mimeto_0o0o демек досега си била в ОУ ?
Иначе нашите дипломи ще ги дават ноември месец -.- Не разбирам защо им е нужно толкова време да оправят тези неща.
Не, учех в СОУ и сега ще кандидатсвам с дипломата
Днес директорката се обади и била разбрала че ще кандидатствам другаде, бла бла, не възпитавали лъжци (до последно се знаеше че оставам :д) Да го каже на мен.. те кво си мислят че съм тъпа, нали ако им кажа веднага успеха надолу.. и те едно възпитаванеее, който не иска да остане прост-учи, другите чакат с преписвне да стане всичко :Д
стига съм ви занимавала с глупости :д

Зайче..
07-03-2013, 10:29
вчера си взех дипломата и се записах (пак в същото училище, но понеже е СОУ трябва да се запишем един път за осми клас и след това за девети), и вече официално съм девети клас ^^.

zlatko98
07-06-2013, 19:29
Как върви лятната ваканция разказвайте

Зайче..
07-06-2013, 23:18
ох, супер е за мен това лято.
през деня работа, вечер лудея - екстра ми е, дано така да ми продължи цялото лято :3.

SunT
07-07-2013, 08:56
Малко скучно засега..

weheartiit
07-07-2013, 09:08
Малко скучно засега..

+1 искам вече да се случи нещо интересно :(

zlatko98
07-07-2013, 11:21
Хей, мислили сте си да си разменим фейсбуците и да направим форумна среща на хората от тази тема :)

pepa97
07-07-2013, 11:35
Колко може да са различни, след като учебният материал е един и същ?
Ето го нашият за сравнение :D
1. Николай Кун - "Старогръцки митове и легенди"
2. Омир - "Илиада"
3. Софокъл - "Едип цар"
4. Софокъл - "Антигона"
5 .Еврипид - "Електра"
6. Старогръцка лирика
7. Стар завет - Книгата Битие; Изход /историите за Мойсей/, Десетте Божи заповеди; историите за края на пътя за Ханаан
8. Нов завет - Евангелие от Матея - /животът и възкресението на Исус/, Проповедите и притчите на Исус
9. Кретиен дьо Троа - "Ланцелот, рицарят на каруцата"
10. Томас Малори - "Смъртта на Артур"
11. Пространно житие на Св. Кирил
12. Проглас към Евангелието
13. К.Преславски - "Азбучна молива"
14. Ч.Храбър - "За буквите"
15. Й.Екзарх - "Шестоднев"
16. Пр. Козма - "Беседа против богомилите"
17. "Ходене на Богородица по мъките" / апокриф /

Днес се събрахме с класа на едно заведение в градската градина, раздадоха ни бележниците, хапнахме, пийнахме, па се разотидохме. Вчера беше супер якият ден! Бяхме си направили един списък с песни и пяхме целия ден. Един съученик им беше научил акордите и свиреше на китара. Третия час дойде господина по български и изсвири две песни на Бийтълс, без да пее. Четвъртия час пак дойде и изсвири други две песни (една на Висоцки и една от филма "Хъшовете"). Добър е, има много хубав глас. Никой не очакваше. Дойде и директорката (за последните десет-петнайсет минути), май цялото училище знаеше, че ще пеем. :D
Иначе и сълзи имаше, защото една съученичка заминава за София, днес ни беше последният ден заедно. Не се сближихме много, но ми стана гадно. Обожавам класа си, искрено се надявам да си останем все така сплотени и единни, с все същата прекрасна атмосфера.

Същият списък за четене и да .. мисля да ги чета ,но няма да е сега :D .. ЧЕСТИТА НИ ТЕМА ! :) :) :)

pepa97
07-07-2013, 11:35
Как върви лятната ваканция разказвайте

те първа започва забавата :)

BloodyDreamer
07-07-2013, 12:06
Лятната ваканция върви много скучно. За три дена опатках Assassin's Creed II, сега си инсталирах и Brotherhood. Игри, филми, на пианото, на китарата и обратно. Най-добрата ми приятелка замина за Айтос, очаквам в следващите няколко дена да срастна със стола.

WPotter
07-07-2013, 21:20
По тази логика, оценките от 9ти клас се включват в дипломата за основно И средно образование
По БЕЛ,АЕ,математика и т.н. в средното
По химия, физика,история и т.н. в основното.
Т.е тези дето не си учил в 8 клас се вкл. в основното (освен психологията) ,а останалите в средното.

Graffa
07-08-2013, 21:41
Честита ни тема!
Днес се мъчех с книгите по литература,пълен абсурд,нищо не схващам!

По-скуча ваканция съм нямал,но няма на този етап как да я направя по-приятна.
И то как няма да е скучна,всеки ден едно и също...


Хей, мислили сте си да си разменим фейсбуците и да направим форумна среща на хората от тази тема :)

Съгласен,малко разнообразие,няма да ми дойде никак зле!


Успехът ми е малко нисичък за това мисля 9 клас да уча :D

:D :D :D и аз съм така!

BloodyDreamer
07-08-2013, 23:05
Чета скандинавска митология :D
"От потта под лявата му мишница се образували първият мъж и първата жена, а единият му крак заченал син от другия." (Митове и легенди на скандинавските народи, стр.10) How fascinating...

Реших, че ще прочета само най-дългите произведения, но понеже и това не ми се чете, се занимавам с глупости. И все пак, ще ми е интересно да сравнявам скандинавска и старогръцка митология.

Нямам нищо против разменянето на профилите във facebook, срещата също е интересна идея, но къде? И кога? (Не гарантирам присъствие.)

perry_the_platypus
07-09-2013, 17:15
По БЕЛ,АЕ,математика и т.н. в средното
По химия, физика,история и т.н. в основното.
Т.е тези дето не си учил в 8 клас се вкл. в основното (освен психологията) ,а останалите в средното.

Мерси за информацията. :)

Идеята за срещата не е лоша, наистина.

SunT
07-12-2013, 06:55
Лелее, не мога да се накарам да ги чета тия митологии :smt120

WPotter
07-12-2013, 23:04
Радвайте се,че само книгите ще ви мъчат ..
Ние имам 60 стр сборник да решаваме по математика. :D

TheBeatles
07-13-2013, 07:44
Радвайте се,че само книгите ще ви мъчат ..
Ние имам 60 стр сборник да решаваме по математика. :D
И ние също. :D Ама нашите книги за сметка на това са по-малко. Да не сме в една и съща гимназия? :D

Между другото от доста време не съм писала в тази тема (тоест предишната) и мисля да се включа отново. :)

SunT
07-13-2013, 13:44
Радвайте се,че само книгите ще ви мъчат ..
Ние имам 60 стр сборник да решаваме по математика. :D
Имам книги и на френски, ако се броят :D За тях имам желание, но за една прочетена страница изписвам по една страница в речника -.- И така, с четенето съм доникъде. :D

WPotter
07-14-2013, 01:28
И ние също. :D Ама нашите книги за сметка на това са по-малко. Да не сме в една и съща гимназия? :D
От НПМГ съм,ти?
Аз така и не взех списъка за книгите от госпожата ми.Тя го даде в последният й час с нас,ама мен ме нямаше,защото тогава ми беше кино прожекцията за "Университет за таласъми." :Д

perry_the_platypus
07-14-2013, 06:30
Имам книги и на френски, ако се броят :D За тях имам желание, но за една прочетена страница изписвам по една страница в речника -.- И така, с четенето съм доникъде. :D

Коя имаш да четеш? Аз имам да чета "Danse de la nuit" и "Le Petit Prince". :D
Попринцип не трябва да изписваш по една страница в речника, защото книгите трябва да бъдат адаптирани с твоите знания (да ти отговарят на нивото), иначе няма смисъл от тях. :D

TheBeatles
07-14-2013, 07:22
От НПМГ съм,ти?
Аз така и не взех списъка за книгите от госпожата ми.Тя го даде в последният й час с нас,ама мен ме нямаше,защото тогава ми беше кино прожекцията за "Университет за таласъми." :Д Ха, и аз съм от НПМГ! :D Не вярвах, че мога да срещна някого от моята гимназия тук.

WPotter
07-14-2013, 09:42
Ха, и аз съм от НПМГ! :D Не вярвах, че мога да срещна някого от моята гимназия тук.
Искрено се радвам,че г-ца Гичева не тормози само нашият клас с тонове домашно,хаха
Мислиш ли да го пишеш домашното? И също кой профил си?

TheBeatles
07-14-2013, 10:20
Искрено се радвам,че г-ца Гичева не тормози само нашият клас с тонове домашно,хаха
Мислиш ли да го пишеш домашното? И също кой профил си? Писах ти на ЛС. :)

SunT
07-14-2013, 16:58
Коя имаш да четеш? Аз имам да чета "Danse de la nuit" и "Le Petit Prince". :D
Попринцип не трябва да изписваш по една страница в речника, защото книгите трябва да бъдат адаптирани с твоите знания (да ти отговарят на нивото), иначе няма смисъл от тях. :D
Амии, те не са такива. А и се опитвам да чета, без да превеждам всичко и общо взето превеждам, само ако хич не разбирам смисъла на изречението. :D Г-жата даде на мен и още едно момиче книги, които по принцип са от едно състезание. Не са задължителни и не са адаптирани. Иначе, на мен ми е дала "La vie, en gros", "Terrain minés", "Tout doit disparaître", "Frères de sang" и "Le manteau d'images". Вчера най-сетне почнах La vie, en gros и е интересна.

Да ви се оплача, днес бях при бабите ми и там имат котки, а аз съм алергична към козина и вмомента носа ми тече и очите ми са като понички :-#

perry_the_platypus
07-14-2013, 19:28
Амии, те не са такива. А и се опитвам да чета, без да превеждам всичко и общо взето превеждам, само ако хич не разбирам смисъла на изречението. :D Г-жата даде на мен и още едно момиче книги, които по принцип са от едно състезание. Не са задължителни и не са адаптирани. Иначе, на мен ми е дала "La vie, en gros", "Terrain minés", "Tout doit disparaître", "Frères de sang" и "Le manteau d'images". Вчера най-сетне почнах La vie, en gros и е интересна.

Да ви се оплача, днес бях при бабите ми и там имат котки, а аз съм алергична към козина и вмомента носа ми тече и очите ми са като понички :-#

Ъм, точно "La vie, en gros" е малко трудна книга, смисъл аз трябваше да прочета едно extrait от нея и ми беше доста трудно Коледната ваканция, сега надявам се ако тръгна да я чета да ми върви по-добре, от преди, ахахаха. Като се има предвид, че имате по-малко часове от нас, не ти завиждам. Успех все пак!
Btw 9 клас пак ли ще работите по учебниците на Rallye?

SunT
07-15-2013, 05:48
Ъм, точно "La vie, en gros" е малко трудна книга, смисъл аз трябваше да прочета едно extrait от нея и ми беше доста трудно Коледната ваканция, сега надявам се ако тръгна да я чета да ми върви по-добре, от преди, ахахаха. Като се има предвид, че имате по-малко часове от нас, не ти завиждам. Успех все пак!
Btw 9 клас пак ли ще работите по учебниците на Rallye?
Да, обаче по 3тия учебник за 8ми клас, защото не можахме да го вземем, а догодина имаме само по 2 часа френски език.

BloodyDreamer
07-15-2013, 06:55
Гледам всеки си хванал по едно другарче - кой от език, кой от друго :D
Аз като една обикновена простосмъртна нямам нито книги на чужд език да чета, нито задачи да решавам и да ви кажа ми е много хубаво. Не че и аз нямам един билюк книги на английски, дето ме чакат, ама нямам краен срок за тях и няма кой да ме надзирава, така че май ще си останат недочетени, че някои ще останат и неотворени.
Утре заминавам на море. Не обичам море -.- Нооо после ще ходя на опера, което е хубаво. Много хубаво даже. От кога се бях меракландисала...

FuckingFreak
07-15-2013, 06:59
Ооо, я и аз да се включа :Д
За който не помни, аз съм с английски език в езикова, втори немски, но него - от догодина.
И аз съм от клуба на завършилите с 6.00. Имаше опастност да ме прецакат по български и музика (ндааа, не пеем, а учим някаква тъпа история, дето нищо не знам).
За справка за книгите - адски ме мързи да чета, няма да чета. Тази година гола вода по български - не знам какво сме учили, направо ме е срам. Учителят ни беше ужасен, нищо не изискваше от нас, часовете му бяха време за релакс или време за писане на домашна по английски, но от догодина се заемам сериозно, надявам се, че матура ще се кара... В момента съм до половината на една на английски - Life of Pi. Чета я по задължение, ще ми трябва за WSC, че ще представям училището си догодина в Прага. :) Мислех да си дочета или Oliver Twist (аадски трудна, но разбираемо), или 50 shades of grey, но зависи как си разпределя времето. Междувременно се занимавам и с нещо като курсове, уж подготовка за ielts.
А съм адски доволна от класа си. Нормално, има ги тъпите хора, а аз съм си ужасна по принцип - не мога да си трая и това, което имам, си го казвам - те са откровено тъпи и задръстени, а аз, като имащ се за интелигентен човек, не искам да общувам с тях :D Но пък затова си намерих страхотни приятелки - 3 на брой, но не ги давам за нищо на света. За жалост и 4те сме от различни градове и лятото няма да ни бъде много споделено, както се очерта вече, но пък така на есен ще сме си взели почивка и почваме отново с пълна сила... :D
https://www.youtube.com/watch?v=oVcG9lpZV24 - винаги обичам да си пускам музика в рандом постовете, в предишната тема май доста пусках също, макар че предполагам малко хора слушат моята музика, whatever... Не мога да живея без нея 8-)

иии много важен въпрос :Д - tumblr anyone????

perry_the_platypus
07-15-2013, 07:35
https://www.youtube.com/watch?v=oVcG9lpZV24 - винаги обичам да си пускам музика в рандом постовете, в предишната тема май доста пусках също, макар че предполагам малко хора слушат моята музика, whatever... Не мога да живея без нея 8-)

AAAAAAAAAA, majestic-a са много chill-ващи песни. Отдавна не ги бях слушаааал, благодаря ти, ахахах.

SunT
07-15-2013, 08:17
иии много важен въпрос :Д - tumblr anyone????
Memememe :D ще ти го дам на ЛС.

BloodyDreamer
07-18-2013, 21:32
FuckingFreak, и аз имам tumblr, писах ти на лично.

Аз вместо да чета книгите за догодина, почнах авторите от тази :D Чета "Хайка за вълци" на Ивайло Петров, повече от очарована съм. Сега съм в Балчик на море. И като изключим това общо взето нищо не става. Искам да си се прибера вкъщи, че да тръгна пак на рисуване и да си оцветя вълците (рисувам една глутница от девет вълка, много си ги харесвам, даже някои си ги кръстих). Не знам какво ми стана, нещо съм се вманиачила по тези вълци. А, и пиша едно нещо с моя приятелка от Варна, ама сме още в началото и не сме съвсем наясно какво ще става. Забелязала съм, че всяко лято ме удря музата и се разписвам. Засега съм се съсредоточила в това, което пишем двете, но си имам и самостоятелна творба, от която не знам какво ще излезе, и така като я гледам май ще остане недовършена, защото почна да ми минава мерака да я пиша. Може би ще си измисля нещо друго, макар и да не обичам да оставям недовършени неща.

Между другото, има огромна вероятност да сменят господина по български само на "в" клас, което е много нелогично, при положение, че нашият клас сме се оплаквали два пъти от него, а на "б" клас учениците са ходили с родителите си в дирекцията, понеже господинът се е сбил с двама от тях. Доколкото разбрах, от този господин имало оплаквания всяка година, но още не са го уволнили. Не знам, започвам да се съмнявам много сериозно в компетентността на директорката.

FuckingFreak
07-20-2013, 20:09
И двата блога последвах дето ми пратихте на лично :)
Хубаво е, че се занимаваш с нещо (писане) и то ти доставя удоволствие. Мен ме е налегнал мързел, типичен за лятото, и не правя абсолютно нищо, даже се чувствам малко гузна от този факт, но се преодолява :D

BloodyDreamer
07-20-2013, 20:55
О, мързелът мен цяла година ме е налегнал. Толкова много неща исках да правя през годината, все си измислях извинения и ги отлагах за лятото, пък от както дойде лятото, пръст не съм мръднала :D

zlatko98
07-22-2013, 11:55
Аз tumblr нямам, но пък от няколко дена си имам обикновен блог :D В общи линии е travel blog. В момента си пиша някои от първите неща пък дано ми се получи. След две седмици заминавам на езикова ваканция в Англия и ако някой е бил на такова нещо ще може ли да сподели впечатления от първа ръка :)

Everyone.leaves.
07-24-2013, 18:28
5.77 :3

WPotter
07-24-2013, 20:10
Охх,така се радвам,че не само мен ме мори мързела. :Д
Разбила съм си съня от това нищо правене.Лягам си в 10 сутринта и ставам в 6 след обяд,цяла нощ будувам и тъпея.Обикновенно излизам навън,ама 3-4 часа игра на карти,люпене на семки и обикаляне по разни полянки не е особенно вълнуващо.
Единственното полезно и хубаво нещо,което правя е да чета книги (Не тези от списъка за 9 клас - напълно се отказах от тях.Септември ще си взема христоматията и ще прочета само откъзите,който се учат и ми трябват. ). Но за съжеление,дори и да ми е много интересна книгата,не чета повече от 20-30 страници на ден. Просто ако искам да се потопя в книгата и да разбера всичко трябва да се чувствам добре,а от извесно време съм постоянно уморена.
Пфф..липсва ми училището,съучениците,дори и досадните учители,тъпите домашни и всекидневната ми едночасова борба за оцеляване в автобуса :д

Rabalka
07-27-2013, 05:17
Аз септември ще разбера дали ще съм в 9 или ще си остана в 8 клас :(
Ся като ви чета и ме хвашта яд защо не учих през годината а сега сам с два поправителни и много нисък успех.

pepa97
07-27-2013, 11:55
Днес се мъчех с книгите по литература,пълен абсурд,нищо не схващам!


И аз абсолютно нищо не схващам ,тъпа ли съм не знам :D ама тея книги са ужасно неразбираеми ;/

pepa97
07-27-2013, 11:56
Аз септември ще разбера дали ще съм в 9 или ще си остана в 8 клас :(
УСПЕХ !

anonymous895156
07-27-2013, 12:00
Аз септември ще разбера дали ще съм в 9 или ще си остана в 8 клас :(
Ся като ви чета и ме хвашта яд защо не учих през годината а сега сам с два поправителни и много нисък успех.

само два поправителни?
хм, мислех, че ще си на повече

Rabalka
07-28-2013, 22:04
Защо?

vivienneg
07-29-2013, 18:32
лол ти си от темата в раздел секс ^

weenonas
07-29-2013, 20:31
Уфф.. Тия митологии ще ни измъчат. Още не съм започнала да ги чета, но ще се пробвам. Чудя се с Илиада дали да се мъча. Госпожата ни по литература още преди края на годината каза да я почнем за да може евентуално да я прочетем до края на ваканцията, а тя вече мина почти половината :( Но другите ще се постарая да ги прочета, ако не се лъжа не са толкова дълги.

Сега се сещам да ви попитам.. Някой знае ли какво ще учим в 9 клас по математика и дали ще ни трябват калкулатори с тригонометрични функции?

И бтв, тая жега, не знам за вас, обаче мене страшно ме изморява и нямам желание за нищо :( Уж София е с една от най-ниските температури и пак ми се струва ужасно :D :(

Още нещо се сещам :D Ако има желаещи да тренират лакрос от София да ми пишат. Хубав е спорта жалко, че не е толкова разпространен в България.

Стана доста random тоя пост, но какво да се прави :D

BloodyDreamer
07-29-2013, 21:28
weenonas, аз пък смятам сега да прочета по-обемните произведения, а останалите направо в движение.

Другата седмица ще отида до библиотеката и ще си взема Илиада и още нещо от списъка.

Да ви се оплача:
Вчера съм стояла до 5 сутринта да се разправям с една мадама от Алжир за религия. Изпи ми душицата това момиче. Лягам си накрая, очите ми кървят, ама нали спора ме държи още, сигурно съм заспала към 6. Ставам на сутринта в 11:30 ни жива ни умряла (ама по-скоро към умряло отивам), къпя се, ама бързам, щото съм на урок по рисуване. Отивам аз, 10 минути съм закъсняла както винаги, гледам - вратата заключена. Звъня на госпожата - гости имала, нямало сме да караме урок, забравила да ми се обади. Не знаех нея ли да трепя или тая от Алжир... Пък такава жега беше, направо се разтопих. И сега сигурно пак ще си легна посред нощите и ще се успя утре за заветния урок...

Някой от вас свърши ли това, което си беше намислил да прави лятото? Или сме се сбрали банда мързеливи потенциални интелектуалци? :D

А, щях да забравя.
Какво е лакрос? :D

desislavayk
07-29-2013, 21:39
Айде и аз ще се разпиша в темата ви. И аз освен гръцката митология и житиетата, имам и задачи по математика само 69 стр. със ЗИП задачи, които чесно казано май накрая ще посъкратя, но имам и книги по АЕ от които трябва мин. 3 да прочета и офф направо незнам.
Иначе лятото минава много бързо макар да ми е леко тъпо, но не е късно за разнообразие.

Успех Рабалка!

weenonas
07-29-2013, 21:45
•Илиада ми се струва ужасно голяма и нямам особено желание да я чета, затова мисля да се занимавам с по-малките произведения :Д Мдаммм, мързи ме, та чак ме боли. :D Днеска.. Добре де вече е вчера :D Бях решила че ще ходя да тичам сутринта и ще стана рано. Алармата звъни в 7 часа - айде още пет минутки и ще стана. И така ме глозгаше отвътре и се будех на всеки 30 мин и все айде още малко, айде още малко и стана 10 часа докато се усетя. Много ме е яд. И днес ще се пробвам да стана, пък ще видим дали ще успея. Виновна съм си, това късно лягане ще ме съсипе ама ми е навик и не мога да заспя по-рано от 12 :(

•А ти защо си се занимавала да толкова късно с нея ? :D

•Лакроса идва от Америка. Определят го като нещо между хокей и американски футбол. Имаш стик и гумено топче, което трябва да влезне във вратата. Но това е най-общо казано. Доста тичане включва, както и стратегия. Ако искаш да ти обясня по-подробно направо лично ми пиши, да не спамим много :D

SunT
07-30-2013, 06:19
Хаха, колко познато ми звучите всичките :D Само дето аз още не съм успяла да си обърна режима, слава богу.
Вчера се върнах от морето и честно казано днес преливам от енергия, но нямам желание за нищо -.- Почнах Легенди и митове, прочетох Едип цар и сега мъча Антигона. Е, добре де, мъча е силно казано, защото като се зачета ми става интересно, обаче тая мерена реч малко ми лази по нервите, както и въпросният Хор :D Бая време мина преди да разбера аджеба кво е това. А отделно, тотално си занемарих френския. То бяха едни планове и кроежи, на такъв курс, онакъв курс, а накрая никъде не се записах.

perry_the_platypus
07-30-2013, 07:37
Имам чувството, че само аз не съм прочел абсолютно нищо. :/ :D Мързи ме адски много, а ваканцията си тече ...

^SunT, до 8ми август може да се запишеш на двуседмичен курс по френски език към Institut Francais. Правиш тест (1 час), които ти определя нивото и те включват в група.

kitty02
07-30-2013, 11:32
Тук не съм писала отдавна. Вчера ходих до библиотеката и си взех Старогръцки легенди и митове. Вие до къде стигнахте със книгите? Аз още не съм прочела нито 1. :D

BloodyDreamer
07-30-2013, 16:42
И аз не съм прочела нищо от списъка.
weenonas, занимавах се с нея, защото ми беше интересно отначало :D Ама тя повтаряше само едно и също и накрая ми стана тъпо и се изнервих. Пък и беше крайно време да си лягам.

Пак не си довърших картината -.- 22 часа съм я рисувала и още не е готова...

За лакроса просто за обща култура питах, щото съм го чувала и преди :D Иначе обичам спорта, но спортът не ме обича, та не тренирам нищо.

Rabalka
07-31-2013, 05:39
Ся като се върна от морето и си сядам сериозно на гъза да мога да си зема изпитите.Искъм да си мина в 9 клас

perry_the_platypus
07-31-2013, 08:47
^Успех!

Alexandra..
07-31-2013, 12:51
на нас ни дадоха само "Илиада" "Прикования Прометей" и "Антигона" ...ама това да четеш тая "Илиада си е направо мъчение.;хх

аз съм човек където чете.;д а дори аз не съм ги почнала..иначе че прочетох 7 други..да ама тва гръцката митология е най-скучното нещо.;хх

WPotter
07-31-2013, 15:08
Аз пък съм фенка на гръцката митология,но това е от както прочетох Пърси Джаксън и боговете на Олимп :D
Научих много неща от там и ми беше интересно,но не го препоръчвам,защото да не вземе г-жата ви да ви пита къде живеят гръцките богове и вие да отг: "Били са на Олимп,ама сега живеят на върха на емпайър стейт билдинг" (Демек между факти от митологията се намира тук-там някоя измишльотина от автора ) :D

weenonas
07-31-2013, 16:48
Били са на Олимп,ама сега живеят на върха на емпайър стейт билдинг"
Това ми хареса :D По натам може и да я взема да я прочета.

Днес ходих до библиотеката и единственото, което си взех беше една книжка - Антични трагедии (включва Прикования Прометей, Антигона и Електра. Имаха и Илиада, но съкратения вариант дават само там да се чете, а голямата нямам намерение да я чета :D Ще видим, може някой ден да се разходя и да я прочета или ще я взема от една приятелка.
Вече прочетох "Прикования Прометей" и се изненадах. Хареса ми, а очаквах като всички други книги по история и митология (не че съм чела много) да са ми безинтересни. Направих си и листчета за отделните участници и каква роля играят, за да може евентуално като стигнем да там да не го чета отново (не че е много дълго), а да си припомня с тях произведението. Доволна съм от себе си ^_^
Също си взех и 2 книги на английски. Трябва да си тренирам езика, а не са ни давали никакви. Едната ми е по-лесна за четене - нямам толкова много непознати думи,но не ми е много интересна, докато другата ми е интересна, но пък е с доста непознати думи и тъкмо като се увлека в историята изниква някакъв детайл без който не мога да си изградя хубава представа -_-

Бтв, преди малко си гледах тестовете за 7 клас и си спрях погледа на авторите. Разбрах защо са толкова трудни - сегашната ми госпожа по български и литература също ги е писала, а нейните тестове са ужасни :D

Трябва да седна да уча здраво тази година. Едно че започваме специалните предмети, а и от първия срок ми зависи дали ще взимам стипендия втория.

gersinkaa
07-31-2013, 16:48
Рабалке, то само с искЪне не става, миличка... вместо да си вдигаш краката all day all night можеше да седнеш да прочетеш нещо.. Не знам дали си била в гимназия или ОУ, ама.. ако си била подготвителен клас в гимназия много ще се очудя.

gersinkaa
07-31-2013, 16:54
И да ви се представя-бъдеща деветокласничка (йес) от Ямбол в Г ''Васил Левски'' в паралелка биология и химия :)
Казвам се Гергана ^_^
Завърших с успех 5.45, доволна съм от себе си. Много се гърчих с този английски, попаднах на възможно най-строгия учител в целия град, но все пак излязох жива от 8 клас с успех 5 по английски език. :)))
Като цяло по БЕЛ имам същите книги-Илиада, Електра, старогръцка митология и т.н, но до сега честно да си кажа една книга не съм отворила..

Alexandra..
07-31-2013, 18:47
;д;д
не само ти..;д
Аз пък от своя страна съм също бъдеща деветокласничка..;д от Пазарджик съм в Математическа гимназия "Констанстин Величков" профил Информационни технологий, английски, информатика.;ддд Завърших с успех 5,76..;д много съм доволна, защото просто единствената 5-ца (по БЕЛ) при класната..тя е просто такава..и от 26 човека никой нямаше 6-ца за годината..колкото и да и се трудиш и бъхтиш.;д И днес почнах Илиада..и след 15-та страница направо загубих всички връзки..толкова имена толкова нещо..и след тва му ударих един сън.;дд

perry_the_platypus
07-31-2013, 20:48
Аааа, Пърси Джаксън-а, хахахаха, първите две книги ги прочетох преди доста време, сравнително интересни са, трябва да намеря време и да дочета останалите.
Чета сега "Къде си, Аляска?" на Джон Грийн и не ми се иска да свършва, че трябва да ги започна книгите. Взех си направо христоматията, та там да си чета откъсите, които са ми дадени. После трябва да пиша резюмета, леле, не ми се мисли, хахахах.

WPotter
07-31-2013, 21:57
Чета сега "Къде си, Аляска?" на Джон Грийн.
АААА, много искам да я прочета!Но не я намерих в читанка.инфо и трябва да си я купя..Не обичам да купувам книги,защото ги прочитам за няколко седмици и след това с години събират прах по секцията..

Знаете ли някакъв сайт,от който да си изтегля англ. книги ниво А2-В1?
П.С Завърших с 5,7.

perry_the_platypus
08-01-2013, 06:16
^Няма я, да, защото е все още нова. :D И аз предпочитам да си ги сваля от Читанката, качвам си ги на таблета и е много по-удобно за четене.

Разгледай сайта на Понс за англ. книги по нива, но не може да си ги теглиш - трябва да си ги купиш. :/
P.S. Аз май преди писах с колко съм завършил, ама карай - 5,43.

FuckingFreak
08-01-2013, 14:20
Имам чувството, че само аз не съм прочел абсолютно нищо. :/ :D Мързи ме адски много, а ваканцията си тече ...

^SunT, до 8ми август може да се запишеш на двуседмичен курс по френски език към Institut Francais. Правиш тест (1 час), които ти определя нивото и те включват в група.

Оо, същата съм.
Занимавам се пасивно с английски, един онлайн курс на Оксфорд, на 92 глава от моята книга съм (Life of Pi), после не знам дали ще чета нещо. Ще ми се, вероятно отново ще е на английски. Или John Green - Looking for Alaska / The Fault in Our Stars или Oscar Wilde - The Picture of Dorian Gray. О ... имам да дочитам 50 Shades of Grey. Май тя ще е на дневен ред...

edit: https://soundcloud.com/bletashehi/jeremih-fuck-you-all-the-time не може без музика... :D

SunT
08-01-2013, 15:31
Да ви кажа, аз съм чела само The fault in our stars, а Looking for Alaska я бях намерила отдавна съвсем случайно и ми хареса заглавието (:D), но нещо не ме грабна.

SunnyWinter
08-01-2013, 16:11
Аз завърших с 5.74 в АЕГ, имам 5 по физическо и по математика. И двете са поради мързел :D
Книгите от списъка ги започнах и засега съм прочела само митовете и "Прикованият Прометей", надявам се до 15 да прочета поне по-голямата част :D

perry_the_platypus
08-01-2013, 17:47
Да ви кажа, аз съм чела само The fault in our stars, а Looking for Alaska я бях намерила отдавна съвсем случайно и ми хареса заглавието (:D), но нещо не ме грабна.

Българският превод на "Looking for Alaska" e от скоро (април 2013 г.), иначе на мен ми харесва, засега е доста интересна, ще видим после, хахахаха.

Анотацията на "The fault in our stars" не ми допадна особено, може да си я дръпна на таблета по-късно да видим как е.

SunT
08-02-2013, 08:58
Ми аз да ти кажа сигурно не съм чела като хората или не знам, обаче все още не мога да разбера защо се казва така.

FuckingFreak
08-02-2013, 09:11
Искам нещо, което да не е класика (мързи ме да дочитам Oliver Twist, малко ми е труден честно казано), но пък грабващо, интересно, интригуващо, плюсове могат да бъдат романтика и/или драма. Предложения? :)

perry_the_platypus
08-02-2013, 10:13
Ми аз да ти кажа сигурно не съм чела като хората или не знам, обаче все още не мога да разбера защо се казва така.

За кое говориш? :D

SunT
08-02-2013, 14:06
За кое говориш? :D
Защо ли съм решила, че анотация и заглавие са едно и също?! :lol: Нищо, направи се, че нищо не съм казала :D

perry_the_platypus
08-02-2013, 14:50
Защо ли съм решила, че антонация и заглавие са едно и също?! :lol: Нищо, направи се, че нищо не съм казала :D

Хахахахаха, няма проблем. :)



^SunT, до 8ми август може да се запишеш на двуседмичен курс по френски език към Institut Francais. Правиш тест (1 час), които ти определя нивото и те включват в група.

Видя ли това? :D

SunT
08-02-2013, 19:22
Да, видях го. Може би ще ходя.
(И продължавам да пиша глупости - антонация вместо анотация :D)

perry_the_platypus
08-07-2013, 16:02
UP!

Между другото, SunT, прочетох "The fault in our stars". Хареса ми повече от "Looking for Alaska".

BloodyDreamer
08-07-2013, 19:03
Тая тема замря. Днеска майка ме попита кога съм щяла да си купувам учебниците. Вие кога ще си ги купувате? Аз мисля, че е още рано. Иии... смятате ли да си продавате старите учебници? Между другото, ако искате може да си разменим списъците с учебниците (тва звучи тъпо :D), интересно ми е да видя дали учим по едни и същи.

perry_the_platypus
08-07-2013, 20:08
Тая тема замря. Днеска майка ме попита кога съм щяла да си купувам учебниците. Вие кога ще си ги купувате? Аз мисля, че е още рано. Иии... смятате ли да си продавате старите учебници? Между другото, ако искате може да си разменим списъците с учебниците (тва звучи тъпо :D), интересно ми е да видя дали учим по едни и същи.

Купих си само Христоматията за 9. клас и учебника по Литература, за да чета произведенията, които още не съм започнал, а лятото е към края си. :/ Останалите ще ги купувам няколко дни преди началото на уч. година.
Старите учебници ги продадох вече, ахахахаха, преснимах си тук-таме някой страници за преговор по БЕЛ и Математика.
Относно списъците - нямам нищо против. :D

Rabalka
08-07-2013, 21:18
Рабалке, то само с искЪне не става, миличка... вместо да си вдигаш краката all day all night можеше да седнеш да прочетеш нещо.. Не знам дали си била в гимназия или ОУ, ама.. ако си била подготвителен клас в гимназия много ще се очудя.
Тва пак кво значение има колко често си вдигъм краката?

OoVasKoO
08-07-2013, 21:21
Подигравате се на хората, ама и вие правите грешки?!?!

WPotter
08-07-2013, 23:06
прочетох "The fault in our stars". .
На английски ли я прочете или на български?Купи ли си я или я изегли?Ако си я изтеглил, прати линк от къде..

Вие кога ще си ги купувате? Аз мисля, че е още рано. Иии... смятате ли да си продавате старите учебници? Между другото, ако искате може да си разменим списъците с учебниците (тва звучи тъпо :D), интересно ми е да видя дали учим по едни и същи.
Аз мисля да си ги купя първата/втората седмица след като почнем училище.Не са ми дали списъците.
Мисля да се купя учебниците от някой 10 класник и да си продам моите на някой 8класник.Така е по-добре,защото можем да се разберем на 50 %,а при книжните пазари продаваш на 30%,а купуваш на 70.

FuckingFreak
08-08-2013, 07:14
Купих си The Fault in Our Stars. Вече прочетох 5 глави от нея.
Мога да кажа само едно: уау! Харесва ми. На пръв прочит е умерено absorbing, което е добре. Лесна е за разбиране, не като опитите ми да чета английска класика от 19 век. Интересна е, и с този сюжет засега различна, смятам да я прочета до края на лятото, но както е тръгнало, ще го направя със сигурност...
Откъсите от литературата за тази година все пак смятам да ги прочета, но ако не ми остане време през оставащия месец, ще бъде през годината, когато ги изучаваме. Тези от миналата година дори не ги прочетохме през учебно време, имахме ужасен учител, който не изискваше абсолютно нищо, но то все пак от нас си зависи, де ...
Като се замисля, в следващата една година, считано от септември де, ще пътувам до няколко различни страни, което е супер.
Иии.. какво мислите за медицината? Майка ми много леко се опитва да ме набута да уча това, но на мен ми се струва доста скучно. Повлияна от разни филми, сериали, общо взето модата, ми се искаше да съм ПР, което в интерес на истината дори звучи като мен, но естествено не срещам никакво разбиране от нея, смята, че е безполезно и няма реализация. Тя се надява да остана в България след като завърша, което на мен пък ми е възможно най-крайния вариант, ако нищо друго не се получи... О да, и журналист искам. Общо взето не знам какво искам :)

perry_the_platypus
08-08-2013, 07:52
На английски ли я прочете или на български?Купи ли си я или я изегли?Ако си я изтеглил, прати линк от къде..


На български си я купих.

http://bookwormchronicle.files.wordpress.com/2012/11/the-fault-in-our-stars-00.pdf -> ето английската версия. :)
Българската все още я няма в Интернет, защото преводът е нов.

krisko_krisko
08-08-2013, 13:19
Здравейте и от мен. Не съм писал тук от година сигурно. :D Да ви се похваля прочетох всички книги от списъка, не бяха много-12. Иначе лятото върви супер. :)

WPotter
08-08-2013, 14:43
Охх..Аз си мислех да прочета поне 1-2-3 книги изцяло от списъка,а не само откъсите в учебника,но някак немога.Немога,защото не ми грабват вниманието,започвам да си мисля за някакви други неща и в един момент загубвам смисъла на последните 10 реда,които съм прочела, само защо съм се разсеяла твърде много...
FuckingFreak - защо България ти е възможно най-крайния вариант? Медицината хич не е скучна.Така де,зависи след това,каква професия си избереш - например лична лекарка и на мен не ми харесва и ми струва скучновато,но ако пък избереш хирург...хмм това е много далеч от скучното,но пък ще ти е доста тежко,освен ако не си наистина безчувственна и хладнокръвна.Аз лично бих искала да бъда хирург,но първо биологията не ми е чак толкова любим предмет(твърде много неща трябва да се зубрят :D) + не мисля,че ми е толкова здрава психиката...
Аз съм си намислила да уча Медицинска ФИЗИКА (още проучвам и не ми е някаква фикс идея,разбира се) в СУ.

FuckingFreak
08-08-2013, 16:00
Просто не харесвам държавата България, нейното положение в момента е под всякаква критика, не се чувствам като да принадлежа тук. Америка, Австралия, Централна Европа ме привличат.
И не, да не съм луда да стана лична лекарка,хахах ?! Или фармация, или стоматология. Най-доходни са :)

BloodyDreamer
08-08-2013, 18:56
О, не, не и вие. Баси, всички искат да стават лекари. В моето училище има две паралелки с лекари (паралелките с биология и химия), отделно в другите паралелки сигурно ще има още желаещи, в езиковата също ще се събере една паралелка поне. Това в мойто село Бавнярово. Като се тръгне и по другите градове... не ми се мисли. Представям си "светлото бъдеще" на България - 30% от българите - "интелигентни" лекари, 20% - нахални, тъпи като стопанерски овце журналисти и другите 50% - цигани. Какво му е толкова хубавото да си лекар? Самата медицина е интересна наука, ама като гледам какво става по лекарските кабинети... Фармацевт да си пак не е хубаво, като гледам майка ми как се трови с тая Здравна каса, пък и все има ядове с болните, всеки си мисли, че е доктор. Ама айде, да не ви чупя хатъра.
Прекалено крайно се изказвам, не ми обръщайте внимание.

Както и да е. Днеска ходих да си рамкирам картината и после по библиотеките. Едната беше затворена (по-хубавата). Не е честно. :( Иначе си взех половината книги от списъка. Оказа се, че имам Илиада вкъщи, иначе си я взех и от библиотеката 8-)

А за учебниците - само английския няма да си продам, щото съм писала с химикал по него, пък и никой няма да ми го купи, защото се поръчват от училище. Учебниците ще ги купувам седмицата преди училище. Този по химия го имам още от миналата година, а по английски май пак ще се поръчва допълнително, така че и него няма да купувам. А, по изобразително също няма да си купувам, ще учим по втората половина на този за 8-ми клас. И така. Макар че се чудя, защо примерно по ИТ и Информатика пише "лекции", което ме обърква. Какво, по дяволите, трябва да означава това?!

perry_the_platypus
08-08-2013, 19:17
Просто не харесвам държавата България, нейното положение в момента е под всякаква критика, не се чувствам като да принадлежа тук. Америка, Австралия, Централна Европа ме привличат.

България в момента може да е "под всякаква критика", но след 5 години, когато кандидатстваш, положението може да е много по-добро. Не мога да разбера защо се целите към други държави, където не сте били, нито знаете какво е положението там.
За да отидеш в "Америка, Австралия, Централна Европа" ще ти трябват много доходи, то не е толкова лесно, колкото си го представяте.

anonymous895156
08-08-2013, 19:21
България в момента може да е "под всякаква критика", но след 5 години, когато кандидатстваш, положението може да е много по-добро. Не мога да разбера защо се целите към други държави, където не сте били, нито знаете какво е положението там.
За да отидеш в "Америка, Австралия, Централна Европа" ще ти трябват много доходи, то не е толкова лесно, колкото си го представяте.

Не, остави ги, забавно е.

FuckingFreak
08-08-2013, 19:25
А какво лошо има в това да си поставям цели? Не се примирявам с милата ми България, само защото може да ми изисква каквито и да било жертви. Готова съм да се откажа от всичко, стига да мога да имам хубав живот на друго място.
А като гледам положението с родината - силно се съмнявам да се оправи. КОЙ ще я оправи? Искаха избори, на ви избори, избрахте си старите личности, за какви промени става въпрос?
И искам медицина само защото там са многото пари, категорично НЕ ми е интересно. Пък и химията ми се отдава, биологията е горе/долу. То си зависи изцяло от теб, де, може да станеш добър във всичко, но там наистина е нещо страшно. Имам наблюдение над заплатите на хора от всякакви професии, покрай майка ми, и те фактите сами говорят ;)
едит:Не знам и какво толкова е забавно, сякаш един или двама българи са си отишли от тук завинаги и са се реализирали успешно в чужбина. Поне аз познавам много, около вас не знам как е.

Ramona
08-08-2013, 19:32
^ Няма как да си добра в нещо, което не харесваш и не ти е интересно.
Само добрите лекари взимат "многото пари".

anonymous895156
08-08-2013, 20:45
едит:Не знам и какво толкова е забавно, сякаш един или двама българи са си отишли от тук завинаги и са се реализирали успешно в чужбина. Поне аз познавам много, около вас не знам как е.

забавна е наивността ти :)
е, още си малка, има време

WPotter
08-08-2013, 21:25
BloodyDreamer,хич няма да са 30% лекари,защото съм почти напълно сиг,че от тея "бъдещи лекари" половината ще ги домързи да учат медицина,защото е доста трудна наука, и накрая ще запишат икономика (ако въобще запишат нещо).
Хубавото да си лекар,според мен, е това,че помагаш на други хора,че се чувстваш пълноценнен,че животът ти е смислен.Все пак здравето и животът са най-важни..
FuckingFreak, добре си помисли!В "Америка, Австралия, Централна Европа" може да изглеждат мн привлекателни,но животът там не е по-лек от този в България.Първо,сметките са огромни и ти трябват мн мн пари,второ - трябва да знаеш ПЕРФЕКТНО АЕ + официалния език в страната,трето - там ще сама,в труден момент никой няма да ти помогне (освен ако нямаш роднини или близки приятели наблизо),четвърто - където и да отидеш ти си оставаш българка и навсякъде,че се държат по-зле с теб,отколкото с другите,защото си просто една чужденка.Разбира се,това е твоя живот и ти си решаваш какво да правиш,никой няма право да те съди,но не се залъгвай в "перфектните" Германия,Австрия,САЩ,Дания, Автралия(и т.н),защото там няма да те посрещнат с червен килим.
П.С И също не прави грешката да си избереш професия,която не ти е интересна,но е много доходна - после ще съжеляваш.

BloodyDreamer
08-08-2013, 23:04
Да, това беше казано с лека ирония. Иначе медицината в България е на такова дередже точно защото повечето лекари са си избрали работата, защото е доходоносна. Или защото са искали да "помагат на хората" и "да правят добро", ама болните хора не са никак забавни. Толкова са депресирани и така са си наумили, че целият свят се върти около техните здравословни проблеми, че всеки човек би загубил търпение и желание за работа. В случая говоря за личните лекари, ама и на другите не им е лесно. За да си лекар, трябва да пожертваш част от човешкото у себе си. Иначе бихте ли издържали да губите пациенти? Съвестта ще ви погуби. Затова не искам да ставам лекар.

И спрете да нападате момичето, задето иска да се махне от България. И аз искам. Данъците им не знам колко са високи, ама минималната заплата във Франция е 3000 евро. Една тяхна чистачка взима повече пари от майка ми, дето е магистър-фармацевт. В Австрия като бях, в някакво миниатюрно градче и най-бедните живееха в къщи. На един съученик приемното семейството не му повярваха като им каза, че баща му е невролог и живеят в апартамент.
Не излизайте с тъпи оправдания, че "ще е трудно". С лесно нещата не стават. Труд трябва. И да, скъпо е, ама се дават стипендии, помощи, заеми и т.н. Освен това там студентите не са неграмотни. Там елита си е елит. И не, никой не е казал, че другите държави са идеални. И те си имат проблеми. Ама на мен лично от нашите проблеми вече ми се гади. Гади ми се от манталитета на хората. Гади ми се от отношението, което получавам, заради различните си интереси. Интегрирането няма да е лесно, но не е невъзможно. Да не съм единствената чужденка? Какво, ще ме изгонят с пръчки ли?
Иначе да, съгласна съм, че не е хубаво да си избираш професията само по доходите. Не че не е важно, но трябва и желание да има.

cunt
08-08-2013, 23:17
Аха ясно значи болните хора са виновни ,че повечето лекари са пълни некадърници . И чак имат наглостта да са недоволни от това

BloodyDreamer
08-08-2013, 23:41
Абе че са некадърни, некадърни са, ама народа не затова стачкува. Просто хората са нещастни (а болните - дваж по). И вместо да си оправят живота (или по-точно да оправят това, което зависи от тях, а то е доста), се самосъжаляват.

cunt
08-09-2013, 00:01
Говориш някакви абсолютни небавилици и това е породено от факта ,че никога не си лежал в болница или не ти се е налагало да се разправяш с лекари. Когато се случи ,ще разбереш от кво са недоволни хората и за какво се самосъжаляват.

WPotter
08-09-2013, 00:15
Както и аз казах в предишен мой пост - една от причините да не следвам медицината е точно,че трябва да имаш наистина здрава психика,иначе ще се побъркаш..
Иначе ти говориш за лекарите в болниците като Пирогов,а не за личните лекари.Моята лична лекарка не прави нищо друго освен да пише извинителни бележки,да предписва антибиотици и да ми бие ваксини (оппаа това даже не го прави тя,а мед. сестрата)...
Минималната заплата във Франция може да е 3000 евро,ама там животът е къде,къде по-скъп.
" В Австрия като бях, в някакво миниатюрно градче и най-бедните живееха в къщи" - миниатюрно градче=на нещо като село,по селата нямат ли си всички домове? :D
България пропада точно защото всяка година се изнасят n на брой кадърни хора и в страната остават простаци (тук таме между тях има някои свестен).Ако броя на тези хора,където напускат родината започне да намалява двойно,то ти обещавам,че след 10 години България ще е в пъти по-добре! ;)

BloodyDreamer
08-09-2013, 00:19
Лежала съм в болница. Не знам какво имаш в предвид под "разправям се".
Всеки път като отида на очен лекар, има възрастни хора, които постоянно се оплакват "Оооох, пък да знаеш мен как ме боли това и онова, и другото, и третото." Цялата болница им слуша оплакванията. Песимизмът е заразен. А лекарите са в контакт с това постоянно. Не е приятно.
Чакай малко. Ти какво разбра от предишния ми коментар? Защото аз там не говорех за болници. Говорех за състоянието на средностатистическия българин - вечно оплакващ се и недоволен, но не готов да направи промяна.

BloodyDreamer
08-09-2013, 00:36
Както и аз казах в предишен мой пост - една от причините да не следвам медицината е точно,че трябва да имаш наистина здрава психика,иначе ще се побъркаш..
Иначе ти говориш за лекарите в болниците като Пирогов,а не за личните лекари.Моята лична лекарка не прави нищо друго освен да пише извинителни бележки,да предписва антибиотици и да ми бие ваксини (оппаа това даже не го прави тя,а мед. сестрата)...
Минималната заплата във Франция може да е 3000 евро,ама там животът е къде,къде по-скъп.
" В Австрия като бях, в някакво миниатюрно градче и най-бедните живееха в къщи" - миниатюрно градче=на нещо като село,по селата нямат ли си всички домове? :D
България пропада точно защото всяка година се изнасят n на брой кадърни хора и в страната остават простаци (тук таме между тях има някои свестен).Ако броя на тези хора,където напускат родината започне да намалява двойно,то ти обещавам,че след 10 години България ще е в пъти по-добре! ;)

Говорех и за това, което правят личните лекари. Супер е досадно. Толкова години учене и за какво - да се занимаваш с документация.

Животът им е по-скъп, ама заплатите им са достатъчни, че да си го позволят. Като им е толкова по-скъпо защо в България има протести и народа пищи за увеличаване на заплатите, а там - не?

Сливен, сравнен с това миниатюрно градче, е долнопробно село. А уж е областен град. Чисто (подчертавам ЧИСТО) градче, с училище в пъти по-добро от тия в големите ни градове, с най-модерно оборудване (влязохме по време на час по физика и учителят им показваше някакви неща на някакви уреди, които дори не знаехме какво представляват), по дяволите, имаха роял и барабани в кабинета по музика (плюс всякакви други инструменти - ударни и духови, и цяла стена с китари)! Физкултурният им салон беше голям, светъл, нов. Имаха си училищен хор, който учениците възприемаха като истинска отговорност, пееха като ангелчета. Имаха си шкафчета. По коридорите бяха окачени картини, рисувани от ученици (ама не ей така залепени, а рамкирани, всичко както си му е редът). Нямаха чистачи. Познайте кой чистеше - учениците. То затова и беше толкова чисто. Как им завиждах, докато вървяхме по коридорите... Направо рай ми се видя.

За другото принципно съм съгласна, ама на практика не е толкова лесно, колкото на теория. И да останат интелигентни хора в България, за да стане промяна, поне някои от тях трябва да стигнат до управлението. Как, мислиш, ще стане това?

BloodyDreamer
08-09-2013, 00:50
И смятам да млъкна по темата, защото си признавам, че не съм достатъчно запозната (мисля, че никой не е, докато не е отишъл и не е изпитал на свой гръб). От това, което знам, по-правилното решение (за мен поне) е да си тръгна. Няма да уча тук висше, това е ясно. Но какво и къде ще правя след това, ще решавам после. Както казва майка ми (въпреки че много се дразня, когато ми го казва, но е права все пак) - нищо не се знае.

FuckingFreak
08-09-2013, 07:03
И спрете да нападате момичето, задето иска да се махне от България. И аз искам. Данъците им не знам колко са високи, ама минималната заплата във Франция е 3000 евро. Една тяхна чистачка взима повече пари от майка ми, дето е магистър-фармацевт. В Австрия като бях, в някакво миниатюрно градче и най-бедните живееха в къщи. На един съученик приемното семейството не му повярваха като им каза, че баща му е невролог и живеят в апартамент.
Не излизайте с тъпи оправдания, че "ще е трудно". С лесно нещата не стават. Труд трябва. И да, скъпо е, ама се дават стипендии, помощи, заеми и т.н. Освен това там студентите не са неграмотни. Там елита си е елит. И не, никой не е казал, че другите държави са идеални. И те си имат проблеми. Ама на мен лично от нашите проблеми вече ми се гади. Гади ми се от манталитета на хората. Гади ми се от отношението, което получавам, заради различните си интереси. Интегрирането няма да е лесно, но не е невъзможно. Да не съм единствената чужденка? Какво, ще ме изгонят с пръчки ли?
Иначе да, съгласна съм, че не е хубаво да си избираш професията само по доходите. Не че не е важно, но трябва и желание да има.

Ами именно. И за Германия доколкото знам имат доста високи заплати, началната заплата на мед. сестра започва от 2000 евро.
За това, което ми казахте за езика - та то е много трудно да научиш да говориш английския, а за медицина така или иначе май се изисква перфектно владеене. Езика на държавата -повечето, които изредих говорят само английски, освен Централна Европа, но тя не ме привлича толкова много, просто ми звучи приемливо, а и не е толкова трудно да избутам едни курсове по немски след 1-2 години примерно.
Знам, че няма да ме посрещнат с отворени обятия, напълно съм наясно, че например Англия беше готова да напусне ЕС, заради българи и румънци, и че особено там, никой не ни иска. Българин,завършил в Оксфорд/Кембридж, има по-малко шансове, от англичанин, завършил в някакъв безизвестен университет, факт.
Но така и никой не обясни, какво лошо има в това да си поставям цели? Високи били, еми хубаво. От малка са ме възпитали да си вдигам летвата високо и не се примирявам със сигурното, само защото другото е трудно. Може и наивна да съм, това е мое мнение, но пак ще напиша, че имам достатъчно примери на успешни кариери в чужбина, което ме мотивира. Ако се пробвам и не стане - голяма работа, ще се върна в милата ми България и ще се примиря, много ли е трудно? Ако никога не пробваш, цял живот ще си останеш на една позиция, било то и такава, от която си доволен.

perry_the_platypus
08-09-2013, 07:17
:lol:

Ще си говорим след 5 години, когато ВАШЕТО разочарование ще е огромно.
Вместо да си учите спокойно (все пак ще сте 9. клас, а не 11-12), вие мислите за години напред. :D

Моля ви също, не говорете глупости. Минималната заплата във Франция е 1430 евро, а в Германия - 1600 евро. (:

Относно "избутването" на курс по немски - мога само да ти кажа, че изобщо не е толкова лесно, колкото си го представяш. Отгоре на всичкото ти ще трябва да избуташ не ЕДИН, а НЯКОЛКО (А1,А2,B1,B2,C1) и чак тогава ще владееш добре езика.

anonymous895156
08-09-2013, 09:01
Ами именно. И за Германия доколкото знам имат доста високи заплати, началната заплата на мед. сестра започва от 2000 евро.
За това, което ми казахте за езика - та то е много трудно да научиш да говориш английския, а за медицина така или иначе май се изисква перфектно владеене. Езика на държавата -повечето, които изредих говорят само английски, освен Централна Европа, но тя не ме привлича толкова много, просто ми звучи приемливо, а и не е толкова трудно да избутам едни курсове по немски след 1-2 години примерно.
Знам, че няма да ме посрещнат с отворени обятия, напълно съм наясно, че например Англия беше готова да напусне ЕС, заради българи и румънци, и че особено там, никой не ни иска. Българин,завършил в Оксфорд/Кембридж, има по-малко шансове, от англичанин, завършил в някакъв безизвестен университет, факт.
Но така и никой не обясни, какво лошо има в това да си поставям цели? Високи били, еми хубаво.

В зимбабве средната заплата е милиони долари. Те богати ли са?
Нали знаеш, че в канада примерно едно дълго кафе ти е 4 долара?


От малка са ме възпитали да си вдигам летвата високо и не се примирявам със сигурното, само защото другото е трудно. Може и наивна да съм, това е мое мнение, но пак ще напиша, че имам достатъчно примери на успешни кариери в чужбина, което ме мотивира. Ако се пробвам и не стане - голяма работа, ще се върна в милата ми България и ще се примиря, много ли е трудно? Ако никога не пробваш, цял живот ще си останеш на една позиция, било то и такава, от която си доволен.

Това, което ме притеснява, е, че нямаш обективна преценка за реалността.
Казваш, че не искаш да се примиряваш със сигурното - не правиш ли в момента точно това? Не, че тук може изобщо да се говори за нещо сигурно, но определено в България не е толкова трудно, колкото си представяте.
Вие още малко ще кажете, че искате да градите кариера и да станете известни с това? Не ме разсмивайте.
В София всеки може да си намери работа. И всеки може да се издигне. Работникът е продукт. Когато продуктът носи повече пари, той е възнаграждаван по-щедро, нали? И дори да не е - какво ви пука? Парите ли са ви целта? Така ли сте възпитани? :)
Аз (не, че съм бил възпитаван по тази тема) от малък съм се научил, че парите са нещо преходно. Както ще ти свършат 700 лева за един месец, така и ще изхарчиш и 1400, и 2100 и т.н.
Във Великобритания хората са прави. Пазят си държавата от имигрантска сган. И така трябва. Българите и румънците са им най-малкия проблем, защото - ако не се лъжа - за миналата година 50% от родените бебета в Белгия са в мюсюлмански имигрантски семейства.
И ако позволиш да ти кажа нещо. Имаш примери за успешни кариери сред граница? Супер. Аз пък имам пример за хора зад граница с успешна кариера, която са избрали заради парите. Точно така - един програмист, на когото заплатата му на месец май е над десет хиляди долара. Но той не харесва технологиите. Избрал го е, защото майка му е искала да се захване с нещо "сигурно". Днес мрази живота си и няма ден покой.
Имам и друг пример (и двата ни ги даде учителката ни по БЕЛ, когато в последните дни си говорихме за CV-та, мотивационни писма и интервюта :lol:) - за един човек, който следваше мечтите си в България. Състудент на нашата госпожа. Художник. Решил да остане в България в момента, в който тръгва първата вълна за напускане.
До края на третата година в унито си купил частна вила на черноморието от продажби на картините си.

BloodyDreamer
08-09-2013, 10:34
Аз не искам да развалям идеалистичните ти представи, но нещата далеч не стоят така, както си ги мислиш сега. Но съм убедена, че и да ти обяснявам, няма да повярваш, ще настояваш на своето. Почти всеки е с тези далечни от реалността представи. Ще се убедиш, когато заминеш и видиш за какво става дума. Похвална е амбицията ти. :)
Как стоят нещата? Обясни ми. Повярвай ми, няма да го отхвърля с лека ръка.

Между другото, като се замисля, не знам вие при какви лекари ходите, ама аз при който лекар съм отишла, все ми е помогнал. Трябва да спра да говоря приказки "какво някой ми е казал".
Да започна от сега. Мога да бъда щастлива навсякъде. Всичко, което съм видяла от България, е образователната ни система, от която съм изключително разочарована. За учителите мога страшно много да говоря, но мисля, че е достатъчно, като кажа, че в моето училище има учители, които са готови да прецакат учениците си (и го правят), заради алчността си. От шуробаджанащината по олимпиадите съм погнусена. За стипендии по принцип нямам право да се обаждам, щото ще взимам 1600лв догодина, ама и от там не съм видяла само хубаво. Какви награди и отличия се дават пък, е просто абсурдно. Как мога да очаквам, че тези хора, които излизат от тази образователна система, са кадърни, разбрани, работливи, честни, добри работодатели? Но пък родителите ми имат успешни кариери с добри (за България) приходи, които са им напълно достатъчни не само да живеят добре, но и да издържат студентка (сестра ми). Да, обаче са нещастни (защото са трудолюбиви и си вършат работата, а 80% от колегите им само гледат как да изклинчат) и всичките им здравословни проблеми идват от там. Веднъж не е било да отидем на почивка и да не стане въпрос за нечия работа. Хубаво де, ама аз не знам в чужбина как е. Единственият ми шанс да разбера, е като отида там. Затова ще отида, ще уча, а после може и да се върна. Може и да не се.

Но и аз мисля, че е рано за това. Ще си поговорим пак след пет години и ще видим кой как.

FuckingFreak
08-09-2013, 11:12
OMG, не съм умряла да мисля за работа, просто внесох въпроса какво мислите за медицината и споделих какви засега са ми вариантите, които в бъдеще мога да обмислям.
И да, парите за мен са важни. Не знам вас как са ви възпитали, аз не съм възпитана по този начин, но това са изградени изводи. Семейството ми не е богато, нашите взимат средностатистически заплати, които си отиват по най-различни сметки и на мен даже ми става гадно да им търся пари, когато искам да си купя нещо за себе си, затова и много добре знам какво е да се спестява. Точно затова искам да осигуря най-доброто за семейството ми.
Парите не са ми на първо място, мда, ама не виждам как ще се оправя без тях.
Но да, за едно сте прави - няма смисъл да си избирам да работя нещо, което не харесвам, само защото знам, че ще ми носи доходи. В главата ми е адски заплетено, изобщо не знам какво искам. Ще чакам тази година с повечето предмети да разбера горе/долу кое ме влече и кое ми се отдава, и май тогава ще е по-добре да помисля. Сега повечето са само празни приказки.

FuckingFreak
08-09-2013, 11:24
Драсни на мен едно, ако не е проблем :D Обичам да чета лични откровения от хора.

BloodyDreamer
08-09-2013, 11:29
Не мога да повярвам, че толкова "остарях", за да го кажа на някого, ама... Вие накъдето отивате, аз оттам се връщам. :cool:

Минала съм вече по този път. Идеалистичните представи, заминаването и реалността, която последва. Не съжалявам въобще де. Но всичко, което мога да ти кажа по тази тема, ми идва доста лично и много хаотично ми изскача в главата, та не ми се иска да го споделям в темата, ако искаш мога да ти драсна на ЛС. :)

Да, пиши ми, ще съм ти много благодарна :)

SunT
08-12-2013, 08:13
Между другото, SunT, прочетох "The fault in our stars". Хареса ми повече от "Looking for Alaska".
Бях сигурна :D
Добре де, на нас още не са ни давали списъци за учебниците..?

perry_the_platypus
08-12-2013, 08:48
Бях сигурна :D
Добре де, на нас още не са ни давали списъци за учебниците..?

Ахахахахах. :D

На нас са ни залепени на вратата на училището.
Спокойно, няма да останете без учебници. :D

black pearl
08-12-2013, 10:19
забавна е наивността ти :)
е, още си малка, има време
Ти пък си много голям. ;д
Аз съм съгласна с Фрийка. Изгледи за подобрение в близките години няма. Бъдеще и реализация трудно ще се постигнат тук. Нашите имат познат, който живее в Испания. Има обикновен магазин за дрехи и печели много. А това е една съвсем обикновена професия.
И това не е единственият такъв случай. Така , че сами си правете изводите. Толкова много хора емигрират и нямат никакво намерение да се връщат. Не защото не обичат родината си , а заради това в което се е превърнала.

BloodyDreamer
08-12-2013, 13:47
Нашите списъци ги има в сайта на гимназията.

SunT
08-13-2013, 07:07
Нашите ги няма, а даскалото е затворено.. Не знам дали са залепени, не може да се влезе.

BloodyDreamer
08-13-2013, 10:51
Може септември месец да ги пуснат, по принцип са малко хората, които ще тръгнат да си купуват учебници на средата на Август.

nepowtorima
08-13-2013, 11:02
благодаря ви, че ме подсетихте да видя списъка.. качили са ми го в сайта на училището..

BloodyDreamer
08-23-2013, 00:42
Up

Какво правите, хора? Забравихме се.

DisappointedDreamer
08-23-2013, 14:51
Не мога да повярвам, че толкова "остарях", за да го кажа на някого, ама... Вие накъдето отивате, аз оттам се връщам. :cool:

Минала съм вече по този път. Идеалистичните представи, заминаването и реалността, която последва.

минавам само да подкрепя това мнение.

Lilanda
08-23-2013, 15:41
Ти пък си много голям. ;д
Аз съм съгласна с Фрийка. Изгледи за подобрение в близките години няма. Бъдеще и реализация трудно ще се постигнат тук. Нашите имат познат, който живее в Испания. Има обикновен магазин за дрехи и печели много. А това е една съвсем обикновена професия.
И това не е единственият такъв случай. Така , че сами си правете изводите. Толкова много хора емигрират и нямат никакво намерение да се връщат. Не защото не обичат родината си , а заради това в което се е превърнала.
Много в сравнение с какво? В сравнение със стандартите в България-може би, но я ми кажи този познат доволен ли е от този си доход? Имам предвид това, че сметки за ток, вода, телефон, данъци, месечни такси и прочее няма само в България. И именно Испания в момента я е ударила кризата яко.
Давайки ти този пример, малко ще си противореча, но би трябвало да разбереш какво имам предвид, ако гледаш реалистично на нещата. Примера е за един познат-българин с френско гражданство. Този познат е инвалид. За жалост няма начин да се оправи човека и получава инвалидна пенсия. В България тази пенсия се равнява на 140 лева, ако не се лъжа. Приемайки френско гражданство, въпросната пенсия става 1000-1500 евро /не мога да кажа с точност/. С тази пенсия той живее един месец в България като цар, а във Франция не може да свърже двата края.
Мисълта ми е, че стандартите на всяка страна са различни и съответно заплатите са съобразени с тях. Не можеш да сравняваш минималните заплатите в България с тези в Испания, Франция, Германия, САЩ или която и да е друга държава без да кажеш какви са месечните разходи на един средностатистически гражданин на тази държава.

klimatronik
08-23-2013, 15:53
то да бяга само заплатите...
Оставете САЩ, където бензина е по-евтин от тук, а за заплати да не говорим.. няма страна в Европа, която да не по-подредена от нашата. Разбирате ли,че тук всеки се справя сам. По-силния побеждава. Анархия е във всяко едно отношение.
Отново искам да потвърдя ,че виоленца е за психолог.

klimatronik
08-23-2013, 15:54
Много в сравнение с какво? В сравнение със стандартите в България-може би, но я ми кажи този познат доволен ли е от този си доход? Имам предвид това, че сметки за ток, вода, телефон, данъци, месечни такси и прочее няма само в България. И именно Испания в момента я е ударила кризата яко.
Давайки ти този пример, малко ще си противореча, но би трябвало да разбереш какво имам предвид, ако гледаш реалистично на нещата. Примера е за един познат-българин с френско гражданство. Този познат е инвалид. За жалост няма начин да се оправи човека и получава инвалидна пенсия. В България тази пенсия се равнява на 140 лева, ако не се лъжа. Приемайки френско гражданство, въпросната пенсия става 1000-1500 евро /не мога да кажа с точност/. С тази пенсия той живее един месец в България като цар, а във Франция не може да свърже двата края.
Мисълта ми е, че стандартите на всяка страна са различни и съответно заплатите са съобразени с тях. Не можеш да сравняваш минималните заплатите в България с тези в Испания, Франция, Германия, САЩ или която и да е друга държава без да кажеш какви са месечните разходи на един средностатистически гражданин на тази държава.

Линче, спри с тези пародии. Във франция, такова нещо като ,,не може да си свърже двата края с пенсията си'' - не съществува. Не знам и ти колко си живяла там.
А акО БЪлгарите не ги приемат в Европа, в Америка няма такива смешки.

Lilanda
08-23-2013, 16:04
Къде видя да казвам, че съм живяла във Франция. :lol: Не съм живяла там и не смятам и да го правя по простата причина, че не харесвам езика им. Няма да издържа да го слушам по цял ден. :D

Относно останалото-"не може да си свърже двата края" беше доста преувеличено, да, но мисълта ми беше, че там пенсията му стига за изхранване, сметки и данъци, докато тук с тези 1500 евро ще си плати сметките, данъците и всички други обикновени месечни разходи и ще му останат горе-долу една трета от парите /ако не и малко повече/, с която една трета ще може да прави каквото си поиска.

klimatronik
08-23-2013, 16:11
Къде видя да казвам, че съм живяла във Франция. :lol: Не съм живяла там и не смятам и да го правя по простата причина, че не харесвам езика им. Няма да издържа да го слушам по цял ден. :D

Относно останалото-"не може да си свърже двата края" беше доста преувеличено, да, но мисълта ми беше, че там пенсията му стига за изхранване, сметки и данъци, докато тук с тези 1500 евро ще си плати сметките, данъците и ще му останат горе-долу една трета от парите /ако не и малко повече/, с която една трета ще може да прави каквото си поиска.
Естествено. Там ще му стигнат за храна, сметки, данъци и спокойни старини. Но има ли място за сравнение с българската минимална пенсия, която не стига нито за храна? И на пределна възраст хората започват да бъркат в казана, за да събират пластмасови шишета, или до последно да работят, за да не умрат?
И циганите да идват да му ограбват и изнудват. Полицията да спи?
Като става дума за манталитет... там поне за това дали хладилника е пълен, или празен - не става дума.

Lilanda
08-23-2013, 16:26
Прав си, че нито заплатите, нито пенсиите стигат за каквото и да е тук. Не съм го и отрекла. Аз обаче говорех за съвсем различно нещо. Ето ти един много прост пример, който не е извън пределите на България:
Баща ми изхранва 3-членно семейство с 1000 лева заплата без никакъв проблем. Брат ми едва изхранва себе си със същата заплата. Дефакто ние живеем с по около 300 лева на човек на месец и не се притесняваме дали утре ще има какво да ядем дето има една дума, а брат ми живее сам с 500 лева на месец /като махнем наема за квартирата/ и едва докарва с тях д края на месеца.
Тоест едни могат, други-не.
Не смятам да се задълбочавам много в спора, защото не му е тук мястото. Ако искаш може да го пренесем в раздел "Политика". :D Или най-добре на лично. :p

Lilanda
08-23-2013, 16:27
двоен пост.

klimatronik
08-23-2013, 16:53
Прав си, че нито заплатите, нито пенсиите стигат за каквото и да е тук. Не съм го и отрекла. Аз обаче говорех за съвсем различно нещо. Ето ти един много прост пример, който не е извън пределите на България:
Баща ми изхранва 3-членно семейство с 1000 лева заплата без никакъв проблем. Брат ми едва изхранва себе си със същата заплата. Дефакто ние живеем с по около 300 лева на човек на месец и не се притесняваме дали утре ще има какво да ядем дето има една дума, а брат ми живее сам с 500 лева на месец /като махнем наема за квартирата/ и едва докарва с тях д края на месеца.
Тоест едни могат, други-не.
Не смятам да се задълбочавам много в спора, защото не му е тук мястото. Ако искаш може да го пренесем в раздел "Политика". :D Или най-добре на лично. :p

1000 лв не са много малка заплата ;). Права си,че едни могат, други- не. Брат ти обаче млад. Нужно ли е да се лишава от забавления, да не кара автомобил, да не ходи с приятели?
Моят брат беше на бригада в Америка. Там просто за един средностатистически човек, който иска да си работи една нормална работа - парите му стигат да отиде през отпуската си на екскурзия на другия край на държавата..
Тоест, все едно брат ти тук да взима едни 3,4000 лв стабилна заплата.
Но пак зависи дали ще ги похарчи за 1 ден от него.
Там да смениш апартамента си с нов, не е проблем. Нито пък колата.
Проблемите обаче не са парите и инфраструктурата . Знам ,че го разбираш идеално това, както каза ;)

Rabalka
08-26-2013, 20:45
Аз не оспях да мина в 9 клас :(

weheartiit
08-26-2013, 20:53
въй,хора почти наближава училището,а на мен изобщо не ми се ходи
повече заради класа да си призная,не ми се почват всичките драми пак
ох,дано годината мине бързо както мина тази,неусетно. :D

WPotter
08-27-2013, 00:37
въй,хора почти наближава училището,а на мен изобщо не ми се ходи
повече заради класа да си призная,не ми се почват всичките драми пак
ох,дано годината мине бързо както мина тази,неусетно. :D
Е не ти ли омръзна ваканцията? :д Къде учиш?

mimeto_0o0o
08-27-2013, 10:59
Аз не оспях да мина в 9 клас :(
Честно казано се чудя на такива като теб.. вие защо изобщо съществувате. Вземи се в ръце и помисли за живота си. Ако останеш без никакви знания как ще се справяш вече без образувание нищо не можеш да направиш.. не искам да те обидя, а напротив искам да ти помогна дано го осъзнаваш

kitty02
08-27-2013, 11:09
Аз не оспях да мина в 9 клас :(
Еми няма как да Оспееш да минеш, щом пишеш така. Нищо лично.

shusha
08-27-2013, 11:50
Аз не оспях да мина в 9 клас :(

То това изречение толкова много говори за теб :ддд

klimatronik
08-27-2013, 15:43
Честно казано се чудя на такива като теб.. вие защо изобщо съществувате. Вземи се в ръце и помисли за живота си. Ако останеш без никакви знания как ще се справяш вече без образувание нищо не можеш да направиш.. не искам да те обидя, а напротив искам да ти помогна дано го осъзнаваш

Представи си свят без хора като нея? Кой ще върши, така да се каже, черната работа. То всъщност въобще не е ,,черна работата', обаче се иска физически труд, или нещо друго,което не всеки иска да прави. Не разбирате ли,че не всички хора имат високи цели и искат да се развиват умствено? Нямаше ли ги тях - нямаше да има и преуспели. За един успех е едно, а за друг тази представа може да е съвсем в друг аспект .

FuckingFreak
08-28-2013, 07:34
Аз не оспях да мина в 9 клас :(

:D :D :D
Съжалявам, че ти се смея.

Айде стига с това бъдеще. Кой накъдето иска да тръгва, негова си работа, не се знае къде ще ви отведе животът утре. Ще си живея за днес и спирам да философствам.

http://www.youtube.com/watch?v=jxQWckbhVTU
Гетсби ми хареса. Саундтракът му също е много добър :)

SunT
08-28-2013, 10:28
http://www.youtube.com/watch?v=jxQWckbhVTU
Гетсби ми хареса. Саундтракът му също е много добър :)
И на мен. Но Дейзи е много подла.

Lilanda
08-29-2013, 08:23
Представи си свят без хора като нея? Кой ще върши, така да се каже, черната работа. То всъщност въобще не е ,,черна работата', обаче се иска физически труд, или нещо друго,което не всеки иска да прави. Не разбирате ли,че не всички хора имат високи цели и искат да се развиват умствено? Нямаше ли ги тях - нямаше да има и преуспели. За един успех е едно, а за друг тази представа може да е съвсем в друг аспект .
И да добавя към това:
Марийче, добре, че е образУванието, та да се научиш и ти на нещо. :D

mimeto_0o0o
08-29-2013, 10:52
^Аха така ли? Перфектните.. хаха

nansi__00
08-29-2013, 11:05
^Аха така ли? Перфектните.. хаха

млъквай боклук скапан нали те видяхме как лапа на един таксиджия кура му

mimeto_0o0o
08-29-2013, 18:11
Хубава ли беше гледката

perry_the_platypus
08-29-2013, 20:02
^Аха така ли? Перфектните.. хаха

Много си образУвана, няма 'що, ахахахаха.
То не е до перфекционизма, а до най-елементарни познания по езика.


млъквай боклук скапан нали те видяхме как лапа на един таксиджия кура му

'Баси забавната си, ехехехехе.

Дано си трол, 'щото ако не си - лошо. :/
Един ден дано децата ти да не видят постовете, където майка им псува като каруцар.
..... убеден съм, че родителите ти се гордеят много с теб.

WPotter
08-29-2013, 23:57
Охх...какво като е написала образУвание?Вие никога не допускате тъпи правописни грешки,нали?Пхаха

btw. Пери,родителите на nansi__00 ще се срамуват най-малко от това,че тя псува като каруцарка.Виж темите й в раздел "секс" и "у дома" и ще разбереш. :Д

perry_the_platypus
08-30-2013, 06:32
Охх...какво като е написала образУвание?Вие никога не допускате тъпи правописни грешки,нали?Пхаха

Ахахаха, вместо да се поправи, започва да се заяжда, което е повече от детинско.



btw. Пери,родителите на nansi__00 ще се срамуват най-малко от това,че тя псува като каруцарка.Виж темите й в раздел "секс" и "у дома" и ще разбереш. :Д

Моето беше ирония.

FuckingFreak
08-30-2013, 07:33
Гади ми се направо като видя подобно лапе на мойта възраст, че и по-малко, да се прави на интересно по такъв начин. Да не говорим пък колко е грозно за момичетата. Тая показност и жажда за внимание ми идва в повече на мен. Силно се надявам да успея да възпитам децата ми, че да не станат такива....индивиди.

WPotter
08-30-2013, 15:56
Ахахаха, вместо да се поправи, започва да се заяжда, което е повече от детинско.
Това не го коментирам...Мисълта ми беше по-скоро,че когато човек направи правописна грешка започвате да го наричате неграмотен,необразован и т.н.,все едно вие никога не правите тъпи грешки.Не говоря само за този случай,а като цяло наблюдениета ми във форума..


Моето беше ирония.
Да де ясно..просто ти казвам,ако случайно не си видял "невероятните" й теми..:Д

mimeto_0o0o
08-31-2013, 16:48
Това не беше заяждане. Мисълта ми беше че вие никога не сте допускали грешки в бързината, така ли? А освен това не ме итересува това как пиша в глупав форум, а това как ще седна да го напиша с лист и химикал. И когато някой е неграмотен това си личи много ясно. И спокойно, имам повече от елементарни познания.

klimatronik
08-31-2013, 19:43
Това не беше заяждане. Мисълта ми беше(,) че (В)ие никога не сте допускали грешки в бързината, така ли? А освен това(,) не ме иНтересува това(,) - (ПОВТОРЕНИЕ ИЛИ ДВУСМИСЛИЦА :д) как пиша в глупав форум, а това как ще седна да го напиша с лист и химикал. И когато някой е неграмотен(, ? -) това [Много ,,товатата'' ти се появаха?] си личи много ясно. И спокойно, имам повече от елементарни познания.
^
Поправка на преразказа.

Lilanda
08-31-2013, 20:06
^
Поправка на преразказа.
Стига се заяжда и ти, бе. Тя има повече от елементарни познания. И на малкия ѝ пръст не можеш да стъпиш, Ице! :lol:

klimatronik
08-31-2013, 20:12
:(

klimatronik
08-31-2013, 20:13
нека си останем в черупките :Д и така ми е кефф

mimeto_0o0o
09-01-2013, 19:26
Офф лелее..

Lilanda
09-01-2013, 19:56
:(
Ооо, стига деее. Не тъжи. :(

perry_the_platypus
09-09-2013, 08:59
Up!

rihanna344
09-09-2013, 19:47
Здравейте! :)

Any_98
09-11-2013, 22:13
4 дни до началото

BloodyDreamer
09-12-2013, 02:20
4 дни до началото

The way I see it - 4 дни до края. Brace yourselves! Winter is coming! (Game of Thrones/A song of Ice and Fire anyone?)Идва краят на топлината, светлината, на всичко добро и красиво.

ПП. Макло се побакрах ас. Така става като наближи училище, простете изблика ми на ненормалност.

Тааа, както и да е. Купих си учебниците. Днес се видях с класната ми и тя каза, че май съм избързала като си ги купих, ама нищо - материалът нали пък е същият 8-)
Между другото, май не е ставало въпрос, ама имате ли униформи? Трябва ли да сте с тях на 16-ти? Ние имаме. Носим ги само на празници, за съжаление 16-ти септември някои хора го считат за празник. Мислех да се облека в черно (това си го мисля от няколко години... имам навика да драматизирам повече то нужното :D), ама класната заплаши, че който е без униформа, ще го изпитва на дъската във вторник. Не горя от желание. Ще извърнкам майка и татко да отидем на мол събота, че да си взема някаква черна пола и някоя друга по-топла дрешка. Дънки също ми трябват. Аз се сетих кога, ама нямаше как, много ангажименти се струпаха този месец.
В колко часа ви викат и коя смяна ще сте? Ние почваме втора... и ако може всеки да си каже къде учи и какво, много ще съм благодарна. Знам, че всички сте казвали, ама все забравям.
Айде стига, че ставам досадна. Освобождавам ви от присъствието си засега.

BloodyDreamer
09-12-2013, 02:24
А, забравих да ви ъпдейтна по статуса на книгити от списъка. Прочела съм първо действие от Антигона и половината първа песен от Илиада. Nice! Поне не съм единствена, доколкото съм информирана, всички от класа са прочели горе-долу толкова.

rihanna344
09-12-2013, 18:03
Аз изобщо това лято не се сетих за книги,карах го пълен айляк :D Не съм много по училищните книги,пък и нали ще изучаваме каквото ни трябва през годината.Аз ще съм в сценичните кадри в Пловдив.Викат ме от 9ч. сутринта,лол :D .Днес цял ден обикалях по магазините и така и не си харесах кецове.Чудя се между тези от плат и онези,дето ги водят swag или там квото е.Много се чудя. :|

WPotter
09-16-2013, 13:03
Up!
Хора,как мина днес?
При мен беше супер.
Класната постоянно ни крещеше и ни взимаше морковите,ама ние все пак мн добре си посрещнахме зайчетата :д Не чух мн мн какво говори директорката,защото бях заета да обсъждам с разни хора кой как е,колко е пораснал и т.н. и след училище отидохме 5-6 човека в мол софия,където супер тъпкано и 73827482 часа стоях на опашка за kfc. :д
Дадоха ми програмата за утре - имам испански,а там сме на групи следователно най-после ще се запозная с хора от випуска ми.
Не съм чела нищо по литература,а от сборника по мат,където ми беше за д.р.,само 1/5 г-д..
П.п извинявам се,ако имам правописни грешки - пиша от телефон.

BloodyDreamer
09-16-2013, 18:46
Аз пък като ни пуснаха да си вървим, отидох на гости у една приятелка и като се прибирах, стъпих на криво и си прецаках метатарзалната кост. Браво на мен. Не знам какво ѝ е точно, ама е синьо и боли като вървя. Татко казва, че е пукната, утре сутринта сигурно ще отида на лекар. Много ми е тъпо, щото сигурно ще искат да се завра вкъщи пък на мен колкото и да не ми се тръгва на училище, длъжна съм да призная, че почнах да се чудя какво да правя в края на ваканцията. Освен това не искам да изтърва "запознанството" с новите учители, още по-малко пък преговорите, защото НИЩО не помня от седми клас. Ма аз съм си виновна, като пресичам като овца... Та както и да е, нямам намерение да си оставам вкъщи. Може да се наложи татко да ме кара на училище и да ме прибира, пък ако не... еми, ще си докуцуквам някак си 8-) Надявам се, че няма да е нищо сериозно и бързо ще зарасне.
В програмата за утре имам общо четири часа при нови учители - два по информатика и два по френски. Все още не знам кой ще ми е по информатика, защото ще сме на групи, но и двамата учителя, които може да ни бъдат, не съм ги чувала, така че ще бъде интересно.
Ии класната има рожден ден в сряда, така че ще събираме пари за подарък. Още не сме сигурни какво точно ще купим, ама утре трябва да решим.
Започват ми пак всичките извънкласни уроци. Утре съм на китара (ако успея да се дотътря до школата), а в четвъртък - на пиано. Ще свиря Токата и Фуга на Бах и някаква соната на Бетовен, ама не е сигурно коя. Аз си харесах една, надявам се госпожата да ми позволи да я свиря, защото е доста трудничка. Ама Фугата на Бах също е много трудна, така че имам някакви надежди. Цяло лято не съм ходила на пиано, нямам търпение пак да започна.
Толкоз от мен.

Kaloyan10
10-01-2013, 15:03
Изглежда че след първия ден всички умряха.

Kaloyan10
10-01-2013, 15:26
Аз не оспях да мина в 9 клас :(

АХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХА

BloodyDreamer
10-02-2013, 18:46
Аз съм жива, всеки ден гледам дали някой е писал, ама цъ. Никой не ще. Пък ми стана неудобно вече сама да си говоря :D

anonymous895156
10-02-2013, 19:08
Аз съм жива, всеки ден гледам дали някой е писал, ама цъ. Никой не ще. Пък ми стана неудобно вече сама да си говоря :D

защо, защо, аз така правя и съм си добре :)

perry_the_platypus
10-02-2013, 20:32
защо, защо, аз така правя и съм си добре :)

Чао.

anonymous895156
10-03-2013, 04:24
Чао.

Здравей.
Няма да изляза от тази тема.

perry_the_platypus
10-03-2013, 06:16
Здравей.
Няма да изляза от тази тема.

Прост интелект.

anonymous895156
10-03-2013, 11:29
Прост интелект.

Интересно сравнение.

Kaloyan10
10-03-2013, 15:04
Я се сбийте.

BloodyDreamer
10-03-2013, 20:07
защо, защо, аз така правя и съм си добре :)
Защото мислите ми са много хаотични и ми отнема време да го напиша. Просто не си струва, ако няма кой да го чете.

kitty02
10-03-2013, 20:54
На вас казаха ли ви оценките от входните нива? На нас да и не съм доволна от себе си :? Във Петък, Събота и Неделя ще има панаир във града, а във Понеделник имам контролно по Математика. Просто прекрасно :? Доста хора казват на панаира "сборя". Смисъл те имитират помаците от близките села до нас, защото те го казват така. А "сборя" ми е някво много селско. Знам, че от доста време не съм се всясвала тук, но докато вляза във крак със училището, докато си купя учебницитеееее...... Искам да кажа, че АМА НИКАК не ми се учи! :D Аз имам мото: "Влюби се във някой от училището и ходи там само заради него!" :D Емм, аз спирам да ви досаждам..... Махам се :D

perry_the_platypus
10-04-2013, 06:56
Аз какво да ви кажа, хахаха, училище. :D
Започна лека-полека да ми се уеднаквява ежедневието и да не ми стига времето, надявам се в скоро време това да се промени, хахаха.
Вече една седмица си лягам в 1:30 и ставам в 8:00, адски много ми се спи, хахахаха.
Много се дразня, че правим входни на предмети от 7. клас. :/

SunT
10-04-2013, 12:00
Искам да кажа, че АМА НИКАК не ми се учи! :D
:D Какъв съвпадЪк.
И аз много-много не влизах напоследък. Bloody, твоите постове винаги са ми интересни :D
Аз си знам само част от оценките, не знам дали да съм доволна.. Нещо много учители взеха да ме дразнят тая година.

edit
Току-що гледах Samsara (2011).

WPotter
10-04-2013, 18:01
Пхах, имам 2 по рисуване : д Имахме някакво измислено входно ниво и аз дори не си направих труда да влезна, та тая ми е написала 2 и отсъствие...


"Влюби се във някой от училището и ходи там само заради него!" :D :D
Това е много много вярно...:д

BloodyDreamer
10-04-2013, 22:58
So. We have gathered once more. Welcome back, my friends and allies. (липсата на сън не ми се отразява добре)

Не ми стига времето за нищо, абсолютно нищо. Имам да пиша един пролог, не ми остава време нито за рисуване (ходя на частни уроци, ама се иска и много работа вкъщи), нито за пиано и китара, а свиря много трудни работи. Едва намерих време да отговаря на Маша (една рускиня, с която си пишем писма), в понеделник трябва да ѝ изпратя писмото, ама съм решила да ѝ нарисувам нещо, пък не знам какво. Нямам време и за сън, всичкото това нещо ме изцежда отвсякъде и като не мога и да чета, се чувствам като жив труп, все едно съм прекарала три месеца в Азкабан. Вчера сънувах, че съм попаднала в някакво селце като Чернобил... не ми харесва накъде отиват нещата.
От входните нива са ми върнали само това по биология. Беше много лесно, нямам грешки. Остава да правим входно по АЕ, история и физика. По психология и по АЕ ме изпитаха, писаха ми 5 и по двете неща, ама не се притеснявам, защото по английски много бързо ще я поправя (мамка му, госпожата ме изпита още първия час, съвсем не го очаквах...), а по психология господинът е пич.
Включиха ме в отбора по шах на гимназията (аз не мога да играя). Е, не съм чак толкова зле, ама те ме включиха само защото им трябва момиче в отбора за състезанията (иначе губят автоматично). Аз разчитам на факта, че шахът е игра, в която всеки може да стане добър, стига да има свободно време. Само дето аз нямам... ама ще ми се наложи да намеря. И все пак, не ми се ходи по състезания, не искам да се излагам -.-
Знам, че е рано, ама някой смята ли да ходи на олимпиади? Защото тази година областните кръгове по всички езици плюс химия и не знам кои още предмети са в един ден и един час, а олимпиадата по физика е в същия ден, пет часа по-късно... Ще помоля наще да напишат писмо до министерството, докато е само като план, защото по АЕ и по химия имам най-големи шансове да се класирам, а те просто ми се изплюват на всичкото желание и труд, и не знам и аз какво още. Много ме е яд. Всяка година го правят тоя номер, ама тоя път прекалиха. И директорката ще им пише, но все пак учителите са им подчинени и едва ли ще им обърнат такова внимание. Дано като им пише някой външен човек да се стреснат и да осъзнаят какви са непоръбени. Ако някой иска, може да се включи към протеста ми, ще съм много благодарна (с писмо до министерството или чрез обаждане), защото знам, че далеч не съм единствената засегната от това. Даже се чудя дали да не направя една тема във форума, ама няма да е сега, щото е 2ч. и не ми се занимава.


Bloody, твоите постове винаги са ми интересни :D
Благодаря ти, ето ти едно малко сладко вълче http://1.bp.blogspot.com/_krIckddyXCI/TBU8gv7b-qI/AAAAAAAABIA/LevA8Z-b2Vc/s320/White-Wolf-Pup-wolves-7570936-640-480.jpg

weenonas
10-05-2013, 12:36
Тая седмица едвам я издържах.. Вчера като се прибрах вече всичко ме болеше и нямах никакво настроение. Днес мислех да уча обаче нещо ми пропаднаха плановете :D А трябва довечера да седна докато всички спят и да си свърша домашните за понеделник поне, утре никакво време няма да имам, а имам още страница и половина буквички да пиша по техническо.. Много бавно стават, а може би аз се престаравам :D Ама пък не съм доволна от себе си.. Не ми харесва как изглеждат, въпреки че и двете госпожи казаха, че са доста добре :/ Тоя перфекционизъм ми е наследствен :Д
А на всичкото отгоре имаме 16 предмета и повечето учители са ни или нови или сменени. Чудя се дали да се запиша на клуб по проект "Успех" по география, малко допълнителни знания няма да ми се отразят зле обаче ми е достатъчно натоварено и само петък имаме 6 часа , всички други дни сме с по 7 (само в понеделник е малко объркано 1 част от класа има 5 другата 7 и се разменяме през седмица) и като се има в предвид че сме и 2ра смяна времето не стига..
А на входните като цяло съм доволна от себе си. По литература стана мазало направо не искам да ми казват каква оценка ще имам.. Дано хвана 3 и тоя път наистина стана пълен боклук съчинението ми. По биология тая 4ка не ме радва, но тая година мисля започна по здраво да уча. Иначе за сега всичко друго 5тици, а по информационни и по химия пълно 6 ^_^

SunT
10-05-2013, 16:27
Олеле, колко сте заети всички.. :/ Чак се срамувам от себе си. Живот и здраве през януари ще започна немски и това е.
А, честно казано, за олимпиади даже не съм се сетила.. Ако наистина всичко е в един ден, не мога и да си представя как са го измислили.

karzon
10-05-2013, 17:03
Аз пък го давам на стара слава, дрънкам си на китарата и не уча :). Резултат : 5ци и 6ци по немски/химия/физика/биология/англйиски/български... и 3ки по математика и география :D

SunT
10-21-2013, 16:24
Леле, колко назад ни беше темата о.0

Ох, ще се гръмна >.< Някой случайно да е разбрал двузначната логика по информатика и да е навит да обяснява?

CoNviCt
10-21-2013, 16:38
Леле, колко назад ни беше темата о.0

Ох, ще се гръмна >.< Някой случайно да е разбрал двузначната логика по информатика и да е навит да обяснява?
Питай. Ако мога, ще отговоря.

SunT
10-22-2013, 11:16
Писах ти ЛС.

BloodyDreamer
10-23-2013, 18:34
аС я разбрах (говорим за конюнкция, дизюнкция и т.н., нали?)
Днес имахме родителска среща, ама те само са ни хвалили. През това време отидох с едни приятели на панаира за Димитровден, качихме се на гондолата, на още едно нещо и се научих да стрелям с пушка ^^ После стрелях и с пистолета, за да си спечеля един медальон, който си харесах. Ама с пистолета беше по-лесно, защото целта беше по-голяма, а беше и наблизо. Другия път ще се пробвам да си спечеля плюшена играчка. Много съм горда от себе си, щото улучих всичко, което целих. Като за кьорав човек стрелям много добре 8-)
Ии освен това съм болна и карах само последните два часа (защото имахме биология пък там пишем някакви километрични планове). The perks of being sick.
По география само нашата госпожа ли иска да учим пълната история на образуването на релефа на Европа (староалпийски нагъвателен цикъл, младоалпийски нагъвателен цикъл, бла-бла-бла) и как се образуват полезните изкопаеми (рудни, нерудни, цветни метали, черни метали, глупости)? Щото на другите класове им преподава един господин, дето се води, че е педофил, и не им ги иска тези неща.
И ми е много интересно по психология как учите? Тоест как ви преподават материала?

SunT
10-25-2013, 14:16
Да, за това ставаше въпрос, но теста вече мина :D
Г-жата по психология просто говори с нас. И иска да се знаят определения. Но като цяло си говорим.
Аз се набутах за олимпиада по биология и сега трябва да мина наново материала за 7, 8 и да съм напред за 9 клас. По френски също питах, там не ми каза нищо конкретно. И в крайна сметка си нямам идея кога ще са :D

WPotter
10-27-2013, 10:20
При нас по Психология пишем дълги планове,изпитва на определенията и сега ни е дала есета до 20 Ноември.На мен ми се падна "Алкохол и наркотици". Доволна съм,имам идея какво точно да пиша. Другите там са "Любовта и секса","Раздялата","Компютърна зависимост","Можеш ли да си влюбен в повече от един човек едновременно","Съществува ли приятелство между момче и момиче","Колко приятели има човек" и т.н.
По ИИ г-жата отначало ми беше написала 2,сега ми я е махнала и имам две 6-ци :Д :Д
По География ми е трудно да кажа какво учим,защото г-жата така мелодично и тихичко говори...в петък за малко да заспя в часа й. :Д Но май и на нас ни ги преподава онея бла-бла,защото от 3 часа сме на "Релеф на Европа".
За олимпиадите съм решила по Математика и Физика..

Lilanda
10-27-2013, 10:48
И аз ще взема да се включа в темата. 8-)

По география само нашата госпожа ли иска да учим пълната история на образуването на релефа на Европа (староалпийски нагъвателен цикъл, младоалпийски нагъвателен цикъл, бла-бла-бла) и как се образуват полезните изкопаеми (рудни, нерудни, цветни метали, черни метали, глупости)? Щото на другите класове им преподава един господин, дето се води, че е педофил, и не им ги иска тези неща.
И ми е много интересно по психология как учите? Тоест как ви преподават материала?
Нас още в 7-ми клас ни караха да учим за релефа на Европа. Госпожата искаше да ни предаде колкото се може повече материал, 'щото разбираш ли в другите училища можело да взимаме нещата отгоре-отгоре. То не че сега не е така де, ама..Причината е, че учим география с испанеца обаче..-_-

По психология госпожата ни е една луда пенсия, която през повечето време прави психологичен анализ на класа. През останалото време пишем неразбираеми за доста голяма част от класа планове или ни кара да си бием шамари. 8-) /сериозно..Караше ни да си бием шамари, за да покажем как реагира тялото ни на дразнители. :lol:/

За домашна ни дава да правим планове-конспект на уроците от учебника.

BloodyDreamer
10-27-2013, 11:32
На нас по психология господина ни диктува едни супер дълги планове, които са по-скоро сбити преразкази на уроците от учебника, отколкото планове, и като ни изпитва, ни кара да ги разказваме. После задава няколко въпроса от предишните уроци и така. Изпитва по няколко души на час, всеки на различен урок (от първия до последния).
Успокояващо е да знам, че не сме единствените, които ги карат да учат тея неща по география :D
Смятате ли да правите нещо за Хелоуин? Ние няма, защото ще празнуваме не-знам-си-коя годишнина от създаването на гимназията и най-вероятно ще сме с униформи. Хубавото е, че няма да учим. Ама ме е яд донякъде, защото имах хубави идеи за костюм.

Lilanda
10-27-2013, 11:37
Нашето училище си има нещо като традиция за Хелоуин. Правим си конкурс за най-оригинален костюм, правим някакви храни свързани с Хелоуин и ги продаваме по време на конкурса. Обикновено часовете или са намелени и не учим нищо, или въобще не се карат. Та аз сигурно няма да ходя. Не ми допада като празник и само ще си загубя времето. :D Предпочитам си българския маскинден. 8-)

Аз да ви питам-по литература по кой учебник сте и имате ли част от текстовете в самия учебник или са само анализи и уроци?

BloodyDreamer
10-27-2013, 17:13
http://bg1.msrv.stor.bg/d-prdimages/org/74109.jpg
По ей тоя. Или по старото издание, което е горе-долу същото, само че корицата е една жълто-оранжева и някои неща са разместени. Само анализи има.

Lilanda
10-28-2013, 16:31
Охх и ние сме с него. Госпожата каза, че било станало малко объркване и който има възможност да си намери този някакъв учебник, в който има част от текстовете, та аз издирвам сега като невидяла. 8-)

BloodyDreamer
10-28-2013, 17:49
Да не е говорила за христоматията?

IcyHeart
10-31-2013, 19:13
Отвратителна учебна седмица, побъркаха ни с контролни и изпитвания + всеки ден 7 часа (за някои даже днес бяха 9).
Днеска имахме по психология и литература. Психология - 2 въпроса - 15 минути. Гледам, че се оплаквате от вашите учители по този предмет, аз пък съм късметлийка с много добра госпожа.. Ее добра, добра - добре преподава, ама като изпитва изисква доста :/ Важното е, че можем да учим само от тетрадката, пък и на мен ми е много лесно и приятно да запомням материала ^_^. А по литература беше някакъв ад.. Написах нещо ама ми се стори малко, въпреки че беше почти всичко, което сме учили. Тъпото е, че даде на моята група някакъв термин, който нито го пише в учебника, нито в тетрадките - никъде и никой не го беше чувал. А тя каза, че го била употребявала и даже в учебника го имало.. Дрън дрън, няма такова нещо. А знаех термините, които даде на другите групи :(
Сряда: изпитване по история и английски...
-История: с триста мъки изкарах 5, така се бях панирала.. Госпожата ни има страшни критерии - 1 урок цял + термините = 3ка, 2 урока = 4 и т.н. За да успея трябваше и в другите часове да си преговарям.. Много стресираща ситуация за целия клас.
-Английски: 6 без проблеми. Пък класната нали ни пише оценки за всеки месец и за миналия ми писала 4,5 (без да ме изпитва) :-o А на едно момиче, на което му е доста трудно да говори на езика има 5. Нямам думи.
Другите дни няма да ги коментирам, че и без това написах цял роман :D

BloodyDreamer
11-01-2013, 18:10
IcyHeart, къде учиш?
Аз не се оплаквам от господина, просто споделям :D Като изключим факта, че диктува супер бързо, е пич.

IcyHeart
11-01-2013, 18:14
Уча в строителния.
Значи грешно съм те разбрала, извинявай :D

Pappie_
11-06-2013, 07:28
Само аз ли няма да получавам стипендия тази година ? :/ (Завърших с 5,63)

the_world_around_me
11-06-2013, 18:29
Тя не е ли от 10 клас ?

SunT
11-06-2013, 19:18
За езиковите е от 10 :D :P

IcyHeart
11-07-2013, 18:34
На нас още не са ни дали стипендиите, ще получаваме. Опасявам се обаче, че няма да успея да си задържа успеха толкова висок.. :(

Pappie_
11-25-2013, 07:39
За езиковите е от 10 :D :P
Офф.. :D Ама така не е честно, защото всички ще я получават още от 9 клас :/ А и съм забелязала, че само нашата стипендия е 25-30лв, а на другите е поне 50лв. :(

Баща Ти
11-25-2013, 07:53
Толкова ви е нужна тая стипендия...

perry_the_platypus
11-25-2013, 08:19
Офф.. :D Ама така не е честно, защото всички ще я получават още от 9 клас :/ А и съм забелязала, че само нашата стипендия е 25-30лв, а на другите е поне 50лв. :(

Всяка гимназия дава различна стипендия.

Не разбирам проблема, че я получаваш 10-ти клас, а не 9-ти клас. Все пак ти си учила само език в 8-ми клас, а другите са учили всички останали предмети.

Баща Ти
11-25-2013, 08:22
Как всяка гимназия ще дава различна стипендия бе? :D

Може да има стипендии, които се отпускат от училището или негови спонсори, но стипендията за успех би трябвало да е еднаква навсякъде.

SunT
11-25-2013, 12:16
Офф.. :D Ама така не е честно, защото всички ще я получават още от 9 клас :/ А и съм забелязала, че само нашата стипендия е 25-30лв, а на другите е поне 50лв. :(
Моята е 21, тъй че..

anonymous895156
11-25-2013, 15:28
Може да има стипендии, които се отпускат от училището или негови спонсори, но стипендията за успех би трябвало да е еднаква навсякъде.

Не е

the_world_around_me
11-26-2013, 18:20
Различни са, ама аз от учителите чух, че е някакъв процент от минималната работна заплата..

WPotter
12-01-2013, 09:15
Здравейте,как върви училището? Кога са ви класните? По литература дали ли са ви примерни теми и ако да колко?
П.П Питах класнтата за стипендиите - При 6.00 е 50 лв, при 5.50 е 21лв

SunT
12-01-2013, 13:06
Здравейте,как върви училището? Кога са ви класните? По литература дали ли са ви примерни теми и ако да колко?
П.П Питах класнтата за стипендиите - При 6.00 е 50 лв, при 5.50 е 21лв
При нас не са така. Всички са с по 21, независимо от успеха. -.-

shusha
12-01-2013, 13:15
Всяка гимназия дава различна стипендия.

Не разбирам проблема, че я получаваш 10-ти клас, а не 9-ти клас. Все пак ти си учила само език в 8-ми клас, а другите са учили всички останали предмети.

Колко е в твойто даскало ?

perry_the_platypus
12-02-2013, 05:37
Колко е в твойто даскало ?

Мисля, че учим в едно училище, хаха. Пиши ми на лично.

SunT
12-14-2013, 03:01
Ъпп
Някой днес ще ходи ли на училище? :D

perry_the_platypus
12-15-2013, 07:49
Ъпп
Някой днес ще ходи ли на училище? :D

Аз ходих, хаха.

BloodyDreamer
12-15-2013, 13:20
Ммм и аз ходих. Някой беше ли на олимпиадата по физика?

WPotter
12-16-2013, 15:39
Ммм и аз ходих. Някой беше ли на олимпиадата по физика?

Аз бях на олимпиадата.

perry_the_platypus
12-20-2013, 05:51
Някой ще ходи ли на олимпиадата по химия? (:

SunT
12-21-2013, 04:52
Успех на всички, които днес са на олимпиада по БЕЛ :)
Аз нещо се вълнувам, не знам поради каква причина :D Дано да не е много трудно.

BloodyDreamer
12-21-2013, 07:58
WPotter, какво направи по физика? Аз успях да се класирам за областния, ама оттам нататък сигурно нищо няма да направя. (Аз и не искам де, защото другите олимпиади, на които ще ходя, са ми по-важни и физиката само ще ми е в тежест.)

рerry, аз ще ходя на химия

IlovEmyPuffYToY
12-21-2013, 09:23
охх тая физика, мамо мамо...Аз материала не мога да се справя, вие ходите на олимпиади :Д Успех

WPotter
12-21-2013, 16:35
WPotter, какво направи по физика? Аз успях да се класирам за областния, ама оттам нататък сигурно нищо няма да направя. (Аз и не искам де, защото другите олимпиади, на които ще ходя, са ми по-важни и физиката само ще ми е в тежест.)

еми...уж добре се представих,ама на мен физиката ми е мн важна - все пак съм такъв профил и имам 4 допълнителни часа всяка седмица,така че щом не е 30/30 на общинският кръг - не съм доволна от себе си.
Ти от къде разбра,че си се класирала - от училище ли ти казаха или от списъци в интернет?

kitty02
12-24-2013, 09:26
Весели празници на всички! :)
Къде ще празнувате Нова Година?

hitri
12-25-2013, 20:45
Аз ще празнувам Нова Година с компания :)

BloodyDreamer
12-26-2013, 08:58
еми...уж добре се представих,ама на мен физиката ми е мн важна - все пак съм такъв профил и имам 4 допълнителни часа всяка седмица,така че щом не е 30/30 на общинският кръг - не съм доволна от себе си.
Ти от къде разбра,че си се класирала - от училище ли ти казаха или от списъци в интернет?
Това чувство ми е много познато...
Госпожата по физика ми каза колко точки имам. Последната задача съм я пообъркала малко и то защото съм тръгнала да пиша някакви работи, дето не са дадени. Ма като ми е толкова акъла :D
Знаеш ли кога е областния кръг?