PDA

View Full Version : Страх ?!



strannno
06-28-2013, 16:03
Здравейте!
Догодина вече ще съм в друго училище,8 клас.В гимназията в,която съм приета се влиза след седми.
Мисля че съм постигнала целта си да вляза там.Влизам само заради усиленото изучаване на език.Затова е езикова гимназия.Там не познавам съвсем никого!Сама съм си.Обикновено съм общителна,но ми трябва време да свикна с нова среда,хора и т.н. Там има много приятни хора с ,които искам да се запозная,но аз наистина не познавам нито един човек в това училище.Страх ме дали ще ме възприемат.Някой хора отнасят много подигравки в това училище.Изпитвам страх ,че ще ме сринат психически. Там се делят на известни и ''обикновени хора''.Това е ужасно тъпо.Но пък съм си обещала да гледам учението си.Не ,че ще ми остава кой знае колко време за 'социален живот' , но просто имам предчувствието ,че няма да ми е спокойно.Определено ми пука за повечето работи.Страх ме е да не ме 'нападат' и унижават.В бившото ми училище не бях така ,а напротив.Познавах се с всички в училището.Някак си имах самочувствие ,но сега .. :/ Всички ми казват ,че няма да е така както си мисля,а ,че това е просто притеснение и параноя защото ще съм в ново училище.Може и така да е.Вие какво мислите?Какво да направя?Как да се справя с притеснението?

sunshine :**
06-28-2013, 18:46
извинявай , обаче всеки като отиде в ново даскало след 7 клас никой не познава , естесвено , че на всеки му е притеснено , но след има - няма месец вече вскички се опознават и са се разделили даже и на групи - всеки си има най-близък френд :) и относно тва , че ще те сринат психически - много се филмираш ..... никой не е силен когато е сам , а няма как в ново даскало да не си сам / рядко се случва да влезнеш на едно място с познат / ;) такаче спри да се филмираш , окей притеснено ти е ма още първите дни ще се запознаеш с някой и да не говорим след 1-2 месеца ..... иди разбери откога сте заедно / все едно от години / :D

DisappointedDreamer
06-28-2013, 18:59
Не ,че ще ми остава кой знае колко време за 'социален живот' ,

Повярвай ми, ще имаш ПРЕКАЛЕНО много време за социален живот :Д

Иначе, горе главата. Няма да те изядат. Покажи самочувствие. Уверените хора се харесват от другите.

mrankoniiii
06-28-2013, 22:38
Ще свикнеш ! Бързо ще си намериш приятели и ще ти хареса :)

~The Smile~
07-01-2013, 14:40
Чакай малко, още не си тръгнала на училище,а те е прихванала някаква параноя. Спокойно. Всички бъдещи осмокласници ще сме в нови училища, сред много непознати. Не си само ти единствената. Все ще се запознаеш с някого, няма да си останеш сама, бъди спокойна. Даже се радвай, защото те първа започват хубавите години. :)