PDA

View Full Version : Страх ме е от 12-ти клас



evilgirl95
07-01-2013, 10:32
Здравейте и благодаря на всички, които ще обърнат внимание на темата ми. Просто искам да си споделя проблемите.
Тази година ще съм 12-ти клас. Уча във добро училище със завидни успехи (ПМГ) .. Завърших 11 клас със 6,00 .. Справям се винаги отлично по биология и химия (профил са ми) ..Не си изкарвам оценките лесно- учителите са строги и взискателни... и все пак успявам някак.. Но винаги съм колеблива.. едва първи ден ваканция е, а аз вече се притеснявам дали ще ме приемат там където искам.. Винаги има един глас, който ми казва, че не съм достатъчно добра за каквото и да е.. Винаги ще има някой по-добър от мен, някой който знае повече от мен.. Има толкова много глупави и самоуверени хора, а аз винаги се подценявам. Имам чувството, че си поставям непосилни цели, като искам да вляза в Академията на МВР.. да не говорим пък това колко ме притеснява..
..искам това чувство да се махне, но става все по-силно..

Chacho
07-01-2013, 10:34
Не бой се, хората са тъпи, ще влезеш да учиш. Чак като се хванеш на работа ще видиш конкуренцията.

evilgirl95
07-01-2013, 10:42
И аз все си повтарям, че няма от какво да се боя.. но не е толкова лесно да го повярвам.. за жалост нещата не стават просто ей така .. Жалкото е, че не съм неуверена само в училище, а във всичко което правя.. от глупавия изпит за физическа годност колко ме е страх .. не е истина..

Chacho
07-01-2013, 10:51
Тая полезна увереност, която търсиш, не е сигурността, че ще влезеш. Но като ти е важно, дай си думата, че ще успееш и направи всичко възможно. Кво повече можеш да направиш от това? Алтернативата ти е да се предадеш. Какво повече го мислиш, като не зависи от теб?

Ако сега имаш някво смешно изпитче, което те тормози, то след време ще ти се налага ежедневно да си даваш думата за неща, които ще трябва да свършиш, без да знаеш дали можеш или не, защото ще имаш отговорности.

evilgirl95
07-01-2013, 11:33
Благодаря за съвета Chacho.. Аз просто винаги съм била по-неуверена в действията си.. ще си дам дума, че ще направя всичко, което зависи от мен.. и ще се надявам на положителни резултати..