PDA

View Full Version : Истински приятели? Хаха :)



invisible_girl
07-01-2013, 12:44
Според вас има ли истински приятели?
Как разбирате,че може да им имате доверие?
Наскоро се уверих,че хора,които съм познавала с години не са ми били толкова добри и верни приятели,отколкото хора,които познавам едва ли не от няколко месеца ;/
Защо става така? Защо в днешно време хората винаги гледат клюките и лъжите и вярват на тях,отколкото на самия човек?
Споделяш нещо и след два дена го чуваш от друг човек....
Всеки гледа да има някаква полза от другия и да го унижава.
Знам,че не всички са такива,но в днешно време истинско приятелство едва ли има?! или може би вече изгубих смисъла на значението ИСТИНСКИ :) ;х

anonymous895156
07-01-2013, 12:49
Как си го изгубила, като не си го намирала?

TrollFaace
07-01-2013, 14:17
Имам 1

Cооkie
07-01-2013, 14:57
Разбира се, че има истинско приятелство. Може би зависи и от възрастта до някаква степен, но аз, например смело мога да заявя, че имам истинскИ приятелИ. Какво разбирам под "истински приятел" - човек, на когото знам, че мога да разчитам, ако изпадна в беда, който истински би се зарадвал за мен, когато ми се случи нещо хубаво, с когото мога да споделям и да съм сигурна, че няма да изпорти на друг, няма и да ме съди. И в същото време е наясно, че и обратното важи с пълна сила - т.е., че и аз съм насреща, но не ме експлоатира или използва, знаейки това. Няма интриги, няма недомлъвки, няма ножове по гърбовете.

Просто трябва да подбираш внимателно :Р

DisappointedDreamer
07-01-2013, 16:40
Времето, от което познаваш някого не е мерител за това колко добър и "истински" приятел ти е той.

invisible_girl
07-01-2013, 17:14
Как си го изгубила, като не си го намирала?

имала съм :)
или поне аз така си мислех..

e_dimitrowa
07-01-2013, 17:40
Има но първо преди да станеш приятел с някой го гледай отсрани как говори и ще разбереш г/д какъв е човекът ... И много внимавай на кой се доверяваш колкото и да му имаш доверие ... Лично аз разбирам чак след 3 години каква най-добра приятелка съм имала .. така че дори и най-добрите приятели могат да се окажат КЛЮКАРИ, ДВУЛИЧНИЦИ ИЛИ ЛЪЖЦИ :)

In*The*Face
07-01-2013, 18:07
Естествено, че има истински приятели. Просто когато си по-малък или млад е трудно да ги откриеш, защото подобни приятелства, които продължават от ученическите години до старини се броят на пръсти. Но със сигурност рано или късно ще откриеш своя Човек, който ще бъде до теб във всичко. И един е напълно достатъчен.

just_smile_to_me
07-01-2013, 19:16
В днешно време трудно може да намери истински приятели, но има аз съм сигурна, че има и добри хора. Имам 2 приятелки, на които държа адски много и те на мен и се надявам то да продължи дълги години. Кофти е когато си се доверил на някого споделяли се си всичко една на друга няколко години и в един момент приятелката ти да започне да те игнорира без причина. Няма карини, няма нищо просто спира да ти пише, звани и т.н. Има хора, които просто им омръзва от даден човек и решават, че е време за промяна или поне така си го обяснявам. С времето май аз лично станах недоверчива и сега по-трудно допускам хората и ги приемам за приятели, което разбира се не е много правилно, но какво да се прави.... писна ми все аз да се раздавам и после да ми е кофти.

SladkaZagadka
07-01-2013, 19:39
Не е нужно да има "добри хора", а просто да намериш такива, чиито демони си пасват с твоите ;). В училище оше е трудно да се прецени още кой ти е приятел, кой - само до изгода, кой е много добър манипулатор и тн

tori
07-01-2013, 20:02
Има истински приятели. Стига правихте такива изказвания. Има. Има и любов и себеотрицание в името на нещо или някого. Имам си 4 момченца и 2 момиченца дето толкова много ги обичам, че бих обърнала света за тях. И съм толкова сигурна, че те ще направят същото, че бих поверила живота си в ръцете им. Винаги има черни овце в стадото, но не бъдете така черногледи. Приятелите са хора, които не плачат с теб, а спират сълзите. Онези дето не се смеят с теб, а направо ти съсипват коремните мускули от смях. Не биха те излъгали за мнението си и не биха премълчали нещо, за да не те наранят.

NikafNqkaf
07-01-2013, 20:12
Не е нужно да има "добри хора", а просто да намериш такива, чиито демони си пасват с твоите ;). В училище оше е трудно да се прецени още кой ти е приятел, кой - само до изгода, кой е много добър манипулатор и тн

Коооолко добре го каза.

magneticfields
07-01-2013, 20:21
Истинското приятелство е изключително рядко срещано в днешно време. А още по-трудно е да разбереш, кой ти е истински приятел. Обикновено тези неща се разбират в тежките моменти. Предполагам че, е излишно да споменавам, че тези, които останат с тебе те са истинските ти приятели. Но никога не се доверявай напълно. Пази най-съкровенните си тайни само за себе си...