PDA

View Full Version : Местя се в друг град



swagit
07-01-2013, 19:41
Ъмм на 13 и живея в малък град , където всички се познаваме и другата година се местя в София където не познавам абсолютно никой . Много ми е притеснено как ще ме приемат в училището в което ще уча / а си нямам никака представа в кое училище да се запиша тъй като в София има безброй училища / Има ли в софия лицемери , двуличмици , надути и т.н ? Убедена съм , че всички ще ме гледат накриво и ще ме объждат ...

Ако може ми препоръчайте и някои училища .. :)

Dark_Heartbreaker
07-01-2013, 19:56
Навсякъде по света има лицемери, двуличници и т.н. Въпроса е в това да не се занимаваш с такива хора. Свестните деца, които са наясно, че и хората от малките градове и от селата също са хора, няма да те гледат накриво - напротив, ще им е любопитно и ще се опитат да се сближат с теб. Тези с високото самочувствие и многото комплекси... ами, да не ти пука за тях или казаното от тях по твой адрес. Просто бъди спокойна и гледай на преместването като ново начало.

Колкото до училищата - наистина са много. А и зависи - дали искаш език или професия. За език - езиковите, разбира се, като трябва да си избереш език. Професиите - НТБГ, НфСГ и т.н. За математика, химия/физика/биология - НПМГ, СМГ (и други, разбира се). Просто отвори в интернет и разгледай. Все ще си харесаш училище. Успех :)

YSMF
07-01-2013, 21:04
http://www2.mon.bg/adminmon/schools/ тук е най - систематизирано всичко. Намираш училища, които да ти отговаря на изискванията и почваш да търсиш мнения.
Не отивай с нагласата, че ще те изядат, защото си от провинцията. Познавам хора, които ме гледат на кръв едва ли не, че съм им дишала столичния въздух, но има и свестни.

marilyn
07-03-2013, 15:25
Училище- зависи какво ти се учи. Разнообразието е голямо.

Дам, очаквай да не те приемат толкова лесно. Особено ако говориш с диалект. Мен лично ме дразни, макар да имам приятели, които не са от София.

Chacho
07-03-2013, 15:30
Дам, очаквай да не те приемат толкова лесно. Особено ако говориш с диалект. Мен лично ме дразни, макар да имам приятели, които не са от София.

Еш па тизе!

Иначе много ми хареса това :D


А и зависи - дали искаш език или професия.


И все пак нямам май какво да допълня към мнението му. В "големия град" можеш по-лесно да си избираш компания.

FuCKkK13
07-03-2013, 15:50
Училище- зависи какво ти се учи. Разнообразието е голямо.

Дам, очаквай да не те приемат толкова лесно. Особено ако говориш с диалект. Мен лично ме дразни, макар да имам приятели, които не са от София.

мхм..
намери нещо,което ще ти е интересно
и просто бъди себе си... не се опитвай да се харесаш,бъди себе си и няма как с някой да не си допаднете,а на злобарите- да не ти пука,винаги ще има хора,които да не те харесват,но не трябва да си го слагаш на сърцето... гледай да се държиш що годе добре с всички,а който не те хареса - прав му път.. гледай на местенето като нещо забавно,интересно,ново,а не като на апокалипсис

noworries
07-03-2013, 16:34
Да..местенето не е лесна работа...поне като се местиш от по-малкък град в по-голям,по-лесно ще свикнеш,отколкото от по-голям в по-малък /мое мнение/ ..Сякаш в малките градове няма двуличници и лицемери?! Да не кажа,че са повече,точно заради това че всеки с всеки се познава..Не се притеснявай,има много дружелюбни деца,които винаги ще те приемат,но да-има и такива които ще те гледат накриво...На тях не им се връзвай..колкото и клиширано да звучи-бъди себе си,и не след дълго ще си се сприятелил/а с много нови хора..

Monik4e7
07-03-2013, 16:55
Не е лесно да си нова. Но стига да попаднеш сред подходящите хора всичко ще е наред :) А що се отнася до училищата - има голям избор. Ако искаш езиково училище погледни 127 СОУ или 33 ЕГ. 40 СОУ, също е много добро. Сега завърших 7-ми клас там и знам, че училището е много добро.
Е късмет в големия град. (:

tonssy
07-03-2013, 17:21
Сякаш в малките градове няма двуличници и лицемери?! Да не кажа,че са повече,точно заради това че всеки с всеки се познава..Не се притеснявай,има много дружелюбни деца,които винаги ще те приемат,но да-има и такива които ще те гледат накриво...На тях не им се връзвай..колкото и клиширано да звучи-бъди себе си,и не след дълго ще си се сприятелил/а с много нови хора..

Даа.

Преместих се в София в 5-ти клас и адски бързо се сприятелих с останалите от класа. Имаше 2-3 момченца, които ми се подиграваха просто защото съм от провинцията (с диалект никога не съм говорила), но с течение на времето, спряха.

chtlsy
07-03-2013, 20:06
На 13 си, демек си за 8 клас, или аз се бъркам? Защото в случай, че си за 8 клас, нещата ще стоят малко по-различно, тъй като повечето елитни гимназии не приемат след 8 клас, а дори и да го правят - няма да ти е лесно.

FuCKkK13
07-03-2013, 20:08
13 - 7ми клас

chtlsy
07-03-2013, 20:16
Ми и аз съм на 13, пък съм за 8-ми, не се знае. :D

cartwheelzombie
07-03-2013, 20:30
Не ти е дошъл рожденият ден, просто нейният е по - рано. Аз вече съм на 14 и пак ще съм осми клас.

swagit
07-04-2013, 15:15
направих 13 на 27 май и сега ще ставам седми клас :д може би не се изразих както трябва .

Nakadah
07-06-2013, 05:52
Целия проблем е, че се местиш в София. Ако беше където и да е другаде нямаше да има проблем...

Иначе, в София НЕ говори с диалект! Това е много важно ако искаш някош някой дори да ти обърне внимание.