PDA

View Full Version : НГДЕК/ Класическата/ добра ли е?



iza19
07-02-2013, 16:13
Здравейте другата година (2014) ще кандидатствам за прием след 7ми клас.
Та въпросър ми е далли Класическата гимназия е добра ? :)
мерси предварително

Dark_Heartbreaker
07-02-2013, 16:37
Добра е, ако обичаш история и искаш да специализираш в тази област.

granger
07-02-2013, 18:36
Не просто е добра, а едно от най-добрите в България.

Aquafresh4o
07-02-2013, 22:26
точна пък там знам такива прости селски парчета

Naive
07-02-2013, 23:44
точна пък там знам такива прости селски парчета
Каквито всъщност навсякъде има.


За мен е най-добрият избор за училище след седми клас. Къде ми е бил акълът като кандидатствах, не знам, но ако ми предстоеше сега, определено щях да се насоча към НГДЕК.

lisi4ety
07-03-2013, 17:07
Най-добрата. <3
Винаги ще съжалявам, че се отказах от кандидатстване там......

onetwo12
07-10-2013, 09:39
Едно от най-добрите училища в цяла България, ако не и най-доброто!

magcho99
07-19-2013, 23:32
Здравей, сега завърших седми клас и от самото начало исках да уча в Класическата. В последствие се отказах и мисля, че е имало защо. Имам лични наблюдения от училището но в момента нямам възможност да пиша :) Ако имаш интерес към мнението ми, пиши на лично :)

magcho99
07-19-2013, 23:33
Здравей, сега завърших седми клас и от самото начало исках да уча в Класическата. В последствие се отказах и мисля, че е имало защо. Имам лични наблюдения от училището но в момента нямам възможност да ги напиша :) Ако имаш интерес към мнението ми, пиши на лично :)

socareless
07-19-2013, 23:50
ако искаш да стане човек от тебе, по-добре недей
много им промиват мозъчетата там

Blab
07-21-2013, 12:13
и аз си мисля, че бих записала Класическата в един друг живот...
но това се дължи на погледа ми върху "елита" в България (по-"реалният" такъв, встрани от мутрите и заведенията). просто Класическата ражда хора със самочувствие (предимно с реални знания зад него), които се реализират успешно в културните среди;
//разбира се, има какво да се каже и в негативен план, по отношение на потомственост например, но няма реален смисъл от това сега;

irrationalDecision
07-21-2013, 14:17
Винаги ми е било чудно как се лепва етикетът "най-доброто училище". Много училища са добри , но не подлежат на сравнение заради различните неща, които дават - ако става дума за София, добри са повечето езикови , добри са СМГ и НПМГ, добра е НГДЕК, добър е ТУЕС и т.н. Но това, което е най-доброто за мен не е задължително най-доброто за друг. И точно затова не мисля, че има ей така универсално най-добро училище.

brutaLxxbunny
07-21-2013, 15:44
Добро е според-зависи. Вървят ти езиците, обичаш историята, дървен философ си - значи си за там.
Нямаш ли интерес в тези неща обаче ще изхвърчиш до 10-ти клас.
В момента уча там, не мога да кажа зле ли е или добре. Виждала съм доста противни неща, но има и такива, които още ме задържат да уча там и да оценявам това, което ми се дава.

zlatko98
07-22-2013, 14:39
Ако искаш да се развиваш в хуманитарните науки, там е мястото. Познавам доста хора от там, сред които и най-добрия ми приятел и наистина е доста добро училище. Ако отидеш не мисля, че ще съжаляваш.