PDA

View Full Version : Първа или Втора английска?



Passion39
07-04-2013, 12:49
Коя според вас е за предпочитане? :)

blAckperl
07-04-2013, 12:53
Втора, според мен .

Passion39
07-04-2013, 13:04
Аз се чудя дали не е прехвалена само защото е в нова сграда.

anonymous895156
07-04-2013, 13:08
Първа

shusha
07-04-2013, 13:25
Ммм, мисля, че Първа не случайно е първа.

Mirchu
07-04-2013, 14:24
Понякога адски много се дразня на такива въпроси, 1 или 2ра английска, немска, испанска, френска и т.н. Е хора щом е ПЪРВА очевидно е по-добра от ВТОРА. Конкретно колкото и да казват, че базата на 2АЕГ е по-хубава и т.н., неслучайно и бала е по-нисък и всичко. Така че като се чудите между 1ва и 2ра ако имате възможност отивайте в 1ва, се тая с какъв език е :)

perry_the_platypus
07-05-2013, 07:02
Първа е, защото е създадена по-рано от Втора, а не защото е по-добра. :D

shusha
07-05-2013, 07:31
Първа е, защото е създадена по-рано от Втора, а не защото е по-добра. :D
Балът го доказва.

irrationalDecision
07-05-2013, 08:02
Първа е, защото е създадена по-рано от Втора, а не защото е по-добра. :D

И по теми за други гимназии съм те питала защо не сравняваш най-обективните за момента показатели като представяне на олимпиади, резултатите на матури и т.н? По всички тях 1 АЕГ, въпреки по-големите си випуски, изпреварва 2 АЕГ. А това е доста показателно за нивото на учениците след 5 години обучение в училището.

perry_the_platypus
07-05-2013, 08:28
И по теми за други гимназии съм те питала защо не сравняваш най-обективните за момента показатели като представяне на олимпиади, резултатите на матури и т.н? По всички тях 1 АЕГ, въпреки по-големите си випуски, изпреварва 2 АЕГ. А това е доста показателно за нивото на учениците след 5 години обучение в училището.

Написах това заради мнението на Mirchu, където тя казва: "Е хора щом е ПЪРВА очевидно е по-добра от ВТОРА."
Според мен това, че е ПЪРВА няма нищо общо с това, че наистина е по-добра от ВТОРА.

vesiii
07-05-2013, 09:09
Понякога адски много се дразня на такива въпроси, 1 или 2ра английска, немска, испанска, френска и т.н. Е хора щом е ПЪРВА очевидно е по-добра от ВТОРА. Конкретно колкото и да казват, че базата на 2АЕГ е по-хубава и т.н., неслучайно и бала е по-нисък и всичко. Така че като се чудите между 1ва и 2ра ако имате възможност отивайте в 1ва, се тая с какъв език е :)

Аз пък адски много се дразня, когато някой отговори на въпрос от рода на първа или втора английска или пък първа или втора немска, като каже, че ПЪРВА не случайно е ПЪРВА и ВТОРА не случайно е ВТОРА. Както каза Пери, първа е първа, защото е създадена преди втора. Но това НЕ означава нищо!!! Защото ако по-доброто училище го наричат ПЪРВО, а по-лошото ВТОРО, след време те може да се разменят и тогава какво? ПЪРВА става ВТОРА, а ВТОРА става ПЪРВА. И не казвам, че сградата е най-важното, но определено не е за подценяване, защото едва ли на някой ще му е приятно да учи в мухлясала обстановка (не казвам, че 1 АЕГ е мухлясала, защото не съм влизала вътре, а давам само пример). Балът на първа английска е малко по-висок, защото втора преди беше много забутано училище и не може толкова бързо балът да му се вдигне до небето. Тази година, ако забелязвате, обаче се е качил доста, и нищо чудно след някоя и друга година да надмине и 1 АЕГ. Освен това навсякъде, където стане въпрос коя английска е по-добра някой споменава това за бала и олимпиадите и нищо друго. Това ме кара да си мисля, че първа английска няма нищо друго с което да се похвали. И тъй като стана твърде дълго, ще кажа само, че не случайно, както казвате вие, 2 АЕГ е най-желанито училище тази година и около 11 000 седмокласници са кандидатсвали там, а го разбирайте както искате. Това, че там минималният бал не е над 35 се дължи на факта, че привърженици на 91 и СМГ винаги ще има•

irrationalDecision
07-05-2013, 09:35
Сигурно се шегуваш, 11 000 седмокласници, посочили 2 АЕГ. Не е лошо най-напред да се ориентираш от официални източници, че целият випуск седмокласници в София обикновено е към 9000 седмокласници, малко повече или по-малко. Специално погледнах в сайта на инспектората, от статистиката с оценките става ясно, че в София са кандидатствали общо 9019 души. Дори и да добавиш кандидатствалите от провинцията в София (които обикновено са към 400-500) , пак няма да докараш 11 000 посмъртно. Твърдението ти (тотално грешно) означава, че всички до един, че даже и несъществуващи на лицето на земята седмокласници, са посочили 2 АЕГ като свое желание. Което, както и сама разбираш, е невъзможно. Ама нали трябва да се доверим на написаното по вестници и онлайн издания, които дори и грам логика не влагат, пишейки такива глупости. 11 000 пъти да е упоменато съкращението 2 АЕГ в желанията на кандидат гимназистите би било друго твърдение. Защото, кандидатствайки там, един седмокласник я упоменава цели 7 пъти, заради седемте различни паралелки в нея. Което прави реално към хиляда и шестотин кандидати за 2 АЕГ. И въпросът тогава е колко са кандидатите примерно за НЕГ, която е само с една позиция. Сравняваме несравними неща, пак по логиката на журналистите, все недоразбрали нещо.

Какво според теб най-напред да гледа ученик в едно училище, ако не резултати? Нали отива с цел да научи нещо за 5 години пребиваване там ? Или? И резултатите от олимпиади и матури показват именно какво е нивото на обучение. После идват и други неща. А по тези други неща 1 АЕГ тотално изпреварва всички езикови, включително и 2 АЕГ. Това са наистина многото разнообразни клубове и кръжоци, според интересите на гимназиста. Човек отива в езикова, за да научи и езика добре, нали така? Какво по-хубаво от това да ти предават native speakers? Интересувала ли се какво е съотношението на учители, за които езикът е матерен, в 1 АЕГ и в 2 АЕГ, в 91 НЕГ и 73 СОУ? Безусловно в полза на първите.Защо ли там ги назначават?

За да не стане изказването ми като тези на ентусиазирано защитаващи новото си даскало зайци, държа да ти кажа, че не уча в нито едната от двете английски. И затова поне се опитвам да съм обективна. Докато вие още сте на прага на гимназията, нямате лични впечатления, но с много плам защитавате избраното училище. Дано и след 5 години сте на същото мнение, пожелавам ви го най-искрено. Минусите на което и да е даскало обаче изскачат през годините на престой в него.

vesiii
07-05-2013, 12:42
Ще започна с това, за 11 000-те седмокласници. Да, напълно наясно съм, че в София няма толкова и не помня къде точно видях информацията, но определено не беше в някой забутан вестник или нещо подобно онлайн. Не знам какво точно имаха предвид. И на мен ми се видя много, но няма значение. Това не оправдава факта, че 2 АЕГ е най-желаното училище. Не уча в 1 АЕГ, не мога да кажа, че съм учила и във втора, но това не ми пречи да погледна обективно на нещата. Аз не отричам първа английска, но втора по нищо не и отстъпва!! Просто вече наистина не мога да слушам или в случая да чета коментари, че първото училище е по-добро. А като говорим за клубове, не е зле и ти да се осведомиш за тези във 2 АЕГ. Не искам да се карам с никой. Всеки има право на мнение. Мога да кажа още много неща, но какъв смисъл ще има? Винаги ще има кандидати и за двете училища. Не ми се отваря тема за немските, че още по-дълго ще стане..А като последно ще добавя, че ако втора английска беше в старата си сграда все още, нямаше да има защо да се спори кое училище е по-добрия избор. Но в новата сграда, гимназията е като ново училище и не съм съгласна, че всички трябва да го оплюват и дори да не искат да погледнат фактите, които и дават предимство. Аз не съм се родила с мисълта, че ще уча във 2 АЕГ. Преди исках в испанската, после в 73, имаше моменти, в които никъде не ми се учеше, след това исках във френската, 91 и най-накрая реших, че ми се учи английски и се зачудих коя от двете гимназии е по-добра. За мен това остана втора, аз казвам какво мисля, другите казват какво мислят, а от тук нататък всеки сам избира. Но моят съвет е сами да се убедите в това, кой е най-хубавия избор•

vesiii
07-05-2013, 12:44
Само да добавя, че и във втора има часове за говорене на английски -_-.

Passion39
07-05-2013, 13:07
Благодаря на всички изказали мнение.
Аз съм си наумила, че искам в 1АЕГ, но напоследък почнах да чувам много положителни отзиви за 2АЕГ и се замислих.
Преди години даже 2 е била по - добра от 1.

Dark_Heartbreaker
07-05-2013, 13:21
Не ви прочетох обстойно дългите караници, но просто не мога да остана безучастна. Авторке, едно ще ти кажа - за предпочитане е тази гимназия, която ТИ предпочиташ. Цитирам Пери: "Първа е, защото е създадена по-рано." И разбира се, че 1 АЕГ има доста повече изяви - та 2 АЕГ едва сега процъфтява и започва да показва все по-добри резултати. Стига сте сравнявали гимназия, която от край време се е изявила, и гимназия, която едва сега се надига в класацията.

irrationalDecision
07-05-2013, 13:22
Благодаря на всички изказали мнение.
Аз съм си наумила, че искам в 1АЕГ, но напоследък почнах да чувам много положителни отзиви за 2АЕГ и се замислих.
Преди години даже 2 е била по - добра от 1.

В кое конкретно ? Или просто така, по-добра? :D

vesii, твърдиш, че всеки е свободен тук да изкаже мнението си, защо тогава не гледаш на постовете на останалите като на тяхно мнение, просто различно от твоето? Никой не ти е наложил тяхното виждане , нито някой се кара с теб, ти си направила избора си и излишно се палиш, че този на някой друг не съвпада с твоя. Но за един бъдещ седмокласник примерно е хубаво да прочете доводите за и против за всяко от двете училища и сам да вземе своето решение. Това е и целта на такива теми. А не да защитаваме с всички сили една гимназия, която и да е тя, само защото ние сме в нея. Ще пораснеш още малко и ще разбереш какво имам предвид. Уча в определяното за топ държавно училище и по бал, и матури, но не съм си спестявала споделянето на негативите му.

vesiii
07-05-2013, 20:21
Ами да и аз изказах своето мнение. Не се карам и го казах. Прочела съм всеки един пост тук и уважавам мнението на другите. Но дори да мислех, че 1 АЕГ е по-добра, щях да съм против "Неслучайно е ПЪРВА". Ако не забеляза аз най-вече исках да оптовергая това. Както и да е. Винаги съм била против безмислените спорове, а този започва да става такъв, защото..оф какво значение има??? Съжалявам ако съм обидила някой, съжалявам ако греша, но не се извинявам за личното си мнение. Айде спираме вече, че няма смисъл, предполагам и ти го знаеш, освен това спор не се печели. Всеки е прав за себе си. :)

Nakadah
07-06-2013, 06:43
Зависи...

Ако английски ти е първи език то първа

А ако ти е втори език втора

vesiii
07-06-2013, 15:10
;dd хаха що така, че нещо не схванах какво имаш предвид?

perry_the_platypus
07-06-2013, 17:43
Стига сте сравнявали гимназия, която от край време се е изявила, и гимназия, която едва сега се надига в класацията.

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Nedo
07-06-2013, 19:25
3та английска е най-старото училище в София. (127мо СОУ)

Phoenixheart
07-08-2013, 13:27
Да не би да си мислите, че избора на гимназия има чак толкова голямо значение за живота ви?

Ще ви дам пример със себе си.

Не помня вече дали 2000 г. или 2001 г. избрах 2 АЕГ, бях горе-долу по средата по бал и ме приеха на второ класиране. По английски нивото ми беше едно от най-слабите защото почти всички други бяха ходили във Фарос или Европа, но до края на 8 клас ги настигнах и задминах почти всички. От друга страна класът ни беше един от най-добрите най-вече благодарение на класната. В годините до 12 клас по отношение на английския бях един от най-добрите във випуска което ми помогна в университета безпроблемно да си взема FCE и CAE сертификати на Кеймбридж (страхотни сертификати, важат и до живот). Класната ни напусна, като след като завърших се смени директорката, част от учителите и дори сградата. Изводите тук са, че по-ниския бал от другите не те прави по-тъп, а по-скоро показва че по-малко си се подготвял при кандидатстването (можех да си давам повече зор). Също това колко ще научиш зависи най-вече от теб самия, а не от базата или учителите. Също, докато завършиш, има шанс голяма част от нещата да се променят. 1 АЕГ била по-стара, голяма работа, 2 АЕГ имала по-модерна база, това пък с какво ти помага да учиш английски? 1 АЕГ имала повече успех на олимпиади, голям праз, за олимпиадите винаги има 3-4 човека от випуска които блестят, лично аз съм мачкал доста по олимпиади по английски. Тези 3-4 човека правят ли гимназията по-добра или има повече значение средното ниво на випуска? Идеята ми е, че трудно и обективно може да се каже коя е по-добра. Но по-важното е, че няма няма реално значение. Много по-важен е избора на висше и университет. Над половината ми випуск в 12 клас не знаеха какво искат да следват или къде, по инерция повечето в СУ. Много от тях след това сменяха специалности. После по време на следването е също много важно ти самия колко искаш да учиш, като затова например аз съм анализатор сливания и придобивания, а един бивш колега е касиер в 345. Гимназията или университета не те прави автоматично по-дъбър и не ти отваря автоматично път напред, всичко това си зависи от самия теб.

tHe_COolEst_GIrl
08-07-2013, 07:44
Аз съм чувала за 2 АЕГ, че се учи английски, руски, немски и испански. Пък и много мои съученици искат там да кандидатстват, ама и аз не знам защо 8-)

anonymous708973
08-07-2013, 08:21
Освен това навсякъде, където стане въпрос коя английска е по-добра някой споменава това за бала и олимпиадите и нищо друго.

А какво друго? Едва ли има държавно училище в тая страна, което да се похвали с добра материална база и условия на учене. Тъпи преподаватели има навсякъде. Е, училищните клубове имат значение, но има адски много други възможности за извънкласни дейности, които да представиш един ден при кандидатстване в университет.

Съгласна съм, че идеята с "Първа е по-добра, щото е първа" е малоумно, защото в Пловдив има училища, по-стари от моето, но далеч не се считат за елитни.

Обаче ти куца елементарна логика. Ако една гимназия е с най-много желаещи, балът й ще е най-висок. Няма как хем да е с по-нисък бал от 1АЕГ, хем да има повече седмокласници, които искат да влязат там.

Баща Ти
08-07-2013, 08:31
3та английска е най-старото училище в София. (127мо СОУ)

Тва даже не може да се нарече "Английска".

anonymous895156
08-07-2013, 14:03
Обаче ти куца елементарна логика. Ако една гимназия е с най-много желаещи, балът й ще е най-висок. Няма как хем да е с по-нисък бал от 1АЕГ, хем да има повече седмокласници, които искат да влязат там.

Всъщност има - просто средният бал на кандидатствалите във втора аег е по-нисък от този на кандидатствалите в първа.
И да кажа - това, че 20 000 ученици са писали 2 АЕГ, не значи, че повечето са я писали в първите желания.

irrationalDecision
08-08-2013, 01:35
Тук Димитър е прав, как човек да си изкриви душата? Хич не му куца логиката. И назад писах на Веси, че пуснатото във вестник твърдение за 11 000 седмокласници, написали в желанията си 2 АЕГ, е НЕВЪЗМОЖНО. Седмокласниците в София са били някъде към 9000 всичките, добавете и малко идващи от другите градове и максимум да станат 9500. Та 11 000 моментално ги отписваме като вариант. Журналистите вероятно са имали предвид друго, но не са успели за кой ли път да формулират правилно мисълта си. 2 АЕГ е училище със 7 паралелки с различни профили. Всяка от тях е отделно желание, с различен код, което значи, че искам ли да уча във 2 АЕГ, то ще напиша само аз цели 7 желания за иначе едно и също училище. Така ще направят и останалите. И сега като разделим 11 000 на 7 и изведнъж се оказва, че пожелалите 2 АЕГ са 1570 , а просто името на гиманзията е нанесено 11 000 пъти. Двете неща са съвсем различни и никакви 11 000 не са пожелали училището. И това, че 1570 ученика са писали 2 АЕГ въобще не значи, че са го направили в първите си желания. Има хора, които са там по първо, но има и такива влезли там с последния влак, като не им е стигнал балът за доста други езикови на по-предни желания като 91 НЕГ, 73 СОУ, 1 АЕГ и т.н.

Rocknroll
08-10-2013, 15:54
Ммм, мисля, че Първа не случайно е първа.
Абсолютно случайно е първа.
Учих там преди,мой приятели учат там сега и всичко е под всякакви критерии.Най-малкото,че там половината,който влизат са пропаднали.Просто нямам думи.
ВТОРА АНГЛИЙСКА С ДВЕТЕ РЪЦЕ. ;)

anonymous895156
08-10-2013, 15:57
Абсолютно случайно е първа.
Учих там преди,мой приятели учат там сега и всичко е под всякакви критерии.Най-малкото,че там половината,който влизат са пропаднали.Просто нямам думи.
ВТОРА АНГЛИЙСКА С ДВЕТЕ РЪЦЕ. ;)

Какво значи "пропаднал"? :)

irrationalDecision
08-10-2013, 16:43
Абсолютно случайно е първа.
Учих там преди,мой приятели учат там сега и всичко е под всякакви критерии.Най-малкото,че там половината,който влизат са пропаднали.Просто нямам думи.
ВТОРА АНГЛИЙСКА С ДВЕТЕ РЪЦЕ. ;)

Ти с този правопис как влезе в 1 АЕГ? През задния вход ли?

Ramona
08-10-2013, 16:47
Първа е по-яка.

Rocknroll
08-10-2013, 18:03
Ти с този правопис как влезе в 1 АЕГ? През задния вход ли?
Какъв ми е правописа,перфектната?През задния или през предния на теб не трябва да ти пука много-много.Ей,аман от хора, който не си знаят мястото.

Cооkie
08-10-2013, 18:39
... и от хора, коИто не знаят кога се използва "и" и кога "й".

По темата - аз съм си доволна от първа английска, вярно, че минаха вече доста години, откакто я напуснах, но все пак :Р Може би учителите по български вече не са същите :D

irrationalDecision
08-10-2013, 18:42
На мен хич и не ми пука да ти кажа. И на кого къде му е мястото едва ли ти определяш. Просто констатирах, че в АЕГ е бил приет човек, който в няколко поредни изречения демонстрира, че не знае кога се пише И и кога Й. А на всичкото отгоре пита и какво му е на правописа.

Горе те попитаха какво значи "пропаднал". И на мен ми е интересно.

perry_the_platypus
08-10-2013, 20:32
Какъв ми е правописЪТ,перфектната?Пре з задния или през предния на теб не трябва да ти пука много-много.Ей, аман от хора, коИто не си знаят мястото.

:lol:

Вярно, че като бяха в старата си сграда (кв. Света Троица) имаше наркомани, но от новите випуски има много свестни хора. Не можеш да кажеш, че "половината, коИто влизат са пропаднали", просто защото не познаваш половината и не можеш да знаеш кой колко е пропаднал.
И все пак, кажи какво имаш предвид под "пропаднал"? :)