PDA

View Full Version : Какво да избера?!



sunshine333
07-05-2013, 13:47
Здравейте, след седми клас съм решила, че искам да вляза в езикова, но въобще не мога да се ориентирам коя да избера.Може би 1 АЕГ, или пък 73 - то СОУ?Нямам никаква идея.Затова реших да попитам вас коя се води най - елитната, по възможност ако някой учи в някоя ... каквото се сетите - ученици, учители, часове, подготовка, изисквания, бал...

chtlsy
07-05-2013, 15:02
Изобщо знаеш ли какъв език искаш да учиш или просто искаш да си в езикова? Ако искаш английски - 1АЕГ или 2АЕГ, не мога да определя коя е по-добрата, тъй като и двете се водят елитни, тъй че ти си избираш коя от двете. За немски - 91НЕГ, ако не ти стигне балът - 73 СОУ, което се води и втора немска. За френски се насочваш към 9ФЕГ. За испански - 164 ГПИЕ. Също знам, че и в 133 СОУ се изучават усилено езици, но там можеш да си с първи английски, фрнески, руски и... не знам за него, само знам, че нивото на подготовка е високо. Ти си избирай, но първо реши поне какъв език искаш да учиш.

ПП: Ето ти класацията за топ 10 на най-желаниети гимназии от тази година: http://danybon.com/index.php/education/1021-top-10-jelani-gimnazii
Отдолу го има списъкът за минимален и максимален бал по паралелки, но ако искаш да го видиш по-нагледно, отиваш тук: http://www.rio-sofia-grad.com/
След това отляво цъкаш на “Прием след VII-VIII клас“, от там си отваряш документа с име “МИНИМАЛЕН И МАКСИМАЛЕН БАЛ ПО ПАРАЛЕЛКИ - I КЛАСИРАНЕ, 2013 г.“ и т'ва е. Можеш да видиш и второто класиране, ако искаш. Аз тази година ще съм 8 клас в 9ФЕГ, тъй че през годината мога да дам няк'ви отзиви за нивото на подготовка, но то всичко е и до желание.

Mirchu
07-05-2013, 15:50
Моят съвет е да учиш, учи много тази година. Всеки си има някакви мечти и желания преди да почне годината, но знай, че ще ти бъде много трудно. И аз в началото на 7 клас имах толкова големи очаквания за много елитни гимназии, а всъщност нищо не стана. Просто учи, изкарай висок бал и тогава решавай какво искаш точно да учиш и къде! :) Успех

shusha
07-05-2013, 16:15
Първо си виж бала и след го мисли.

chtlsy
07-05-2013, 16:42
Е нали трябва да реши и какво иска да учи. А и т'ва с бала е донякъде и на късмет. Аз, дето ник'ъв, ама буквално ник'ъв ме нямаше по геометрия, изкарах приличен бал за момче (33.622), и то защото просто имах късмет и геометричните задачи бяха лесни, така че не е толкова от значение това в момента. Нека реши къде иска да кандидатства, като разбира се има и едно на ум, ако не изкара достатъчно високи оценки.

sunshine333
07-05-2013, 20:56
Изобщо знаеш ли какъв език искаш да учиш или просто искаш да си в езикова? Ако искаш английски - 1АЕГ или 2АЕГ, не мога да определя коя е по-добрата, тъй като и двете се водят елитни, тъй че ти си избираш коя от двете. За немски - 91НЕГ, ако не ти стигне балът - 73 СОУ, което се води и втора немска. За френски се насочваш към 9ФЕГ. За испански - 164 ГПИЕ. Също знам, че и в 133 СОУ се изучават усилено езици, но там можеш да си с първи английски, фрнески, руски и... не знам за него, само знам, че нивото на подготовка е високо. Ти си избирай, но първо реши поне какъв език искаш да учиш.


Предпочитам да уча английски или немски, но и испански става.
Аз май предпочитам 1АЕГ, според мен неслучайно балът е по - висок там.
Първа немска обаче не знам...чувала съм, че там има адски забили хора.Повечето били отличници, които били страшно ограничени и нямали представа от живота.Въобще не мога да кажа дали е вярно или не, но много хора са ми го казвали.Май ще се ориентирам към Втора немска. :D
Френската не знам, испанската може би.
А какво мислите за 35 СОУ ? :Д

sunshine333
07-05-2013, 20:57
Първо си виж бала и след го мисли.

Е, все пак според мен не е зле да помисля какво горе - долу искам и преди това. :)

perry_the_platypus
07-05-2013, 21:18
Защо ти е най-елитната гимназия? :)

chtlsy
07-06-2013, 10:34
Познавам 4-5 човека от немската и ако трябва да съм честен, изобщо не са ограничени, забили и т.н. Това, което са ти казали, вероятно ти го е казал някой идиот. Не отричам, че няма такива, но то къде пък ги няма, още повече в елитните гимназии.

zlatko98
07-06-2013, 19:47
Първа немска обаче не знам...чувала съм, че там има адски забили хора.Повечето били отличници, които били страшно ограничени и нямали представа от живота.Въобще не мога да кажа дали е вярно или не, но много хора са ми го казвали.

Някой те излъгал толкова много, че няма накъде повече. Говоря от първа ръка (тази година бях заек в НЕГ). Има забили хора, но са изключения ;) . Да не ти развалям представите за ученето там, ма аз лично секи божи ден съм бил в Борисовата да се правя на свиня. Развих бизнес с медицински бележки, които се продаваха като топъл хляб ;) . Леки и тежки наркотици са на свободно продаване из цялото училище. Но в същото време обучението е на наистина високо ниво, натискат те яко и все пак хората са много широко скроени и са далеч от забили зубъри.

perry_the_platypus
07-07-2013, 07:21
Да не ти развалям представите за ученето там, ма аз лично секи божи ден съм бил в Борисовата да се правя на свиня. Развих бизнес с медицински бележки, които се продаваха като топъл хляб ;) . Леки и тежки наркотици са на свободно продаване из цялото училище.

ЕБАСИ ГОРДОСТТА!

anonymous895156
07-07-2013, 07:22
ЕБАСИ ГОРДОСТТА!

ЧЕ КВО ЛОШО ИМА :ПП
ЕБАСИ ЯКОТО, ИСКАМ В НЕМСКАТА
ХЕМ ТИ КЕФ, ХЕМ ИМА УЧЕНЕ, ХЕМ ИМА ТРЕВА

fair
07-07-2013, 08:53
. Да не ти развалям представите за ученето там, ма аз лично секи божи ден съм бил в Борисовата да се правя на свиня. Развих бизнес с медицински бележки, които се продаваха като топъл хляб ;) . Леки и тежки наркотици са на свободно продаване из цялото училище. Но в същото време обучението е на наистина високо ниво, натискат те яко и все пак хората са много широко скроени и са далеч от забили зубъри.

:D Дами и господа ученик в най-елитната столична гимназия!
Аз бих предпочела забилите зубъри... :( Трагедия.

anonymous895156
07-07-2013, 09:09
Много зле, многоо. Зубърите са неинтелигентни същества, които
1. Са скучни
2. Се опитват да изпъкнат с нещо, което нямат
3. Независимо колко учат, се справят добре само в училище
4. После им е трудно в живота
Понятието "елитна" само по себе си е тъпо, защото вие не сте никакъв елит. Сорри
Аз не знам някой да е умрял от фалшиви бележки. Остават само приятни спомени. Освен това имате повърхностно мнение за наркотиците, което не ми се коментира.
Но все ще ви дойде акъла :)

Dark_Heartbreaker
07-07-2013, 09:10
И двете са елитни. Едната е с немски, другата с английски. 2 АЕГ е с много нова материална база, но 73то правиха (правят) ремонт и не остават по-назад. 73то има доказани изяви за наистина елитна гимназия от много време; 2 АЕГ от две години се надига с главоломна скорост в класацията. И двете училища са с адски много плюсове и много малко минуси (казвам го от собствен опит). Така че, която и да избереш, няма да съжаляваш. Най-добър показател според мен - езикът. ;)

fair
07-07-2013, 09:36
Понятието "елитна" само по себе си е тъпо, защото вие не сте никакъв елит. Сорри

"Елитна" може да се използва само с ирония за жалост за повечето "изтъкнати" гимназии, лежащи на стари лаври.
За съжаление напоследък е модерно да се нарича "зубър" всеки, които има успех над четворка и не се дрогира.

anonymous895156
07-07-2013, 10:05
Бате, успех под 5,50 в днешно време сам говори за известна доза имбецилност, а това с дрогирането, пиенето и пушенето си е до избор

Fisherman
07-07-2013, 10:18
ЧЕ КВО ЛОШО ИМА :ПП
ЕБАСИ ЯКОТО, ИСКАМ В НЕМСКАТА
ХЕМ ТИ КЕФ, ХЕМ ИМА УЧЕНЕ, ХЕМ ИМА ТРЕВА

смяташ се за умен и толерираш пушенето на трева?

anonymous895156
07-07-2013, 10:20
смяташ се за умен и толерираш пушенето на трева?

И тук ли дойде, мършояд

fair
07-07-2013, 10:26
"Бате", не може да слагаш всички под общ знаменател - просто не всеки може да зубри страници непотребна в бъдеще информация, но това не го прави слабоумен. Това дали се справяш в училище не определя колко си интелигентен и още хиляди качества, които после ще са ти много по-необходими. По-определящо е дали полагаш някакво старание да си по-добър, упоритост, или просто не ти дреме.

anonymous895156
07-07-2013, 10:40
Там ви е грешката, мислите си, че оценки се изкарват със "зубрене страници непотребна в бъдеще информация"
"Това, дали се справяш в училище, не определя колко си интелигентен" - точно пък тези, които са уж интелигентни и все са по слабите оценки, нямат необходими за живота качества.
Това, че има хора, които са за четворка, но получават шестица заради труда си, е друг въпрос. А хората, на които не им дреме особено за училището, но изкарват повече от отлични оценки и печелят олимпиади и състезания (нещо, което само с упоритост не може да стане :p), точно те са бъдещето на България, те имат въображение и интелигентност. Останалите - общи работници.
Независимо как се държат и какви вещества употребяват (с мярка, разбира се), те са светлото бъдеще :)

fair
07-07-2013, 10:47
Хахах ок, с тебе явно няма да се разберем. "Независимо как се държат и какви вещества употребяват (с мярка, разбира се), те са светлото бъдеще" - много зле.

zlatko98
07-07-2013, 11:03
"Елитна" може да се използва само с ирония за жалост за повечето "изтъкнати" гимназии, лежащи на стари лаври.
За съжаление напоследък е модерно да се нарича "зубър" всеки, които има успех над четворка и не се дрогира.

Аз имам отличен успех и какво? Съгласен с Димитър в случая. Пък и човек може да си учи прилежно и да се забавлява в същото време, не виждам проблема.

zlatko98
07-07-2013, 11:15
О и се хванахте за първата част от поста ми, но никой не загледа това "Но в същото време обучението е на наистина високо ниво, натискат те яко и все пак хората са много широко скроени и са далеч от забили зубъри." Само димитър го спомена, защото останалите гледате толкова праволинейно. Света не е черно-бял и това, че правиш нещо, наречено лошо от обществото, не те прави по-малко интелигентен.