PDA

View Full Version : Английски език - нива, курсове, сертификати, изпити, университети и т.н.



kinir2
07-05-2013, 19:10
Здравейте,
Тъй като след завършване на средното си образование бих искал да продължа да уча за висше такова в чужбина (за предпочитане - САЩ), ще трябва да владея английски език на много високо ниво.

Предполагам, че за да ме приемат в някой престижен университет, ще трябва да взема лингвистичните изпити за PTE и TOEFEL с ниво "A". Понеже не съм много запознат как стоят нещата, се чудя дали са това точните сертификати, които се изискват, или греша? Ако не съм прав, то кои сертификати точно ще ми трябват?

Тук идва ред на следващия въпрос: в кои фирми, подготвящи за сертификатни изпити, подготовката е най-добра? По възможност бих искал да ми препоръчате някоя в Пловдив.

Да попитам още нещо относно изпитите: ако не ходя на курс по английски език никъде, как мога да положа изпит за даден сертификат? Търсих в Интернет, но навсякъде изпитите са в "комплект" с даден курс, т.е. предлагат се заедно с подготовката за тях на определена цена.

Последен въпрос: колко време ще ми е нужно, за да придобия нужните умения за сертификати - ниво на английски език C2, ако в момента съм на B2?

DisappointedDreamer
07-05-2013, 19:16
За САЩ TOEFL няма да изискват. Повечето искат резултати от SAT и SAT II.