PDA

View Full Version : Английски език в училище



angel_girl9
07-11-2013, 15:49
Въпросът ми най-вероятно ще ви се стори банален, но въпреки това ще го задам. Възможно ли е да се научи английски език само в училище и със солидна самоподготовка, разбира се? Мечтата ми е да уча в чужбина, в англоговоряща страна и това е обвързано с много добри знания по езика. Според вас възможно ли е без частни уроци да успея да го науча или е невъзможно?
Ще съм благодарна, ако ми препоръчате добър самоучител или сайт за изучаване на английски. Нивото ми(не съм 100 % сигурна, защото не съм ходила не специализиран тест) е B1.
Благодаря на всеки, който реши да прочете темата и да изкаже мнение!

anonymous895156
07-11-2013, 15:57
Разбира се, че е възможно

sexa_na_kompleksa
07-11-2013, 17:39
Ако си силно мотивирана, ще успееш.
Гледай филми и чети книги на английски език, учи много думи и си ги преговаряй често, пиши си/разговаряй с англоговорящи, вземи си учебни помагала от книжарница.

DisappointedDreamer
07-11-2013, 17:50
Четенето на книги, гледането на филми на английски език + общуването /под всякаква форма/ с англо-говорящи човеци, значително и категорично ще подобрят английския ти.

В даскало най-често учите теорията. Трябва да приложиш тази теория на практика.

BloodyDreamer
07-11-2013, 18:42
Език се учи най-добре с практика. Като гледаш филми, ги гледай без субтитри. Ако гледаш филм, който не е на английски, го гледай с английски субтитри. За книгите вече казаха. Общуването на английски език също е ключово и е нещо, което сама трябва да търсиш, защото дори частните уроци не ти го предоставят (или поне не толкова, колкото е необходимо). Не е нужно да говориш с хора, чийто майчин език е английски, дори не е нужно английският им да е на кой знае колко високо ниво. Ако знаеш езика, можеш да обясниш и най-сложното нещо с прости думи. Дори и да не ти се получава, ще се научиш, докато опитваш. Можеш да се регистрираш в чуждестранен форум или в twitter (аз там си намирам чужденци да тормозя).
Ако нямаш възможност да общуваш гласно на английски, тогава чети на глас. Така ушите ти ще свикнат езика да излиза от твоята уста. Много хора имат проблем да говорят английски, колкото и добре да го знаят. И аз съм така - като чуя нещо да излиза от устата ми на английски, все ми се струва, че е грешно, макар и да съм убедена, че не е. Също така повечето хора нямат проблем да спазват граматическите правила в писмената реч, но когато говорят, допускат доста грешки. Преди да напишеш нещо на английски, го кажи на глас. Когато го пишеш, го напиши точно така както си го казала, за да видиш дали допускаш грешки. Естествено, не е нужно да го правиш през цялото време.
Също, ако искаш да учиш в английскоговореща страна, ти трябва сертификат, който трудно ще вземеш без един-два урока. Не е невъзможно, но сертификатите имат по-специфичен формат и ще е хубаво да имаш някой, който да ти обясни как се решават, защото всяко упражнение си има чалъм. Сега като се замисля, можеш и да помолиш някой приятел/роднина, който вече е взел сертификат, да ти помогне, ако не ти се дават пари за уроци. Също няма да е зле някой да ти помогне за съчиненията, защото англичаните санкционират всяко отклонение от формата.

Аз го изкарах най-сложното нещо на света. Извинявай, ако съм те уплашила, далеч не е толкова страшно, колкото звучи :D

pepi_vn
07-12-2013, 15:42
Моят съвет е да си намериш приятели от сайтове за обмяна на езици.Пример www.conversationexhcange.com
Аз там намерих мниго приятели, които ми помогнаха с английския, а аз на тях с българския.
Успех!

nasnedogonyat
07-15-2013, 11:58
Eстествено че е възможно , смея да твърдя че английският ми е доста добър и то само от училище :)) и тук таме филми

SomeRandomNerd
07-15-2013, 12:42
Eстествено че е възможно , смея да твърдя че английският ми е доста добър и то само от училище :)) и тук таме филми
+ И аз съм научила английски така, но и си пиша с хора от най-различни държави. Отначало знаех много малко думи, казвала съм им да ме поправят и така се научих от грешките си. И като изучаваш думи ги използвай в изречения, иначе лесно ще ги забравиш, само ако им пишеш значенията на български и английски. Горе са ти дали много хубави съвети.

CaSsIe
07-20-2013, 10:17
Съгласна съм с всички мнения до сега. Аз учих английски 12 години на частни уроци с преподаватели от Англия, знаех всичко свързано с граматика, правопис и т.н.(както другите се изразиха " на теория"), но когато заминах в чужбина, се чувствах, сякаш никога не съм учила, докато не започнах да контактувам ежедневно на английски - така се учи най - много, най - вече произношението ти се подобрява. Така че, регистрирай се в някой сайт от сорта на interpals.net и пиши на хора на английски. Това с филмите без субтитри, четенето на книги на английски и т.н. също са варианти.

pofff
07-20-2013, 14:41
Филмите, музиката и книгите са най-лесния и приятен начин да научиш езика :) също полезно е и общуването с хора говорещи езика. Освен граматиката от училище не съм научила кой знае колко (ако изключим периода от 1-5 клас когато езика ми беше напълно непознат), но за да учиш в чужбина ти трябват сертификати, които не са много лесни за взимане. Препоръчвам ти да си намериш тестове във формата на тези сертификати и ако можеш да ги направиш и си доволна от резултатите учител не ти трябва. Винаги може да поискаш помощ от учителя си в клас, той е достатъчно компетентен за да ти отговори и разясни каквото не ти е ясно. Също така ти препоръчвам да говориш с приятели или изобщо хора които са взели сертификатите, защото има някои тънкости. :) успех!!!

den656
07-21-2013, 14:00
Разбира се, че е възможно
Много правилно