PDA

View Full Version : Икономически университет - Варна



AlexB
07-12-2013, 22:00
Здравейте, искам да се посъветвам с студентите от посочения университет за следните неща:
До година съм абитуриент и искам от сега да се посъветвам относно балове,прием,нужни оценки и тн.
Та мисълта ми е какви оценки ми трябват ( по кои предмети ) и какви г/д да надхвърля посочения бал 24
Ориентирал съм се към туризъма и ако може да ме посъветвате на кои предмети да наблегна и какви г/д оценки ще ми трябват да ме приемат там.
Благодаря предварително :)

Found_a_lover
07-13-2013, 12:01
Аз кандидатствах във ВИНС-а тая година, ама друга специалност, но каквото знам ще ти го напиша. Принципно в сайта има доста подробна информация. Може да кандидатстваш с матура или с оценка от кандидатстудентски изпит. Изпитът може да ти е по БЕЛ, математика, география, икономика и история на България.. дококото знам за туризма като подаваш документи за класиране трябва да представиш и някакъв сертификат/свидетелство за владеене на немски, руски, френски или английски. http://www.ue-varna.bg/uploads/ksp_2013/11_1.pdf тука може да ги видиш.. :) иначе балът се формира от оценката от дипломата + оценка математика диплома + оценка БЕЛ диплома + матура или конкурсен изпит.. на конкурсния изпит е страшно лесно да изкараш 6, има книжки с примерни въпроси, аз реших тази по БЕЛ два пъти и изкарах 6 :D едва ли съм ти помогнала много, но се опитах :D

AlexB
07-14-2013, 22:14
Благодаря за отговора :)
Аз имам изкаран сертификат ниво B1 в езиковите центрове на Форс .. с него дали ще може , пише нещо Евро-
пейскa езикова рамка - B1 и математиката задължителна ли е , че не съм и голям фен и ме няма много там :D ии мисля да карам матура по География освен задължителната по БЕЛ ( с прости думи : Кои предмети трябва да подобря успеха си , уча в Гимназия по икономика,но не искам да продължавам това :( ! :D и 11 и 12 клас не изучаваме география )