PDA

View Full Version : Да излизам ли с тях или не?



Vanko456
07-14-2013, 09:46
Здравейте,
в момента излизам почти всеки ден основно с 2-ма мои приятели.. Да ги наречем Иван и Драган. Със Драган се познаваме от 5-6 месеца някъде , а с Иван от 3 години някъде. Питането ми към вас е : Според вас дали да излизам с тях , защото когато излезем единственото нещо , което трябва да направим е да пием алкохол... ( бира, джин с тоник или водка). Те и двамата пушат, а аз пушех ( ЦИГАРИ ! ) преди , но сега ми омръзна и ги спрях :) . Драган го намирам за доста приятен човек, който ще те разбере във всички сутиации. Обаче имам чувството , че Иван е станал някак си много "надъхан" или с високо самочувствие , ако може така да се каже.. И примерно , когато сме навън и на него му звъннат, че трябва да се прибира , аз казвам ОК. и аз се прибирам.. Обаче , когато на мен ми звъннат от нас да се прибирам , и когато кажа , че трябва той веднага започва с тези думи : "Седи тук , какво ще правиш във вас?" "Не се прави на някой сдухан зубър" и започват някакви такива молби да остана.. Но молбите са дразнещи и то доста.. Примерно , ако ми звънне по телефона и му кажа , че не ми се излиза или по скайпа , започва да ми вика постоянно : "Хайде , хайде" , да настоява и просто това за мен е доста дразнещо, защото не ми се излиза и искам да си остана вкъщи... Няколко пъти до сега ми се е налагало да лъжа, за да не излизам.. Също така както споменах по-горе Иван е с голямо самочувствие и започва да ми става по-малко и по-малко приятен.. Когато видим някой на улицата , когото той не познава , казва , че бил загубеняк или нещо от сорта.. За него всички тиинейджъри трябва да пият и да пушат.. Понякога ме дразни много, защото казва нещо, което 100% не е вярно и след това аз отвръщам, че това не е вярно и той започва : "Ти луд ли си" и пак някакви такива дразнещи.. И сега има още 1 проблем.. Искам да спра да излизам с него, обаче с Драган искам да продължа.. Тук проблема, е че няма да стане, защото те когато са заедно и му звънна примерно за навън няма как да излезем.. А пък и Драган ще му говори някакви работи за мен .. Примерно колко съм бил сдухан някакви такива.. Имаше 1 такъв случай преди.. Аз и Иван излизахме с още 2-ма.. И с единия нещо той се скара и започна да ме настройва срещу него.. Все едно и аз не съм му приятел.. И още е важно нещо.. Постоянно го обижда.. Но пък дргугия си е спокоен и си седи тихо.. Но пък недай си боже, ако стане това нещо и със мен някой ден.. Аз няма как да го търпя, и ако стане нещо той ще започне да идва към мене да ме бута и обижда.. А тук идва интересното :D Той не може да се защитава или бие както се казва.. А аз съм тренирал малко бокс и кик-бокс преди.. И представете си дойде при мен и ми каже нещо обидно и аз му отвърна.. Ще започне да ме бута и т.н. и накрая просто няма да издържа и ще трябва да го набия.. :X А това ще бъде доста зле, ако стане.. Та въпроса ми е : Дали да излизам с него? Има ли възможност да стана алкохолик, когато порасна.. На мен много не ми се иска да излизам с него.. Дайте някакви предложения как да му покажа, че не искам.. Може да съм изпуснал нещо да напиша, но засега толкова...
Благодаря за отделеното внимание..!

Баща Ти
07-14-2013, 10:00
Алкохол? Налично.
Комплекси? Налично.
Конфликт? Налично.

Курви? Няма.

Намерете си курви.

BloodyDreamer
07-14-2013, 16:22
Аз нещо не разбрах - какъв е проблемът всъщност? Като не ти се излиза - недей.

sweetmony
07-15-2013, 07:40
Стой далеч и от двамата... Ти не излизаш да се караш, а излизаш да се разведриш, нали? Но в случая изпадаш в конфликти.. Така, че намери си нови приятели.. Как ли? Запише се на спорт, примерно там ще се опознаеш с много хора ..

Amore-Mio*
07-15-2013, 13:31
Щом се чудиш дали да излизаш с тях или не - явно всичко в теб крещи "не".

Инак и аз съм на мнение, че не бива да си губиш времето с такива хора.
Които не само не уважават себе си, но и другите.

zlatko98
07-15-2013, 13:51
Като не ти е приятно просто не излизай с тях. Не е голяма философия. Спокойно може да излизаш и с други хора, не смятам, че познаваш само тях ;)

Vanko456
07-15-2013, 16:14
Благодаря ви на всички за отговорите!
Така.. Решавам да спра да излизам с тях.. Иначе имам и други приятели, но най-често само с тези излизам.. Почти никога с други :). Сега идва вторият въпрос : Как точно да ги накарам да спрат да ми звънят, пишат или изобщо да имат желание да излизат с мен? Може би, ако започна да отказвам да пия алкохол.. Не че пия доста де, но все пак.. Или да спра да им вдигам?
Само без да е да им го казвам, че няма просто как.... Всички други варианти,но без този..И все пак.. Дайте отговори! :)
Благодаря! :)

skornex
07-15-2013, 19:12
ДА ВИ ИМАМ ПРОБЛЕМИТЕ

Vanko456
07-16-2013, 08:10
Хора, дайте съвети за въпроса ми по-горе.. Важно е :)

~The Smile~
07-16-2013, 10:50
Здравей.
Щом се чудиш дали да излизаш с тях или не, значи ти самият не искаш да си с тези двамата.
А за втория ти въпрос малко по-горе: не им вдигай, когато ти звънят или пишат, избягвай ги и може би ще се усетят, че не искаш да си в компанията им.

Vanko456
07-16-2013, 13:42
Благодаря ти за мнението! Може би ще опитам..
Ако някой се сети за още нещо, с което ще се сетят да напише.