PDA

View Full Version : Японистика след 7-ми клас



Pain_
07-18-2013, 10:13
Здравейте ! Както вече разбрахте въпроса ми е свързан с Японистика след 7-ми клас в 18-то СОУ Уилиям Гладстон - София . Първо нали е СОУ - Средно общообразователно училище, не е профилирана гимназия. С какъв БАЛ се приема ? Извинете ме за тъпите въпроси , но съм толкова объркана .. Обожавам Японистика , анимета и манга .. Със сигурност за мен ще бъде чудесно , ако успея да влезна там .. Някой който е кандидатствал - то ясно , че ще си е както във всички други гимназии имам предвид като кандидатстане/подаване на докумени и т.н .. Аз съм от Ловеч и не желая да кандидатствам в Езиковата Гимназия тук. За това, ако някой е запознат с обучението там и пр. - нека да сподели ^-^

Ramona
07-18-2013, 15:12
Всяка година бала е различен, но тази година минималния на 1во класиране в 18 с ЯЕ и АЕ е 31,744.Не уча там, но съм чувала хубави отзиви.

evtimow :3
07-18-2013, 15:15
Да, училището е страхотно. Трябва да изкараш поне 5,10 и по двата предмета + хубав срочен успех.

cartwheelzombie
07-18-2013, 15:16
Първо, паралелките с прием след седми клас в 18 - то са профилирани, като профилът се води чуждоезиков. Минималния бал от първо класиране тази година е 31.744, а на второ - 31.268. Не мисля, че японистика е точния термин, тъй като той включва изучаването не само на езика, а и на историята, литературата и културата на Япония, а в 18 се изучава главно езика.

Crazy Kid
07-19-2013, 12:38
Ако решиш да оставаш в Ловеч - математическата е супер :) Знам, че не е по темата, извинявай :)