PDA

View Full Version : Всеки, който познавам има Фейсбук, но аз не... Вие имате ли? Какво мислите?



myfavouriteseason
07-20-2013, 06:39
Всичките ми познати имат Фейсбук и на профилите си споделят всякакви неща - снимки от партита, рожденни дни, фотосесии, бебета, семейни, от бал, от завършване, от почивка на море или планина и т.н. Изглеждат красиви, гримирани, облечени, изглеждат добре, не се срамуват да се покажат и не се крият. Аз нямам профил, имам много за споделяне, случват ми се хубави неща, имам хубави снимки, но не ги споделям никъде. Нямам Фейсбук. Снимките ми са в старомодни албуми на хартиен носител и не си следя стената всеки ден. Много хора са забравили как изглеждат и дори сигурно се чудят дали съм жива. Нямам приятели, контактувам само с близките си, и непосредствено с хората на улицата, които не мога да избегна.
Според вас, с тази мода Фейсбук, тъпо ли е че съм се скрила от света и никой дори не е виждал как съм изглеждала на бала, дали имам човек до себе си и съм щастлива, дали нещо хубаво ми се е случило.

Пред постоянна дилема съм дали е хубаво или лошо нещо да имав такъв социален профил и дори да си направя след малко се чудя дали е било правилно и т.н., че никой сигурно няма да ме добави като приятел освен 10 - 20 човека.

Какво мислите, вие имате ли Фейсбук? Аз съм си мислела да споделя две три по важни снимки и ако имам някой съученик или познат, който реша да добавя в приятели да имам връзка и т.н. Много хора ми казват "Аз ти търсих Фейсбука, но не намерих..."

102
07-20-2013, 06:48
Аз нямах фейсбук, отричах го.. аз още си го отричам де. Но попаднах в някаква дупка.. въобразих си, че нямам приятели.. и си направих... да издиря стари познанства и тем подобни шитове... Всички много ми се зарадваха.. и мен ме търсили по фейсбук, но не ме намирали. Лошо е когато фейсбук ти стане фикс идея.. забелязвам много хора.. не се снимат ей така, за кефа.. а за фейсбук.... да има.. единствената им мисъл е как ще се приберат и ще "споделят"... и последно, но не по важност... Странно ми е как може момчета толкова много да обръщат внимание на фейсбук/снимки/споделяния.. за мен тва трябва да си е чисто женски сайт. Не бери грижа за нищо, ако не искаш да имаш фейсбук.. не следвай стадото. Ако пък това по някакъв начин ти тежи.. направи си. Ти си решаваш, това е най-важното. Сигурен съм, че и сама щеше да стигнеш до тези изводи. Чао.

yakuza_
07-20-2013, 07:56
Аз имам един които ни искаха от даскало (трябваше да се направи сайт и да има връзка към профил от ФБ, който да стой като визитка). Вътре няма нищо, не го ползвам. Защо нямах преди това - слабо ме интересува какво прави Кичка в 12 на обяд, какво ще яде Мустафа на рамазана и къде ще излиза стринка ми. А и като гледам неща от сорта на - Ти бе единствена за мен и облиза к7ра ми с крем, се чудя тия хора ментално увредени ли са.

tori
07-20-2013, 07:56
Ами имам, но в момента ми е деактивиран за неопределено време. Най-вече ми е полезен заради някои групи, където черпя важно инфо, иначе качвам от време на време по някоя снимка и преглеждам клюката тук-там.
Ти го направи на световна дилема тоя фейсбук, все едно е някакъв порок или добродетел. :cool:
Това само дето моя си е активен. Основно за музика се ползва и за четене на вицове. И чат с приятели. Особено с тези, дето са по-далече и не се виждаме всеки ден.

Баща Ти
07-20-2013, 08:50
Аз имам профил, като съм вкъщи си го държа включен и кисна там, ама го ползвам за чат основно.

Colouring
07-20-2013, 09:43
Никога не съм била против Фейсбук. Да, голям клюкарник е, но винаги можеш да махнеш хората, които постоянно спамят с ненужни глупости. Аз лично се намерих с доста хора чрез сайта, с които, кажи-речи, не съм се виждала от детската градина сигурно. Комуникацията е лесна, разбираш за новини, събития, случки. В няколко групи съм, които ми дават нужна информация; имаме си и група на класа, оттам разбирам неща, които казва класната и така.. Полезно е.
Не ме интересува Пейчо дали се връща от фитнеса или от баба си, но пък го игнорирам и разбирам за други интересни работи.

П.С Пък и, мамка му, без да искам да звуча като пълен крийпър, интересно е да разглеждам снимки на хора, с които поради едни или други причини съм изгубила връзка през годините.

Naive
07-20-2013, 11:20
Имам, по принцип не ми е чак толкова нужен, защото много рядко си пиша с някого във фб, снимки почти не качвам. :Д
Ама пък столквам някакви хора понякога. Случва се и да атеншънхоря. :Д

Game_Fan98
07-20-2013, 11:31
Имам фейсбук ама рядко влизам в него.Ползвам го само да пиша на хора които живеят далече,иначе въобще не влизам.

Chacho
07-20-2013, 11:34
Мен са ми странни хората, които искат да имат ясна позиция, дали са "за" или "против" сайта. Сякаш да имаш ясна позиция "за" или "против" Notepad. Тва са си електронни услуги. Който има нужда - нека ползва.