PDA

View Full Version : Писма



BloodyDreamer
07-20-2013, 16:29
Не съм много сигурна дали това е правилната тема, но понеже е свързано с "приятели", пиша тук.
Едно момче от Индия ми предложи да си пишем писма (да, на хартия). Само че нито той, нито аз сме правили нещо такова преди и понеже нямам никакво намерение да си давам адреса на човек, който не познавам, се чудех дали не може да изпрати писмото до пощенския клон в Сливен, а аз вече да отида да си го взема от там? Мислех, че на това се казва пращане "до поискване", но като му обясних, той ми каза, че не е чувал за такова нещо, та реших да попитам. Как точно става това нещо? Търся в гугъл, но нещо все не разбирам, та ако може някой да ми обясни като на идиот.

Blab
07-21-2013, 12:04
не можеш да изпратиш писмо без адрес на подател (това е 1 вид мярка за сигурност; )
//правят се изключения - например за анонимни конкурси и т.н., пробвай да обясниш на лелките, ако искаш, но няма как да получиш писмо, ако някой не ти го изпрати, т.е. не ти знае адреса;

до поискване съществува като възможност, за целта получаваш известие от пощата (на адреса си!:Д), че ти е изпратено писмо и т.н. това се прави, когато се изпращат пакети, например, или нещо по-"ценно", което да не бъде окрадено от хората от входа ти, пхаха. или просто при хора, които не знаеш кога ще се намират на посочения адрес, а се изисква обратна разписка и т.н.;

съвет: лелките в пощите са много странни, по-странни от сродния им административен персонал. трябва да им се усмихваш, но не твърде, за да не останат с усещането, че животът ти е по-щастлив от техния, но достатъчно, че да осветиш деня им. балансирай в поведението!:Д успех!)

BloodyDreamer
07-21-2013, 23:07
Благодаря ти. С индиеца няма да се получи, защото имах усещането, че е или много нескопосан терорист, или пълен идиот. Разменихме си адресите с една рускиня, с която си пиша от известно време, сега ще чакам писмото й. Каза, че ще ми прати от някакъв чай, дето много го харесвала :D