PDA

View Full Version : Аз ли съм виновна?



afrodita18
07-20-2013, 18:18
Не знам защо правя темата,но прост напоследък започнах да се замислям за това.
Имах си и най-добра приятелка,имахме се от малки.Много сме си помагали,имахме еднакви интереси и тн.Като малка беше аутсайдерка,старата ми компанията не я харесваше оставих всички заради нея,за да не бъде сама.
В една компания бяхме с още други момичета,за който тя преди им говореше зад гърба,но след като се опознахме с тях, спря.
В този период аз си намерих приятел,бях щастлива,личеше ми.Но като,че ли тя не се радваше за мен.Други мой приятелки се радваха за мен,но не и тя.Може би защото нейния любовен живот не вървеше.Така си го обяснявам аз.Тя не го харесваше,обиждаше го пред мен и другите,направих и забележка и спря.
Въпреки това не съм я изоставяла заради него.Когато имаше нужда от подкрепа оставях приятеля си сам,за да я успокоя.
Излизахме си компанията всички,но като,че ли аз някак си не се вписвах.Защото точно тя говореше по този начин,който на мен вече не ми харесваше-коментираше всички,обиждаше и тн.Аз си мълчах и витаех отстрани.Просто не ми беше интересно да обсъждам другите и предпочитах да излизам с приятеля ми от колкото с тях.
И от този момент нататък,двете много се отчуждихме една от друга,за супер максимално време.Нямаше какво да си кажем,докато преди не можехме да си вземем думата.Сега аз си останах сама,само със приятеля ми.
А тя е говорила на другите зад гърба ми и аз спрях да излизам с тях.Сега си излизат заедно.
Не знам дали грешката е в мен,напоследък започнах да се замислям,макар да не сме приятелки вече от 5 месеца.
Може да се каже,че ми липсва като приятелка,но не знам дали аз или тя е сгрешила.

magneticfields
07-20-2013, 20:09
В живота е така- пътищата ти със старите ти приятели се разделят, срещаш нови хора и завързваш нови приятелства...Това е естествения ход на нещата. Казвам ти го от личен опит.
П.С. Поздрав: http://www.youtube.com/watch?v=_qic2tSIIr4

muhtesemfan
07-21-2013, 19:28
Това момиче не заслужава да ти бъде приятелка.

An Irish love song
07-30-2013, 16:53
Ето какво мисля, че е станало - още на времето, когато сте били приятелки, ти си се привързала към нея и си влагала много в това приятелство, вероятно си мислела, че и тя се чувства така, но ми се струва, че още тогава не е ценяла отношенията ви. Може би те е използвала като средство да я измъкнеш от положението на аутсайдер и с твоя помощ да се присламчи към хубава компания. Ето - постигнала е своето, вече не си и нужна. Дори да осъзнаваш, че е постъпила гадно, пак може да ти е трудно да я преживееш - от личен опит го знам. Дай си време, примири се с неприятните чувства и един ден ще се събудиш с мисълта, че изобщо не ти пука за нея. :)

psychopath
07-31-2013, 01:59
Имал съм такива приятели, в един момент ми омръзна да ги търпя, сега сме на здрасти-чао общо взето.