PDA

View Full Version : Английски - ниво



tjgirl
07-29-2013, 13:19
Ще започвам курс за сертификат по английски. В началото ще ми дадат един тест за определяне на нивото - според този тест те ще преценят за кое ниво да взема сертификат или ще е просто информативно и аз ще мога да се запиша за нивото, което искам, дори и да не се представя толкова добре на теста?

BloodyDreamer
07-29-2013, 14:00
Аз се явявах преди време на такъв пробен тест заедно с още две момичета. Аз се представих горе-долу добре, казаха ми да си преценя дали искам да се явявам направо на сертификатно ниво, или да изкарам лятото S5. На едното от другите момичета теста не беше толкова добър и й казаха, че трябва задължително да мине S5, а на третото момиче теста беше ужасен и й казаха, че е за S4.
(S5 е едно ниво преди сертификатното, а S4 едно ниво преди това. А сертификатното ниво е за първи сертификат, демек B2+, демек Upper-intermediate с наченки на Advanced)
Аз не се записах нито за едното, нито за другото, защото не ми хареса отношението им и реших, че не си струва да давам толкова пари, за да ми натикат сертификата в главата, а като ми се наложи да говоря нещо, да не мога две думи да вържа на английски (както се случва с доста от хората, които са ходили на тоя курс). Освен това не виждам смисъл в тоя първи сертификат като мога направо да взема втори.

tjgirl
07-29-2013, 18:50
Някой друг?

Schliwobeatz
07-30-2013, 16:00
Точно така. Не е задължително, но е строго препоръчително да направиш нивото, за което са те преценили. Гледай училището да е добро, да са компетентни преподавателите, за да те преценят в правилното ниво.