PDA

View Full Version : Първият учебен ден



an4oo99
07-31-2013, 11:35
Здравейте,аз съм момче на 13 год и тази година на 15 септември ще започна средното образование.Въпросът ми е трябва да се притеснявам от новата обстановка,новият клас и новите съученици.Тези от вас,които са минали по този път ги моля да ми кажат трябва ли да се притеснявам или не?Благодаря предварително и моля без нападки и подигравки!

teen_427
07-31-2013, 13:53
Няма за какво да се притесняваш :) Да, в началото може би ще ти бъде трудно, особено ако не познаваш никой.После ще си намериш приятели и всичко ще е наред :) А сега не го мисли, изкарай си едно прекрасно лято :)

Smilee_
07-31-2013, 14:04
Няма за какво да се притесняваш :) Първите дни ще ти е малко странно, но ще си намериш нови приятели и ще свикнеш. И аз се притеснявах в началото, но няма нищо страшно, споко. ;)

Schliwobeatz
07-31-2013, 14:10
Зависи от какво училище идваш и в какво отиваш. При мен ситуацията беше следната. Аз идвах от гадно квартално даскало, където всички бяха психопати, наркомани и побойници, а отидох в хубава гимназия. Хората в хубавите училища са с малки изключения свестни и добри. Често срещано е випуски с разлика година да излизат заедно и да се сприятеляват, а с тези дори с голяма разлика когато се засечете да пиете биричка заедно и да има голяма приемственост.

В основата на изграждането на отношения е компанийката от випуска и най- вече от класа (ако класът ти са свестни). В класа много често е важен човекът, до когото сядаш първия ден. Има един момент, когато класовете се събират по стаите и хората още не се познават. Когато влезнеш в стаята виждаш цифра хора, от които всеки е насядал на различен чин, блее и всички мълчат. Мини покрай всички, поздрави ги и се запознай с тях. След това седни до някого, а не сам.

~The Smile~
07-31-2013, 14:28
И аз също ще съм осми клас => в гимназия и ми е много интересно сред какви хора ще попадна.
Не се притеснявай за нищо. Всичко ще е ново, но ще свикнеш. :)

magcho99
08-05-2013, 21:44
И аз това ги мисля от 15 юни :D В пети клас се преместих в ново училище и не беше толкова кофти, колкото си мислех :) Гадното при мене сега е, че ще уча в частна гимназия и не знам какво да очаквам от хората там - дали ще са сноби или ще се готини и печени ? Не знам ... Е ще ми се наложи да разбера след месец :P Иначе не се притеснявай. Наистина е важно да се запознаеш с хората още в самото началo и да не сядаш сам :) Ако познаваш някого ще ти е по-добре, но лично аз предпочитах да не познавам хората, въпреки че ме хваща малко страх сега :D :D :D Успех!

Баща Ти
08-05-2013, 21:50
Ако си извадиш патката пред всички, ще разчупиш обстановката.

BloodyDreamer
08-05-2013, 21:54
^а момичетата какво трябва да показваме? :D

Баща Ти
08-05-2013, 21:56
Цицки, ако са ви пораснали.

Supernaturalfan
08-05-2013, 23:23
А аз да попитам, от осми клас влиза ли годишния успех в дипломата, или от девети нататък влиза? Да знам дали да се престаравам или не :D

Баща Ти
08-05-2013, 23:24
В дипломата за средно ли? Не.

BloodyDreamer
08-05-2013, 23:34
А ако не са?

Supernaturalfan
08-06-2013, 01:17
А ако не са?

Кой каквото има, I guess :D

babyy123
08-06-2013, 10:31
И аз това ги мисля от 15 юни :D В пети клас се преместих в ново училище и не беше толкова кофти, колкото си мислех :) Гадното при мене сега е, че ще уча в частна гимназия и не знам какво да очаквам от хората там - дали ще са сноби или ще се готини и печени ? Не знам ... Е ще ми се наложи да разбера след месец :P Иначе не се притеснявай. Наистина е важно да се запознаеш с хората още в самото началo и да не сядаш сам :) Ако познаваш някого ще ти е по-добре, но лично аз предпочитах да не познавам хората, въпреки че ме хваща малко страх сега :D :D :D Успех!

в коя гимназия ще учиш?

Баща Ти
08-06-2013, 12:27
А ако не са?

Кофти. Чувал съм, че бозата и царевицата помагат, ама не ги консумирай заедно, да не получиш някое разтройство и първия учебен ден да ти е кафев... буквално :D

Bobitowe
08-06-2013, 12:48
Само не разбирам как си на 13, а ще си в 8-ми клас???

anonymous895156
08-06-2013, 12:57
Само не разбирам как си на 13, а ще си в 8-ми клас???

Аз съм на 13 и ще съм в осми клас, така се получава, понеже рожденият ми ден още не е дошъл (13 септември)

Rony999
08-06-2013, 13:36
И аз съм на 13 и ще съм 8клас, но имам рд на 22декември. Към автора - разбира се, че не трябва да се притесняваш:D

BloodyDreamer
08-06-2013, 15:42
Кофти. Чувал съм, че бозата и царевицата помагат, ама не ги консумирай заедно, да не получиш някое разтройство и първия учебен ден да ти е кафев... буквално :D

Не, не, аз хипотетично говоря. Нямам оплаквания в тази сфера, пък и вече минах осми клас :D

an4oo99
08-06-2013, 21:18
Само не разбирам как си на 13, а ще си в 8-ми клас???

eми роден ноември месец и затва

Crazy Kid
08-06-2013, 21:31
И аз ще съм в 8-ми клас :Д Притеснявам се супер много, защото имах проблеми в старото училище :Д Дано успея да си намеря приятели...

Ramona
08-06-2013, 21:48
^ Ще успееш : )

pepa97
08-06-2013, 22:06
Здравейте,аз съм момче на 13 год и тази година на 15 септември ще започна средното образование.Въпросът ми е трябва да се притеснявам от новата обстановка,новият клас и новите съученици.Тези от вас,които са минали по този път ги моля да ми кажат трябва ли да се притеснявам или не?Благодаря предварително и моля без нападки и подигравки!
И аз бях така миналата година... Виж всички са като теб-ново даскало,нови съученици,нови учители...свикнете си още отначало.. запознай се ако имаш фб-ците им ,за да ти бъде малко по-спокойно и така..ще видиш ,че няма страшно ;)

Schliwobeatz
08-06-2013, 22:13
И аз ще съм в 8-ми клас :Д Притеснявам се супер много, защото имах проблеми в старото училище :Д Дано успея да си намеря приятели...

Ако си в хубаво училище няма да имаш проблем.

magcho99
08-06-2013, 22:24
в коя гимназия ще учиш?

ЧПГ дружба :D :D :D

wish.it
08-08-2013, 13:41
Аз също ще съм 8 клас на есен и също страшно много се притеснявам.

Spikyhedgehog
08-08-2013, 13:47
И за какво се притесняваш? Аз миналата година бях в твоето положение с тази разлика, че грам не ме интересуваха съучениците ми, камо ли да се притеснявам за тях. С течение на времето се запознах с тях и открих, че са страшно яки хора.
Учителите ми са единствения дерт и досега, имам по всички предмети шестици, но някои от тях са изключително некадърни(не че се карам с тях) и това ме дразни. Дано да ни ги сменят тази година :)