PDA

View Full Version : Трева за по ефективно учене?



Minwu
08-10-2013, 17:30
Принципно съм пушила, но не съм учила през това време.. :D Някой опитвал ли е да учи напушен? Впечатления? Тревата би трябвало да помага, тъй като изостря сетивата? В следващите 10 месеца трябва да стана машина за запаметяване и се чудех какво би ми помогнало.

Illusion772
08-10-2013, 17:34
Принципно съм пушила, но не съм учила през това време.. :D Някой опитвал ли е да учи напушен? Впечатления? Тревата би трябвало да помага, тъй като изостря сетивата? В следващите 10 месеца трябва да стана машина за запаметяване и се чудех какво би ми помогнало.

А бе ако питаш мен , най-добре се запаметява като спиш върху учебника.

Minwu
08-10-2013, 17:36
Често заспивам върху него, ама до сега ефект не съм видяла от това. :D

Illusion772
08-10-2013, 18:53
Сега по темата , някак си малко трудно мога да си представя някои да учи след трева.Лично аз последния път когато пуших с един приятел , лежахме 30мин на пода обсъждайки звездите по тавана.Но си мисля че като повечето неща ,всичко зависи колко пъти си го правил, в смисъл какъв тренинг имаш, а друг е въпроса че може би ще трябва да изпушиш тревата на стадион Българска Армия за да можеш да учиш по този начин.

granger
08-10-2013, 19:09
Много филми гледаш. Няма да ти помогне особено с ученето.

Pr0gr3civ3R
08-10-2013, 19:16
Много филми гледаш. Няма да ти помогне особено с ученето.

Даже ще влоши нещата ...

Minwu
08-10-2013, 19:51
Това не ми харесва, разочарована съм. :D Много ми е трудно да помня материал, който не ми е интересен..
Трябва два пъти да прочета нещо за да го разбера. Непрекъснато започват да ми изкачат разни глупави мисли, където ако не чета, въобще няма да се сетя за тях, а тая година ми е адски важна. Някой, ако е имал същия проблем и знае как да се оправя да дава съвет. :ь

bReAk3R
08-10-2013, 22:10
Много How High си гледала ;д;д;д Чети си уроците преди лягане и като легнеш си ги разказвай, тва ми помага на мен и с формули и сякви глупости ;д

draid
08-10-2013, 22:46
Обърни всичко в бинарен код, така ще помниш само единици и нули. :D :D :D

Наистина ли има толкова глупави хора, дето да помислят такова нещо ???

heartshapedbox
08-10-2013, 22:57
Не става, концентрацията ти е на нула :Д

Chacho
08-11-2013, 09:20
В най-добрият случай козът няма да ти пречи, но няма и да ти помага. Ако пиша/рисувам нещо, тогава може би допринася, но трябва да се пазиш от сънливост.

Принципно хората взимат амфи за тая цел.

Кво толко ти е зор да научиш, че ти трябват стимуланти? Шоколад и ядки по-добре си купи.

Fisherman
08-11-2013, 09:46
Благодарение на тревата,днес се намираме ,където сме

s0b1esk1
08-11-2013, 11:19
10,11ти и 12клас ги разчертах много стабилно. мария не е подходяща за учене. завърших с 5.54. за всяко изпитване се готви с ани, белослава или най-доброто за тая цел - пико. матурите ги изкарах със 6-ци. ще ходиш като зомби, но в междучасията може да пернеш ани и ще се освежиш. Ако не можеш да правиш такива серии, по-добре не се заемай. Ако пък можеш да издържиш и да се контролираш - много е важно никой да не разбира какво правиш и винаги носи слънчеви очила. Само ако преподавателя те помоли да ги свалиш му казваш, че не си спала заради контролното и за това изглеждаш така. Също така е важно да не прекъсваш да чертаеш както през нощта, така и през деня докато не дойде момента на изпитването. Ако попаднеш на сливенски качествен материал ти гарантирам, че ще изядеш учебника и няма да имаш нужда от освежаване.

Късмет с ученето.

Chacho
08-11-2013, 11:28
Тва е по-подходящо за университетско учене, на кой му трябва в даскало?

fevoos
08-11-2013, 11:43
До колкото знам амфетите ще ти помогнат.Не съм опитвал, но един приятел каза, че засилват концентрацията и помагат много, въпреки това не ти ги препоръчвам, освен ако не искаш да си съсипеш здравето.

Rocknroll
08-11-2013, 13:20
Доживях да прочета,че тревата помага за нещо друго,освен за по-бързо пътуване към гробищата.

Chacho
08-11-2013, 13:41
Доживях да прочета,че тревата помага за нещо друго,освен за по-бързо пътуване към гробищата.

Как ти помага да пътуваш по-бързо към гробищата?
Кренвиршите в магазина ти помагат по-бързо да пътуваш натам отколкото тревата.

Rocknroll
08-11-2013, 14:26
Как ти помага да пътуваш по-бързо към гробищата?
Кренвиршите в магазина ти помагат по-бързо да пътуваш натам отколкото тревата.
Не мисля,че е смешно.Трагично е големи хора като вас,да вярват в подобни неща,просто нямам думи.

AliceSw
08-11-2013, 14:31
абе ани постоянно на неупотребявал човек е много лоша идея...преди да мине първата седмица ще се вкара в някой калпав афтър заради всичките + гадости, взети от случаен човек, или ще вдигне някой скандал на някой, на когото не трябва

чичо рико е най-подходящият вариант, съсредоточаването се увеличава в пъти, спокойствието е пълно, остава едно скапано усещане за добре свършена работа, няма афтър, всичко е 6+...ама тука има фактори като цени, намиране на готин готвач и фактът, че ще си чустваш носа и гърлото разтопени на 2-рия месец

тъй де, наркотиците не са вариант, ако става въпрос за по-дълъг от 2 седмици период и наистина много информация

granger
08-11-2013, 14:34
Не мисля,че е смешно.Трагично е големи хора като вас,да вярват в подобни неща,просто нямам думи.

Няма нищо смешно в коментара му. И къде е подкрепил тезата? Ставаше въпрос ,че и в кренвиршите и във всички боклуци ,които ядем има премного неща,които да ни пратят напряко към някой "парк"

OoVasKoO
08-11-2013, 14:43
Ехааааааааааааааааааааааа ааааа. Горе-долу колко струва качествен "чичо рико" ? :D

skornex
08-11-2013, 15:52
само един път съм се напушвал преди даскало резултата не беше добър ;д

Chacho
08-11-2013, 15:57
Не мисля,че е смешно.Трагично е големи хора като вас,да вярват в подобни неща,просто нямам думи.

Ти алкохол пила ли си? Виното е полезно за сърцето.

s0b1esk1
08-11-2013, 16:23
абе чачо ти си много странен човек. за кво обясняваш на некво изгустантче? нека си седи на тъмно. нито им дължиш нещо, нито ти плащат.

AliceSw няма проблем и да е повече от 2 седмици. като усетиш болка в черния дроб взимаш лив52 по 2 хапа първите 4 дена и после по 3 хапа 3 дена.

Chacho
08-11-2013, 16:25
абе чачо ти си много странен човек. за кво обясняваш на некво изгустантче? нека си седи на тъмно. нито им дължиш нещо, нито ти плащат.

Когато бях на нейните години нямаше кой да ми обяснява :D

asasasadsasas
08-11-2013, 16:37
Принципно съм пушила, но не съм учила през това време.. :D Някой опитвал ли е да учи напушен? Впечатления? Тревата би трябвало да помага, тъй като изостря сетивата? В следващите 10 месеца трябва да стана машина за запаметяване и се чудех какво би ми помогнало.

Мдаа освен това яж по много сладко за да отслабнеш и пий по кило водка на ден за да си трезве като репичка. :D

skornex
08-11-2013, 16:59
http://31.media.tumblr.com/tumblr_mdjtgxOQpH1r5j928o1_500.jpg

AliceSw
08-12-2013, 02:30
черният дроб не ме е болял никога, интересно ми беше в началото как ми прегаряха лигавиците и сякаш бях с раздрано гърло от ангина юни/юли, ама на това никой не успя да ми каже спасение...

Naive
08-12-2013, 02:57
И да друсаш, и да не друсаш, проблемът с концентрацията ще си остане и занапред, а тя няма да ти е нужна само в 12 клас, примерно, ако сега ти предстои да бъдеш. Предполагам осъзнаваш, че не можеш всеки път като имаш да усвоиш много материал и като ти е нужна концентрация, да друсаш.
По-добре работи върху това да я подобриш трайно, повече полза ще имаш.

Mary_Jane_69
08-12-2013, 11:30
Вие нормални ли сте? Нали си пушила трева, що питаш като знаеш, че ти сваля концентрацията и те води към най-близката възглавница?

Mary_Jane_69
08-12-2013, 11:30
http://31.media.tumblr.com/tumblr_mdjtgxOQpH1r5j928o1_500.jpg

много грешно

s0b1esk1
08-12-2013, 16:43
AliceSw - за мен горенето е много хубав ефект и особено ако е от хубав ускорител. очите ти започват да светят и мозъка ти се изстрелва. Ако не ти харесва си вземи дъвка и шарк защото е по-тръпчив и се усеща гуараната по-стабилно от ред була.

Nakadah
08-13-2013, 08:27
АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА!!!