PDA

View Full Version : Разликата от дистанционно и задочно обучение



justsomeone
08-11-2013, 10:16
Здравейте!Има ли някой по компетентен, който да обясни каква точно е разликата.Примерно аз записах дистанционно обучение в УНСС, където можех да избирам измежду дистанц. и редовно.Честно да си призная смятах че задочно и дистанц. почти не се различават, но много хора ми спорят по този въпрос.Ще обясни ли някой, точните разлики в тези два вида обучение.Благодаря!

justsomeone
08-11-2013, 10:19
И също така нещо по конкретно да попитам - защо ми казват ,че не трябва изобщо да се явявам в университета?Немога ли да си ходя на лекции когато имам време(за дистанц. говориме)

Lewskarche
08-11-2013, 12:48
Самата дума ти подсказва какво значи. Това значи че може да си в чужбина или в друг град и да се явяваш само на изпитите.Без да ходиш на лекции. А задочно е да можеш и да работиш с трудов договор и да учиш , като пак се явяваш само на изпитите. Поне мисля , че е така.

justsomeone
08-11-2013, 15:04
Следователно, нямам никаква работа в университета и няма да мога да опозная хората които са записали това което и аз? Или как да го подразбирам?Не би ли трябвало да има вариант, в който да ходя на лекции там, но примерно изпитите да ги правя вкъщи или ддз, не разбирам много.. все пак за първа година ще съм студент.. ;с

never_lose_hope
08-11-2013, 15:08
едно от нещата е че лекциите и изпитите са само събота и неделя (поне в УНСС)

justsomeone
08-11-2013, 16:40
едно от нещата е че лекциите и изпитите са само събота и неделя (поне в УНСС)
Ясно, но точно затова възникна един спор с приятел, който каза че всъщност ми пращат лекциите по интернет, аз пък незнам да има такова нещо и затова направих тази тема:) Но дали има някой който е по-наясно с нея? :)