PDA

View Full Version : Винаги съм между чука и наковалнята :(



gotinataAa
08-11-2013, 12:25
Здравейте :) Не съм писала от доста време , но ето ме сега :3
Проблемът е, че една от най-добрите ми приятелки се сърди , когато излизам с други. Прекарах цяло лято с нея и сега искам да се видя и с други хора. Работата е там , обаче, че тя не се понася с другите ми приятели :д и вариантът да излизаме всички заедно отпада. Наистина се опитвам така да си разпределям времето, че всичко да е окей, но просто не се получава както трябва.
Та, да де... кофти ми е и ... не знам какво да правя.
Някъкви съвети или нещо...?

Lewskarche
08-11-2013, 12:46
Трудно е такова нещо да се поддържа.Или тя да се сприятели с другите ти приятели , като си затвори очите заради теб. Или ще се наложи за избираш.

hristo99
08-11-2013, 19:17
gotinataAa явно си човек, който се нагажда според ситуацията. Ако не беше такава, щеше или да не се понасяш с една от най-добрите ти приятелки, или с останалите. Щом тази, за която говориш, не харесва останалите ти приятели, значи тя е противоположна по характер на тях. Когато си с една компания трябва да се държиш като останалите в компанията. Значи с едната се държиш така, с другата по друг начин... Искам да кажа, че пред едната компания си естествена, а пред другата криеш същността си зад маска. Помисли каква искаш да бъдеш и прекарвай времето си с хората, които те приемат такава, каквато си. Говорейки за приятелства не бива да си с два различни типа хора, а такива като теб. Грешката е твоя. Може всичко това, което написах да не е вярно, но според мен има нещо гнило, та приятелката ти да не се понася с останалите ти дружки. :)

gotinataAa
08-11-2013, 21:51
hristo99 Аз пък не мисля като теб. Защо трябва да се държа като хората в компанията? Аз си имам собствен характер и държание. Щом ме приемат и всичко е нормално...?! А относно това че не се понасят... не е заради различията в характерите, но това е друга тема и няма значение. Нали разбираш , че не може през целия си живот да дружа единствено и само с нея? Да , обичам я страшно много и силно се надявам да сме си приятелки за цял живот, но естествено, че ще се срещам и с други хора, които може да не са и приятни. Тук работата е , че тя ме държи един вид само за себе си.. или не знам и аз как да го опиша. :/

Rocknroll
08-12-2013, 07:32
Трудно е такова нещо да се поддържа.Или тя да се сприятели с другите ти приятели , като си затвори очите заради теб. Или ще се наложи за избираш.
+1 ;)
Ако онази е голям инат и не иска да си затвори очите за някой неща,няма как да стане работата.Избираш.

hristo99
08-12-2013, 10:12
Както казах, може и да греша. :)

Just Smile :)
08-12-2013, 10:48
Ако наистина те държи 'все едно само за себе си', имай едно наум за нея. Съвсем преди два дни бях в много гадно положение. Можеш ли да обясниш кое те кара да мислиш, че си те 'пази'?
П.П. А между приятелката ти и другата ти групичка е имало спор, някакви гадни случки или...?
:)

anabel_lee
08-12-2013, 11:45
Познато положение, ужасно е наистина. Все пак не мисля, че трябва да избираш. (Между другото, ако на мен ми се налага да избирам, никога не избирам този, който ме принуждава да правя избор, не мисля, че е добре да съм с хора, които ми налагат така мнението си, без да мислят за чувствата ми)
Иначе не се ли примирява, ако й кажеш, че си имаш някаква уговорка с тях, обещала си им и няма как? А тя не излиза ли с други хора, единствената й приятелка ли си?

gotinataAa
08-12-2013, 11:46
Хм .. ами имам такова чувство защото когато и кажа примерно : утре няма да мога да излезна с теб, ще излизам с еди си кой ... тя се нацупва и отговаря нещо от сорта на : ааа, ами добре.. ти винаги ме поставяш на второ място. (което не е така,,, просто се опитвам да угодя на всички, но явно от добротата си патя :/ ) А иначе да, скарани са :)

gotinataAa
08-12-2013, 11:47
ами тя е от друг град и като си дойде тук главно с мен излиза

Just Smile :)
08-12-2013, 12:15
Ами не знам какво да ти кажа... принципно такива ситуации са адски относителни...
Опитай се да запазиш всички гореспоменати приятелства и също така пробвай да им обясниш (на всичките) как се чувстваш. Ако са ти истински приятели ще намерите решение :)