PDA

View Full Version : Момичетата са гадни, мда...



Just Smile :)
08-12-2013, 12:09
Здравейте :)
Проблемът ми е, че не мога да бъда груба дори когато ми се налага. Какво да правя?
Става въпрос за моята 'приятелка', която за известно време си мислеше, че може да ме върти на малкия си пръст. И аз наистина като пумпалче обикалях около нея, защото естествено не осъзнавах как си 'играем'. Нека кръстя тази моя приятелка-манипулаторка 1.
Другата ми Приятелка (която е истинска такава) ще наричам 2.
И тъй... 1 и 2 откакто се познават не се дишат много, много. Но последно време на 1 й е гадно, че не й отделям толкова внимание и се опитва да ми 'вземе' 2. Окей. Няма проблем, нека бъдат приятелки момичетата.
НО. Изпускам частта, в която аз се явявам "Абсолютната използвачка, която просто си търси внимание, копира всичко и всеки и т.н." общо взето обичайните кифленски и лицемерни истории, които 1 е говорила на 2 за мен.
В същото време 1, докато говори тези неща, се държи като Света Вода Ненапита. И аз в действителност й се връзвах.
Такаа... само че 1 отново започна да ме злепоставя, което ме обижда страшно много! Все пак с риск да прозвуча самохвалско ще кажа, че аз й бях Истинска и Добра приятелка. Говроя не само за човек, на когото може да си сподели всичко, а и за човек, който я прикрива, успокоява, помага, върши й работата... Абе, кукла на конци.
И сега как й кажа просто да ме остави на мира!? Тя знае, че аз никога не бих започнала спор с когото и да било, камо ли с нея, но ми е гадно да ме използват. Ако спра да й вдигам и отговарям, тя ще ме побърка, познавам я от седем години...
Голяма съм патка и аз...
Ако някой е изпадал в подобна ситуация, моля да даде някой и друг съвет... :)
Мерси много и съжалявам за обърканото писане. :)

Lewskarche
08-12-2013, 13:47
Тегли им майната ! Приятели и познати в тоя живот много.

Ramona
08-12-2013, 14:13
на колко си
аз се занимавах с подобни истории в 5 клас и бях нещо като на твое място
не обръщах внимание на 1 и се държах добре с нея
само тези двете ли са ти приятелите

Баща Ти
08-12-2013, 14:21
Полей 1 с лютеница или олио пред много хора.

Chacho
08-12-2013, 14:21
Полей 1 с лютеница или олио пред много хора.

И увеличавай всеки ден бройката докато не проработи

Just Smile :)
08-12-2013, 14:59
на колко си
аз се занимавах с подобни истории в 5 клас и бях нещо като на твое място
не обръщах внимание на 1 и се държах добре с нея
само тези двете ли са ти приятелите

Е, не съм пети клас :Д
От женски пол - да, само те са.
Проблемът е, че аз избягвам скандали, а 1 само такива прави...

Just Smile :)
08-12-2013, 15:00
И увеличавай всеки ден бройката докато не проработи

Ахахахахахахахах... и билети мога да раздавам, че какъв цирк ще стане :D :D

Ramona
08-12-2013, 16:05
Е, не съм пети клас :Д
От женски пол - да, само те са.
Проблемът е, че аз избягвам скандали, а 1 само такива прави...

нека си прави скандали
няма нужда да й се обясняваш
на колко си

Just Smile :)
08-12-2013, 16:29
нека си прави скандали
няма нужда да й се обясняваш
на колко си

Хех, за всички тук съм 'малка', 'детенце' и т.н. :D Принципно би трябвало да ми пише в профила и на когото му се занимава, може да види. Но предполагам, че пак ще се почнат реплики от типа "Ех, вие, децата, как се филмирате...", "Това са детски истории" и да, надявам се схвана мисълта ми :)

Мда, няма да се обяснявам, дано не ми се наложи всъщност...

Ramona
08-12-2013, 21:11
^ И аз съм на 14

Chacho
08-13-2013, 11:26
Принципно би трябвало да ми пише в профила и на когото му се занимава, може да види. Но предполагам, че пак ще се почнат реплики от типа "Ех, вие, децата, как се филмирате...", "Това са детски истории" и да, надявам се схвана мисълта ми :)

То и без да споделяш годините натам отиват нещата. :D

kosder
08-13-2013, 11:32
Направи дете на баща и.

Just Smile :)
08-13-2013, 22:16
Направи дете на баща и.

Гениално ;дд

Just Smile :)
08-13-2013, 22:16
^ И аз съм на 14

Ами супер :)

JohnnaLevine
08-15-2013, 11:58
Познавах момиче като тази твоя "приятелка" 1, но аз съм си малко наивна така, че ми отне време да разбера колко манипулативен човек беше. Казвам беше, защото вече не общувам с нея. И в моята ситуация участваше и трети човек, но с нея не бях толкова близка. Та...ако можеш се откъсни от тази ти приятелка и повярвай ми ще ти е много по-добре без нея (казвам ти го от личен опит). Все някога ще трябва да се научиш да бъдеш по-груба с хората и да си изказваш мнението. Сега му е времето да покажеш характер или после всички ще разберат колко лесно могат да те контролират и мачкат.

Hayashi
08-15-2013, 12:41
Това с копирането като обида не беше ли около 5. клас? Не се занимавай изобщо.

Just Smile :)
08-16-2013, 06:14
Като цяло негласно стигнахме до споразумението да не си общуваме. (Дано не е временно ;дд) Във всеки случай тя е на ниво 5 клас :D Идиот и манипулатор в едно не ми трябват. :)

Fantasyyy
08-18-2013, 21:55
Бях 5 клас когато и аз се занимавах с такива глупости.Еми просто я зарежи тая 1 личи си че просто си търси внимание и нови интриги.

magneticfields
08-19-2013, 10:41
Бий им шута и на двете и готово! Свят голям, хора колкото искаш, ти за тия двете ли ще се хванеш?!Не знам какво толкова има за умуване. Видиш ли, че някой ти върти номера, шута и готово.

Just Smile :)
08-19-2013, 10:58
Бий им шута и на двете и готово! Свят голям, хора колкото искаш, ти за тия двете ли ще се хванеш?!Не знам какво толкова има за умуване. Видиш ли, че някой ти върти номера, шута и готово.

Не ми е лесно да го направя.

А защо и на двете?

Стефи
08-20-2013, 18:20
Виж на мен не ми се е случвало това лично защото умея да се пазя от лицемери и използвачи! Но на моята най най най близка до мен приятелка и се случи ! И нея я използваха по същият начин и я обиждаха много гадно. Тя напусна училището си и дойде в моето тогава аз се запознах с нея и станахме много близки ! Тя ми разказа за това и аз и помогнах защото още се опитваха да я използват.Съветът ми за теб е ако можеш да не се занимаваш с нея и да не и обръщаш внимание ..намери си приятел който те разбира и би ти помогнал.А относно другото момиче ако вярва на нея значи не ти е толкова близка и още не си намерила най добрата си приятелка !

muhatacece
08-20-2013, 19:04
Момиче, такива боклуци не те интересуват, ти ако си добро и разбрано момиче все ще си намериш нови, много ПО-ДОБРИ приятели, ако не ти се занимава да въртиш интриги им бий шута, кажи им само едно-"майната ти и на теб майната ти", но трябва да са г/д заедно те :) На въпроса ти, защо да биеш шута на 2риата, е ти сама си го каза, манипулаторка номер 2 :)

alisssa
08-21-2013, 11:19
Преди няколко години и аз бях в подобна ситуация. Имаше едно момиче пълна интригантка, която се беше изпокарала с всички, и си нямаше приятели, беше ми много гадно за нея и с времето се "сближихме", всички ми казваха да не се занимавам с нея, защото ще си изпатя, но аз продължавах, защото вярвах, че може да се промени, запознах я с доста хора и когато вече си намери "приятели" ми се отблагодари по невероятен начин- успя да ме скара с една доста голяма част от приятелите ми, говореше няк'ви глупости, к'во съм била правила зад гърбовете им, което изобщо не беше вярно, проблемът беше, че разбрах прекалено късно какво е казвала, за да мога да се защитя, и тогава поне разбрах кои са ми истинските приятели, в началото ми беше много гадно за тези хора, с които се бях скарала, но както и да е. Спрях да общувам с тях, нямах избор. След време тя се скара и с тези си нови "приятели" по същите причини, по които се скара с мен. И сега след толкова време отново си няма приятели, има само един приятел и се опитваше да се сдобрим, но вече си научих урока.
По- добре спри да общуваш с тях, ще ти бъде гадно в началото, защото си била привързана към тях, но така е най- добре!!! Те ще си патят в бъдеще за характерите си. (:

Just Smile :)
08-26-2013, 09:07
Хора, наистина МНОГО ви благодаря. С всеки изминал ден увеличавам дистанцията помежду ни и се надявам мекото ми сърце да стои със затворена уста... Вярно е, че съм още привързана към тях въпреки всичко, но надявам се и това ще мине. Помогнахте ми и се радвам, че са ми писали разбрани хора, а не отворковци, които са 'голяма работа'. :) :)

Minwu
08-26-2013, 16:13
Била съм в същата ситуация, при това не в 5-ти, а 11ти клас :д
Идва момент, в който като видиш, че добрината ти не се оценява, а дори и се потъпква - трябва да се опълчиш и да не го позволяваш повече. Трудно е, но колкото повече отлагаш толкова по-зле.

Смешното при мен беше, че тя въобще не очакваше подобно нещо и не можеше да асимилира какво се случва.. та трябваше да и повтарям :д. Момент, който ще помня завинаги.

magneticfields
08-26-2013, 19:24
Не ми е лесно да го направя.

А защо и на двете?

Щом едната върви подир гъза на другата, надали и пука много, много за теб! ;)