PDA

View Full Version : Как да направим униформите по-малко неприятни



alex-square-pants
08-13-2013, 08:06
Предполагам, че повечето от вас са задължени да носят училищни униформи, които искат да изгорят,нарежат и т.н. Нека всеки да сподели своите идеи и начини за подобряването на униформите, така че да бъдат малко по-неприятни :)

Nakadah
08-13-2013, 08:21
1. Защо пък униформата да е неприятна?
2. Защо да я правиш "малко по-неприятна"?

alex-square-pants
08-13-2013, 09:16
Униформите се задължават обикновено в гимназиите, а именно тогава всеки открива своята същност и малко или много всеки прави някакви промени върху себе си, за да се отдели от "другите" и ми е интересно какво е променил,добавил всеки ;)

Nakadah
08-13-2013, 20:44
Ахм... Така и не разбра 2-рата точка...

Има ли разлика според тебе между "по-малко неприятни" и "малко по-неприятна" ?

tori
08-13-2013, 20:49
Щеш-не щеш просто я носиш в училище и след училище - на кълбо в чанта/раница.

anonymous895156
08-13-2013, 20:49
Униформите се задължават обикновено в гимназиите, а именно тогава всеки открива своята същност и малко или много всеки прави някакви промени върху себе си, за да се отдели от "другите" и ми е интересно какво е променил,добавил всеки ;)

Не знаех, че човек открива същността си в гимназията. Все съм си мислел, че за това хората половин живот медитират в монашески храмове.
Иначе - в нашето училище няма униформа, а ми се иска да има. Така ще мога да познавам не тялото на хората, а тях самите.

Just Smile :)
08-13-2013, 22:30
Не знаех, че човек открива същността си в гимназията. Все съм си мислел, че за това хората половин живот медитират в монашески храмове.
Иначе - в нашето училище няма униформа, а ми се иска да има. Така ще мога да познавам не тялото на хората, а тях самите.

+1 :) :)

Cloud9
08-14-2013, 07:29
Аз като гледам гимназистките тук са решили да бъркат индивидуалността със задника, защото второто го показват по-често с дрехите си.Яд ме е че ние нямахме униформи...

~The Smile~
08-14-2013, 13:13
"повечето от вас са задължени да носят училищни униформи, които искат да изгорят,нарежат" Е, чак пък да нарежат или изгорят... Не вярвам да има такава омраза, отправена към униформа. Ако ходехме на училище, както си искаме, по-богатите ученици щяха да са с маркови дрехи и от страна на другите щеше да има завист. А пък с униформи няма да има такива неща.
В старото ми училище имаше училищна униформа. Трябваше само да преминем дежурните ученици с нея и после можехме да я махнем, обаче аз бях от малкото ученици, които оставаха през целия ден с ризата (униформата), а другите или я махаха, или я разкопчаваха и отдолу бяха с блуза, тениска или потник.
Не разбирам защо трябва да правим униформата по-малко неприятна, както ти се изрази. На мен винаги ми е харесвало да нося униформено облекло. Радвам се, че в училището, в което ще уча, има униформи.
Винаги съм била "за" училищната униформа и не мисля, че трябва да се променя нещо в нея.

Chacho
08-14-2013, 14:18
Навити ръкави, шапка, раница, кецове, джойнтарски ленти за ръце, малко пиърсинги

ge6aaaa3
08-14-2013, 20:48
Ако сте само с риза, както е при нас, си изрязвате една яка и я слагате под якето/зимата/, за да я види проверяващия и после си я сваляш "Like a boss". :lol:

Ivaaaaa
08-14-2013, 23:15
униформите не са неприятни, но омръзват

при нас зайците носят, ние тази годна май само за едни снимки бяхме с пълна униформа и сега даже не знам къде е :D

Lanator
08-15-2013, 14:56
Хм,защо пък някой ще иска чак ''да нареже/изгори'' униформата си?Да,за някои е омразно да я носят,но чак пък толкова...

Djenka
08-15-2013, 18:16
Аз имам униформа, но ни задължават да носим само риза (розова, ew), вратовръзка и по-тъмни панталони (не че някой спазва това за панталоните) 8-)
Начини да покажеш индивидуалността си:
- Носи пуловери над ризата през зимата
- Носи шалове
- Диадеми, панделки, интересни прически
- Интересни колани за дънките
- Аксесоари

Това според мен са основните неща, които биха направили униформите малко по-поносими. :D

Djenka
08-15-2013, 18:21
"повечето от вас са задължени да носят училищни униформи, които искат да изгорят,нарежат" Е, чак пък да нарежат или изгорят... Не вярвам да има такава омраза, отправена към униформа. Ако ходехме на училище, както си искаме, по-богатите ученици щяха да са с маркови дрехи и от страна на другите щеше да има завист. А пък с униформи няма да има такива неща.
В старото ми училище имаше училищна униформа. Трябваше само да преминем дежурните ученици с нея и после можехме да я махнем, обаче аз бях от малкото ученици, които оставаха през целия ден с ризата (униформата), а другите или я махаха, или я разкопчаваха и отдолу бяха с блуза, тениска или потник.
Не разбирам защо трябва да правим униформата по-малко неприятна, както ти се изрази. На мен винаги ми е харесвало да нося униформено облекло. Радвам се, че в училището, в което ще уча, има униформи.
Винаги съм била "за" училищната униформа и не мисля, че трябва да се променя нещо в нея.

Не съм съгласна... Униформите са хубаво нещо само когато става дума за доказване на принадлежността на дадения човек към дадена общност, в случая - даскалото. Но аз съм от хората, които не търпят еднаквостта, искам винаги да се откроявам от останалите и да нося в себе си нещо уникално. Така че, според мен не можеш да виниш автора, че иска малко да си разнообрази ежедневния вид. Разбирам за това с по-богатите и завистта и т.н., но мисля, че в гимназията повечето сме достатъчно зрели, за да съдим човека по характера и държанието му, а не по това какви дрехи носи, колко богати са родителите му и каква кола карат. Поне за мен е по-важно какво е отвътре, а не отвън.

И все пак - разни хора, разни идеали. :D

Dark_Heartbreaker
08-15-2013, 18:35
Не съм съгласна... Униформите са хубаво нещо само когато става дума за доказване на принадлежността на дадения човек към дадена общност, в случая - даскалото. Но аз съм от хората, които не търпят еднаквостта, искам винаги да се откроявам от останалите и да нося в себе си нещо уникално. Така че, според мен не можеш да виниш автора, че иска малко да си разнообрази ежедневния вид. Разбирам за това с по-богатите и завистта и т.н., но мисля, че в гимназията повечето сме достатъчно зрели, за да съдим човека по характера и държанието му, а не по това какви дрехи носи, колко богати са родителите му и каква кола карат. Поне за мен е по-важно какво е отвътре, а не отвън.

И все пак - разни хора, разни идеали. :D

+1 :)

anonymous895156
08-15-2013, 18:37
Не съм съгласна... Униформите са хубаво нещо само когато става дума за доказване на принадлежността на дадения човек към дадена общност, в случая - даскалото. Но аз съм от хората, които не търпят еднаквостта, искам винаги да се откроявам от останалите и да нося в себе си нещо уникално. Така че, според мен не можеш да виниш автора, че иска малко да си разнообрази ежедневния вид. Разбирам за това с по-богатите и завистта и т.н., но мисля, че в гимназията повечето сме достатъчно зрели, за да съдим човека по характера и държанието му, а не по това какви дрехи носи, колко богати са родителите му и каква кола карат. Поне за мен е по-важно какво е отвътре, а не отвън.

И все пак - разни хора, разни идеали. :D

Не е ли жалко да показваш индивидуалността си с дрехи? Малко си противоречиш.
Точно при униформите си проличава индивидуалността на всеки един от нас.
Тук не става въпрос за завист. Ако става, тя е породена от комплекси на друго ниво - децата с помпозно облекло, които завиждат на по-интелигентните си съученици и правят опит да се изтъкват, поставяйки на преден план възможностите на родителите си, като по този начин се опитват да заемат по-висок чин в социалната йерархия.
При униформите те не могат да го направят и истинските лидери са хората, които заслужават. Може да не вярваш, но това се отразява кардинално върху поведението на подрастващите в бъдеще.
Това, което казваш - че сме достатъчно зрели, за да не съдим за човек по външния вид - е невярно.

anonymous708973
08-15-2013, 18:54
При униформите те не могат да го направят

Я пак си помисли.
Няма да идват със (скъпа) кола на даскало?
Няма да идват със скъп телефон?
Няма да обсъждат колко пари са дали техните за домашното кино/душ кабината/басейна в двора/марковото куче, донесено от гъза на географията?
Няма да имат скъпи химикали/тетрадки/кецове/спортни екипи?

Глупости на търкалета.

И ако искаше да познаваш душите, а не телата (?!?!) на хората наистина, отсъствието на една келява униформа няма да те спре. Само си търсиш оправдание за повърхностния си мироглед, скрит зад маската на консерватизъм и желание за равноправие.

anonymous895156
08-15-2013, 19:18
Я пак си помисли.
Няма да идват със (скъпа) кола на даскало?
Няма да идват със скъп телефон?
Няма да обсъждат колко пари са дали техните за домашното кино/душ кабината/басейна в двора/марковото куче, донесено от гъза на географията?
Няма да имат скъпи химикали/тетрадки/кецове/спортни екипи?

Глупости на търкалета.


Това е все едно да кажем "Защо да влизаме в Европейския съюз, като ситуацията ще си остане същата", "Защо да даваме права на циганите, като те няма да се променят".



И ако искаше да познаваш душите, а не телата (?!?!) на хората наистина, отсъствието на една келява униформа няма да те спре.

Метафора, скъпа, не приемай всичко буквално.
Разбира се, че няма да ме спре, но ще ми помогне много. Винаги сме си мислили, че познаваме хората, но в действителност едно глупаво момиче с приятна външност и завидно състояние на родителите си е предпочитано вместо друго глупаво момиче (понякога интелигентно), което не е заможно и има пари само за най-необходимото - стари, износени дрехи. В този случай ти познаваш и оценяваш човека по възможностите му - нещо, което не зависи от него. Сега може да кажеш, че не е вярно, но се сети за поне един такъв случай в училище. Това трябва да се промени поне малко. Темата е обширна и може много да се говори по нея.
Със сигурност няма да помогне на сто процента, но ще отречеш ли, че чувството за равнопоставеност при учениците ще бъде много по-голямо, когато всички носят едни и същи официални дрехи всеки ден? А това ще повлияе добре и на двете страни - ще свали на земята самозабравилите се и от там ще възвърне самочувствието на много ученици. Намирате ли нещо лошо?
Независимо от това, че човекът срещу теб има телефон за 1100 лева, а твоят е за 100, ти ще виждаш, че сте с еднакви дрехи и подсъзнанието ти ще го приема за знак за равенство.
Да не говорим, че униформите са нужни за представителност на всяко едно учебно заведение.



Само си търсиш оправдание за повърхностния си мироглед, скрит зад маската на консерватизъм и желание за равноправие.

Ако имах повърхностен мироглед, нямаше да търся оправдание за него, а щях да го излагам на показ и да се гордея с вижданията си.

Djenka
08-15-2013, 20:29
Не е ли жалко да показваш индивидуалността си с дрехи? Малко си противоречиш.
Точно при униформите си проличава индивидуалността на всеки един от нас.
Тук не става въпрос за завист. Ако става, тя е породена от комплекси на друго ниво - децата с помпозно облекло, които завиждат на по-интелигентните си съученици и правят опит да се изтъкват, поставяйки на преден план възможностите на родителите си, като по този начин се опитват да заемат по-висок чин в социалната йерархия.
При униформите те не могат да го направят и истинските лидери са хората, които заслужават. Може да не вярваш, но това се отразява кардинално върху поведението на подрастващите в бъдеще.
Това, което казваш - че сме достатъчно зрели, за да не съдим за човек по външния вид - е невярно.


За мен дрехите и модата като цяло е начин за изразяване на личността. :) Може би смятам така, защото съм момиче.

Говоря за завистта, защото момичето/момчето, което цитирах, каза нещо за завист към децата с по-скъпи дрехи и т.н.


Като цяло това, което исках да кажа е, че мразя да се опитват да ме приобщят към останалите - не съм някаква бунтарка, но определено обичам да съм индивидуална. Следователно не съм голяма фенка на униформите. Разбирам тяхното предназначение и глупостите, на които би трябвало да ни научат, но не смятам, че един човек, учил 12 години без униформа е по-глупав, по-низш или по-зле дисциплиниран от този, който е учил същите неща, облечен в униформа.

~The Smile~
08-15-2013, 21:13
Така че, според мен не можеш да виниш автора, че иска малко да си разнообрази ежедневния вид.

Не виня абсолютно никого, просто изказах мнението си по този въпрос, както ти и останалите направиха.
А пък относно това, което казах за завистта - дадох пример за учениците с по-заможни родители. Не казвам, че винаги има завист към такива ученици.
Съгласна съм с това, че сме достатъчно зрели, за да съдим човек по характер и държание, отколкото по външен вид. За мен също повече важи какво е отвътре, отколкото отвън.
Според мен в училище е по-добре учениците да носят униформи не заради външния вид или характера, или колко знаят, а, както каза Димитър, да представят училището, в което учат.

Cооkie
08-16-2013, 01:15
... Според мен в училище е по-добре учениците да носят униформи не заради външния вид или характера, или колко знаят, а, както каза Димитър, да представят училището, в което учат.

Aбе, външният вид също е доста важен, честно казано.
Само една година ми се е налагало да нося униформа и то доста по-строга от тези в българските училища (тъмносин/тъмносив/черен панталон или пола (НЕ дънки), същия цвят сако, същия цвят пуловер, светла риза, черни обувки без ток. лятото може без пуловер) и съм абсолютно ЗА униформите. Не само заради завистта, която може да породи по-скъпото облекло (както каза PinkPan7her, униформата изобщо не пречи за това - винаги ще има часовници, бижута, телефони и т.н., а освен това и Armani, примерно, правят подходящи за униформа дрехи). Още докато аз бях в училище, беше пълно с безумно облечени девойки, но с всяка следваща година положението става все по-плачевно. Като мина покрай някой училищен двор и видя сбирщина 15-16 годишни курветини, коя от коя с повече грим и екстеншъни за сметка на дрехи, с 10см токове и цигарка в ръка, направо ми иде да взема някоя ръчна граната и да ги взривя всичките. Заедно с родителите им, които го позволяват. А ако от това описание остане само "15-16 годишни" и "цигарка в ръка", агресията ми рязко би спаднала. Униформите може да са еднообразни и скучни, но допринасят за по-нормално изглеждаща младеж. Разбира се, че с биенето на последния звънец полите пак могат да се свият до ширината на колани, а деколтетата да се проточат до пъповете, но поне за някаква част от деня човек може да ги погледне без автоматично да зазвучават чалга ритми в главата му.
Разбира се, че има изключения, които знаят как да се обличат и в извънучебно време, но точно в това е проблемът. Че са изключения.
Аз лично бих се прежалила да съм облечена като всички останали, стига да не ми се налага да търпя гореспоменатите курветини.
А начин да проявиш индивидуалност винаги има (аз например ходех винаги с разноцветен маникюр, в началото учителите доста ми се караха, но в последствие признаха, че изглежда добре и ме оставиха), важното е да е с вкус.

П.П. За момчетата нищо не съм писала, но досега не са ми правили лошо впечатление. Най-много панталоните да са им под задника, но това, за съжаление, е постижимо и с униформа.

Roberto Di Matteo
08-16-2013, 02:04
Не мога да посещавам никоя друга страница , освен началната от другия ми профил - Samo Botev Plovdiv. Кой ме е докладвал и кога ще изтече "бан" - ът?

anonymous708973
08-16-2013, 09:12
Независимо от това, че човекът срещу теб има телефон за 1100 лева, а твоят е за 100, ти ще виждаш, че сте с еднакви дрехи и подсъзнанието ти ще го приема за знак за равенство.

Не.
Независимо от това, че сме с еднакви дрехи, ще виждам чуждия телефон аз 1000 лв, а моя за 100 и подсъзнанието ми ще го приема за знак за неравенство.
Точно защото подсъзнанието по-лесно открива разлики, а не прилики.

Въвеждането на нещо цели промяна. Аз виждам такава откакто сме в ЕС - следователно, примерът ти е булшит.
Докато промяната от въвеждането на униформите ще е само привидна.

Naive
08-16-2013, 12:24
Няма как да бъдат по-малко неприятни. Нещо, което не ми харесва, но ми е наложено, по никакъв начин не може да се превърне в нещо приятно. Аз не я нося просто, в следващите две години също няма да я нося.

Нещото което не разбирам е защо трябва да се опитват да ни направят равни? Това е безумие. Различни хора, различни възможности, реалността е такава. Това, че с Х носим едни и същи дрехи не значи нищо - на мен продължават да ми дават по 20лв дневно, на Х продължават да му дават 2лв дневно. Аз продължавам да съм по-умна и будна от него, примерно, да се интересувам от различни неща, да мисля за различни неща.
Едни дрехи не ни правят равни. Показват просто къде учим, което, впрочем, е ужасно, защото не искам всеки 2ри да знае къде точно уча и къде точно може да ме намери, а е пълно с всякакви психопати. От личен опит говоря.

Просто трябва да има норми в облеклото, които да се спазват - да няма твъъъъъъъъърде къси поли, твъъъъъъъъъърде големи деколтета, тежък грим и подобни. Ама тва дали съм с риза с емблемата на училището или с рокля/тениска и дънки, трябва да бъде лично мой избор.

an7raks
08-16-2013, 12:26
Бахти психолозите сте се събрали тука! :D

Chacho
08-16-2013, 12:43
"Всички с еднакви униформи, ама Пешо пак ше му дават по 20 лева за обяд."

Така ли е или Пешо ше му дават по 20 лева за обяд, ама пак ше е със същата униформа?

an7raks
08-16-2013, 13:34
Тъпо е да се мисли, че някакви униформи ще доведат до равенство... Въпросът е защо на някои им пука, ще Пешо имал повече от тях? Нито Пешо си вади парите, нито вие вашите, така че защо се впрягате в неща, които не зависят от вас? Нали имате дрехи и някакви пари, които ви стигат за обяд?
40 години са се опитвали да налагат равенство и не се е получило, така че някакви кирливи униформи нищо няма да променят.

anonymous895156
08-16-2013, 15:29
Кой ти говори за равенство? Няма равенство в природата.
Говоря за самочувствие и самоуважение. Твърде малко са родителите, които са способни да възпитат детето си така, че да не се самосъжалява при вида на много по-заможно от него.

Djenka
08-16-2013, 20:57
Кой ти говори за равенство? Няма равенство в природата.
Говоря за самочувствие и самоуважение. Твърде малко са родителите, които са способни да възпитат детето си така, че да не се самосъжалява при вида на много по-заможно от него.

Тук вече проблема индивидуален и някакви си шибани униформи няма да помогнат особено. Винаги в живота някой ще е по-, по-, най-, така че според мен в даскало трябва да ни подготвят за това, вместо да ни заблуждават, че съществува някакво равенство/неравенство помежду ни. Изглежда ми някак детинско това със завистта, превъзходството на някои хора на другите и т.н. Факт е, че на всеки човек ценностната система е различна, моята е такава, че не ме бърка дали телефона ми е за 100 или 3000 лева. Тъпо е някой да се самосъжалява при вида на някой по-богат от него. Тъпо е да завиждаш на някого за материалното му състояние. Може би това е само лично мнение, но моето самоуважение и гордост се влияят не от телефона/парите/колата на човека срещу мен, а от далеч по-висши неща.
И вместо в училище да се опитват да ни уеднаквят, би трябвало да ни подготвят, защото дори и в даскало да сме с усещане за "равенство", в момента, в който настъпим в колеж/живота извън даскало, това "равенство" вече няма да го има.

DieselBlood
08-17-2013, 00:41
Абе вие от коя планета падате бе? Униформите налагали равенство-да да! Примери в темата бол. Носете си униформата, но нека Пешо да е с телефон от 1000, Иванка да има макиаж, за който козметичните салони само биха си мечтали, а Петьо да е с маратонки за 300 лева от мола. Имам чувството, че всеки път като се повдигне тази тема, някои хора приказват, без дори да се замислят за 2-3 минути.

anonymous708973
08-17-2013, 01:00
"Всички с еднакви униформи, ама Пешо пак ше му дават по 20 лева за обяд."

Така ли е или Пешо ше му дават по 20 лева за обяд, ама пак ше е със същата униформа?

Именно.


Кой ти говори за равенство? Няма равенство в природата.
Говоря за самочувствие и самоуважение. Твърде малко са родителите, които са способни да възпитат детето си така, че да не се самосъжалява при вида на много по-заможно от него.
На баба ти хвърчилото. Баш за равенство си говореше на предната страница.

anonymous895156
08-17-2013, 01:52
На баба ти хвърчилото

О, колко си културна.

8bit
08-17-2013, 03:02
В моето училище няма униформи и по-добре. Цялата идея относно носенето им нещо ми се губи. Защо трябва да се пропагандират комунистически идеали в модерното общество? Хората не се раждат равни и това никога няма да се промени. Едни ще парадират с парите си, други с небивалите си истории, трети с интелекта си. В поставянето на подобна илюзия за равенство няма нищо положително, напротив.
А това, че е хубаво да носиш униформа, за да знаят другите къде учиш, е просто върхът на глупостта. Та ходенето на училище да не е за показност? И пред кого да се показваш като повече от половин ден си затворен в една стая със съученици. Приемам риска да кажа, че те евентуално може би знаят къде вие учите.

anonymous708973
08-17-2013, 15:20
Защо трябва да се пропагандират комунистически идеали в модерното общество? Хората не се раждат равни и това никога няма да се промени. Едни ще парадират с парите си, други с небивалите си истории, трети с интелекта си. В поставянето на подобна илюзия за равенство няма нищо положително, напротив.

Именно.
Life is not fair, get used to it. - Bill Gates.

Сега, да се носят униформи в пансионите, където арабските шейхове си пращат децата, това е съвсееем друга работа. Неслучайно там е свръхконтрол.

Hayashi
08-17-2013, 15:47
Униформите им харесват, представително е и много по-стилно от колкото момиченца със съдрани дънки и момченца с изсулени панталони. Друг е въпросът, че качестваната изработка на една униформа излиза много скъпо, трябват няколко и да са различни за всеки сезон.
Не става въпрос за равенство, а дори точно за обратното. За изтъкване, че можеш да си позволиш елитно училище, което да направи хубави униформи.

В нашата гимназия имаше униформа, въведоха ги когато влезнахме. Но бяха отвратителни, материята беше евтина и неудобна, но пак сме ги носили.

yakuza_
08-17-2013, 17:23
Тука в даскало половината дойдеше ли май месец почваха голи до кръста и хавлиите за плаж. Какви са тия униформи :lol:

magcho99
08-27-2013, 00:01
След като три години, в прогимназията, учих с малолетни к***и, които идваха на училище само за да си покажат слабите крачете, голите задн*чета и големите ц*ци, съм твърдо ЗА униформите. През същите тези три години в това училище имахме униформи, които се състояха от един грозен червен пуловер без ръкави ( и без риза отдолу), който аз лично НЕНАВИЖДАХ! Той дори не беше задължителен.... К*рвите продължаваха да си показват "красотите", а на никои не му пукаше. Всички момчета падаха по коридорите като видеха едно от многото такива момичета, които без грим изглеждаха ужасяващо. В същото време, в същото това училище, имаше умни, интелигентни млади момичета, които бяха доста по-хубави... Просто по тялото им имаше дрехи ... Това ме дразни .... Много ... От септември ще уча в частно училище и там униформа ИМА ! Тъмночервена тениска и черни дънки или панталон.Точно в частното училище има деца на богаташи и такива на нормално заможни хора. Униформата е наложителна. Как би се чувствало дете от нормално семейство при вида на съученичката си с дрехи на Benetton от глава до пети... ЗЛЕ ! За дрес кода мисля, че е много добър вариант за държавните училища, който определено ще се хареса на повечето ученици доста повече от униформата ... И въпреки всичко подкрепям с две ръце униформите - стига да не са строго официални :) Към автора : И според мен ако нещо не ти харесва, би било трудно да го направиш хубаво. Ако искаш да изразяваш индивидуалност чрез облеклото си - носи пръстени, шалове и такива джунджуриики :)

today_was_a_charytale
08-18-2014, 11:55
Sigurno e staro, no neka i az da spodelq.Nqmam uniforma, no imam nqkolko idei.

1.Diademi
2.Cvetni chorapogashtnici
3.Drugi aksesoari, kato obeci, grivni, gerdani, broshki, shalcheta, shapki (ako e pozvoleno)
4.Hubavi obuvki, osven ako nqmate obuvki kum uniformite.
5.Jiletki i saka, osven ako ne e zaduljitelno da nosite tezi kum uniformite.
6.Hubava chanta/ranica/kakvoto nosish.

Smilee..
08-21-2014, 06:13
В моето училище нямаме униформи,