PDA

View Full Version : Моля за ПОМОЩ - след 12 клас??



nike971
08-16-2013, 18:29
Здравейте ! :)
От известно време мисля върху това, какво да уча след 12 клас. Много ми вървят езиците, уча в езикова гимназия с английски и руски език и мисля да започвам курсове по испански. Не искам да ставам преводач или преподавател. Ако някой учи нещо с езици и има някаква идея как може да ми помогне, ще съм много благодарна. Не се насочвам като цяло за университет в България, защото мисля че няма да имам такава реализация, каквато мога да имам в чужбина. Благодаря предварително!

Hayashi
08-16-2013, 21:55
Аз се сещам само за международни отношения и още няколко икономически специалности.
Искаш да работиш нещо с езици ли? Езици може да си учиш към всяка една специалност, а те никога няма да са ти в излишък.

nike971
08-17-2013, 09:44
Аз се сещам само за международни отношения и още няколко икономически специалности.
Искаш да работиш нещо с езици ли? Езици може да си учиш към всяка една специалност, а те никога няма да са ти в излишък.

Благодаря ти за отговора. Мислила съм и за МИО, но е дълбоко свързано с политиката и няма да ми допадне. По математика съм доста добра, но не знам дали да се насоча в тази сфера на счетоводството и икономиката..

granger
08-17-2013, 10:05
МО е дълбоко свързано с политиката, МИО е икономическа специалност.
Ако избереш да учиш в чужбина можеш да избираш из много специалности, като International business relations, International Law и тн. European studies ,което е еквивалента на Европеистиката у нас.