PDA

View Full Version : Моля Ви помогнете ми !



Desincet0
08-19-2013, 20:31
Моля Ви помогнете ми ! Трудно ми е да се съсредоточа в час ! :( Разсейвам се и не мога да запомням уроците. Трудно ми е да уча и когато имам 3 теста на ден ми е трудно да уча и за 3-та, защото трябва да уча поне 4 часа за един предмет. Моля ви ако някой знае начин за по лесно учене. Както се казва как да запомням бързо и да уча лесно ! :) Мерси предварително ! :)

RedRanger
08-19-2013, 20:40
Стани ренджърка :)

Fantasyyy
08-19-2013, 20:49
И как по-точно да ти помогнем.Всеки си учи по различен начин.Някой по-бавно,друго по-бързо,някои само като го прочетат урока и всичко запомнят,а на други им трябва доста време за да го запомнят.Просто има такива които не могат да зубрят наизуст,може би като теб.

muhatacece
08-19-2013, 21:03
Има такива лекарства, не са точно лекарства, ами ти помагат да се съсредоточиш повече над уроците, пиши в нета

belsss1
08-19-2013, 21:49
zna4i kato se prebere6 ot daskalo vika6 dve priqtel4eta udrqte po 4-5 biri ili 100-200 grama neto tvurdi4ko kolkoto leko da ti se zamaq i togava po4va6 da u4i6 dokazano e 4e kato si piinal se susredoto4ava6 po lesno i zapomnq6 po lesno

dani4kata
08-20-2013, 20:16
Кажи кво учиш език ,химия... И може и да ти помогнем

heartlesandfreaky
08-20-2013, 20:22
4 часа на предмет? Че ти трябва да седиш вечно над учебниците, за да научаваш по всичко о.о

Vladislav Hellsing
08-20-2013, 20:23
ucha.se

zvun
08-20-2013, 20:59
Виж има такива начини (като сугестопедия например), но най-малкото ти трябва доста време за да се обучиш как да го прилагаш, а в училище, от опит знам, че няма толкова време между тестовете... Мога само да те посъветвам, да започнеш да си създаваш сама интерес към ученето и ако наистина не можеш да четеш от учебниците, да си намираш и други източници. С желание, интерес и усилие (или поне едно от трите) няма да боли :D Това, че искаш помощ по случая само по себе си е крачка напред, но трябват и още, за да стигнеш до целта. :) Аз самата и съм сигурна поне всеки 3ти ученик се е борил с подобно нещо, но истината е че просто не сме свикнали да полагаме усилия, да разчитаме на себе си (без да изолираме другите, разбира се) и да се откъсваме за повече от ден от социалните мрежи и телевизията (а те са удар под кръста в много случаи...). Просто трябва да се научим да го правим... със собствената си воля и да се учим, както ние си знаем стига да дава добър резултат.. Лесно нали :D Но наистина, всякакви други техники... са отбиване на номера или експериментиране (което е много хубаво, ако човек може да се справи с материала и избегне натрупването му)

Desincet0
08-21-2013, 19:43
4 часа на предмет? Че ти трябва да седиш вечно над учебниците, за да научаваш по всичко о.о
именно не ми остава никакво време за другите предмети, да вярно завърших с 6 годината, но това ми костваше толкова много усилия, а тази година имам изпити, а учителите ми са толкова взискателни, че ще ни дават постоянно тестове ;х... Как да уча по толкова много предмета,не мога да се съсредоточа, а и не ми остава време за другите предмети, защото винаги наблягам на българския и математиката ;х

muhatacece
08-21-2013, 20:02
Ти прочети ли ми коментара ? Чичко гогъл знае всичко :) Пиши в нета ...

Всичко това може да се дължи на много натоварено ежедневие, преумора и стрес.НА първо време-си почини психически от всичко.Малко релакс.И виж след това как ще си.Успех!

Desincet0
08-21-2013, 22:54
Ти прочети ли ми коментара ? Чичко гогъл знае всичко :) Пиши в нета ...

Всичко това може да се дължи на много натоварено ежедневие, преумора и стрес.НА първо време-си почини психически от всичко.Малко релакс.И виж след това как ще си.Успех!
Дa прочетох коментaрa ти. Ще опитaм и товa. Блaгодaря ! :)

Vladislav Hellsing
08-21-2013, 23:23
Яж шоколад.

Не се смей. Аз така си правя домашното по математика

Nakadah
08-22-2013, 19:48
АХАХАХАХАХАХА 4 часа за потготовка за тест и имаш 3 някой си ден.... И ти е трудно... АХАХ....

Ето ти съвет! НИКОГА АМА НИКОГА НЕ ОТИВАЙ ДА УЧИШ В УНИВЕРСИТЕТ! Ако сега ти е трудно за тогава да не говориме...

Ramona
08-22-2013, 20:06
Задържаш си вниманието за 4 часа ? О.О

Един урок ли учиш за 4 часа ?

Desincet0
09-03-2013, 11:10
Задържаш си вниманието за 4 часа ? О.О

Един урок ли учиш за 4 часа ?
Ами имам предвид раздел или няколко урока ! Само за една контролна трябва да уча около 5,6 урока или цял раздел което не е малко ! А по история направо се чудя как изкарвам 5-ци и 6-ци по този предмет трябва да уча повече от 4 часа ... хубаво, че ни дават по рядко контролни защото иначе не знам как щях да смогвам !

sunshine :**
09-03-2013, 15:23
ехаа аз за 2-3 часа съм научила по всичко :D.Та според мен също единствения начин е да си създадеш някакъв интерес към уроците - поне вкъщи като учиш. Аз например се разхождам из стаята , говоря си със стените , викам по учителката...пълен клоун съм - но аз така си уча , което е важното :D не казвам , че това трябва да правиш ами знам ли измисли нещо или помоли приятелите ти да помагат.Друг вариант са и разни хапчета които са за повече концентрация и съсредоточеност , има доста , но според мен не трябва да се прибягва към това.дано съм помогнала с нещо - късмет ;)

nor4eto99
09-03-2013, 17:37
Защо ти се налага да учиш наведнъж раздел или 5-6 урока? Защо не си ги научиш след като ги вземете в училище за следващия път? На мен почти никога не ми се е налагало за контролно да уча наведнъж раздел.. правех си само преговори за по половин час и тва е.. и винаги съм си изкарвала добри оценки и г-жите бяха доволни от мен
Съвет: Учи си уроците по отделно за всеки следващ час, слушай какво ти обясняват даскалите, ако щеш игнорирай хората които те разсейват в час, ако не разбереш нещо има консултации, като видиш, че много тестове ти се натрупват (нали ви казват седмица-две преди това) научавай си събота или неделя по някой от предметите или някой свободен следобед.

Твоят проблем не е че не можеш да запомниш, а че оставяш много неща да ти се натрупат наведнъж

Desincet0
09-03-2013, 17:45
Защо ти се налага да учиш наведнъж раздел или 5-6 урока? Защо не си ги научиш след като ги вземете в училище за следващия път? На мен почти никога не ми се е налагало за контролно да уча наведнъж раздел.. правех си само преговори за по половин час и тва е.. и винаги съм си изкарвала добри оценки и г-жите бяха доволни от мен
Съвет: Учи си уроците по отделно за всеки следващ час, слушай какво ти обясняват даскалите, ако щеш игнорирай хората които те разсейват в час, ако не разбереш нещо има консултации, като видиш, че много тестове ти се натрупват (нали ви казват седмица-две преди това) научавай си събота или неделя по някой от предметите или някой свободен следобед.

Твоят проблем не е че не можеш да запомниш, а че оставяш много неща да ти се натрупат наведнъж
Може и да си права, но често ни правят така наречените "изненадващи контролни" ! И най-тъпото е че не можеш да реагираш ... Притеснявам се и забравям абсолютно всичко ... :х И плюс това аз се опитвам да уча уроците за всеки час но проблема ми е, че зубря ... Уча, уча и на другия ден всичко се изпарява ;х ... А ако си в моя клас няма как да игнорираш хората, които те разсейват ... Всички крещят, над мен хвърчат бележки, пръскат се с водя в час ... ем при такъв клас ела запомни нещо и ти свалям шапка ... :х

nor4eto99
09-03-2013, 20:44
Ти не знаеш просто какъв беше нашия клас... Всички учители щом наближи час при тях "охх пак ли" шумни бяхме като на пазар, отвратителни и твърдоглави...Винаги сядах по-напред за да чувам по-добре и mess-овете бяха на задните чинове

~LadyCrawley~
09-03-2013, 20:49
На всички ни е трудно да се съсредоточим, тъй като има далеч по-интересни и приятни неща за правене, но според мен, ако не искаш да се тъпчеш с хапчета, просто си поставяй ултиматуми. Например: ако чета от еди си коя, до еди си коя страница, след това извадя най-важното /тъй като се съмнявам да зубриш дума по дума/, после ще изляза навън с приятели. Направи ученето възможно най-поносимо за самата теб и ще ти е лесно.

Котка.
09-03-2013, 21:08
Моля Ви помогнете ми ! Трудно ми е да се съсредоточа в час ! :( Разсейвам се и не мога да запомням уроците. Трудно ми е да уча и когато имам 3 теста на ден ми е трудно да уча и за 3-та, защото трябва да уча поне 4 часа за един предмет. Моля ви ако някой знае начин за по лесно учене. Както се казва как да запомням бързо и да уча лесно ! :) Мерси предварително ! :)

Чувала съм, че определени храни и начин на живот подобряват паметта.Не стой много пред компютъра, не използвай телефона си постоянно.Спи на музика.Яж повече ядки, риба, месо, плодове и зеленчуци.Мисля, че и спорта би ти се отразил добре.Спи достатъчно (поне 8 часа).Докато учиш трябва да си на тихо и усамотено място, където знаеш, че е малка вероятността да си обезпокоена от някого и да знаеш, че си си свършила другите по - важни работи.Също е много важно мисълта ти да е в ученето и да не се притесняваш за теста/тестовете.А този проблем еднакво голям ли е при различните предмети?Много ли са ти безинтересни?

Котка
09-03-2013, 21:17
Чувала съм, че определени храни и начин на живот подобряват паметта.Не стой много пред компютъра, не използвай телефона си постоянно.Спи на музика.Яж повече ядки, риба, месо, плодове и зеленчуци.Мисля, че и спорта би ти се отразил добре.Спи достатъчно (поне 8 часа).Докато учиш трябва да си на тихо и усамотено място, където знаеш, че е малка вероятността да си обезпокоена от някого и да знаеш, че си си свършила другите по - важни работи.Също е много важно мисълта ти да е в ученето и да не се притесняваш за теста/тестовете.А този проблем еднакво голям ли е при различните предмети?Много ли са ти безинтересни?
ЩЕ ТЕ ПРЕСЛЕДВАМ ВЪВ ВСЯКА ТЕМА, РАЗКРИЙ СЕ

Котка.
09-03-2013, 21:40
ЩЕ ТЕ ПРЕСЛЕДВАМ ВЪВ ВСЯКА ТЕМА, РАЗКРИЙ СЕ

Що ми копираш името, ей :mad:

Котка
09-04-2013, 18:31
Що ми копираш името, ей :mad:

ВИЖ ПРЕДИ КОЛКО ВРЕМЕ МИ Е РЕГИСТРАЦИЯТА БЕ ТИ МЕН КОПИРАШ

Котка.
09-04-2013, 20:30
ВИЖ ПРЕДИ КОЛКО ВРЕМЕ МИ Е РЕГИСТРАЦИЯТА БЕ ТИ МЕН КОПИРАШ

Тейкиризи, нали знаеш, че те бъзикам?