PDA

View Full Version : Работа за лятото, за ученици?



LucyInTheSky
08-23-2013, 23:20
Здравейте. Извинявайте, ако не е за тук темата... Но съм доста любопитна за това какво ще мога да работя, когато навърша 16 години (което ще е септември; което ще рече, че ще работя чак следващото лято, но все пак - бих искала да узная нещо, ако може). Та имам няколко въпроса : Това, че съм навършила 16 години променя ли нещо относно местата, на които биха ме приели да работя? (ако примерно за някоя работа се изисква да имаш навършени 16 години) За флаери знам, че мога да се захвана, но се чудя (знам, че е малшанс) дали някъде биха ме приели за сервитьорка - в някой малък бар, или малко заведение? :D Надеждата умира последна, макар и това да си е сериозна работа. Интересувам се още от... знам ли, почти всичко възможно - да продавам сладолед, пуканки, въобще всичко. :D Имате ли познати, които да са работили под 18 нещо подобно на нещата, които изброих?
Мерси за отделеното време и мерси предварително за отговорите, които се надявам да получа. :D :)
P.S.: Въпросът за работата лятно време може и да е полезен за доста хора, между другото. Извинявам се, ако много се повтаря, но май не намерих много подобни теми. :D

muhatacece
08-24-2013, 00:40
То лятото свърши, каква работа, иначе на 100 % ще те приемат за флаери, щом имаш 16 . Сервитъорка 18те години къде са ? Малшанс е за такава работа сладоледаджийка, сервитъорка е да те приемат, а и едва ли някой собственик ще рискува да наеме момиче, което е по 18, така могат да му затворят заведението. Мисля, че единствения шанс на тези години е флаери .

LucyInTheSky
08-24-2013, 11:41
Наясно съм, че лятото свършва, аз питам по принцип. И да искам, не мога да работя това лято, питам, за да си знам възможностите.

LucyInTheSky
08-24-2013, 11:42
И мерси за отговора. :)

pamito14
08-24-2013, 13:27
можеш да продаваш сладолед пуканки аз продавах дини ходи се в общината и се изкарва нещо като пълномощно а флаер какво е ?

pamito14
08-24-2013, 13:28
и забравих да кажа сервитьорка малко съмнително но ако имаш поне 17 би станало :)

nasnedogonyat
08-24-2013, 19:35
Работа за лятото, за ученици?........ много рано се сети , то лятото свърши :dd

LucyInTheSky
08-25-2013, 05:40
...

LucyInTheSky
08-25-2013, 05:43
pamito14, флаер е като рекламна брошура. http://www.travel-studio.bg/images/drugi-big/81-rohas-flyer-2012.jpg

perry_the_platypus
08-25-2013, 06:20
Работа за лятото, за ученици?........ много рано се сети , то лятото свърши :dd

Прочети, че търси работа за другото лято, тъй като още няма 16, вместо да пишеш безсмислени коментари.

Иначе по темата: С връзки може да те вземат да продаваш пуканки, сладолед, etc., но по принцип не е законно.

Minwu
08-26-2013, 15:21
може да научиш някакъв интересен номер и да го правиш пред хората в някой курортен град, където гъмжи от хора

аз тази год. като бях на морето се запознах с момче на 14год., което върти огън (нз. има ли си наименувание) - на вечер изкарваше 50-300лв., което си е доста добро при положение, че за материяла дава не повече от 20лв., а квартирата му бе 10лв.

в никакъв случай не те съветвам да се захващаш точно с това, но като помислиш малко много неща може да се измислят, а пък и зависи дали родителите ти ще те пуснат

Kitty Bloom
09-08-2013, 11:41
И аз това лято навърших 16 и бях решила да работя юли и август, ама бях три седмици на балкан и никой нямаше да ме вземе само за месец. Ако имаш познати, ще те уредят за сервитьорка. Флаерите са ти сигурни, а може да се пробваш на някоя лафка, не мисля, че ще е проблем. И за сладолед или пуканки сиг пак може да те вземат. Абе, пробвай навсякъде, не се знае какво може да излезе. А междувременно можеш да станеш представител на някоя козм. компания.Този бизнес съвсем спокойно можеш да го въртиш и в училище. :D Надявам се да съм помогнала, ако някой се сеща за друго, пишете, че и мен ме интересува :D

NissaN
09-11-2013, 15:41
Аз това лято работих месец и половина в пункт за скрап яко готина работа за 220 лева

ameli
09-11-2013, 20:33
Ако имаш връзки - всичко може. Иначе никой вече не рискува да наеме под 18.