PDA

View Full Version : Как се гримирвате за училище?



nansi__00
08-26-2013, 11:36
Аз почти всеки ден си правя с преса косата , а сенки слагам всеки ден (те са като оранжеви)

Kushina
08-26-2013, 14:35
Връзвам се на опашка ,или просто си пускам косата.Не ползвам грим.

~The Smile~
08-26-2013, 18:02
Преса? Грим? Нищо подобно. Пък и пресата (и не само тя) изтощава косата. И грим не слагам - естественото винаги е по-свежо, по-истинско и по-красиво. Така че "гримът" ми на училище винаги е бил (и ще бъде) униформата и вързана коса, толкова.
Към авторката: не че нещо, ама няма такава дума "гримирвате".

Ramona
08-26-2013, 18:28
Връзвам се на опашка ,или просто си пускам косата.Не ползвам грим.

+

Mary_Jane_69
08-26-2013, 18:36
различно, има дни в които слагам малко очна линия, в други просто нямам време или желание

magneticfields
08-26-2013, 19:22
Аз почти всеки ден си правя с преса косата , а сенки слагам всеки ден (те са като оранжеви)

Мда, и след няколко месеца косата ти ще е като слама. Пресата само гори косата, не го ли разбрахте? Друг е въпросът, че училището е място за учене, не модно дефиле!

~The Smile~
08-26-2013, 20:05
Мда, и след няколко месеца косата ти ще е като слама. Пресата само гори косата, не го ли разбрахте? Друг е въпросът, че училището е място за учене, не модно дефиле!

+1

tori
08-26-2013, 20:10
Преса? Грим? Нищо подобно. Пък и пресата (и не само тя) изтощава косата. И грим не слагам - естественото винаги е по-свежо, по-истинско и по-красиво. Така че "гримът" ми на училище винаги е бил (и ще бъде) униформата и вързана коса, толкова.
Към авторката: не че нещо, ама няма такава дума "гримирвате".
Дъ.

WPotter
08-26-2013, 20:31
Спирала и понякога (като не ме домързи) черен молив (под очите)
Косата различно - на една опашка,на две опашки,къдрава,вдигната с шнола,нормално пусната (т.е естествено права) и т.н

Supernaturalfan
08-26-2013, 20:55
Никак :D
Или ако съм в настроение, което се е случвало веднъж - малко черен молив.

magcho99
08-26-2013, 22:35
Сега в гимназията ни е забранено да се гримираме. В основното можеше, но рядко си слагах дори и спирала :) Имах един период, през който всеки ден си правех косата с преса, но след месец ми беше станала адски суха и спрях :) Вече само като има повод - 1/2 месечно най-много :)

xoxi
08-26-2013, 22:53
Не се гримирВаме. Хубави сме си и без грим.

misha.rooney
08-26-2013, 23:05
Опашка - моя запазена марка .. иначе грим не

SomeRandomNerd
08-26-2013, 23:09
Правя си рошав кок или си пускам косата.
Не използвам грим.

Meonesssss
08-26-2013, 23:09
За най-лесно - пропускам училище ! :D :D

cartwheelzombie
08-26-2013, 23:14
Само си връзвам косата и понеже бебешките ми косички са яки, до края на деня приличам на доктор Браун.

dani4kata
08-27-2013, 07:57
Понякога слагам спирала или черен молив под очите,но и двете ги използвам рядко !! А за косата най често опашка или пусната в естествения си вид . Понякога ползвам и преса !!

C0oKieS
08-27-2013, 08:13
различно, има дни в които слагам малко очна линия, в други просто нямам време или желание

+

Ivaaaaa
08-27-2013, 09:49
Мда, и след няколко месеца косата ти ще е като слама. Пресата само гори косата, не го ли разбрахте? Друг е въпросът, че училището е място за учене, не модно дефиле!

хах, моЙта е права и не я изправям, но я навивам много често с маша
не съм се подстригвала от близо година, а косата ми няма едно цъфнало крайче или признаци на изтощение


по темата - фдт, пудра много рядко, понякога и малко коректор, спирала и много рядко очна линия

RedRanger
08-27-2013, 10:50
обличам се подобаващо за червен ренджър :)

kitty02
08-27-2013, 12:15
Всеки ден със изправена коса и черен молив и гланц. Рядко и спирала.

Hayashi
08-27-2013, 13:53
* Гримирате

Започнах да се гримирам редовно в 10-ти клас. Тогава слагах сенки, спирала и очна линия. В 12-ти вече слагах BB крем, пудра и руж.

meagain
08-27-2013, 13:57
Не си слагам грим.

AnarchyBoy
08-27-2013, 14:01
Гримиране** :?

Или пък като чуя: лакирВам се.. мале пресвета дево.. т'ва пък толкова да сте тъпи деба.

kotetuuu
08-27-2013, 15:51
Олее как може да не се гримирате никога и само с варзана коса :D мн рядко така съм излизала, но иначе почти винаги със сешоар, понякога с преса и малко очна линия ;)

misha.rooney
08-27-2013, 15:59
Аз мисля че още не ми е дошло времето да се гримирам

RedRanger
08-27-2013, 17:05
и защо така мислиш ?

muhatacece
08-27-2013, 17:13
Ама хора, все пак сте момичета, а не момчета, че да не ходите с никакъв грим .. Момче съм и според мен за едно момиче е нормално да се слага малко пудра ли е к'во, все пак си станал от сън ... Или малко очна линия .. Това е грим за ежедневие :) Няма да тръгнете със сенките и лудите работи .. Все пак имам сестра на 16, няма как нищо да не съм научил :D

XxStupidMuffinxX
08-27-2013, 18:02
Косата? - Не й обръщам особено много внимание. Да се мятка насам-натам. Дали на опашка или пусната,все ми е едно!
Иначе относно грим гледам нещо леко: бб крем или само коректор,спирала(ако имам време и очна линия),руж за малко по-неубит вид и задължително червило. :)

muhatacece
08-27-2013, 18:07
Съгласен съм с горното мнение, но косата е много важен фактор .. Тя изгражда половината от външния ти вид, но за даскало един кок ти стига според мен, а червилото е за по-специални случаи . . ..

misha.rooney
08-27-2013, 18:18
и защо така мислиш ?

Мисля така , защото съм на 14 .. Не мисля , че това е възрастта , от която трябва да започна да се гримирам . А и на мен ми харесва естественото , без грим . Все пак в по-малко случаи мога да си сложа спирала и/или гланц или балсам за устни .

ArtemisD
08-27-2013, 20:27
Фон дьо тен, спирала и рядко очна линия. А най-често съм с пусната коса.

wish.it
08-28-2013, 14:05
Много рядко, даже по специални случаи, си слагам спирала и сребърен молив, иначе само гланц за устни. :)

tedka soletka
08-31-2013, 10:08
Много рядко си слагам грим и той е само спирала и гланц. Колкото до косата ми- или я оставям спусната или я връзвам на кок.

draid
08-31-2013, 14:00
На никой ли не му прави впечатление, че такава дума като "гримирвам" не съществува ?

Lilanda
08-31-2013, 14:27
^ Явно хората още не са осъзнали, че такова животно като гримирвам няма. 8-)

ПТ: Не слагам много грим. Обикновено малко спирала и гланц. Също и коректор, ако имам нужда.

sweet16cc02me
08-31-2013, 22:23
Рядко слагам грим.
Ако сложа спирала,нещо хидратиращо за устните (Honey Trap by Lush например),мляко/крем за тяло и безцветни сенки и това е.
Но пък винаги косата за мен е била най-важното. (в такива моменти се радвам,че веждите ми са хубави по рождение,защото и те са важен фактор)
Кок,конска опашка,настрани,плитка,бре она защипан от твете страни с фрукети,накъдрена,изправен а (рядко имам време за изправяне/къдерене) .

Ninitoo
08-31-2013, 22:27
Преди не бях особена фенка на грима и то точно пък за в училище, но като повечето момичета с възрастта и моето мислене стана "розово". Като за училище, а и не само, предпочитам по неутрален грим. Матираща пудра, тъй като съм с мазна кожа и така поне не лъщи, малко сребърен молив или кремав точно в началото на учите(понеже са ми светли, а и така ги прави да изглеждат по-големи) и неутрално червило, ако съм в настроение може и нещо между бежово и розово, но най-често просто балсам.

heartsdesire
08-31-2013, 22:42
На никой ли не му прави впечатление, че такава дума като "гримирвам" не съществува ?
Набива се на очи. :D
По темата: слагам си само балсам/гланц за устни, не използвам никакъв грим. Иначе прически си правя, но са някакви супер обикновени като различни видове плитки, кокчета, но най-често съм с вързана коса.

muhatacece
08-31-2013, 22:50
А в действителност сте кифли !

horacio
09-01-2013, 00:06
Адския грим имам аз. Не се гримирам. :D Връзвам косата и излизам. Има периоди, в които си слагам очна линия и спирала примерно ама тва е когато ми се занимава, на някакви периоди съм.

JustaLittleKid
09-01-2013, 00:12
А в действителност сте кифли !
А в действителност спамиш ненужно.

По темата: почти не излизам без спирала. Понякога слагам гланц, особено през зимата, защото устните ми се напукват и усещането е доста неприятно. Друг грим почти не използвам, от време на време очна линия - и то когато излизам някъде вечерно време.

muhatacece
09-01-2013, 00:20
Това не е спам, а мнение :) Всички тука сте се направили на някакви, дето никакъв грим не си слагат и т.н, а сте някаква нацапотани .. :=), повече от момичетата тука са писали, че не слагат никакъв грим .. Чудно, ама ти имаш повече мнения от мене, а по темата- слагам си червило, нищо че съм момче ! :D

JustaLittleKid
09-01-2013, 00:23
^600 мнения за 4 години, ехаааа. И аз наистина не си слагам много грим.
Има кифли, разбира се, които се мацотят като за световно, та не можеш да прецениш от кой цирк са избягали, но не мисля, че повечето момичета ходят с тонове грим на училище специално.

horacio
09-01-2013, 00:25
Не си прави прибързани изводи за хора, които нито не познаваш, нито си виждал наживо.

muhatacece
09-01-2013, 00:35
^600 мнения за 4 години, ехаааа. И аз наистина не си слагам много грим.
Има кифли, разбира се, които се мацотят като за световно, та не можеш да прецениш от кой цирк са избягали, но не мисля, че повечето момичета ходят с тонове грим на училище специално.


Не съм написал тонове грим ? Умерено к-во, което да не ви прави на гринч, след като сте станали от леглото :) Според мен , трябва да си слагате малко коректор , за да прикрие недостатъците , руж ако сте бледи и може би молив или очна линия, за да подчертаете очите си .
ПП:Това беше мнение от сестра ми . :D

tokiohotel4e
09-01-2013, 11:42
топирам си косата и слагам черен молив или черна очна линия

puho
09-01-2013, 18:56
Задължително си слагам руж или перли,защото съм доста бледа,както и гланц.Понякога,когато ми излезе някоя нежелана пъпчица прибягвам до коректор , но рядко.Слагам очна линия,но от мързел , това става веднъж на 100 години .
Косата ми е ужасно къдрава и пухкава.Поради тази причина я изправям или след като се изкъпя я оформям с пяна за коса.Но най-лесно е да си направя небрежен кок , който ми е любим . :)

mayaaa
09-01-2013, 19:26
А в действителност сте кифли !
Не е нужно да си слагат грим за да са кифли (въпреки, че по-често е така), както и не е нужно да са кифли, ако слагат грим. П.П. А бе, започвам сериозно да се замислям за пола ти при тези знания и за съществуването на така загрижената ти за темата сестра...

::NeVeR*eNd:::
09-02-2013, 11:07
Не се гримирам
Връзвам си кок или опашка.. :)

LipSy
09-03-2013, 08:40
Аз я се гримирам, я не...Косата си я правя по най-различни начини: вързана на опашка, на кок, пусната, с някоя друга фиба си захващам кичури от косата, преса използвам рядко, а за маша да не говорим...нея още по-рядко.

Meryvn
09-03-2013, 09:02
Изобщо не се гримирам,сутрин като ставам за упражнения толкова ми се спи,че слагам един фон дьо тен само,или коректор и заминавам :P

wnimanie.rusa.sym.xa-xa
09-04-2013, 19:41
виж, мила, зависи от средата
аз бях в големия квартал, пълно със сноби, комплексирани деца и безсмислени правила на поведение, ''плямпане'' -говорене и външен вид .. мдда
в момента уча в художествена гимназия и ми е принцип да нямам нещо като '' лош ден за прическа'' или ''наситен грим'' или ''без грим''
подготвям лицето си със лосион, слагам основа, прилично количество фон дьо тен - за да не стой като маска, бледа кожа или лошо изгаряне, пудра, руж, бронзант и контур - до тук с лицето
очите - основа, професионално сложени сенки в по-дискретни нюанси, очна линия, изкуствени мигли и спирала
веждите - основа, светло кафяв молив за вежди и кафява сенка
устните - розов молив за устни, червило и лек гланц
... но в периодите когато ми се занимава ежедневно едноцветни сенки, тънък слой фон дьо тен, пудра, бронзант, руж, молив за вежди, очна линия, спирала, дискретен гланц и до там
има много идеи за прически - кок, конска опашка, плитка венче, плитка, небрежно прибрана коса - при мен с молив и прочие,
а до преси, аз съм с удължители до кръста и рядко се изправям понеже голяма част от косата ми е права, но ползвам защитни средства - кристали, пяна за коса, специален лак за коса и преди всичко маска за коса няма по-красива от ластична, здрава и блестяща коса
същото важи и за буклите, който са ми фаворит
не по-малко важно е облеклото, съобразете се с обстановката, мястото и времето най-вече със себе си
съветвам да се допитате до родители, те не биха искали да се изложите или още повече тях

Hayashi
09-04-2013, 19:44
^ Силно се надявам да си трол. :)

nor4eto99
09-04-2013, 19:45
^на колко си, че толкова много се гримираш?


^ Силно се надявам да си трол. :)
хаха, и аз :Д това е много грим...

_Precious_
09-06-2013, 15:22
Ами аз се мацам само с молив и спирала .За лицето не ползвам гримове,освен ако не ми зейне някаква пъпка ,а косата различно принципно я изправям или къдря с преса или плитки. Понякога ако съм в настроение си сплитам разни плитчици или си връзвам конска опашка от едната страна . :D:D:D

fenastz
09-06-2013, 16:48
Това обяснява защо в училище 80% са крокодили. И колкото по-голям клас са, толкова по-малко се грижат за външния си вид.

Kitty Bloom
09-06-2013, 17:11
Аз започнах да се гримирам втория срок на девети клас, минахме втора смяна и имах време. Слагам очна линия и по-рядко спирала и сенки. Когато съм първа смяна, едно, че сутрин нямам време, друго, че е тъпо да си наклепан за дискотека в 7:30 :D. Косата ми е най-често на конска опашка, тая година обаче ще поекспериментирам малко с нещо различно.

dark_girl
09-06-2013, 17:14
Аз не се гримирам много,но най-често си слагам nude червило(т.е. безцветно) или молив.Понякога и спирала.Пудри,фон дьо тени и т.н. не ползвам,имам хубава кожа.:D Но бих казала,че най-много си харесвам усмивката и мисля,че тя е много важна.Колкото и да се гримираш не можеш да прикриеш криви,жълти и т.н. зъби. :)

~The Smile~
09-06-2013, 18:42
виж, мила, зависи от средата
аз бях в големия квартал, пълно със сноби, комплексирани деца и безсмислени правила на поведение, ''плямпане'' -говорене и външен вид .. мдда
в момента уча в художествена гимназия и ми е принцип да нямам нещо като '' лош ден за прическа'' или ''наситен грим'' или ''без грим''
подготвям лицето си със лосион, слагам основа, прилично количество фон дьо тен - за да не стой като маска, бледа кожа или лошо изгаряне, пудра, руж, бронзант и контур - до тук с лицето
очите - основа, професионално сложени сенки в по-дискретни нюанси, очна линия, изкуствени мигли и спирала
веждите - основа, светло кафяв молив за вежди и кафява сенка
устните - розов молив за устни, червило и лек гланц
... но в периодите когато ми се занимава ежедневно едноцветни сенки, тънък слой фон дьо тен, пудра, бронзант, руж, молив за вежди, очна линия, спирала, дискретен гланц и до там
има много идеи за прически - кок, конска опашка, плитка венче, плитка, небрежно прибрана коса - при мен с молив и прочие,
а до преси, аз съм с удължители до кръста и рядко се изправям понеже голяма част от косата ми е права, но ползвам защитни средства - кристали, пяна за коса, специален лак за коса и преди всичко маска за коса няма по-красива от ластична, здрава и блестяща коса
същото важи и за буклите, който са ми фаворит
не по-малко важно е облеклото, съобразете се с обстановката, мястото и времето най-вече със себе си
съветвам да се допитате до родители, те не биха искали да се изложите или още повече тях

За къде така се нагласяш?
Видях профила ти - наистина ли си на 13-14 години?

Kitty Bloom
09-07-2013, 12:10
Човек, все едно се гласиш за модно ревю. Не, даже и моделите не се цапотят така. А ако наистина си на 14... Даваш акъл да се допитаме до родителите, а много ми е интересно дали твоите се гордеят с малката си кифличка! Даже да си по-голяма, да кажем 18-19, пак е супер смешното да вървиш така. Досега опитвали ли са се да те приберат от някой цирк? А и представи си на какво ще приличаш без грим на 25.

Hidayet
09-07-2013, 13:13
Споко, на тебе не ти е дошло времето да се гримирВаш! Преди това легни малко върху учебника по български език ;)

ameli
09-07-2013, 13:48
Преди не можех да си позволя да изляза без спирала поне, сега не ми пука изобщо как изглеждам. Косата ми е свободно пусната или вързана набързо; като имам време слагам спирала+молив/очна линия+гланц, сега бих добавила и бб крем.

paradosou
09-07-2013, 20:04
Очна линия, спирала и балсам за устни слагам. Пресата влиза сравнително рядко в употреба.
:)

~The Smile~
09-08-2013, 10:05
Човек, все едно се гласиш за модно ревю. Не, даже и моделите не се цапотят така. А ако наистина си на 14... Даваш акъл да се допитаме до родителите, а много ми е интересно дали твоите се гордеят с малката си кифличка! Даже да си по-голяма, да кажем 18-19, пак е супер смешното да вървиш така. Досега опитвали ли са се да те приберат от някой цирк? А и представи си на какво ще приличаш без грим на 25.

+1

wnimanie.rusa.sym.xa-xa
09-08-2013, 21:53
^ Силно се надявам да си трол. :)

ех .. жалки хора, далеч от идеята за ''трол'' съм, имам спечелени конкурси за красота и никога не съм падала на нивото на първа подгласничка, вместо да стоиш във форуми по-добре поговори с родители си за да те възпитат, не е прилично да обиждаш напълно непознат, който дори не си виждала - смешна си

wnimanie.rusa.sym.xa-xa
09-08-2013, 22:00
За къде така се нагласяш?
Видях профила ти - наистина ли си на 13-14 години?

да на 13, но откровено никога не ми дават годините, въпреки нежния ми вид, това не е много грим, защото не напластявам и се съобразявам с консистенцията, а се гримирам защото постоянно излизам и често ходя на практики, срещи с ''по-вишестоящи'', места където се изисква перфектна визия - не мога да си позволя да съм не мърлива, за мен е нормално да отделя 10 минути за да почистя кожата си след сън, да измия зъбите и очите и да продължа към грима, рядко си личи, че имам грим освен на очите, и основата която ползвам максимално предпазва кожата от препаратите и запазва по-дълго грима върху лицето .. в никакъв случай не е от комплекс, а и всеки е идеален сам по себе си - какъвто е, за всичко си има хора

wnimanie.rusa.sym.xa-xa
09-08-2013, 22:04
груб коментар, като горепосочената пикла, не познаваш човека, не си го видяла как прецени каква ще съм, как разбра как ще изглеждам, в почивните дни си правя маски и кожата ми е безупречна с грим или без, ако отдолу няма красива основа и грима не помага

vivienneg
09-09-2013, 00:05
малко черен молив на клепача и коректор понякога
като имах пудра си слагах ама ми свърши

Kitty Bloom
09-09-2013, 09:19
Не можеш да си позволиш да си " не мЪрлива", но можеш да си позволиш да си неграмотна :D

chupachups
09-09-2013, 09:57
Ума краси човека!
За това не се гримирВаме. :smt061

~The Smile~
09-09-2013, 10:47
да на 13, но откровено никога не ми дават годините, въпреки нежния ми вид, това не е много грим, защото не напластявам и се съобразявам с консистенцията, а се гримирам защото постоянно излизам и често ходя на практики, срещи с ''по-вишестоящи'', места където се изисква перфектна визия - не мога да си позволя да съм не мърлива, за мен е нормално да отделя 10 минути за да почистя кожата си след сън, да измия зъбите и очите и да продължа към грима, рядко си личи, че имам грим освен на очите, и основата която ползвам максимално предпазва кожата от препаратите и запазва по-дълго грима върху лицето .. в никакъв случай не е от комплекс, а и всеки е идеален сам по себе си - какъвто е, за всичко си има хора

Не гримът ни прави хубави, а естественото и най-вече умът. Не е важен външният вид, а е важно какво има в главата.
А ти нали се сещаш, че като си започнала още на 13г. да се цапаш с разни гримове, на 20 ще се чудиш как да прикриеш бръчките си?

anonymous895156
09-09-2013, 14:52
Да бе, нека сме естествени, защо ни е грим?
После сте били грозни пачи, браво на wnimanie.rusa.sym.xa-xa, повече такива момичета да има!

polssa
09-09-2013, 22:12
защо си мислите задължително, че гримът ви прави ''нацапани'' ?
Това, че в България сме се нагледали на некадърно сложен грим , не означава, че той е нещо лошо, ами напротив. Правилно сложеният, умерен грим правят едно момиче много добре изглеждащо. От вас завиависи дали ще ви се набръчка кожата-ако си махате грима всяка вечер и се поддържате добре, какъв е проблемът?
Аз лично слагам ББ крем, спирала и очна линия/молив

strawberry88
09-09-2013, 22:43
Не слагам грим за училище.

Kitty Bloom
09-09-2013, 23:24
Кой е казал, че имаме проблем? Всеки просто си изразява мнението. Някои предпочитат да се гримирВат :D, други предпочитат без грим. Аз нямам проблем с никой, всеки си избира визията. :D Значи, ако мнението на някой се различава от вашето, все има проблем, все почват едни заяжданици... Това е форум бе, хора! :D

pesho..xd
09-09-2013, 23:39
Да бе, нека сме естествени, защо ни е грим?
После сте били грозни пачи, браво на wnimanie.rusa.sym.xa-xa, повече такива момичета да има!

+1

wnimanie.rusa.sym.xa-xa
09-10-2013, 00:30
1 + , въпреки количеството с правилните четки, умения и опит се постигат блестящи резултати, всичко е въпрос на гледна точка и желание

BRUNETTE,
09-11-2013, 00:34
Залагам на облеклото и косата.
Но когато се гримирам слагам сенки, спирала , и очна линия.

danka__
09-13-2013, 12:56
Не ползвам грим, нито си правя прически.

unbroken.
09-13-2013, 13:11
Най-често съм със опашка или пусната коса. Понякога я къдря. А колкото се отнася до грима - черен молив за очи, спирала и гланц.

badassoverhere
09-13-2013, 13:37
С пусната коса съм или завързана на конска опашка ;дд Грим? Почти никога не слагам.

insomnia.
09-13-2013, 13:43
Когато не съм се успала или нещо подобно, си слагам спирала, пудра и балсам за устни.

iceto20
09-14-2013, 23:54
Само аз,тъпото 13 годишно хлапе ли забелязах елементарната грешка в заглавието?!!!

Kitty Bloom
09-15-2013, 21:57
Явно не си чел коментарите, всеки втори е писал за гримирВането :D

Silviahh
09-15-2013, 22:24
Много рядко слагам грим.

weheartiit
09-15-2013, 22:31
спирала ,коректор/бб ,пудра
косата ми е ужасна и най-често я изправям или я връзвам на кок