PDA

View Full Version : Къщата- музей " Пейо Яворов" в София



Anewlis
08-26-2013, 19:53
Културното и историческото наследство на човечеството се гради с години, а може да бъде разрушено за секунди. Нека не оставаме безучастни към къщата, в която поетът и революционерът Пейо К.Яворов е прекарал 6 месеца от живота си. Някои от вас може да си кажат" 6 месеца са твърде малко" или " това не е единствената сграда, която е обитавал за дълго време" - това е факт, но по- голям и неоспорим аргумент да запазим тази къща е, че там бива предопределена съдбата му. Нека я спасим от разруха!

tori
08-26-2013, 20:04
Принципно съм екскурзовод (бъдещ?) и съм много против разрушаването на такива исторически места. Освен това Яворов е мой любимец и искам някой ден да посетя мястото, на което е живял. Каузата е страхотна, дано да се запази къщата. Ако има подписка по интернет например, бих се включила. Иначе не бих могла физически да бъда там при протести или такива неща, защото ми е далече.

Anewlis
08-26-2013, 20:19
Създадох темата за хора, които ценят историческото и културното ни минало. Ще се радвам на предложения от страна на членовете на форума за това как да подтикнем хората, които са длъжни да направят нещо по въпроса, а не правят нищо да се пробудят и осъзнаят..