PDA

View Full Version : Кандидатстване в Австрия



teenproblem999
08-27-2013, 13:43
Някой може ли да ми разясни по-подробно или да ми даде информация как се кандидатства в Австрия и дали може да се учи там ако знаеш само английски. Ако има някой, който учи там, ще се радвам да сподели какво е нивото на обучението, трудно ли е, намира ли се лесно работа etc.

kamen971
08-27-2013, 14:12
В Австрия се кандидатства с немска езикова диплома в университет - вече ти си решаваш дали ще е DSD или testDAF. Не може да се следва бакалавърска степен ако знаеш само английски или поне не може в University of Vienna ( и другите университети за които аз знам ) . Има много магистърски програми на английски език в Австрия, също така и в другите немскоговорящи страни, но при приема за тях е бонус ако знаеш английски - съответно и ако имаш черно на бяло сертификат.

sunrisee6
08-29-2013, 10:07
За бакалавъл ти трябва немски език. Ако не знаеш немски, пак можеш да кандидатстваш и университета ти предлага курсове там на място, като те приема като един вид нередовен студент. Изкарваш 1 година подготвителна, като учиш езика, после държиш изпит и те приемат редовно.
За магистър, мисля, има и на английски програми. (също еразъмът би трябвало да е с английски)

Иначе кой университет и каква специалност искаш?

ParadOx
08-31-2013, 14:05
За бакалавър ти трябва немски език.

Не е вярно. Това важи предимно за държавните унита.
На английски можеш да учиш в частен университет т.е. трябва да се бръкнеш с доста голяма сума.