PDA

View Full Version : Сексизъм срещу мъжете във видео игрите



DisappointedDreamer
08-28-2013, 11:04
8-)

Пускам темата тук, защото не знаех къде другаде, пък и най-много тийнове (които играят видео игри) влизат тук, за да задават въпроси.

Всички знаем, че повечето видео игри имат герои - жени, които са оскъдно облечени, често в бански (макар че, кой ще отиде на война по бански?), големи гърди, високи, дълга коса, етц. Тема, дискутирана доста в интернет пространството от различни лица-феминисти. Моят въпрос, обаче, е свързан със сексизма срещу мъжете във въпросните игри.

Може би сте забелязали, че главните герои са винаги по-високи, по-мускулести, по-набити и с мерки коренно различаващи се от тези на истинските мъже. Главен герой с очила рядко ще видиш; дебел - също. Тези характеристики са отредени на герои с по-малко важна роля; често - тъпаците, които биват набити :Д

И моите въпроси:

а) имате ли наблюдения над игри, в които присъства сексизма срещу мъжете? Какви са вашите наблюдения?
Кои са въпросните игри?

б) според вас изобщо съществува ли такова нещо срещу мъжете във видео игрите?

в) как бихме могли да се справим с проблема (ако изобщо може да се нарече проблем и ако изобщо съществува?)

Абе, играете ли видео игри? :

1) Да - кажете кои и опишете главните герои в тях.

2) Не - изкажете мнение по точка б) и в)

Благодаря!

//дано ме разбрахте :Д

Hayashi
08-28-2013, 17:27
Сексизма не е ли повече спрямо жените? Женските герои почти винаги със огромни гърди и полуголи.
За кратко време играех S4 League и там 80% от женските герои всъщност се играеха от момчета именно поради горната причина.

Затова и не играя игри де. В редки моменти когато сядам да цъкам нещо е от типа на Марио.

DisappointedDreamer
08-28-2013, 17:34
Сексизма не е ли повече спрямо жените? Женските герои почти винаги със огромни гърди и полуголи.
За кратко време играех S4 League и там 80% от женските герои всъщност се играеха от момчета именно поради горната причина.

Затова и не играя игри де. В редки моменти когато сядам да цъкам нещо е от типа на Марио.

Права си - сексизмът е повече спрямо жените. И точно поради тази причина реших да се поинтересувам за мъжете. Открих, че и там сексизмът присъства и не смятам, че трябва да бъде игнориран, само защото не е насочен спрямо жените.

Такива са ми наблюденията над сексизмът срещу мъжете:

- всички главни герои са мускулести мачовци, чиито размери на тялото не отговарят на възможните в истинския живот (това е отчасти поради факта, че повечето видео игри се нуждаят от някой здравеняк, който да трепе и тича, а не някоя клонка или шишко)

- повечето главни герои са бели мъже около 30-те; не преобладават други националности или години

- повечето главни герои са безкомпромисни(?), не чувстват емоции различни от гняв и яд.

и т.н.

Ето това имам в предвид. Сексизмът срещу жените във видео игрите е тема дъвкана много пъти от много хора. Аз, въпреки че съм жена, желая да открия и подчертая сексизма срещу мъжете във видео игрите. /искам нов ъгъл/

мале, тая тема все едно нз кой я е писал :Д пълно е с грешки 8-) съжалявам, за което.

DarkTemplar
08-28-2013, 17:49
лица-феминисти звучи добре. Феминист(к)ите не са хора!

DisappointedDreamer
08-28-2013, 19:20
Илия! 8-)

DarkTemplar
08-28-2013, 19:37
Някой ден ще осъзнаеш, че съм прав! ;)

102
08-28-2013, 19:53
Най-вече.. поздравления заааа "най-сетне няква готината тема".
Мъжете играят.. не им дреме, че мъжа-герой е някъв мускулест исполин.. през кура им е, те са там за играта. И лоена топка да беше.. уатева'.
Героят им е няква мацка..? Кво лошо.. екстра.. плей он. По цици е..?? Още по-добре. Ама и дебелак по цици да беше, пак немаше да ги ебе.. важен е гейминга.
Жените играят.. дреме им.. мъжа-герой е някъв мускулест исполин.. възбуждат се, разтичат се.. "Как ли ш е в леглотУ ?"
Героя им е мацка...? "Аз се изживявам като въпросната мацка, дори да съм лоена топка аз в момента съм нея.. мога да си представям.. имам въображение.. ЕХААА, ауе яка съм, уе, Йеа !"

DisappointedDreamer
08-28-2013, 20:02
sамо sарказъм от ваs, момчета, а очаквах някаква диsкуsия.

//разочарована.

102
08-28-2013, 20:10
Аз пък го приех крайно сериозно.... да дискутираме !

white knight
08-28-2013, 20:13
Сексизма не е ли провъзгласяване че единия пол е повече от другия? Това че героят ми е висок 3 метра и половина а бицепса му тежи 50 килограма не е сексизам, все пак игрите са за да бъдат приятни на аудиторията, кой ще тръгне да играе с 120 килограмов дебел човек които не може да си мръдне пръста без да се задъха.

102
08-28-2013, 20:16
кой ще тръгне да играе с 120 килограмов дебел човек които не може да си мръдне пръста без да се задъха.

Ти не си геймър....

white knight
08-28-2013, 20:20
Да съм отричал или казвал нещо друго?

DisappointedDreamer
08-28-2013, 20:25
Сексизма не е ли провъзгласяване че единия пол е повече от другия? Това че героят ми е висок 3 метра и половина а бицепса му тежи 50 килограма не е сексизам, все пак игрите са за да бъдат приятни на аудиторията, кой ще тръгне да играе с 120 килограмов дебел човек които не може да си мръдне пръста без да се задъха.

Да, за да бъдат приятни на аудиторията. Това означава какво - нереалиsтични предsтави за външноsтта на мъжете и жените.

За факта, че никой не иsка шишко пиsах малко по-нагоре. Да sи беше направил труда поне да ми прочетеш докрай поsта. И вsе пак, това е видео игра - има зомбита, други sветове и тинтири минтири. Т.е, шишкото изобщо не би sе задъхвал в играта проsто, защото това е sамо игра :Д

white knight
08-28-2013, 20:45
Добре ти би предпочела да играеш с красива мацка с малко дрехи и големи цици или с един червей(пряко или преносно значение). Същото е и с мъжете. Представите за физическото телосложение може да е деформирано, но това не се среща само в игрите.
PS. Кой пост да прочета?

DisappointedDreamer
08-28-2013, 20:51
Защо краsивото sе аsоциазира s липsата на дрехи?

Не гледам героя, вsе ми е тая червей ли ще е или мацка-модел, sтига играта да е интереsна.

Не sе sреща sамо в игрите, да, но в момента питам sамо за тях.

Втория ми поsт.

white knight
08-28-2013, 21:04
Защо съм се асоциирал с липсата на дрехи?! Така е по-красиво! :D :D (и ти се асоциира някъде нагоре)
Ако играта е хубава, външността на героя не е много важна, но все пак за нея се получават бонус точки.
Прочетох ти поста и все още търся сексизма.

DisappointedDreamer
08-28-2013, 21:09
Отказвам да водя диsкуsия s теб :>

очаквам sледващи мнения.

white knight
08-28-2013, 21:14
Защо? Нали дискусия става когато хора защитават различни гледни точки по логичен начин.
Нека видим следващия може и да се включа тогава.

Nonetheless
08-28-2013, 21:18
Защо? Нали дискусия става когато хора защитават различни гледни точки по логичен начин.


Да де, ама не и с жена.

white knight
08-28-2013, 21:35
Да де, ама не и с жена.
https://i.chzbgr.com/maxW500/2088190720/h188CD60C/
Ще дойде някой хейтър сега.

DisappointedDreamer
08-28-2013, 21:40
Защо? Нали дискусия става когато хора защитават различни гледни точки по логичен начин.
Нека видим следващия може и да се включа тогава.

не sмятам, че ти умееш да водиш диsкуsия :s
и, не sмятам, че едно момиче е по-краsиво без дрехи отколкото s.

и туй то.

nansi__00
08-28-2013, 21:44
Ми аз където играя (лейди популър) всички жени са с големи цицони ,и гъзове и са хубави,което си е евтаназия

cartwheelzombie
08-28-2013, 21:45
Ми аз където играя (лейди популър) всички жени са с големи цицони ,и гъзове и са хубави,което си е евтаназия
Not sure if troll or just stupid.

white knight
08-28-2013, 21:49
Защо да не мога да водя дискусия, нито псувам нито хейтвам?
http://24.media.tumblr.com/tumblr_m0u7we2FbA1qfqzs8o1_500.gif
Това с жените.....във фейсбук повечето снимки на момичетата и някои коментари на момчетата не могат да потвърдят това.

DisappointedDreamer
08-28-2013, 21:54
sнимки на момичета и коментари на момчета не могат изобщо да потвърдят какво лично sмятам аз :s

воденето на диsкуsия не sе sъsтои sамо от липsата на пsувни или хейт.

мех.
sтига sпам. иsкам мнения по въпроsите ми :s

white knight
08-28-2013, 22:01
Да, но ти не си момче за да кажеш какво ние мислим или дори какво момичетата мислят че ние мислим(а и сигурно не мислим еднакво, най-вероятно).
Дадох определение за дискусия малко по-нагоре(логично стигане до общо мнение по въпрос с различни мнения)
Този ще ми е последния коментар(ако пак не видя нещо глупаво(различаващо се от моето мнение или от логичното)).

Auriss
08-28-2013, 22:15
За мъжете от хилядолетия има наложен стандарт поне що се отнася до изкуството. Вземи на гърците скулптурите за пример. Не съм художник, но ми се струва, че и до ден днешен тази тенденция да се акцентира особено много върху анатомията не се е променила.

Имай предвид и, че игрите се правят от cg артисти. Тук вече мога да говоря от опит и ти казвам, че това, от което хората в индустрията се впечатляват и това, върху което всеки гледа да набляга, са детайлите. Ако ще правиш мъж ще го направиш някакъв супер нацепен. Ако ще правиш жена ще има зверските извивки. В противен случай просто изглежда скучно...някво недовършено...еднообразно.

Опитвам се да кажа, че аз ако съм, няма да тръгна да моделирам човек с прекомерно тегло. Не за друго, ами 'щото е елементарно и изглежда посредствено. Предполагам и артистите, които рисуват концептите за героите във видео игрите се чувстват по сходен начин. Силно се съмнявам някой АРТИСТ преднамерено да ги вкарва в някакви стереотипи. До естетика опира и предпочитанията на масата са към разголени жени и мускулести мъже.

http://images4.fanpop.com/image/photos/23300000/ff13-lightning-final-fantasy-23343289-1000-1050.jpg
Представи си колко нелепо щеше да изглежда ако беше с панталон ... или по-малки гърди ...

Една от малкото игри, за които бих се съгласил, че малко прекалява в това отношение, е лигата. Но пък тя и като замисъл си е 'пародия', та що не ;д

Плюс това имай предвид, че хората са склонни да симпатизират на такива с добра външност. Т.е. колкото по-добре (колкото и субективно/индивидуално да е това предпочитание) изглежда даден човек (или пък герой от игра, 'се тая), толкова по "likeable" е. Идеята на повечето игри е да се 'потопиш' в историята, а трудно ще се случи ако действащите лица са ти антипатични. Аз например съм играл игри, които не съм довършвал чисто и просто 'щото героя ми е капут ... или грозник. Повърхностно ? Да. Но не е умишлено. Така ни работят мозъците просто. Ако го чете това някой и си мисли 'врели-некипели' да си представи набързо би ли играл игра, в която главния герой е зверски изнежен, с женски черти и тънко гласче хлапак и ще си дойдем на думата.

Та обратно на лигата - една от причинте (имо) играта да е толкова успешна е, че се възползват много добре от точно този конкретен модел на 'асоцииране'. Всеки си има някакви предпочитания за характер и поведение и асоциира дадени качества с последните...и акцентирайки до абсурдност върху тези *черти*, на които хората съзнателно или не се кефят, и подхранвайки допълнително внушението чрез визията и репликите на героите, пичовете са създали доста успешна игра, в която със сигурност ще има нещо, което да ти допадне.
Ясно е, че на героите им липсва дълбочина в *литературния* смисъл на думата, но със сигурност повечето от тях си имат 'характер' и поради това си имат и почитатели.

Те не, че от Риот са ги измислили тези персонажи :Д:Д , копват си ги директно и се знае, но цялата им маркетинг стратегия май се гради около това.

За пример конкурентните игри - Дота, Хон и още няколко мобИ - не отстъпват по нищо технически, дори бих казал, че превъзхождат лигата, но им липсва 'пълнеж'. Безлични са.

Та доста се отклоних, но идеята на написаното беше следната - стереотипизирането на персонажите е масов похват и се е използвал винаги. Ако направиш дебеланко/а на този принцип най-много някой да реши да те съди, че виждаш ли - обидил се е. Докато използваш *позитивни* стереотипи няма проблем. Другото се възприема първосигнално и често като подигравка.

draid
08-28-2013, 22:24
Аз играя главно стратегии, така че не страдам от проблеми с главни герои :D

Не мисля иначе като цяло, че в игрите има каквато ида било дискриминация. Е вярно на времето в StarCraft I бачкатора беше черен, ама ще си затворим едното око.

pandabear
08-28-2013, 22:35
http://www.cyborgmatt.com/wp-content/uploads/2012/08/Dota2_PudgeOld_Front.jpg

a пък аз играя с http://static.wallarc.com/518b574fb114b93471.jpg
щото съм http://www.youtube.com/watch?v=6zfguuhSiNU

DarkTemplar
08-28-2013, 22:41
^Секси е.

pandabear
08-28-2013, 22:51
ама понякога играя и с http://maxcdn.thedesigninspiration.com/wp-content/uploads/2011/12/Crystal-Maiden-l.jpg
щото съм http://www.youtube.com/watch?v=ay5DlwEv8V4

102
08-28-2013, 22:54
Или просто имаш големи цици....

tireheb
08-28-2013, 22:59
повечето смислени игри (или поне рпг-тата) си имат предостатъчно customization опции, да си направите геройчетата както си искате
моите най-често са дебел пръч с голема бяла брада :О
понявга и момиченце може да е

DarkTemplar
08-28-2013, 23:03
Или просто имаш големи цици....
Едното не противоречи на другото.

pandabear
08-28-2013, 23:07
Или просто имаш големи цици....

a можее Биииии тайно искам да имам големи цици...опс
http://k13.kn3.net/11F45A5F4.gif

DisappointedDreamer
08-29-2013, 05:39
Благодаря на Ауриs!

не твърдя, че sекsизъм sрещу мъже във видео игри наиsтина sъщеsтвува и sъм напълно наяsно, че ще използват позитивни характериsтики в изграждането на даден образ; иsках проsто мнения.

DisappointedDreamer
08-29-2013, 17:36
абе някой да знае откъде е тоз мъж

http://cdn.cheatcc.com/news_images/SexyMen2.jpg

смисъл, в коя видео игра играе? :Д благодаря!

pandabear
08-29-2013, 18:18
^ mass effect 3

AnakinSkywalker
08-29-2013, 20:47
абе някой да знае откъде е тоз мъж

http://cdn.cheatcc.com/news_images/SexyMen2.jpg

смисъл, в коя видео игра играе? :Д благодаря!

да си дойдем на думата казваш :D