PDA

View Full Version : Домашно приготвена храна за кучета!



Schweeps
01-06-2016, 12:39
Нека стопаните, отглеждащи кучета с домашно приготвена храна, споделят какво включва ежедневното им меню.
Питам това понеже храня моите кучета с домашно приготвена храна.Изготвих едно меню и по него готвя всеки ден.
Давам 1-2 пъти седмично сурово месо ( да,тук ще кажете как така сурово месо,но развъдчика ми ме посъветва месото 5 минути да се държи в гореща вода и да го давам така)
Другото което присъства в менюто е: ориз,дреболийки,салами, варя кайма, плодове,макарони,пържени яйца и яйца в суров вид,кисело мляко,извара и бульони.

Това което искам да ви попитам е как да постигна баланс?
Понеже ми е ясно,че гранулираната храна е балансирана,но тя отказва да яде гранули марка Еукануба са и се притеснявам така като не яде и за това реших да е натурално хранене което и смятам,че е по-полезно от гранулите,но трябва да е балансирано.Всеки месец я измервам и притеглям следя внимателно как се развива.Породата и е Дого Аржентино в момента ръста и е 61см. и тежи 32кг. ( по стандарт достигат 45кг и женските са високи 65см) и смятам,че се развива добре по стандарта типично за породата й.Осигурявам и дълги разходки следобед,а през другото време е свободна и бяга из двора,а особенно сега на снега много се радва.

Ако нещо съм пропуснала да напиша ми задавайте въпроси,но нека са конкретни
и без заяждане.Благодаря ви!

Schweeps
01-06-2016, 12:54
Ето снимки:

http://prikachi.com/images.php?images/779/8559779C.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/784/8559784K.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/797/8559797O.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/801/8559801S.jpg

haritov
01-06-2016, 13:29
грешиш за всичко

хората отделят години за да постигнат балансирана храна и да пуснат на пазара

кучето си е твое

Schweeps
01-06-2016, 13:37
грешиш за всичко

хората отделят години за да постигнат балансирана храна и да пуснат на пазара

кучето си е твое

Това го знам,но тя отказва да се храни с гранули.Нямаше ни за 4 дни в къщи,а тя беше вързана отвън и когато се върнахме тя не искаше да яде помислих си,че е стресирана и за това не иска да яде,но вече мина доста време и не иска да яде гранули когато и дам нещо друго си го изява,но не и гранулите.Гранулите ги яде колкото да не умре от глад.Отива си на купичката взима си малко и си ляга.Считам това за притеснително понеже тя е много ама много лакома и това не е нормално за нея.Питам се каква е тази промяна само за 4 дни от друга страна знам,че когато кучетата пораснат и вече не са толкова лакоми,но за 4 дни такава промяна просто не разбрах от къде ми дойде.
А въпроса ми е как мога да постигна баланс? Или няма такъв начин..?

Schweeps
01-06-2016, 13:40
И за какво греша? Бъди по-конкретен ако може.

anonimna:D
01-10-2016, 17:59
И моя вече отказва да яде само гранули. Преди ги ядеше без проблем, но го разглезихме и с манджичка, че му бяхме купили гранули, които не харесва и оттогава не иска без манджа. Сега кара на гранули с пилешка супа или картофено пюре с бекон, гъби и тн, от тези готовите. Доволен е честно казано

anonimna:D
01-10-2016, 18:01
Оле каква е сладка :)

Schweeps
01-11-2016, 08:37
Благодаря ти :) Аз винаги съм и готвила,но не е отказвала гранулите,а сега не ги яде цял ден може да стоят без да ги барне,но от няколко дни не съм и готвила и само и гледам сеира кога ще ги изяде защото тя като не яде гранулите и като види,че и слагам друго и си го изяжда и после как да яде гранулите като знае,че ще и сложа друго..

anonimna:D
01-11-2016, 14:53
Моя искахме да го отучим от манджите. Давахме му една седмица само гранули и резултатът беше, че кучето ми е огромен инат и не яде. Та една седмица почти гладува и ние се отказахме и вече му правим и нещо допълнително. А преди как се радваше само на гранулките, ама преди:Д:Д

anonimna:D
01-11-2016, 14:55
А иначе ние му месим храната с гранулите и всяка порция му идва по около 500 грама :д:д. Ама трябва да качи килограму и без това, че е бойно куче :д

Schweeps
01-11-2016, 15:05
А иначе ние му месим храната с гранулите и всяка порция му идва по около 500 грама :д:д. Ама трябва да качи килограму и без това, че е бойно куче :д

Не е хубаво да се смесват гранули с домашно приготвена храна или с каквото и да било друго дават се чисти защото кучето отделя различни стомашни сокове за гранулите и за манджата и може да получи разстройство поне така знам аз може и да греша,но със сигурност е по-добре да се дават чисти. Иначе каква порода е :)

black pearl
01-11-2016, 15:24
А защо не пробваш с консерви? Аз имам 2 кучета и редувам гранули , консерви и домашно приготвена.

Schweeps
01-11-2016, 15:28
А защо не пробваш с консерви? Аз имам 2 кучета и редувам гранули , консерви и домашно приготвена.

Да добър вариант е.

anonimna:D
01-11-2016, 15:43
Не е хубаво да се смесват гранули с домашно приготвена храна или с каквото и да било друго дават се чисти защото кучето отделя различни стомашни сокове за гранулите и за манджата и може да получи разстройство поне така знам аз може и да греша,но със сигурност е по-добре да се дават чисти. Иначе каква порода е :)

Разстройство досега не е получавал, нищо му няма, но може и да е със здрав стомах, знам ли го :д А иначе е шар-пей

Schweeps
01-11-2016, 15:59
Разстройство досега не е получавал, нищо му няма, но може и да е със здрав стомах, знам ли го :д А иначе е шар-пей

Честно казано чела съм,че не е добре да се смесват,но щом не получава разстройство значи няма проблем.Ти сигурно така си го храниш винаги и може да е свикнал защото храносмилателната система на кучето има свойството да се нагажда към определен вид храна и тип хранене.Ензимната система и микрофлората в червата се ''настройват'' към дадена храна и всяка следваща промяна може да се отрази неблагоприятно на кучето. Имала съм случай с намерено куче, което е хранено само с хляб, при даване на гранули да получи храносмилателно разстройство.

Sarafina
01-29-2016, 23:34
Това за бойното куче е шега нали?

Dwyd96
01-30-2016, 08:59
Това за бойното куче е шега нали?

Може би имаше предвид че е бойна порода.

До авторката: Пробвай с различни марки храни, различни вкусове и виж коя най- много ще се хареса на кучето.

kaRamella
01-30-2016, 09:51
Слушай какво ти дрънка Харитов и не спори.
А инак нашето куче го храним главно със манджа от гранули + консервичка за кучета + 5 яйца и малко хляб.. Всичко това го разбъркваш и един път в седмицата малко рибка или рибено масло. :)

solo_
01-30-2016, 10:46
Слушай какво ти дрънка Харитов и не спори.
А инак нашето куче го храним главно със манджа от гранули + консервичка за кучета + 5 яйца и малко хляб.. Всичко това го разбъркваш и един път в седмицата малко рибка или рибено масло. :)

Давайте му стероиди и някой ден ще има мъничка надежда да е по-силен от мен