.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16
  1. #1

    Sudba-ima li q ili ne?

    Iskam mnenieto vi po vuprosa..kak mislite dali ima sudba smisal da ti e pisano kakvo shte ti se sluchi ili kakvoto si napravish tova shte stane?Edin friend mi dade primera s krustovishteto..zastavash na edno krustovishte i trugvash napred zashtoto ti si izbral taka ..e da ama moje puk da ti e pisano taka da stane..ta kak mislite
    Правете любов,не война..
    и не предавайте приятелите си!
    [/img]http://www.zulumoon.com/butterfly-jewelry.asp[/img]

  2. #2
    niama-to tva e pochti kato da pitash Bog,ima li ili niama?

  3. #3
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Satanas_daughter
    niama-to tva e pochti kato da pitash Bog,ima li ili niama?
    същото мисля и аз...съдба няма, всичко
    просто се случва

  4. #4
    И още повече повлияна от филма "Ефекта не пеперудата", който гледах вчера, започвам да се убеждавам все повече и повече, че съдба има. Каквото и да правиш и да се опиташ да промениш просто има някой неща, които са предопределени да се случват и.. се случват.

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    DreamLand
    Мнения
    502
    abe istinata e 4as ne sam savsem obedena....no mislq 4e i sydba ima i bog ima :P no mislq sashto i che vse po nqkykyv na4in bi mogyl da q promenish samoche problema e che nz kakva e tvoiata sydba

  6. #6

    Re: Sudba-ima li q ili ne?

    Цитирай Първоначално написано от sisa_pisa
    Iskam mnenieto vi po vuprosa..kak mislite dali ima sudba smisal da ti e pisano kakvo shte ti se sluchi ili kakvoto si napravish tova shte stane?Edin friend mi dade primera s krustovishteto..zastavash na edno krustovishte i trugvash napred zashtoto ti si izbral taka ..e da ama moje puk da ti e pisano taka da stane..ta kak mislite
    ami az mislq,4e ima sadba.smqtam,4e vseki 4ovek si ima sadba,ne6to,koeto mu e predna4ertano da mu se slu4i.no vse pak vseki ot nas moje da promeni ne6tata s deistviqta si
    Celuvai ustnite mi,kojata mi,vsi4ko...Celuvai tam,kadeto znae6,4e obi4am...Celuvai,kolkoto i kakto pojelae6...Umiram s TEB da bada,drugoto go znae6!

  7. #7

    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    Stara Zagora
    Мнения
    79
    Преди време имах такава тема за есе да пиша Не знам може и да има може и да няма...обаче не трябва мн мн да се надяваш на това, че я има и да чакаш всичко да ти дойде на готово...всеки прави своя избор в живота си защото хубаво е обмислил нещата преди това и така е сметнал, че е правилно...

    Ден без думи...миг без красота...живот без теб...Това е реалността!!!

  8. #8
    Според мен няма съдба. Всичко е резултат от нашите действия. Но понякога просто не искаме да повярваме, че последиците от тях са по наша вина. И казваме: "Съдба"...
    ...The hope for future generations has always resided in mortal hands...

  9. #9
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2004
    Град
    Ups & Downs
    Мнения
    2 188
    единствено по този въпрос съм раздвоена ... наистина като се замисля би трябвало всичко да си е каквото ние си го направим , затова родителите винаги пищят "учиии да стане нещо от теб" .. и такива простотий , но като че ли мисля че всичко е подредено да се случи някак си и ние не можем да го променим , но това ми се струва някак си нереално , в смисъл извънземно но не знам защо в мен има такава искрица , която ме кара да мисля че въпреки всичко има съдба
    наистина не знам

  10. #10
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    S o F i A
    Мнения
    727
    dosta seriozna tema...spored men ima(li4no moe mnenie)-ne moje ne6tata da se slu4vat ei taka, ne moje da ima tolkova mnogo suvpadeniq;
    e vse pak ne priemam sudbata po tozi na4in(primera za krustovi6teto)spored men tq rukovodi jivota ni,no za po-vajni subitiq
    Не позволявай на другите да ти казват за какво да мечтаеш!

  11. #11
    Мега фен Аватара на Josefinne
    Регистриран на
    Oct 2004
    Град
    FoReVeR LoST
    Мнения
    4 211
    Хора, като чета мненията ви и виждам, че бъркате Съдба с Карма. Съдбата е нещо, коео не може да се промени. тя е записана и предначертана преди създаването на света, така че каквото и да решиш , то е вече решено и записано. Нещата не се променят, те са предопределени , а човек само ги изживява.
    Докато Кармата е нещо съвсем различно. Кармата произлиза от източните филосфии и се доближава повече до християнското разбиране за нещата. Тя се свързва с преражданията, самсара и нирвана и във всеки един момент от живота на човека може да бъде променена. Всяко наше действие е значимо за нашата карма, която общо взето прилича на сметка - целта е да имаш повече положителна енергия в края, за да преминеш в по-горно ниво в следващото си прераждане и накрая да се откъснеш от кръга на преражданията - самсара и да достигнеш нирвана - съвършен свят извън самсара. Кармата - това е сметката.
    Аз съм по-склонна да вярвам в кармата, отколкото в съдбата.
    I have the thin line between
    destruction and creation
    drawn through me.

    For that
    I am cursed to never feel the peace in rest
    and to find
    new begginings in my restless soul.

    I will never get the approval of the people
    that are close to me,
    but I hope to get it from a greater power.

    For that
    I accept myself the way I am today
    and hope to find
    the strenght to do the same tomorrow.



  12. #12
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Град
    Beyond the limits of the mind
    Мнения
    795
    Predi vreme 4etoh knigata "Ivanka - jena mi magesnicata". E tam ima6e edin moment, v koito vuprosnata Ivanka bluska muja si varhu jelezoputnite relsi, za6toto znae, 4e kato go udari vlakut, samo krakut mu 6te e s4upen. Toi suotvetno mnogo qdosan q pita, 6to go e napravila tova. Tq mu kazva, 4e e znaela, 4e 6te preturmi jelezoputna zlopoluka, koqto moje da dovede i do fatalen krai, zatova e izburzala sus subitiqta, predpo4itaiki po-lekata travma. Knigata e po deistvitelen slu4ai, tq e biografi4na.
    Tova mislq - sudba ima, dokolkoto tova koga 6te umrem, koga 6te se razboleem ili ne6ta ot toq sort. Ina4e ima i ne6ta, koito mojem sami da napravlqvame, oba4e nikoi ne moje da kaje koi to4no sa te.

    Помни, че си уникален!!! Както и всички останали.

  13. #13
    Супер фен
    Регистриран на
    Feb 2005
    Мнения
    1 763

    :)

    tva e mnogo filisofsko no znam 4e 50 % ni e pisano a drugite 50 % kakto nie si napravime !


  14. #14
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jul 2004
    Град
    В сянката на бъдещето... Там,където никой няма да ме открие !!! ~~~Don'T TrY~~~
    Мнения
    351
    Еми такава тема вече ми се струва ,че е имало , но както и да е...
    Според мен няма съдба, каквото си го направим такова ще е .

  15. #15
    Голям фен
    Регистриран на
    Dec 2004
    Мнения
    882
    Nqma da otgovarqm na tozi vupros!Prosto gledaite filma "If only"...

    Obiknesh li obi4ai silno,
    namrazish li zavinagi mrazi,
    ne sujalqvai nikoga za nishto,
    edva li nqkoi teb shte sujali...!!!

  16. #16
    Определено вярвам в съдбата.Просто в живота ми са ми се случили неща,които да ме карат да вярвам,че живота ни е низ от случайности.Вярвам,че дори,когато човек сам прави избора си,той отново е ръководен от съдбата и от нейните планове.Вярвам също,че всеки си има съдба и,че никой не е способен да я промени.Вярвам,че живота ни е предначертан и благодарение на съдбата ние следваме стъпка по стъпка плана на собствения си живот.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си