.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8

Тема: овулация

  1. #1

    овулация

    здравейте много ми е интересно, значи в учебниците пише ,че овулацията при жената настъпва на 14 ден от цикъла , но това звучи абсурдно ,защото ничий цикъл не е 14 дни , а също и не ми стана ясно кога настъпва овулацията след като си свърши или след като започне цикъла и вярно ли е ,че когато една жена е в овулация по-малък е шанса да забременее или напълно обратното ?
    Сбъдване!!! А колко се бяха сънували! Те се срещнаха! Те…

  2. #2
    Цикъл се нарича периода от 28 дни,през който се отделя яйцеклетка,не се опложда,и умира.И изтича....

  3. #3
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    i kvo kato mi e nepodhodq6t razmera na avatara :D
    Мнения
    318
    Ти хубу си чела в учебниците какво пише ама толкова си и разбрала при всяка жена овулацията настъпва различно, много е относително и трудно да се определи точно кога..средно се ичислява на 14 ден от началото на цикъла- т.е 14 дни след първия ден от менструацията. И за да не писнеш след 2 месеца "бременна ли съм?" по време на овулацията шансът да забремнееш е по- голям, въпреки че той съществува винаги.
    Admin-Coki:
    неподходящ размер на аватар!

  4. #4
    razli4no0o e pri vsi4ki...i po breme na ovolaciqta e po-v1zmojno da se zabremenee!
    To love is easier than to prove your love!!!

  5. #5
    "че когато една жена е в овулация по-малък е шанса да забременее или напълно обратното ?"


    - напълно обратното

  6. #6

    Re: овулация

    Цитирай Първоначално написано от vicious
    здравейте много ми е интересно, значи в учебниците пише ,че овулацията при жената настъпва на 14 ден от цикъла , но това звучи абсурдно ,защото ничий цикъл не е 14 дни
    Сигурен ли си?

  7. #7
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Цитирай Първоначално написано от faxy
    razli4no0o e pri vsi4ki...i po breme na ovolaciqta e po-v1zmojno da se zabremenee!
    Всъщност само по време на овулация може да се забременее. А опасни са 4 дни преди, деня на овулацията и деня след нея.

    Цикъл е времето от началото на 1 менсруация до началото на другата. менструация е самото кървене.......

    Овулацията е 14 дни преди началото на следващата менструация!

  8. #8
    Ооо не скъсах се от смях докато четях...това за цикъла че бил по малко от 14 дни направо ме уби Както казаха по нагоре цикъла е периода през, който се случват всички тия неща...кървене,овулация и т.н. а не само периода на кървенето Когато си в овулация само тогава можеш да забременешш, защото тогава се отделя яйцеклетката. общо взето горе долу дните през които може да се забременее са 5 във всеки месец. Сега ако имаш проблемен цикъл вече тва не важи...тогава може да се забременее и по друго време ама тия неща не ги разбирам много...има там някви болести и т.н.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си